Aliexpress WW   Banggood WW
Prikaz rezultata 1 do 7 od ukupno 7

Tema: Mesta u domovima

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,339

Mesta u domovima

Samnom je na faksu bio dečko koji je svo vreme studiranja spavao u krevetu sa majkom. Bez obzira što je bio dobar student, pošto je iz Beograda nije imao pravo da konkuriše za mesto u domu.

Sa druge strane, sa nama su studirali ljudi koji su dobili mesta u domovima i izdavali ih.

Da li bi bilo dobro da je jedini kriterijum za mesto u domovima dobar uspeh, a ne "geografska pripadnost"?
    www.cent.rs - Besplatno probajte VoIP telefoniranje
    SEO Optimizacija sajta

Datum priključivanja
    Apr 2003
    Poruka
    37

Cool

Pa ne znam sta da ti kazem.Ja sam jedan od onih koji zive u studentskom domu,i mogu ti reci da je veliki broj ljudi tu upravo zato sto im materijalna situacija ne dozvoljava nesto bolje.A sa druge strane,dosta je i onih koji prodaju svoja legalno dobijena mesta(svedok sam toga).Cisto sumnjam da bi neko ciji roditelji zive u Beogradu dosao da zivi u studentski dom.Nisu studentski domovi "zlato",verujte mi.

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,339
    Znam da je većina ljudi u studentskim domovima tamo zato što nema bolju soluciju, ali kao što si rekao ima i dosta onih koji izdaju svoja mesta. Tako je izgleda od kad postoje studentski domovi kod nas. Zato i kaŽem da bi bilo dobro da jedini uslov za dobijanje mesta u domu bude uspeh. Onda bi svi dobri studenti bez obzira da li su iz "unutrašnjosti" ili Beograda imali mogućnost da izdaju svoja mesta i zarade za dŽeparac. Ali mislim da bi to pre nego što bi se pretvorilo u "studentski biznis" prinudilo nadleŽne da smisle način da spreče preprodaju mesta i tako stvore uslove da mesta zauzimaju samo oni kojima su stvarno potrebna.
    www.cent.rs - Besplatno probajte VoIP telefoniranje
    SEO Optimizacija sajta

Datum priključivanja
    Apr 2003
    Poruka
    37

Thumbs down

Ta prica o sprecavanju trgovine mestima u studentskkim domovima je veoma stara.Svake godine pred raspodelu mesta se prica o tome kako ce svaka kupoprodaja biti sprecena,a uvek se dogodi ista stvar.Svedok sam da je raspodeli mesta na mom faksu ove godine prisustvovalo vise njih koji nemaju nikakve veze sa mojim fakultetom.Naravno,to su oni koji kupuju mesta od onih koji hoce da ih prodaju,a zatim in preprodaju(ko zna koliko se lanaca tu napravi dok mesto ne dodje do "krajnjeg korisnika"?).
    I kao slag na tortu,sledeca informacija:Ustanova Studentski Centar je dozvolila legalizaciju stanara sa kupljenim mestima u pojedinim studentskim domovima.Znaci,da drzava svesno ucestvuje u svemu tome,posto je Studentski Centar vladino preduzece.Ipak su tu u pitanju neciji "visi interesi".
    A sto se tice hrane u studentskim "restoranima",to je vec druga prica.Samo jedan banalan primer:Studentski centar,koji izmedju ostalog nabavlja i hranu za studentske restorane,kupovao je ribu oslic od clana svog upravnog odbora,inace pripadnika jedne partije koja je trenutno na vlasti,po ceni koja je za oko 50 dinara visa od maloprodajne cene oslica.Digla se prasina oko toga,ali nikom nista,"puj pike ne vazi".Takodje se ne postavlja pitanje zasto u restoran stigne samo 12 tona hrane,iako na prijemnici pise da bi trebalo 20.Uz to,hrana se placa po ceni prve klase,a vrlo je nekvalitetna(krompir sa crnim tackicama i pegicama npr.).Tako da mi se cini da se od onih "cuvenih" petooktobarskih promena,u stvari, nista nije promenilo u studentskom standardu,cak je postalo i gore.Cesto se pitama li sam za ovo bojkotovao predavanja i vezbe, gutao suzavac po ulicama ovog grada i bezao od policije?Iskreno,veoma sam razocaran!

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    388

Bes

Pa nisi jedini koji je razočaran, ali nisi ni jedini koji je razočaran i samo priča o tome. Moraćemo, izgleda, da počnemo nešto i da preduzimamo...

Gledao sam sinoć "Serpika" ponovo posle duŽe pauze... Toga ima kod nas i to u SVIM strukturama.

Kao što sam rekao nedavno odgovarajući na jedno pitanje, to će kod nas biti tako DOKLE GOD JE BITI NA VLASTI UNOSAN POSAO, a ne skup javnih obaveza prema društvu i biračima...

Datum priključivanja
    Oct 2003
    Poruka
    2
    da li znate nesto o razmeni studenata?

Datum priključivanja
    Sep 2007
    Poruka
    10,812
    Студентски ценар Београд
    http://www.sc.rs/scentar/index.php

Konkurs za školsku 2010/11. godinu