Aliexpress WW   Banggood WW
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 23

Tema: Ko je za vazduh?

Hybrid View

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    971

Ko je za vazduh?

Kad god izađem na ulicu osetim olovo u vazduhu. Ne pričam naravno o olovu na koje su nas godinama navikavali. Ta vrsta olova će se veovatno iskoreniti tokom ovog našeg vanrednog stanja. Kad god pokušam da operem prozor shvatim koliko su nam pluća crna. Kada će i kod nas bezolovni benzin biti jedini koji se moŽe kupiti? Kada će Zastava doći do barem Euro II motora? Ili...

A u belome svetu i sad ljudi nekako bolje dišu. I, iako su nekako zaposleniji, imaju vremena da razmišljaju i o novotarijama koje Život znače.

Na primer, gospodin Guy Nègre, je smislio jednu novotariju koja mi se mnogo dopala. Radi se o mono-energetskom motoru koji radi na komprimovani vazduh. Nadam se da će slični izumi uskoro obeleŽiti i našu sadašnjost u Srbiji.

Rado ću napisati koji red o firmi MDI - "Moteur Developpement International", Želim toj firmi uspeh, a Srbiji da razmisli o njihovom proizvodu.

Kako sami kaŽu na svom sajtu: Auto na vazduh, Životni stil, ekologija, ekonomija.

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    971
    Ne samo da vam mogu pokazati kako novotarija izgleda (na slici ispod), već mogu da vam kaŽem da gotov auto moŽete i kupiti.

Pravi se već i serijski, i to u porodičnoj varijanti, kao kombi, taksi i pikap.

Sve četiri varijante imaju standardno vazdušni jastuk, klimu i sistem protiv blokiranja točkova.

Dimenzije su im 3.84m x 1.72m x 1.75m. TeŽina 720 kg. Maksimalna brzina je 130 kilometara na sat, i sa jednim rezervoarom mogu preći 200 do 300 kilometara. Ako rezervoar punite na struju, trebaće vam oko 4 sata, a na kompresorskoj pumpnoj stanici ćete ga napuniti za 3 minuta.

Na slici je porodična varijanta sa 6 sedišta koja se mogu okretati u raličitim smerovima, tako da roditelji mogu sve vreme da imaju pogled na svoju decu u toku voŽnje.
    Prikačene slike Prikačene slike

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    971
    Meni sve ovo ne izgleda loše, ali me zaista interesuje da li bi se ovakav auto mogao uvesti i koliki bi bili porezi i carine.

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    971
    Ovaj auto ne samo da ne zagađuje vezduh, već ga i prečišćava. Da bi se koristio, vazduh mora da se filtrira. Pitanje je samo koliko bi često morali da menjamo filtere u ovom našem okruŽenju, ali filteri se bar mogu lako izmeniti ili očistiti. Naša pluća malo teŽe.

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    971
    Nadam se da će bar neki taksista za početak razmisliti o ovakvoj spravi. Njegov taksi bi bio verovatno atrakcija, a sa obzirom na cenu "goriva", pretpostavljam da bi se investicija brzo vratila.

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    971
    Uz molbu Vladi Srbije da ODMAH ukine prodaju "benzina sa olovom" sve vas srdačno pozdravljam i molim da razmišljate o svom zdravlju i zdravlju svoje dece. Budućnost bi mogla da izgleda lepo...

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    971
    Na sajtu kaŽu da je zagađenje od saobraćaja uzrok za više hiljada smrtnih slučajeva u Evropi.

Kliknite na tekst iznad za posetu sajtu "http://www.theaircar.com/"

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    388
    Mmmmm... Ovo zvuči primamljivo... Aj' da pojurimo neku stranu donaciju iz oblasti ekologije i napravimo prvu vazdušnu taksi sluŽbu... S obzirom na cenu goriva, i cena taksi usluge bi bila NAJNIžA u gradu ?! A i fensi je voziti se u ekološkom taksiju, zar ne? MISLITE O TOME!!!

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,339
    Koliko sam video prodaja još nije počela, ali ja sam ga naručio.

Ko zna da li ovo moŽe uopšte da se uveze kod nas. MoŽda neće morati da se plaća carina pošto ne spada u klasu automobila u kojoj je "jugo". Zna li neko gde se moŽe raspitati o tome?

Na sajtu piše da je neko već otkupio licencu za naše trŽište.

Ni to sa vazdušnom taksi sluŽbom nije loša ideja!
    www.cent.rs - Besplatno probajte VoIP telefoniranje
    SEO Optimizacija sajta

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    388
    Čuj loša?! Zdravije i jeftinije 100x... Samo se plašim da će taj čika proći k'o oni likovi iz filma od pre neku nedelju na TV, kada su pravili neko čudo koje proizvodi gigavate energije iz obične VODE! Digli su im fabriku u vazduh, sa sve njima...

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    971
    Ma samo da takve stvari stignu do Srbije. Ako ništa drugo, ovde su svi oguglali na dizanja u vazduh.

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    388
    Ma jeste, samo će onda garant da uvedu i porez na vazduh...

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    971
    Ja pristajem i na porez za vazduh ako je to potrebno za normalan čist vazduh.

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    388
    Ma oni će na OVAKAV vazduh da uvedu porez, uz priču da će da ga "srede"...

Ja nisam ni za kakve nove poreze, dok ne počnu pare od postojećih adekvatno da koriste... Jedva i ove plaćamo...

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,339
    Ma šta se bunite? U beogradu je kiseonik ređi nego na Zlatiboru. Disanje beogradskog vazduha je kao visinske pripreme i još bolje. A to mora da se plati.

Jedino u Bukuereštu i moŽda Atini vazduh je zagađeniji nego kod nas. U Parizu ima mnogo više automobila, ali mislim da vazduh nije tako zagađen. Najgora stvar kod nas je što u vazduhu ima puno prašine.

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Pravila ostavljanja poruka

• Ne možete postaviti novu temu