Aliexpress WW
Strana 1 od 6 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 78

Tema: Povećanje nataliteta

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,339

Povećanje nataliteta

Jedan od značajnih razloga zbog kog je natalitet u Srbiji među najniŽima u Evropi je ?Život? više generacija u jednom stanu, i nemogućnost da se ovaj problem u bliŽoj perspektivi reši.

Jedno od mogućih rešenja je:

1. Osnivanje humanitarnog fonda za bračne parove sa decom. Pošto po anketama narod ima poverenja jedino u crkvu i vojsku, predlaŽem da se takav fond osnuje pri Srpskoj pravoslavnoj crkvi.
    2. Taj humanitarni fond ne bi davao pomoć u novcu, već bi novac od priloga ulagao u izgradnju stanova.
    3. Ja sam spreman da dajem mesečno 10 DM, a verujem da bi domaćinski fond u kome se zna gde odlazi svaki dinar sa lakoćom privukao 500 000 donatora koji bi davali po samo 10 DM. Od tog novca je moguće izgraditi stotinak stanova mesečno.
    4. Stanovi će biti dvosobni, trosobni i četvorosobni.
    5. Bračni parovi sa jednim detetom bi se useljavali u dvosoban stan, sa dva deteta u trosoban itd.
    6. Struktura stanova treba da bude takva da kad par iz dvosobnog stana dobije drugo dete, ako Želi, moŽe da pređe u trosoban stan.
    7. Stanarina treba da bude 100DM mesečno po stanu bez obzira na broj soba. Taj novac bi se vraćao fondu.
    8. Ukoliko Žele, porodice mogu da otkupe takav stan po trŽišnoj ceni. U tom slučaju ne bi morali da plaćaju stanarinu već bi novac od stanarine ulagali u ratu za svoj stan. Siguran sam da će banke biti zainteresovane za povoljno kreditiranje porodica koje Žele da otkupe ove stanove.

Datum priključivanja
    Aug 2004
    Poruka
    2
    Vrlo, vrlo zanimljiv predlog ili tacnije receno bas mi se dopada. Dejane,svaka ti cast.Veliki pozdrav.
    Zeljko Sapuric - Niksic

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,339
    željko hvala na pohvalama i dobrodošao na forum!!!

Datum priključivanja
    Sep 2004
    Poruka
    2
    Problem nataliteta u nasoj zemlji nije iskljucivo vezan samo sa nasim trulim kukanjem kako nam je zivot odvratan,kako nemamo novxa za ovo ili za ono.Mi ne shvatamo sebe na pravi nacin,jer nismo u mogucnosti da vidimo koliko jadno zive drugi na planeti.Za nas,gledano uz nasih soba,pored TV-a sa prijateljima uz pivo,kaficu,slatko,meze,svi,ali bas svi drugi zive bolje,a mi jadni nemamo para da izdrzavamo troje ili cetvoro dece!!!
    Nije u Srbiji problem nemastina,jer svako od nas ima dovoljno da odgaji bar troje zdrave i sposobne dece,nas problem je POMODARSTVO!!!
    Nase devojke ugledajuci se na zapad misle da je u zivotu najvaznije biti edukovana,emancipovana zena,tu jesu u pravu,ali to nije drage nase sestre pravilo na zapadu,verujte mi nije,jer sam u mogucnosti da upoznam ljude iz preko 40 zemalja sveta.Da li znate koliko se devojke sirom sveta raduju tome sto ce sa 22 ili23 postati majke?Nece visiti celu noc po zadimljenim separeima kafica i traciti svoje vrenme.Mi imamo pogresnu,totalno pogresnu sliku o kulturi zapadne Evrope.Jureci da dostignemo neke famozne standarde nabili smo sebi komlekse,pa izgledamo divlje i neprirodno mnogo vise nego isti taj zapad o kojem imamo jako netacnu sliku prezentovanu preko televizije.
    Drage sestre razmislite,postanite majke i odgajite zdravu decu za bolje sutra svih nas!!!Hvala.

