Aliexpress WW   Banggood WW
Strana 3 od 6 PrvaPrva 123456 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 78

Tema: Povećanje nataliteta

Datum priključivanja
    Jul 2006
    Poruka
    80
    Cini mi se da isto mislimo, ali se ne razumemo!

Jocaov/in lik
    Joca je offline Министар Дејанове Владе
    Datum priključivanja
    Sep 2005
    Poruka
    1,392
    Citat U originalu postavio/la Wolfman
    Cini mi se da isto mislimo, ali se ne razumemo!
    Исто мислимо, али се другачије изразисмо.
    Never be afraid to try something new. Remember that
    a lone amateur built the Ark. A large group of professionals built the
    Titanic.

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,337
    Е сад, а шта мислите о идеји из прве поруке у овој теми? http://www.srbijauzivo.co.yu/showthread.php?t=1

Jocaov/in lik
    Joca je offline Министар Дејанове Владе
    Datum priključivanja
    Sep 2005
    Poruka
    1,392
    Апсолутно мислим да си у праву.Само, мало сам скептичан по питању учешћа грађана.
    Never be afraid to try something new. Remember that
    a lone amateur built the Ark. A large group of professionals built the
    Titanic.

Datum priključivanja
    Jan 2006
    Poruka
    7,983
    U svakom slučaju, socijalni program bi trebalo da zaštiti egzistenciju porodice. Problem je u našoj zemlji što takvog programa nema. Ljudi, pre svega, nemaju socijalnu sigurnost.

Datum priključivanja
    Jul 2006
    Poruka
    80
    Ljiljo, nemaju nikakvu sigurnost...

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,337

Smile

У протеклих месец дана у мојој ближој фамилији су се родиле две бебе. Ускоро очекујемо још две!
    www.cent.rs - Besplatno probajte VoIP telefoniranje
    SEO Optimizacija sajta

Datum priključivanja
    Jan 2006
    Poruka
    7,983
    Dejane, trebalo bi i ti uskoro da daš doprinos povećanju nataliteta u Srbiji.

Čestitam na novim članovima porodice!
    Poslednji put uređena Ljiljaa : 03-08-2006 u 12:01

Datum priključivanja
    Nov 2007
    Poruka
    35
    Imam jednu cerkicu nadam se da cu imati troje,nebitno devojcice ili decaci,ali imam dosta prijatelja koji nemaju dece.....nazalost!!!!!!!!

Datum priključivanja
    Jan 2009
    Poruka
    1
    [QUOTE=Dejan;1]Jedan od značajnih razloga zbog kog je natalitet u Srbiji među najniŽima u Evropi je ?Život? više generacija u jednom stanu, i nemogućnost da se ovaj problem u bliŽoj perspektivi reši.

Ja neznam kako covjek ovako nesto moze lupetati,ako ljudi (Srbi )nisu svjesni svoje odgovornosti prema svojim predacima,drzavi i prema samima sebi,sami smo krivi da izumiremo.EGOIZAM druze to nas ubija,nista drugo.Zene su nam zeljne provoda,a muskaci izigravaju kojekakve kvasi mafijase (poremecaj drustveni vrednosti)

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,337
    Citat U originalu postavio/la dare Pregled poruke
    Citat U originalu postavio/la Dejan Pregled poruke
    Jedan od značajnih razloga zbog kog je natalitet u Srbiji među najniŽima u Evropi je ?Život? više generacija u jednom stanu, i nemogućnost da se ovaj problem u bliŽoj perspektivi reši.

Ja neznam kako covjek ovako nesto moze lupetati,ako ljudi (Srbi )nisu svjesni svoje odgovornosti prema svojim predacima,drzavi i prema samima sebi,sami smo krivi da izumiremo.EGOIZAM druze to nas ubija,nista drugo.Zene su nam zeljne provoda,a muskaci izigravaju kojekakve kvasi mafijase (poremecaj drustveni vrednosti)

Пријатељу драго ми је што си написао своје мишљење, али би ми још драже да си предложио неко решење. Као што си навео, рекао сам "Један од значајних разлога је...".

Ти мислиш да је значајнији разлог "ako ljudi (Srbi )nisu svjesni svoje odgovornosti prema svojim predacima,drzavi i prema samima sebi,sami smo krivi da izumiremo.EGOIZAM druze to nas ubija,nista drugo.Zene su nam zeljne provoda,a muskaci izigravaju kojekakve kvasi mafijase (poremecaj drustveni vrednosti)." Имаш ли неки конкретан предлог како можемо да елиминишемо разлог који си навео или си хтео кукамо једни другима над судбином?
    SEO Optimizacija sajta

Datum priključivanja
    Nov 2008
    Poruka
    5,019
    Jedan od značajnih razloga zbog kog je natalitet u Srbiji među najniŽima u Evropi je ?Život? više generacija u jednom stanu, i nemogućnost da se ovaj problem u bliŽoj perspektivi reši.

