Aliexpress WW   Banggood WW
Strana 4 od 6 PrvaPrva 123456 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 46 do 60 od ukupno 78

Tema: Povećanje nataliteta

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,337
    Citat U originalu postavio/la dzoker Pregled poruke
    samo mi molim te reci, kada nam je toliko ‚‚dobro‚‚ i kada se taj pravni sistem kreće ka nabolje kako ti kažeš, seti se iz nekoliko stotina afera koje su pravno dokazane da li je neko odgovarao za bilo šta,sedi li iko u zatvoru ili je taj pravni sistem dobar samo za siromašne,čoveče ovo je kao u da smo u brazilu.za fondove sam u pravu 100% jer da nije tako nešto bi se pomaklo sa mrtve tačke.
    Нисам рекао да је добро, рекао сам само да се ипак понешто дешава и у принципу иде ка бољем. За фонове си у праву, али фондови не раде само код нас, а и у развијеним земљама људи воле новац као и овде. Улагања и токови новца у фонду могу лако да се контролишу и да немају додира са провосудним системом. За овакав фонд који сам описао увек могу да се вежу афере. Сигуран сам да би одмах било "зашто ова фирма гради станове, а не она која је јефтинија" и зато бих волео да сам добио на лотоу оних три милиона и могао да га покренем као приватни фонд.

У том фонду би могли да буду задовољни и улагачи и они који се усељавају у станове. Уопште не би морао да буде "хуманитарни фонд" на који на први поглед личи. Веровала или не, могао би да буде хуманитарног карактера и доноси профит улагачима!

Datum priključivanja
    Nov 2008
    Poruka
    5,019
    Citat U originalu postavio/la Dejan Pregled poruke
    Нисам рекао да је добро, рекао сам само да се ипак понешто дешава и у принципу иде ка бољем. За фонове си у праву, али фондови не раде само код нас, а и у развијеним земљама људи воле новац као и овде. Улагања и токови новца у фонду могу лако да се контролишу и да немају додира са провосудним системом. За овакав фонд који сам описао увек могу да се вежу афере. Сигуран сам да би одмах било "зашто ова фирма гради станове, а не она која је јефтинија" и зато бих волео да сам добио на лотоу оних три милиона и могао да га покренем као приватни фонд.

У том фонду би могли да буду задовољни и улагачи и они који се усељавају у станове. Уопште не би морао да буде "хуманитарни фонд" на који на први поглед личи. Веровала или не, могао би да буде хуманитарног карактера и доноси профит улагачима!
    Verovala ja ili ne to tako ne ide ili si human ili ćeš se okrenuti prema profitu.Ekonomija nema ni pedagogiju, ni psihologiju ni preteranu filozofiju.Ako si human daćeš i nećeš očekivati ništa zauzvrat, a ako ćeš da se baviš biznisom humanost moraš da odvojiš od profita, jer u suprotnom nisi human.Ima dosta bogatih ljudi koji izvesnu sumu novca daju u humanitarne svrhe ali to ne znači da su oni humani, već da i tu ‚‚humanost‚‚ naplaćuju reklamirajući se (i tako zarađuju na tuđoj muci,ne misleći kako se ti ljudi osećaju,moje je mišljenje da treba voditi računa i o tuđem dostojanstvu jer ga verovali ili ne imaju i oni kojima je pomoć potrebna).Neka daju nešto, a da za to ne zna niko, neka ne objavljuju svoju ‚‚humanost‚‚ preko raznih medija, e tada će biti humani.Sada sam otišla od teme ali šta da se radi.

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,337
    verovala ja ili ne to tako ne ide ili si human ili ćeš se okrenuti prema profitu.ekonomija nema ni pedagogiju, ni psihologiju ni preteranu filozofiju.ako si human daćeš i nećeš očekivati ništa zauzvrat, a ako ćeš da se baviš biznisom humanost moraš da odvojiš od profita, jer u suprotnom nisi human.ima dosta bogatih ljudi koji izvesnu sumu novca daju u humanitarne svrhe ali to ne znači da su oni humani, već da i tu ‚‚humanost‚‚ naplaćuju reklamirajući se (i tako zarađuju na tuđoj muci,ne misleći kako se ti ljudi osećaju,moje je mišljenje da treba voditi računa i o tuđem dostojanstvu jer ga verovali ili ne imaju i oni kojima je pomoć potrebna).neka daju nešto, a da za to ne zna niko, neka ne objavljuju svoju ‚‚humanost‚‚ preko raznih medija, e tada će biti humani.sada sam otišla od teme ali šta da se radi.
    Мислим да имаш малу блокаду у глави. Свет није црн и бео. Фонд ником не би нудио ништа за узврат. Са уложених 10 евра сигурно не би могла да добијеш профит који би ти значио. Али фонд не мора да буде рупа без дна! Изграђени станови имају неку вредност и нису поклоњени ником.