Datum priključivanja
    Jan 2005
    Poruka
    1,158

Thumbs up Povećanje nataliteta

Citat U originalu postavio/la Velimir Dukanac
    Problem nataliteta u nasoj zemlji nije iskljucivo vezan samo sa nasim trulim kukanjem kako nam je zivot odvratan,kako nemamo novxa za ovo ili za ono.Mi ne shvatamo sebe na pravi nacin,jer nismo u mogucnosti da vidimo koliko jadno zive drugi na planeti.Za nas,gledano uz nasih soba,pored TV-a sa prijateljima uz pivo,kaficu,slatko,meze,svi,ali bas svi drugi zive bolje,a mi jadni nemamo para da izdrzavamo troje ili cetvoro dece!!!
    Nije u Srbiji problem nemastina,jer svako od nas ima dovoljno da odgaji bar troje zdrave i sposobne dece,nas problem je POMODARSTVO!!!
    Nase devojke ugledajuci se na zapad misle da je u zivotu najvaznije biti edukovana,emancipovana zena,tu jesu u pravu,ali to nije drage nase sestre pravilo na zapadu,verujte mi nije,jer sam u mogucnosti da upoznam ljude iz preko 40 zemalja sveta.Da li znate koliko se devojke sirom sveta raduju tome sto ce sa 22 ili23 postati majke?Nece visiti celu noc po zadimljenim separeima kafica i traciti svoje vrenme.Mi imamo pogresnu,totalno pogresnu sliku o kulturi zapadne Evrope.Jureci da dostignemo neke famozne standarde nabili smo sebi komlekse,pa izgledamo divlje i neprirodno mnogo vise nego isti taj zapad o kojem imamo jako netacnu sliku prezentovanu preko televizije.
    Drage sestre razmislite,postanite majke i odgajite zdravu decu za bolje sutra svih nas!!!Hvala.
    velimire slazem se sa tobom

Datum priključivanja
    Mar 2005
    Poruka
    29

Bela Kuga Natalitet Srbije!

Vladimire sveste rekli mogu samo dodati!
    Jedan prijatelj Amerikanac ima svoj "biznis"zeniose 3puta i 3kuce zene opljackalega!Kaze sta da radim?Kazem da ide na Filipine 1 mesec dana nace zenu!Kaze tamo sam vojsku sluzio! Ode Covek i ozenise "filipinkom"On stalno je nasmejan! ima 5 dece! Opisujemi neke stvari.
    Stignem kuci zena nasmejanoga doceka rucak "sleteo na stolu kao avion"sve u minuti! Onda u kupatilo dase tusira ona napuni kadu i okupaga kao bebu i izmasira!tako sednu vecerati!Oblaciga i neguje kao dete!Uvek nasmejana i pita stalno "Trebali nesto"Kaze Takosu kao deca vaspitane od majke das u 15 godina zna kuvati i drzati domacinstvo!Ona sama kupuje garderobu svoju ali ima"svest"ne kupuje 30 pari cipela ili jedan par naj skuplji!Sve skromno i normalno bez halapljuvosti!nema kopleksa "ALE"da za sve viri glad iz nje"Ili slucajno vidi drugu zenu"ocu i ja takva kola"sve je u"ekonomicnosti"Tako imaju sretan brak>

Nase zene su pune "kompleksa-sve fali"Izvolevaju besne gliste"Ne znaju sta hocu???Jos kada se"potrcu sa komsinkama kojace sta pre kupiti i potrositi"Ljudi isto izlizu laktove i pantalone sedeci u kafani!ne stvaraju kuci"Ambijent Tate"Moj Tata nije visio po kafanama vec bio Tata!Pravi Tata!Uvek je govorio "Decu kada gais je tesko ili odgais decu ili svinje"Nerad nije trpio rano nas je vaspitao da kao deca imamo"poslice i obaveze"raduckajuci"davao plate!poklone!Danas sveje drugcije deca su drugcija i roditelji su drugci i "Niko nece da bude Tata ni Mama"Zena gleda danas "mercedes gde da turi d...upe"Muskarci gledaju "Luda Kola"i makar imali 2Lt.benzina i prazni kao pistolj jer ne rade!U mesto da uloze u neki"biznis"i da rade nesto?Omladina nema nasta dase ugleda?