Jedno od mogućih rešenja je:

1. Osnivanje humanitarnog fonda za bračne parove sa decom. Pošto po anketama narod ima poverenja jedino u crkvu i vojsku, predlaŽem da se takav fond osnuje pri Srpskoj pravoslavnoj crkvi.
    2. Taj humanitarni fond ne bi davao pomoć u novcu, već bi novac od priloga ulagao u izgradnju stanova.
    3. Ja sam spreman da dajem mesečno 10 DM, a verujem da bi domaćinski fond u kome se zna gde odlazi svaki dinar sa lakoćom privukao 500 000 donatora koji bi davali po samo 10 DM. Od tog novca je moguće izgraditi stotinak stanova mesečno.
    4. Stanovi će biti dvosobni, trosobni i četvorosobni.
    5. Bračni parovi sa jednim detetom bi se useljavali u dvosoban stan, sa dva deteta u trosoban itd.
    6. Struktura stanova treba da bude takva da kad par iz dvosobnog stana dobije drugo dete, ako Želi, moŽe da pređe u trosoban stan.
    7. Stanarina treba da bude 100DM mesečno po stanu bez obzira na broj soba. Taj novac bi se vraćao fondu.
    8. Ukoliko Žele, porodice mogu da otkupe takav stan po trŽišnoj ceni. U tom slučaju ne bi morali da plaćaju stanarinu već bi novac od stanarine ulagali u ratu za svoj stan. Siguran sam da će banke biti zainteresovane za povoljno kreditiranje porodica koje Žele da otkupe ove stanove.
    Lepo si ti ovo smislio i to ne bi bilo ni malo loše da ovo nije Srbija.Pa hajde malo da se prisetimo koliko ljudi imaju po nekoliko stanova a neki žive u jednoj sobi.Hajde onda da se setimo koliko ljudi zarađuju mesečno, u proseku 200 evra, tu ne računam Beograd koji ima nešto više,tako da tih 100 evra za kiriju + režija i ti onda objasni deci zašto neće jesti ceo mesec ili neće u opšte da jedu. Hajde da se setimo koliko fondova je do sada pokradeno,koliko je bedni dečiji dodatak, mislim da je toliki da ne može ni Pampers pelene da pokrije. Pa hajde da se setimo zašto poslodavci neće da primaju neudate žene koje nemaju decu jer neće da im plaćaju porodiljsko odsustvo koje budi rečeno pokriva socijalno sa 65% prosečne plate u tom preduzeću.Porodiljsko traje 3 meseca imaš malo dete i sam znaš koliko mu je majka potrebna bar tih prvih godinu dana.Hajde da se setimo koliko ljudi je u svom ovom haosu izgubilo posao pa samim tim i zdravstveno osiguranje koje je potrebno svima a ne samo nekome ko je u penziji.Pa neka mi kaže svako ko ovo pročita, koliko vas stanuje sa roditeljima, ne iz razloga što ih vole pa neće da odu od njih, već zato što se svi finansijski ispomažu ne bi li skrpili kraj s' krajem. Ovo su jako teška vremena i svaka dobra ideja ide pod tepih,ovo su ružna vremena nedostojna čoveka.Tvoja ideja je dobra sada se ponavljam i kada bih imala imalo autoriteta u ovoj državi veruj mi da bih je podržala i sprovela u delo,ali na žalost nije tako i ostaće na žalost samo mrtvo slovo na papiru.Ajd uzdravlje...

Datum priključivanja
    Nov 2008
    Poruka
    5,019
    Predhodni tekst je bio izliv besa i nezadovoljstva a drugom prilikom pišem ideju. Sada sam pod stresom pa ne mogu razložno da razmišljam.

