Aliexpress WW
Strana 5 od 6 PrvaPrva 123456 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 61 do 75 od ukupno 78

Tema: Povećanje nataliteta

Datum priključivanja
    Nov 2008
    Poruka
    5,019
    Citat U originalu postavio/la Mare Pregled poruke
    Vidim, ovi na koje sam mislio, se sami javljaju...
    Vidim i ja da ćeš ti sve da kažeš umesto da odgovoriš na direktno pitanje. Pa nisam ja ovde jedina koja nema dece.

Datum priključivanja
    Feb 2006
    Poruka
    3,603
    Citat U originalu postavio/la dzoker Pregled poruke
    Vidim i ja da ćeš ti sve da kažeš umesto da odgovoriš na direktno pitanje. Pa nisam ja ovde jedina koja nema dece.
    Ti si jedina prijavila ...a ne kazem ima ih jos...ne bih ja prozivao, nego to nam je duznost...za dobro Srbije ...svako mora po malo da se zrtvuje ...

Datum priključivanja
    Nov 2008
    Poruka
    5,019
    Ti si jedina prijavila ...a ne kazem ima ih jos...ne bih ja prozivao, nego to nam je duznost...za dobro Srbije ...svako mora po malo da se zrtvuje ...
    Dobro onda tumačim da si tu dužnost već obavio, samo ne znam u koliko komada, pošto bi nas eventualno izvuklo da svaki par ima po 4 dece minimum.

Datum priključivanja
    Feb 2006
    Poruka
    3,603
    Dobro onda tumačim da si tu dužnost već obavio, samo ne znam u koliko komada, pošto bi nas eventualno izvuklo da svaki par ima po 4 dece minimum.
    Sve je moguce...ali je malo verovatno ...ali kod nas pataka vazi "ili 5 il` ni jedno"

Datum priključivanja
    Nov 2008
    Poruka
    5,019
    Sve je moguce...ali je malo verovatno ...ali kod nas pataka vazi "ili 5 il` ni jedno"
    Zavisi koliko jaja sneseš!

Datum priključivanja
    Feb 2006
    Poruka
    3,603
    Zavisi koliko jaja sneseš!
    Ja sam Patak a ne patka

Datum priključivanja
    Nov 2008
    Poruka
    5,019
    Ja sam Patak a ne patka
    Jaoj,izvini,to sam potpuno smetnula s uma! I nisi ti patak, ti si nacrtani patak!

Datum priključivanja
    Mar 2009
    Poruka
    3

Povecanje nataliteta

Ko trci za parama uvek je nesrecan. Ne moze sve da ih ima a pohlepa je strasan pokretac. U toj jurnjavi proleti zivot.Posle za decu bude kasno.Drzava nije dovoljno ulagala u saobracaj.Mnoga sela su slabo povezana sa gradovima tj trzistem, privredni kapaciteti opet nabijeni u gradske centre a poljoprivreda u koju se kunemo je sve neizvesnija u poslovnom smislu.
    Mnogi su napustili ocevinu i dosli u gradove da zive. Ali u stanovima koliki god da su ljudi su kao u golubarnicima.Mnogi su mogli da se skuce u svojim selima gde bi lakse i ranije zasnovali porodicu da su gore navedene manjkavosti na vreme izbegnute. Bilo bi manje migracija a gubila bi se razlika izmedju sela i grada.Mislim da je onima koji su imali svoj plac i gradjevinsku dozvolu bilo mnogo lakse,zadnjih godina da izgrade kakvu takvu kucu nego da se docepaju stana. Siguran sam da se sa vise stanova ne moze podici natalitet. U stanu se retko podize vise od dvoje dece a da bi Srbija po tom pitanju malo isplivala prosek mora da bude mnogo visi.Ima li ista teze, lepse i kreativnije od podizanja i vaspitavanja deteta?

Datum priključivanja
    Feb 2009
    Poruka
    14
    Сматрам да држава нимало не стимулише повећање наталитета.

