Aliexpress WW   Banggood WW
Prikaz rezultata 1 do 5 od ukupno 5

Tema: Šta su uopšte učili 8 godina?

Datum priključivanja
    Jun 2005
    Poruka
    277

?ta su uopšte učili 8 godina?

?ta su uopšte učili u osnovnoj školi pitam se kao roditelj? Ćerka mi ide u prvi razred gimnazije Sveti Sava. Prvo su profesori štrajkovali, njihovo legitimno pravo. Kad su krenuli da rade onda su počeli sa nekim tzv. inicijalnim testovima da se vidi koliko je znanje učenika. Rezultati tih testova su katastrofalni, sve gore od gorega. Sad se ja pitam ko je tu lud, da li je moguće da nam deca ništa nisu naučila u osnovnoj školi i da su profesori u osnovnim školama totalni nesposobnjakovići a ovi u gimnaziji genijalci. Ima profesora koji se hvale da njihov predmet samo bog zna za 5, oni za 4 a učenici mogu dobiti maksimalno 3. Također je počela stara uhodana šema oko moranja da se kupi odeđeni udžbenik, normalno preko profesora. Da se mene pita ja bih ukinu tolike gimnazije koje produkuju mlade ljude koji kad završe školu neznaju ništa da rade.

Datum priključivanja
    Oct 2005
    Poruka
    25
    Boga mi, kod mene u osnovnoj se učilo i svi smo upisali ok srednje škole. Ja sam upisao srednju sa 92 boda i prezadovoljan sam. Ako se nije dovoljno učilo u osnovnoj onda je najteže preći u gimnaziju koja je extra teška. Svaka gimnazija, pa i Sveti Sava (čuo sam da tamo ima dosta narkomana i ćelavih devojaka!), je dosta teška ,ali predstavlja veliki izvor informacija i znanja. Mnogo više nego srednje škole. I uglavnom 90% gimnazijalaca planira da nastavi školovanje na fakultetima i višim školama.
    Ja lično planiram da upišem FON i to informatiku. Jer dosta znam o računarima, a i idem u srednje gde sam elektrotehničar računara...

Datum priključivanja
    Jun 2005
    Poruka
    277
    Nemanja, caka je u tome što da bi se upisao u gimnaziju morao si da imaš preko 92 boda, znači upisani su učenici koji su bili odlični i koji su barem prosečno rešili prijemni. Meni je prosto nemoguće da učenici skupljeni iz mnogo različitih škola odjednom nemaju pojma. Da su došli iz jedne škole bez kriterijuma gde se ocene kupuju na prasiće, piliće i evre onda bi mi bilo sve jasno. Ja sam davnih godina završio elektrotehničku školu ali se to tada cenilo i dobri đaci su išli u te škole. Sad je naopaka situacija, samo gimnazije a kao sve ostalo ništa ne vrede. Koliko to treba da imamo fakulteta da bi se samo svi gimnazijalci upisali na fakultet jer ako ne upišu fakultete onda su niko i ništa, nemaju struku i stručno znanje. E sad pišeš i ti bi na fakultet, upiso bi FON, ja sam završio FON davnih godina, kako ćeš na FON kad ima toliko gimnazijalaca koji moraju da upišu bilo kakv fakultet.

Datum priključivanja
    Oct 2005
    Poruka
    25

Ćaskanje

?to da ne...Imaću dosta bodova iz srednje škole,a matematika mi super ide, očekujem da uradim prijemni bez greške. Znači imaću oko 90 bodova za upis. Ako ovo nije dovoljno za budžet, moji će imati mogućnosti da me finansiraju prvu godinu (samofinansirajući). Tako da se ja ne brinem.

?to se tiče gimnazijalaca, mene plaše oni koji će imati više bodova od mene, vukovci i takvi iz gimnazije. Inače, ja sam siguran da na FON-u retko ima šanse pored nas koji imamo ogromno znanje o računarima. Nije sve u učenju i bubanju. Da Vas podestim da sam završio Microsoft-ov kurs za zvanje System Builder, da planiram da završim kurs MCSA i da imam potencijalo zaposlenje sa FON-om i tim kursevima u jednoj vodećoj banci u BG-u i u velikom broju firmi, gde mi garantuju početnu platu 500?. Naravno veze su u pitanju.

Ja vašoj ćerki preporučujem da počne da buba i uči ili da se prebaci u neku lakšu gimnaziju, npr. 10. Ta pojava da se ne uči je karakteristična u svim školama i svi roditelji se brinu zatom. Sve je lošije i lošije. Moja dva super drugara koji su upisali zemunsku gimn. (bili su vukovci u osnovnoj) sad su jedva dobri, sa prosekom 2.9 ili 3.2 . Ja se pitam šta će biti sa njima? Gde će oni da se upišu?
    Poslednji put uređena Nemanja Živanović : 25-10-2005 u 11:47

Datum priključivanja
    Jun 2005
    Poruka
    277

Svaka čast

Svaka čast da vidim da neko ozbiljno shvata školu, sa takvim radom sigurno ćeš uspeti. Možda nisi baš najbolje razumeo moje pisanije, poenta je da gimnazija ne daje nikavo znanje za rad, ja sam uvek za stručnu školu, nažalost degradirali su tehničke škole, svršeni gimnazijalci svi navale na fakultete jer moraju, ovoj državi ne treba toliko fakultetski školovanih ljudi i onda imaš hiljade nezaposlenih na birou. Gde spomenu 10 gimnaziju? Sa kim sam god razgovarao svi tvrde da je jedna od najtežih u Beogradu, meni je bliže nego Sveti Sava al ćerka pobeže zbog težine 10-te u Savu. Brinem se jer mi zdravlje nije baš ok, otišao sam u invalidsku penziju a ćerka ako ne bude učila može da se slika, samofinasiranje joj ne mogu obezbediti. Ja sam odslušao MCSE pre par godina ali dalje nisam otišao, novi posao i iznenedna bolest. Kad imaš volju samo napred, završi MCSE, korisno bi bilo i SQL admin, ima caka da sa malo više truda dobiješ tri Microsoftova sertifikata; administrator, sistem inžinjer i sql administrator.
    Poslednji put uređena lega99 : 26-10-2005 u 00:11

Pravila ostavljanja poruka

• Ne možete postaviti novu temu