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,337
    Citat U originalu postavio/la dzoker Pregled poruke
    ... .Pa hajde malo da se prisetimo koliko ljudi imaju po nekoliko stanova a neki žive u jednoj sobi.Hajde onda da se setimo koliko ljudi zarađuju mesečno, u proseku 200 evra, tu ne računam Beograd koji ima nešto više,tako da tih 100 evra za kiriju + režija i ti onda objasni deci zašto neće jesti ceo mesec ili neće u opšte da jedu. Hajde da se setimo koliko fondova je do sada pokradeno,koliko je bedni dečiji dodatak, mislim da je toliki da ne može ni Pampers pelene da pokrije. Pa hajde da se setimo zašto poslodavci neće da primaju neudate žene koje nemaju decu jer neće da im plaćaju porodiljsko odsustvo koje budi rečeno pokriva socijalno sa 65% prosečne plate u tom preduzeću.Porodiljsko traje 3 meseca imaš malo dete i sam znaš koliko mu je majka potrebna bar tih prvih godinu dana.Hajde da se setimo koliko ljudi je u svom ovom haosu izgubilo posao pa samim tim i zdravstveno osiguranje koje je potrebno svima a ne samo nekome ko je u penziji.Pa neka mi kaže svako ko ovo pročita, koliko vas stanuje sa roditeljima, ne iz razloga što ih vole pa neće da odu od njih, već zato što se svi finansijski ispomažu ne bi li skrpili kraj s' krajem. Ovo su jako teška vremena i svaka dobra ideja ide pod tepih,ovo su ružna vremena nedostojna čoveka.Tvoja ideja je dobra sada se ponavljam i kada bih imala imalo autoriteta u ovoj državi veruj mi da bih je podržala i sprovela u delo,ali na žalost nije tako i ostaće na žalost samo mrtvo slovo na papiru.Ajd uzdravlje...
    Мада је излив беса, морам да прокоментаришем. Пуно људи има више станова, али онима који су их нелегално зарадили треба их одузети (што нажалост није мoгуће ). Ова економска криза је показала да су некретнине најсигурнија пензија тако да бих и ја улагао у њих да могу.
    Citat U originalu postavio/la dzoker Pregled poruke
    ...Hajde onda da se setimo koliko ljudi zarađuju mesečno, u proseku 200 evra, tu ne računam Beograd koji ima nešto više,tako da tih 100 evra za kiriju + režija i ti onda objasni deci zašto neće jesti ceo mesec ili neće u opšte da jedu. Hajde da se setimo koliko fondova je do sada pokradeno,koliko je bedni dečiji dodatak, mislim da je toliki da ne može ni Pampers pelene da pokrije. ...
    Када би "кирија" била мања од 100€ све би било схваћено као нека врста социјалне помоћи и обавезе да неком ко има дете неко обезбеди стан. Тиме се враћамо у комунизам који је само омогућио некима да имају 10 станова, на рачун оних који поштено раде, а не могу да имају ни један.

Дечији дидатак могу да добијају углавном они који раде на црно, а најмање га добија оних који га стварно заслужују. Начин на који се добија је још једно од наслеђа комунизма које је злоупотребљено.

Пуно државних фондова је покрадено. Национални инвестициони програм скужи више за промоцију власти него за оно за шта је намењен, тако да си ту у праву, али само делимично.

Без обзира на све, у овој држави се правни систем креће ка бољем. Проневера фонда је лако доказива, само ако има интереса за то.
    SEO Optimizacija sajta

Datum priključivanja
    Nov 2008
    Poruka
    5,019
    Мада је излив беса, морам да прокоментаришем. Пуно људи има више станова, али онима који су их нелегално зарадили треба их одузети (што нажалост није мoгуће ). Ова економска криза је показала да су некретнине најсигурнија пензија тако да бих и ја улагао у њих да могу.

Када би "кирија" била мања од 100€ све би било схваћено као нека врста социјалне помоћи и обавезе да неком ко има дете неко обезбеди стан. Тиме се враћамо у комунизам који је само омогућио некима да имају 10 станова, на рачун оних који поштено раде, а не могу да имају ни један.

Дечији дидатак могу да добијају углавном они који раде на црно, а најмање га добија оних који га стварно заслужују. Начин на који се добија је још једно од наслеђа комунизма које је злоупотребљено.

Пуно државних фондова је покрадено. Национални инвестициони програм скужи више за промоцију власти него за оно за шта је намењен, тако да си ту у праву, али само делимично.

Без обзира на све, у овој држави се правни систем креће ка бољем. Проневера фонда је лако доказива, само ако има интереса за то.
    Samo mi molim te reci, kada nam je toliko ‚‚dobro‚‚ i kada se taj pravni sistem kreće ka nabolje kako ti kažeš, seti se iz nekoliko stotina afera koje su pravno dokazane da li je neko odgovarao za bilo šta,sedi li iko u zatvoru ili je taj pravni sistem dobar samo za siromašne,čoveče ovo je kao u da smo u Brazilu.Za fondove sam u pravu 100% jer da nije tako nešto bi se pomaklo sa mrtve tačke.

Pravila ostavljanja poruka

• Ne možete postaviti novu temu