Нпр, ја сам дошла из малог места у Београд да студирам и радим. Е, сада Ви срачунајте колика је плата у том малом месту, када се мени исплати изнајмљивати стан у БГД-у+комуналије+школарина, а редован живот да не помињем. Моје место се полако гаси. Док сам ишла у Основну, у сваком разреду је било по 4 одељења... Данас- један једини разред има 3 одељења, остатак је 2, а у највише случајева само једно.

Ипак, моје лично мишљење је да када има за двоје-мора бити и за треће тј, дете.

Ипак, и то је мало. По мени (а мој вереник се слаже са мном)-двоје деце је чиста репродукција-два па два. Ми смо решили ићи на четворо.

Datum priključivanja
    Apr 2009
    Poruka
    4

komentar je postavljen 2004 god, stvari su se promenile u poslednjih 5 godina.

Pozdrav svima,

2004 god sam postavio ovaj komentar:

Citat U originalu postavio/la Velimir Dukanac Pregled poruke
    Problem nataliteta u nasoj zemlji nije iskljucivo vezan samo sa nasim trulim kukanjem kako nam je zivot odvratan,kako nemamo novxa za ovo ili za ono.Mi ne shvatamo sebe na pravi nacin,jer nismo u mogucnosti da vidimo koliko jadno zive drugi na planeti.Za nas,gledano uz nasih soba,pored TV-a sa prijateljima uz pivo,kaficu,slatko,meze,svi,ali bas svi drugi zive bolje,a mi jadni nemamo para da izdrzavamo troje ili cetvoro dece!!!
    Nije u Srbiji problem nemastina,jer svako od nas ima dovoljno da odgaji bar troje zdrave i sposobne dece,nas problem je POMODARSTVO!!!
    Nase devojke ugledajuci se na zapad misle da je u zivotu najvaznije biti edukovana,emancipovana zena,tu jesu u pravu,ali to nije drage nase sestre pravilo na zapadu,verujte mi nije,jer sam u mogucnosti da upoznam ljude iz preko 40 zemalja sveta.Da li znate koliko se devojke sirom sveta raduju tome sto ce sa 22 ili23 postati majke?Nece visiti celu noc po zadimljenim separeima kafica i traciti svoje vrenme.Mi imamo pogresnu,totalno pogresnu sliku o kulturi zapadne Evrope.Jureci da dostignemo neke famozne standarde nabili smo sebi komlekse,pa izgledamo divlje i neprirodno mnogo vise nego isti taj zapad o kojem imamo jako netacnu sliku prezentovanu preko televizije.
    Drage sestre razmislite,postanite majke i odgajite zdravu decu za bolje sutra svih nas!!!Hvala.
    Tada je doza kritike možda bila na mestu. Uvređenima se izvinjavam.

Sada je 2009.
    U međuvremenu su se mnoge stvari promenile, kao npr.

- dosta porodica je ipak dobilo jos jedno dete ili bar prvo dete,
    - rak grlića materice je veoma cesta bolest kod zena i devojaka u Srbiji,
    - broj rizicnih trudnoca je nazalost sve veci,
    - bioloski potpuno zdravog muskarca koji je duhovno, psihicki i fizicki spreman da ima ulogu oca - prosto je nemoguce naci, a da ne pominjem tek pomodarstva u muskom svetu...

Bože mili dokle je dosao nas narod prihvatajuci sve tudje kao da je bolje i koliko je ljudski rod, opste gledano, degradirao svoju duhovnost.
    (Na te "izgubljene duše" trenutno ne treba puno obraćati pažnju - neka sami okajavaju svoj greh koji paradiranjem samo produbljuju.)

