Aliexpress WW   Banggood WW
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 18

Tema: Morate li da kupite knjigu svog profesora da bi poloŽili ispit?

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,339

Morate li da kupite knjigu svog profesora da bi poloŽili ispit?

Dok sam studirao jedan od bitnijih uslova koje sam morao da ispunim kako bih poloŽio ispit je bio da kupim knjigu čiji je autor profesor kod koga polaŽem. Čini mi se da što je profesor bio lošiji, to je njegova knjiga bila obaveznija.

Kako je kod vas na faksu?
    www.cent.rs - Besplatno probajte VoIP telefoniranje
    SEO Optimizacija sajta

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    388
    Ja odavno nisam na faksu, upravo iz tih razloga... Loši profesori pišu "obavezne" knjige, najglasniji su i uzimaju novac za polaganje. Nasuprot njima, pošteni profesori koji su zaljubljenici u svoj posao nemaju "pravo glasa" i predaju po zastarelim planovima i programima, najčešće bezvoljno (donekle razumljivo).

U takvom okruŽenju, uz gomilu došljaka iz unutrašnjosti, kojima nije cilj znanje već DIPLOMA pošto-poto (a ne prezaju ni od guranja para u dŽep nemoralnih profesora, time praveći medveđu uslugu i sebi i nama koji ne Želimo da podmićujemo) ne moŽe niko normalan dugo da opstane.

Nadam se da se situacija bar malko promenila (mada sumnjam)...

Datum priključivanja
    Jan 2005
    Poruka
    1,158

Thumbs up

odprilike to je to morao nemorao maoras da kupis knjigu od doticnog profesora

Datum priključivanja
    Feb 2006
    Poruka
    346
    Tja, ne to mi se nije desilo, ali znam da toga ima. I treba uvesti neke kazne, grozno je...

Datum priključivanja
    Mar 2005
    Poruka
    1,445
    Ako dobro naucis predmet i sve znas sve jedno je da li si kupio knjigu ili nisi!
    Mozes je pozajmiti za ispit ili za predavanje...
    JAH RasTafari

Datum priključivanja
    Jan 2006
    Poruka
    7,983
    S obzirom da sam završila književnost, nemam takvo iskustvo što se tiče udžbenika, odnosno nijedan profesor nije insistirao na svom užbeniku, ali su insistirali na kritičarima, npr. Dučić po kritici Petra Džadžića i sl. Tako da sam danima sedela u Matici srpskoj i tragala za tim kritikama.

Datum priključivanja
    Feb 2006
    Poruka
    346
    Citat U originalu postavio/la Tigar
    Ako dobro naucis predmet i sve znas sve jedno je da li si kupio knjigu ili nisi!
    Zar zaista misliš da profesori koji se time bave nisu našli način da tome "doskoče"???

Datum priključivanja
    Mar 2005
    Poruka
    1,445
    Pa otvori mi oci...
    Ne pada mi napamet kako?
    Na predavnjima za potpis ako trazi ti mozes da pokazes tudju i tako sve u krug...
    JAH RasTafari

Datum priključivanja
    Feb 2006
    Poruka
    346
    Sad su već prilično otrcane priče o potpisima koje oni udare pored tvog, na knjizi... Bože moj, nije to teško... A radi se.

Datum priključivanja
    Jan 2006
    Poruka
    1
    Ja sam diplomirao ali mi se tako nesto nije desilo.Medjutim,znam sigurno da se to dogadja.Ti ljudi to objasnjavaju "zastitom autorskih prava"!
    1.Kako pozajmljivanje knjige moze da bude krsenje autorskih prava
    2.Kad se vec toliko postuju svi zakoni da se doslo i do autorskih prava,zasto
    onda ne daju fiskalni racun.

Datum priključivanja
    May 2005
    Poruka
    5,969
    Citat U originalu postavio/la Tigar
    Najzreliji način razmišljanja, uvek možeš da doskočiš nekom profesoru, pozajmiš knjigu, ili se snadješ na neki drugi način, a moguće je, završio sam fakultet ne dajući ni dinar takvim "niskobudžetim profesorima" ni dinara, postoje skripte, sveske sa predavanja koje "završavaju posao" verujte....
    Uvek postoje "genijalci" koji sve to beleže, samo treba biti dobar sa njima....
    "everyone will have their fifteen minutes of fame"

Datum priključivanja
    Oct 2006
    Poruka
    21
    nikad nije kod nas bilo da studenti kupuju knjige profesora, jer nam je sva literatura bila stranih autora

Datum priključivanja
    Mar 2008
    Poruka
    5
    Možda idem off topic ali me interesuje da li na prijemnom za pravni iz srpskog i istorije postoje negativni bodovi za netačan odgovor?

Datum priključivanja
    Mar 2007
    Poruka
    362

Namigivanje

kod mene je bila jedna ekstremna varijanta, potpises se na svoj primerak knjige, asistent stavi profesorov pecat na tvoj potpis i naravno uz indeks znaju jel tvoja knjiga, za sve ostale su pricali da je obavezno,pa ko se primi( a primi se 95% studenata), al nisu pravili dramu ako nemas...

Datum priključivanja
    Nov 2008
    Poruka
    5,019
    Citat U originalu postavio/la Dejan Pregled poruke
    Dok sam studirao jedan od bitnijih uslova koje sam morao da ispunim kako bih poloŽio ispit je bio da kupim knjigu čiji je autor profesor kod koga polaŽem. Čini mi se da što je profesor bio lošiji, to je njegova knjiga bila obaveznija.

Kako je kod vas na faksu?
    Ja sam po tom pitanju izgleda imala sreće samo tri profesora su nam tražila da kupimo njihovu knjigu, koje moram priznati nisu bile ni malo jeftine.Pitam se sada šta bi bilo da su svi tražili? A i te knjige što pišu su čista resavska škola isprepisuju tuđe knjige i skinu nešto sa interneta ko da rade diplomski a ne da prave udzbenik.Dešavalo se da čitajući sve te stručne knjige u par njih nađem ‚‚već viđeno‚‚!Nadam se da me razumete šta hoću da kažem.

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Pravila ostavljanja poruka

• Ne možete postaviti novu temu