Imao sam prilike biti u drustvu "milionera"imaosam predpostavu da zive kao"Carevi"komplet sa slugama i haremom i pljesnu od dlan i usluga!Dik nisam uvideo da ti ljudi su"Pcela Ljudi"Mravi Ljudi"rade 12 sati!nerasipaju drzu se normalno i pomazu i druge!pod uslovom da ustanove da je osoba vredna radna nerasipna da voli raditi i muci se!Americki SRAM naj veci je pljunuti na trotoar ili da cuju da neradis?ne druzu se sa"neradnicima"kazu ili imaju sujeverje"baksuz"nezelu stati sa osobom neradnom!Izuzev ako trazi neko posao svaki vadi neke telefone i preporuke za posao!Stranci!ocu date pomognu bez ucene i fraj!

Dakle Mi imamo drustvo sa pogresnim razmisljanjem i losim IDEJAMA losa pri-koncepcija smera na zivot!Drustvo nam stradalo i pokvarilo se!Teskoje objasniti i tesko to razumeju nasi ljudi.Treba dase kulturno obrazujemo da shvatimo neke stvari dovoljno je reci da kod nas ima 250.000stari momaka neozenjeni Gornji Milanovac je za primer!Koce sutra radjati Srbe?neki idu u Ukrainu i zenu se!Srbija je u teskom drustvenom stanju. Takodje zakon za "abortus'treba daje zabranjen ili strog! jer preko 250.000 abortusa se godisnje izvrsi toje za 4 godine 1 milion ubijeni Srba!
    Poslednji put uređena Ivan Ilic : 11-03-2005 u 05:37

Datum priključivanja
    Jun 2005
    Poruka
    11

Ima Jos Punio Razloga

Ima jos dosta razloga zasto opada natalitet u Srbiji. Nije sve u losoj situaciji u zemlji. Ako se malo prisetimo videcemo da su nase babe i dede radjane u mozda jos i losijim uslovima za zivot nego sto su nasi. I pored toga sto su ziveli u losim uslovima imali su po vise od troje dece. Moja prababa recimo je imala petoro dece, svako od njene dece je imalo najmanje po 3 ili vise dece. E onda su ljudi poceli da jure bolje uslove za zivotm da grade karijere i da skupljaju sto vece bogaststvo. Zaboravili su da su najvece bogatstvo deca. Danas kada pitate neku devojku od recimo 25 godina kada planira da ima decu svaka ce vam odgovoriti jos je ranoi, treba prvo da zavrsim fakultet, da se zaposlim na dobro placenom mestu pa kada izgradim karijeru onda dolaze deca na red. Pritom ni jedna ne razmislja da li ce, kada bude zelela, moci da dobije decu jer je medicinski dokazano da sto je zena starija vece su sanse za rizicnu trudnocu. Ako pritom dodamo da je velika vecina devojaka imala abortus, da se oblace neprikladno za vremenske prilike ( pod ovim mislim na gole stomake po hladnom vremenu, ne razmisljajuci da ce mozda to imati neke posledice na njihov organizam) mislite li da ce sve devojke ili barem vecina njih moci da postanui majke. Ja konkretno imam 27 godina i jednog klinca od 9 meseci, u odnosu na moje roditelje kasnim ihaha, moj otac je sa 25 imao dva sina jednog od dve godine i jednog novorodjenog, znaci u odnosu na njega kasnim 3 godine i jedno dete, sto nema sanse da stignem nikakvim novcem niti biilo cime. Da ne spominjem da je supruga koja takodje ima 27 godina imala komplikacije u trudnoci. Nisam ni znao da toliko trudnica ima komplikovanu trudnocu dok nisam isao sa suprugom po bolnicama. U neformalnom razgovoru sa jednimm doktorom rekao mi je da vise od 50% trudnica ima neku vrstu komplikacija za vreme trudnoce ili prilikom porodjaja. Vise od 40 % trudnica ima rizicnu trudnocu a osnovni razlog jke starost majke koja je jurila karijeru.

Datum priključivanja
    Jul 2005
    Poruka
    3
    Da , ali ako bi se zabranili abortusi, Srbija bi povecala natalitet...