Potrebno je osvrnuti se na sebe i svoje postupke, evo zasto:

Kao narod smo prosli u poslednjih 10-20 godina kroz mnogo stresnih i neprirodnih stvari, a mnogi vode i vrlo nezdrav nacin zivota - pusenje, neredovna ishrana, preopterecenost i na poslu i van posla,...
    Cak i oni koji govore da zive zdravo - pitanje je koliko je to ustvari tacno, jer nam je priroda usled bombardovanja jos uvek zatrovana i treba je ocistiti, a i nakon velike kolicine stresova pitanje je koliko je nas organizam genetski zdravi.

Nije ni cudo sto reproduktivna moc naseg naroda - opste gledano - opada.
    Tu se malo sta moze na brzinu menjati i sa tim svako od nas treba da bude oprezan.
    Stvarati porod po svaku cenu i pritom dovesti sebe u zivotno opasnu trudnocu ili svom porodu ostaviti u nasledstvo - ne daj Bože - neko oboljenje - pitanje je licnog morala, odluke i odgovornosti svake zene, a sa druge strane i coveka.

Ne zelim nikog da uplasim ovakvim komentarom, ali zelim da Vam postavim pitanje:

Da li smo i koliko sigurni da ce porod koji licnom odlukom stvorimo biti zdrav?

Odgovor je samo jedan - pre bilo kakve "akcije" pozeljno je uraditi nekoliko lekarskih testova... da Vam savest bar bude cista.
    Kompletan komentar se ne odnosi samo na narod Srpski, vec, nažalost, i na mnoge narode na Planeti, na kojoj smo definitivno svi manje vise narusili prirodu, pa nam se to sad vraca...

Iskreno,

Velimir Dukanac
    Poslednji put uređena Dukanac Velimir : 23-04-2009 u 02:31

Datum priključivanja
    Nov 2008
    Poruka
    5,019
    Citat U originalu postavio/la Dukanac Velimir Pregled poruke
    Pozdrav svima,

2004 god sam postavio ovaj komentar:

Tada je doza kritike možda bila na mestu. Uvređenima se izvinjavam.

Sada je 2009.
    U međuvremenu su se mnoge stvari promenile, kao npr.

- dosta porodica je ipak dobilo jos jedno dete ili bar prvo dete,
    - rak grlića materice je veoma cesta bolest kod zena i devojaka u Srbiji,
    - broj rizicnih trudnoca je nazalost sve veci,
    - bioloski potpuno zdravog muskarca koji je duhovno, psihicki i fizicki spreman da ima ulogu oca - prosto je nemoguce naci, a da ne pominjem tek pomodarstva u muskom svetu...

Bože mili dokle je dosao nas narod prihvatajuci sve tudje kao da je bolje i koliko je ljudski rod, opste gledano, degradirao svoju duhovnost.
    (Na te "izgubljene duše" trenutno ne treba puno obraćati pažnju - neka sami okajavaju svoj greh koji paradiranjem samo produbljuju.)

Potrebno je osvrnuti se na sebe i svoje postupke, evo zasto:

Kao narod smo prosli u poslednjih 10-20 godina kroz mnogo stresnih i neprirodnih stvari, a mnogi vode i vrlo nezdrav nacin zivota - pusenje, neredovna ishrana, preopterecenost i na poslu i van posla,...
    Cak i oni koji govore da zive zdravo - pitanje je koliko je to ustvari tacno, jer nam je priroda usled bombardovanja jos uvek zatrovana i treba je ocistiti, a i nakon velike kolicine stresova pitanje je koliko je nas organizam genetski zdravi.

Nije ni cudo sto reproduktivna moc naseg naroda - opste gledano - opada.
    Tu se malo sta moze na brzinu menjati i sa tim svako od nas treba da bude oprezan.
    Stvarati porod po svaku cenu i pritom dovesti sebe u zivotno opasnu trudnocu ili svom porodu ostaviti u nasledstvo - ne daj Bože - neko oboljenje - pitanje je licnog morala, odluke i odgovornosti svake zene, a sa druge strane i coveka.