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    970
    .... Ovo su jako teška vremena i svaka dobra ideja ide pod tepih,ovo su ružna vremena nedostojna čoveka...
    Za nekoga teška, za nekoga laka. Ako čitava generacija ljudi ceo život provede u teškim vremenima, tu nešto nije u redu. Verovatno sa tim ljudima.
    Ja se ne sećam da smo mi u Srbiji imali "laka" vremena. Bar tako nas ubeđuju putem svih medija, da su vremena teška.

MOLIM VAS ZA OSMEH, I ZA LEPO RASPOLOŽENJE, POKAZALI SU SE VEOMA KORISNIMA U POVEĆANJU NATALITETA!

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    970
    Verovala ja ili ne to tako ne ide ili si human ili ćeš se okrenuti prema profitu.Ekonomija nema ni pedagogiju, ni psihologiju ni preteranu filozofiju.Ako si human daćeš i nećeš očekivati ništa zauzvrat, a ako ćeš da se baviš biznisom humanost moraš da odvojiš od profita, jer u suprotnom nisi human.Ima dosta bogatih ljudi koji izvesnu sumu novca daju u humanitarne svrhe ali to ne znači da su oni humani, već da i tu ‚‚humanost‚‚ naplaćuju reklamirajući se (i tako zarađuju na tuđoj muci,ne misleći kako se ti ljudi osećaju,moje je mišljenje da treba voditi računa i o tuđem dostojanstvu jer ga verovali ili ne imaju i oni kojima je pomoć potrebna).Neka daju nešto, a da za to ne zna niko, neka ne objavljuju svoju ‚‚humanost‚‚ preko raznih medija, e tada će biti humani.Sada sam otišla od teme ali šta da se radi.
    Samo davanje bez očekivanja nečega za uzvrat nije uvek sinonim za humanost. Ali ako nekome stvarno pomognu, ne zameram ni bogatim ljudima iz tvoje poruke.
    Meni se baš dopada kad neko daje i očekuje nešto za uzvrat. Baš sam sinoć razgovarao sa prijateljem o tome. Npr. Japanci su dali autobuse, ali za uzvrat očekuju da se ti autobusi održavaju...
    Svojevremeno sam radio za jednu italijansku humanitarnu organizaciju, i stvarno sam svašta pomišljao o njima u svojoj glavi. Pitao sam se da li peru pare, da li su špijuni, i svašta nešto što prosečnom srbinu prolazi kroz glavu. I sve tako dok nisam otišao na teren.
    Dočekali su nas veoma siromašni ljudi (ili do skora veoma siromašni) kojima nisu dali novac, već mašine i oruđa za početak privatnog posla u obliku beskamatnog kredita.
    Verujte da ništa bolje nisu mogli da urade. Ljudima nisu samo kupili mašine, već su im vratili dostojanstvo, samopouzdanje..... Nikada pre ni posle toga mi nije bilo tako drago što sam deo priče koja stvarno pomaže.

Datum priključivanja
    Nov 2008
    Poruka
    5,019
    [QUOTE=Nenad;58566]Samo davanje bez očekivanja nečega za uzvrat nije uvek sinonim za humanost. Meni se baš dopada kad neko daje i očekuje nešto za uzvrat.

Baš me interesuje šta je za tebe sinonim za humanost? Možda se ti krećeš u takvom društvu gde svako davanje iziskuje i protiv davanje pa ti to dođe normalno.