Datum priključivanja
    Aug 2005
    Poruka
    1

niste u pravu

Da li je neko razmisljao o tome da u Srbiji ima 500 000 sterilnih brakova, da vantelesna oplodnja kosta oko 3500 EUR i u proseku je potrebno uraditi od 3 do 5 pa i vise postupaka i to o svom trosku. Drzava nema para niti je zanima taj problem. Znaci oni koji mogu da dobiju dete za njih i stanovi i sve za dzaba a mi koji imamo problem koji je resiv nikom nista ...Da li znate da je u tom slucaju nerodjeno 1 000 000 beba, jer su to stabilni brakovi i roditelji zele vise od jednog deteta. Nas niko ne treba da mami stanovima i ostalim glupostima mi samo zelimo da ostvarimo san i postanemo dobri roditelji svojoj deci...Razmislite o tome ili postavite pitanje steriliteta kao posebnu temu
    Poslednji put uređena Dragica : 13-08-2005 u 00:00

Datum priključivanja
    Aug 2005
    Poruka
    352
    Jedan od problema je u samim glavama omladine. Kada bi ljudi postali malo skromniji bilo bi i više dece. Danas je rađanje u Srbiji mladim ljudima tek na nekom 7-8 mestu na nekoj listi prioritete, iza putovanja, garderobe, auta, provoda...Kada dođe na 1. mesto biće nešto od nas. Prvo deca, a biće para i vremena i za sve ostalo.
    Poslednji put uređena M I L A N : 23-08-2005 u 14:39

Datum priključivanja
    Sep 2005
    Poruka
    4
    Милане у потпуности се слажем са твојим начином размишљања.Данас се само тражи разлог за луксузирањем а не и жртвом за свој народ без обзира на све што нас сналази.Ми треба да знамо ко смо,од кога водимо порекло и који су нам интереси и треба прво себе променути на добро без егоизма и моралног пада.

Најважније је да се убожимо,сложимо и умножимо.

Jocaov/in lik
    Joca je offline Министар Дејанове Владе
    Datum priključivanja
    Sep 2005
    Poruka
    1,392

Upozorenje Realno razmišljanje bez nacionalističkih tenzija

U istinu, mislim da problem bele kuge ne treba glorifikovati u nacionalni problem ( bez želje da mistifikujem narod i srpsku naciju ), mada je tačno da je to jedan od trenutnih pokazatelja kakva nam je država i kakva smo nacija.Tri su elementa, mislim presudna u odlučivanju mladih da ne ''prave'' decu.
    1.Ne ozbiljnost države zbog patološke potrebe sistematskog uništavanja sopstvenog naroda i nacije od strane svih vladajućih garnitura koje napadnu ovaj napaćeni narod, a koja nije posledica raznih ''plaćenika'', već je ravna patologiji koju je gajio Kralj Milan Obrenović ( jedini kralj, koji je mrzeo svoj narod ), jer što je više naroda i što je država jača. to pojedinci ne mogu da dođu do materijalne koristi ( upamtite da su najveći bogatuni iz malih država u izumiranju )
    2.Time se vezuje i ne edukacija naroda i pružanje lažne slike koja je proizvedena latino-histerijom, čime se narod poistovećuje sa lažnim herojima.Mlade devojke i momci bleje po splavovima i glume ludilo.Mogao bih da razumem da narod radi i gradi kaeijeru, ali većina se njih kreše kao štuke,pa ako se zatrudni, izvrši se abortus.?ta radi država po tom pitanju?Indirektno podržava.
    3.U konačnom kakvu perspektivu ima dete u ovoj zemlji, dok su ****** na vlasti.Oni sve mogu i sve smeju.
    Zaista, postavlja se pitanje, kako je moguće da imamo toliko ne raščišćenih stavova.Ma koliko da zvuči ironično, ja ne krivim taj narod koji neće da pravi decu i da rađa, oni nisu edukovani, jer nekome odgovara, da su ljudi ''umazani'' sa sirotinjom za sedenje po kafićima i gomilom latino serijama, u kojima se ''j... ko' ludi'', pa trknu u crkvu, te im pop da blagoslov i on se malo omrsi i tako u krug!
    Pa ko da radja dete pod takvim okolnostima?