Ne zelim nikog da uplasim ovakvim komentarom, ali zelim da Vam postavim pitanje:

Da li smo i koliko sigurni da ce porod koji licnom odlukom stvorimo biti zdrav?

Odgovor je samo jedan - pre bilo kakve "akcije" pozeljno je uraditi nekoliko lekarskih testova... da Vam savest bar bude cista.
    Kompletan komentar se ne odnosi samo na narod Srpski, vec, nažalost, i na mnoge narode na Planeti, na kojoj smo definitivno svi manje vise narusili prirodu, pa nam se to sad vraca...

Iskreno,

Velimir Dukanac
    Čoveče ti ideš iz krajnosti u krajnost,prvo optužuješ žene kako neće da rađaju,u drugoj poruci ako sam te razumela im preporučuješ da ne rađaju zato što su ‚‚zatrovane‚‚!
    Odluči se već jednom šta ti zapravo hoćeš i koje je tvoje mišljenje u opšte?! Skroz si me zbunio Ako sam pogrešila ja ću ti se izvinuti ali ova dva jedno sa drugim veze nemaju...

Datum priključivanja
    Apr 2009
    Poruka
    203
    Velimire Dukanac,da li bi ste tako pisali(htela sam da upotrebim drugu rec ali necu,ja sam kulturna) da ste :
    1.zena
    2.nezaposlena
    3.suprug nezaposlen
    4.nemate stan ili kucu u svom vlasnistvu vec zivite kao podstanar
    5.nemate novac za adekvatno lecenje vec se lomatate po drzavnim domovima zdravlja i to samo ako uspete da overite zdravstvenu knjizicu
    6.imate dvoje ili vise dece i svakog jutra se budite moleci Boga da toga dana imaju sta da jedu
    7.ne mozete naci posao u struci vec radite za mizernu paltu kod jos mizernijih poslodavaca samo da bi ste prehranili porodicu(a cesto nemate ni z hleb)
    8.imate 30 i vise goina zivota a nemate ni dan radnog staza a samim tim ni pravo za ,kasnije, penziju.
    9.nemate deci da kupite patike,jaknu,knjige za skolu,pozajmljujete garderobu od rodjaka cija su deca prerasla!!!!!!

Mogu do sutra ovako ali ....Imala sam prilike da se nagledam slucajeva i slucajeva porodica sa decom koje su na ivici egzistencije!
    Umesto sto se bavite forumskim pisanijima ,pocnite da pisete pisma drzavnim zvanicnicima i kojekakvoj stoki koja se nakupila na drzavnom vrhu kako bi ,kao i ja ,kao i mnogo drugih ljudi,pokusali da nesto promenite u ovoj drzavi i kako bi te iste neciste,lenje,zaglupljene,samozive zene kako ih vi nazivate mogle da pocnu da razmisljaju o materinstvu a ne o tome hoce li moci da detetu omoguce najosnovnije nesto i najskromnije!

pozdrav od nezaposlene majke dvoje dece
    Ko nema u vuglu ima u googlu : )

Datum priključivanja
    Apr 2009
    Poruka
    4

...ne bih li sagledao Vaše stavove i na vreme naučio...

Postovana Majko dvoje dece - nek su Vam deca živa i zdrava!

U pravu ste...
    Hvala Vam što ste zadržali nivo kulture i pokazali da bar do toga držite - to, bar meni, puno govori o Vama.
    Ako ništa drugo, bar nivo kulture treba imati.

Na forumu sam ustvari razmisljao gde je otisao smisao??? - i te 2004-te i ove 2009-te, kada sam na ovu temu i postavljao komentare.
    Razmišljao sam oba puta na glas i koliko je to moguće - iskreno.

Molim Vas nek oproste svi koji su se osetili prozvano ili povređeno (mislim pritom i na nickname "dzoker").
    Neoženjen sam ali se i sam pronalazim, više ili manje, u nekoliko Vaših stavki koje opisuju današnjeg čoveka u Srbiji...