Datum priključivanja
    Nov 2008
    Poruka
    5,019
    Мислим да имаш малу блокаду у глави. Свет није црн и бео. Фонд ником не би нудио ништа за узврат. Са уложених 10 евра сигурно не би могла да добијеш профит који би ти значио. Али фонд не мора да буде рупа без дна! Изграђени станови имају неку вредност и нису поклоњени ником.
    Nemoj da se brineš za moje blokade.Sa uloženih 10 evra možeš da napraviš profit o kom svaka građevinsaka firma sanja.Pomnoži na mesečnom nivou 10 evra sa brojem zaposlenih (mislim da je nekih 2.000.000 miliona (ovde zaokružujem cifre) u državi i dobićeš fantastičnu cifru od nekih 20.000 000 miliona evra mesečno pa to pomnoži sa 12 meseci 240.000.000 miliona evra godišnje.Pošto i sada za debele pare zidaju zgrade ‚‚š‚‚ klase, mogu da zamislim kakvi bi to bili ‚‚kokošinjci‚‚ iz fonda samo da bi firme profitirale,dva noseća zida i gipsane ploče kao pregradni zidovi,nije nego,leti toplo, zimi hladno a krov prokišnjava na novoj zgradi...A pošto su kod nas tenderi uvek namešteni neke građevinske firme bi se obogatile za vrlo kratak period.

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    970
    Baš me interesuje šta je za tebe sinonim za humanost?
    Strah me je da bi moju definiciju humanosti mnogi zloupotrebili... Pogotovu ako se razumemo kao ja i ti... Ako te baš interesuje, otvori novu temu...

Možda se ti krećeš u takvom društvu gde svako davanje iziskuje i protiv davanje pa ti to dođe normalno.
    Možda, a opet, možda i ne...

Datum priključivanja
    Nov 2008
    Poruka
    5,019
    Citat U originalu postavio/la Nenad Pregled poruke
    Strah me je da bi moju definiciju humanosti mnogi zloupotrebili... Pogotovu ako se razumemo kao ja i ti... Ako te baš interesuje, otvori novu temu...

Možda, a opet, možda i ne...
    Otvorila sam temu po tvom predlogu, pa sada možeš da kažeš, pa makar te pogrešno razumeli.A to kako se ti i ja razumemo to je već diskutabilno...

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,337
    nemoj da se brineš za moje blokade.
    Надам се да се ниси увредила кад сам рекао да имаш блокаду. Нисам мислио ништа увредљиво, само нам ум ради на различитим фреквенцијама па погрешно тумачиш оно што пишем.

Datum priključivanja
    Feb 2006
    Poruka
    3,603
    Mislim da je vreme da neki clanovi foruma...da ih ne imenujem...licno porade na ovom problemu...ajmo, ajde...

Datum priključivanja
    Nov 2008
    Poruka
    5,019
    Надам се да се ниси увредила кад сам рекао да имаш блокаду. Нисам мислио ништа увредљиво, само нам ум ради на различитим фреквенцијама па погрешно тумачиш оно што пишем.
    Mislim da bih ipak ja tebi trebalo da se izvinem.Malo sam u doslednje dve-tri nedelje u strašno lošem tripu (nešto sam se razočarala u sebe) pa me čak i vrlo bezazene stvari diraju pravo u srce.Naravno da se nisam uvredila i normalno je da ima što više različitih mišljenja, tako da jedni od drugih možemo nešto i da naučimo.

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    970
    Otvorila sam temu po tvom predlogu, pa sada možeš da kažeš, pa makar te pogrešno razumeli.A to kako se ti i ja razumemo to je već diskutabilno...
    Hvala, a na dalje u ovoj temi... Povećanje nataliteta... i OSMEH... Osmeh leči sve...

Datum priključivanja
    Nov 2008
    Poruka
    5,019
    Citat U originalu postavio/la Mare Pregled poruke
    Mislim da je vreme da neki clanovi foruma...da ih ne imenujem...licno porade na ovom problemu...ajmo, ajde...
    Ajde sada kada si već krenuo reci o kojim se to članovima radi i da li se i ti ubrajaš u njih ili si već realizovao akciju povećanja nataliteta naše nam Srbije. Ja nisam, priznajem, a kad ću- ne zna se!Biće kad bude!

Datum priključivanja
    Feb 2006
    Poruka
    3,603
    Ajde sada kada si već krenuo reci o kojim se to članovima radi i da li se i ti ubrajaš u njih ili si već realizovao akciju povećanja nataliteta naše nam Srbije. Ja nisam, priznajem, a kad ću- ne zna se!Biće kad bude!
    Vidim, ovi na koje sam mislio, se sami javljaju...

Pravila ostavljanja poruka

• Ne možete postaviti novu temu