Datum priključivanja
    Oct 2005
    Poruka
    1

Uvek Za Radjanje

Ja bih rado radjala decu samo neka mi neko pomogne da kupim stan.Vec imam jednu cerku koja se muci po vlaznim sobicama.Zar nam je do nataliteta po svaku cenu???

Datum priključivanja
    Sep 2005
    Poruka
    4
    Ja sam za natalitet u Srbiji po svaku cenu a svako neka proceni sebe da li je za taj uzviseniji zadatak.

Datum priključivanja
    Feb 2006
    Poruka
    6

Srbi Za Srbe

Citat U originalu postavio/la Dejan
    Jedan od značajnih razloga zbog kog je natalitet u Srbiji među najniŽima u Evropi je ?Život? više generacija u jednom stanu, i nemogućnost da se ovaj problem u bliŽoj perspektivi reši.

Jedno od mogućih rešenja je:

1. Osnivanje humanitarnog fonda za bračne parove sa decom. Pošto po anketama narod ima poverenja jedino u crkvu i vojsku, predlaŽem da se takav fond osnuje pri Srpskoj pravoslavnoj crkvi.
    2. Taj humanitarni fond ne bi davao pomoć u novcu, već bi novac od priloga ulagao u izgradnju stanova.
    3. Ja sam spreman da dajem mesečno 10 DM, a verujem da bi domaćinski fond u kome se zna gde odlazi svaki dinar sa lakoćom privukao 500 000 donatora koji bi davali po samo 10 DM. Od tog novca je moguće izgraditi stotinak stanova mesečno.
    4. Stanovi će biti dvosobni, trosobni i četvorosobni.
    5. Bračni parovi sa jednim detetom bi se useljavali u dvosoban stan, sa dva deteta u trosoban itd.
    6. Struktura stanova treba da bude takva da kad par iz dvosobnog stana dobije drugo dete, ako Želi, moŽe da pređe u trosoban stan.
    7. Stanarina treba da bude 100DM mesečno po stanu bez obzira na broj soba. Taj novac bi se vraćao fondu.
    8. Ukoliko Žele, porodice mogu da otkupe takav stan po trŽišnoj ceni. U tom slučaju ne bi morali da plaćaju stanarinu već bi novac od stanarine ulagali u ratu za svoj stan. Siguran sam da će banke biti zainteresovane za povoljno kreditiranje porodica koje Žele da otkupe ove stanove.

Ideja je odlicna .
    Slazem se da sve mora ici preko SPC jer na drzavnom nivou pomoc srpskim familijama bila bi diskriminacija drugih manjina u srbiji.
    Postoji jedna humanitarna organizacija SRBI ZA SRBE koja u principiu radi ono sta si ti dejane predlozio.
    Oni pomazu familije sa petoro i vise dece s prednosti izbeglicama koje nemaju svoje kuce i evo vec 10 godina zive po kampovima.
    Sve se odvija preko sajta www.srbizasrbe.org .
    Nadju u novinama ili internetu clanke koji opisuju pojedinacne slucajeve familija u teskim situacijama kojih nazalost ima mnogo
    Dogovore se na forumu i sakupe novac pa posalju.
    Evo u januaru su skupili 460 eura njih 52 clana .
    Zamisli da ih je 10 000 ili 100 000 clanova.
    Tada bi tvoja ideja dejane bila ostvarljiva.
    Ako mislis da mozes pomoci i zelis da ucestvujes u stvaranju mozda neceg bitnog za nas narod uclani se na njihov sajt .
    Vrlo su otvoreni na svaki predlog pa izvoli ako imas dobru ideju.
    Sve su to obicni ljudi kao ja i ti i svi ostali a spaja nas ova muka kroz koju nas narod i deca prolaze.
    Ja cu sigurno pomoci jer 10 eura mesecno i neosetim a nekom dole o tome zivot zavisi.
    www.srbizasrbe.org

Strana 1 od 6 12345 ... PoslednjaPoslednja

Pravila ostavljanja poruka

• Ne možete postaviti novu temu