Gde smo to svi otisli i imamo li gde i čemu da se vratimo? Treba li uvek i po svaku cenu ići samo napred...?

Kako su to nekada radili naši pretci? Treba li se ugledati na druge? Postoji li neki nov put? Razmišljati lično? lokalno? pacifistički? telesno? asketski? ili ne rezmišljati uopšte?... koji je ustvari ispravan način?

Otvoreno pitam - gde je nestao smisao? - kada je sve - "kupiš 3 dobiješ 5", a najveći broj nema ni za ono "kupiš 3"!

Gde je ključ kojim možemo u sebi da pokrenemo veru, onu veru da možemo da izguramo i gazimo napred!
    Koliko ustvari verujemo u sebe posle svega?

Valjda će bar naša deca, i rođena i ona koja to još nisu, imati bar malo bolji svet od ovog u kojem smo mi živeli i u kojem i danas živimo, bar sa malo manje izazova... Nekako se zadnje vreme broj izazova i iskušenja umnožio... Da li i VI mislite isto?
    Koliko je tehnologija ustvari pregazila čoveka i veru u čovekovu snagu da može da savlada nove izazove?

Imamo li negde u sebi snagu da preko svega toga isplivamo i eventualno još i pomognemo nekom pored sebe, kome je možda i još potrebnija pomoć, a ćuti zbog ponosa ili, jednostavno zbog stida, jer je nekad živeo/živela bolje...?

Iskreno, znam da su moji komentari veoma "iz krajnosti u krajnost" ali obe te krajnosti postoje i njihov sam svedok kao i Vi, najverovatnije, ili možda treba da menjam dioptriju?

Još jednom, izvinjavam se ako su Vas moja "razmišljanje na glas" uvredila.

Neko bi rekao - al si ti brate zbunjen! - a neko će možda razumeti širinu kojom pokušavam da sagledam nezavidan položaj savremene žene, bila ona majka ili ne, i savremenog muškarca, ako je on otac.

Ispada da je najlakše zbunjenim neženjama...ali ne svima, i upravo zbog toga sam i postavio komentare, ne bih li sagledao Vaše stavove i na vreme naučio ono što treba da naučim.

Hvala Vam na iskrenosti.

Pozdrav!

Datum priključivanja
    Apr 2009
    Poruka
    203
    Slozili smo se i mislimo na isto!
    Nedavno sam na jednom drugom forumu imala zestoku raspravu sa nekakvim braniocima prava homosexualaca!Nisam napadala homosexualce(neka rade sta hoce,ne zanima me) ali mi je jako zasmetalo to 'guranje prsta' u oko narodu,to izivljavanje i pokusaj da se homosexualizam pokaze kao nesto najnormalnije ,normalnije cak i od heterosexualnog braka!
    Kada sam pokusala da skrenem paznju na to da je ovo ludo vreme ,da su neke vrednosti zestoko poremecene,da moja deca,koja zapravo tek sada upijaju ko sundjeri sve ono sto im ovo drustvo servira kao normalno(homosexualci,kic i sund grandovaca,silikonske lepotice,sponzoruse,tatini sinovi koji su celog zivota "nosili gajbice i posteno zaradjivali",kompjuterske igrice,mobilne telefone koje nose klinci u vrtic cak) sve to gledaju i prihvataju !napali su me da sam staromodna ,da sam zaostala,glupa,nepismena isti oni koji se zestoko bore za gej paradu u Bgd 30 juna!
    Otisla sam malo od teme ali shvaticete i slozicete se samnom sigurna sam!iskusenja kroz koja smo mi ,starije generacije,prosli -nista su u odnosu na iskusenja koja ocekuju moju decu!Toga se plasim i zato razumem kasno radjanje(preko 35) ,izbegavanje braka(ko bi koga tu trebao da izdrzava),vecitu borbu za nekim boljim ,lagodnijim zivotom a u stvari ,u svoj toj borbi,gubimo sebe i neke prave vrednosti!
    Srdacan pozdrav!
    Ko nema u vuglu ima u googlu : )

Datum priključivanja
    Mar 2005
    Poruka
    29

Cool Ideja za obnovu srpskog nataliteta

Nedavno gledaosam DW-Nemacku TV gde lepo i sistematski opisuje"Nemacku Belu Kugu"Jer za sve ONE koje traze"standard"Nemacka ako nema onda je niko nema!Eto prikazuje Kako Nemci staru iz dana u dan kao Mi Srbi!Jos imaju i po 2-kuce 3-kola i nastekane bankovske racune ali dzabe nemaju dece jer obadvoje rade 12 sati 7 dana!ZINULA POHLEP i nema leka "samo daj jos-jos"beskrajno trebovanje!
    Onda gledam Ameriku ovde gde narod vise praktican-prost-pragmatican!Nezapinje da"zivice 1000godina"radi prave stvari.
    SRPSKO RESENJE
    1)Da pod hitnose zaustavi abortus bar prepolovi i nakraju svede do 95% jer gubimo u ovom"genocidu"250.000Srba!Jer jedni misle daje-SEX"vreme sporta i razonode"Bez odgovornosti i neka"abortusom rese problem"vaduse"ekonomska kriza"Kad nije bila kriza?To nije izvinjenje.

2)Jedina salucija da Srbija preko ambasada u Meksiku i Latinskoj Americi izdaje pasose MLADIM MEKSIKANKAMA KOJE ZELU DASE NASELU U SRBIJU I UDAJU!Da godisnje odobri 35.000mladi zena!Jer Meksikanke su KULTURNO VASPITANE DA PRVO BUDU MAJKE PA SVE OSTALO NA KRAJU!Jer nase zene kadase udaju misle da"traze karijere zivotne"neshvacaju da PRVO treba da
    RADJAJU DECU!?

Meksikanke glat rode 5-6 dece i vecina nas Srba zenu MEKSIKANKE koje prelazu u nasu religiju i uce jezik i njima nije TERET-TESKO da odgaju 6-7 dece jos dicuse jer postaju u svojoj 32-35 godini"bake"cerke kojese rodu udajuse rano imaju svoju decu!
    Tako da isto puste 35.000Filipinki kojesu jos zece radjaju 8-10 dece bez problema i na vratima docekuju muza nasmejane vecera gotova vodega do kupatila okupaju muza i veceraju i u krevet..pravi decu!Filipinke isto imaju jaku kulturu za decu i da budu Majke!
    Jedana stvar dase napomene i kod Filipinki i Meksikanki Muzevi MORAJU DASU VREDNI RADNI CUVAJU PARE ZA FAMILIJU!Nije bitna Plata kolikaje ali da radi nesedi u kafani i glanca stolicu i loce pivo!To NE!Zene PREVASPITAJU MUZEVE U KREVETU DA BUDU RADNI I VREDNI!
    Ovoje jedini spas Srbije protiv"bele kuge"inace nestajemo 30.000stanovnika godisnje.

Vlada?Vlada nije odgovorna ali i u Meksiku Vlada nedeli bonuse i popuste Ovoje sve do nas naroda neces valjda cekati dati VLADA KAZE KADA DA IDES U KREVET SA ZENOM?Dobro neka pomognu sa lekovima i lecenjem i zene da dobiju neke popuste uredu ali nemozemose osloniti na Vladu?Jer za vreme Cara Dusana imalismo vise naroda u Srbiji nego Engleska!Nije bilo socijalne pomoci bila je vera u ljubav decu zene i Srbiju.Danas izmisljase"sve fali"smeta BRIGA"K" jer ..urac nece brigu.Mi sami sebi kamarimo brige i idemo sa brigama u krevet.BRIGE nedonosu decu!

Pravila ostavljanja poruka

• Ne možete postaviti novu temu