Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 21
    Datum priključivanja
    Jan 2003
    Poruka
    19

Legalizacija bespravnih objekata

Zna li neko sta je potrebno za legalizaciju? Zvao sam opstinu Palilula i oni su mi rekli da je izasao zakon, ali da ih zovem za mesec i po dana posto tad ocekuju tumacenje tog zakona.

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,315

Najavljeno rušenje bespravno izgrađenih objekata

Na sajtu Vlade Srbije piše:

Beograd, 9. maj 2003. godine - Ministar urbanizma i građevine u Vladi Republike Srbije Dragoslav Šumarac najavio je rušenje bespravno izgrađenih objekata ukoliko vlasnici u narednih šest meseci ne podnesu zahtev za legalizaciju. U Srbiji ima oko milion bespravno podignutih objekata, a primenom novog Zakona o planiranju i izgradnji, oko 90 odsto trebalo bi da bude legalizovano.

"Dok bespravno izgrađeni objekti ne budu porušeni naknada za korišćenje građevinskog zemljišta biće stostruko veća nego ona koja se plaća za legalne objekte", rekao je Šumarac na današnjoj konferenciji "Ram za lepšu Srbiju", koju je otvorio predsednik Vlade Srbije Zoran živković.

Šumarac je pozvao građane da od 13. maja, kada Zakon stupi na snagu, opštinama podnesu zahteve za legalizaciju i rekao da je ovo poslednja šansa za građane da bez ikakve kazne uknjiŽe svoje objekte, odnosno da plate nadoknade koje će biti takve kao da su gradili legalno.

Prema njegovim rečima, nakon podnošenja zahteva za legalizaciju, opštine su duŽne da u roku od dva meseca odgovore na te zahteve, a ukoliko to ne učine, uslediće kazne za nadleŽne organe.
    Ne znam da li to što nisu obavešteni šta treba da rade utiče na rokove koje je postavilo ministarstvo?!

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    969
    Za zakon svi kaŽu da je neprimenljiv. Zato valjda niko i ne zna sta će i kako da radi sa tim... Mene ovo sa legalizacijom podseća na kobnu 1993. kada su isto kao sada političari počeli da pišu zakone, zaboravivši na ljude iz struke... Sve zarad interesa neke grupe ljudi... Ovaj put je razlog za ovakav zakon verovatno to što je zafalilo para u kasi dragog nam gradskog građevinskog zemljišta, koje za razliku od običnih građana ima novca za reklamiranje ljubavi prema Beogradu. Nadam se da će zakon zaŽiveti dovoljno da ugasi naše reketaše i pokrene urbanizaciju izgleda grada, ali da neće Živeti dovoljno dugo da maltretira građane. Mislim da ljudima treba ponekad i pomoći, a ne uvoditi odmah represivne mere za građane da bi se ispravile katastrofalne greške predhodnih reŽima.

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    969
    A što se kazni za nadleŽne organe tiče... Rekoh da ne moŽe ništa kaznama... Hajde da se izbegne ova predizborna reklama gde drŽava i samu sebe kaŽnjava... Mislim, ne bih voleo da strada neko ko je najmanje kriv... Dosadašnji vladari su nam već mnogo puta pokazali da je lako naći Žrtvu za slične prilike...

Dajte, bre, da prvo u svemu odredimo šta je zaista interes ljudi koji ovde Žive, pa da pravimo zakone koji će nam zaista pomoći da Živimo bolje, u lepšem Beogradu, i bez izazivanja mrŽnje i besa...

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,315
    Mene interesuje da li se legalizacija plaća po kvadratu i svuda isto. S obzirom na izgled ulice u kojoj Živi ( http://www.srbijauzivo.co.yu/showthread.php?postid=369 ) čisto reketiranje bi bilo ako traŽe da plati kao neko ko je gradio u delu sa normalnom infrastrukturom.

originalnu je postavio Nenad
    A što se kazni za nadleŽne organe tiče... Rekoh da ne moŽe ništa kaznama... Hajde da se izbegne ova predizborna reklama gde drŽava i samu sebe kaŽnjava... Mislim, ne bih voleo da strada neko ko je najmanje kriv...
    Nisam razmišljao i da bi to sa kaŽnjavanjem radnika po opštimama mogla da bude samo predizborna reklama.

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    388
    Mislim da gospoda na vlasti nisu zaboravila samo ljude od struke...

ZABORAVILI SU LJUDE !!!!!

Pa ko da plati "svetske" cene struje, benzina, nesvetske poreze, takse za građevinska i ostala zemljišta i da još razmišlja o astronomskim ciframa za takozvanu legalizaciju...

Šta je u ovoj zemlji uopšte legalno?
    Da li je naša greška što nismo mogli dobiti dozvole u nekom normalnom vremenskom okviru ili uopšte?

I AKO NIJE NAŠA GREŠKA, ZAŠTO MI DA PLAĆAMO?????

Nek' drŽava sve objekte koji mogu da postoje (nisu u suprotnosti sa nekakvim GUPovima ili DUPovima koji verovatno i ne postoje još uvek) AMNESTIRA !!!

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    969
    E, to je moŽda moglo do otprilike 10-tog oktobtra. Posle im se vlast osladila... Nema amnestije ni za šta... Više nije hrišćanski praštati... Tako su odlučili... U ime naroda, naravno, ali kog naroda??

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    388
    Ma i ja se loŽim bez veze...

Dok su bili opozicija, apelovali su da se ne plaćaju računi, u ime "građanske neposlušnosti", a kad su isti oni došli na vlast, naplatili su nam sve to unazad sa kamatom...

I? Nikom ništa, pojeo Vuk magarce...

Mada je Vuk i najmanje kriv...

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    969
    Nije mi jasno kako ni posle magaraca nije sit, a i ovce se nešto rasipaju...

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    388
    Ne samo da je glaaaaaadan, nego ima i zamrzivač pa trpa, trpa, trpa... A ovce? Ma njih uvek ima i za šišanje i za jelo...

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,315
    Za početak sprovođenja postupka legalizacije potrebni su:
    • Zahtev za popis i geodetsko snimanje
    • Kopija plana parcele
    • Dokaz o vlasništvu - pravu korišćenja parcele
    • I naravno administrativne tekse za podnošenje zahteva
    Kako sam čuo geodetsko snimanje na Paliluli košta oko 250 evra, ali to nije provereno.

Za izdavanje prepisa građevinske dozvole platio sam taksu 350 dinara. Kad sam uplatio rekli su da oni ne izdaju prepise nego da mogu samo da mi daju da fotokopiram dozvolu i da overim kopiju. Naravno za overu kopije se opet plaća neka taksa.

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    388
    A šta kad je kuća ortačka, pa se plac vodi na jednog, a građevinska dozvola na drugog?

Datum priključivanja
    Jan 2003
    Poruka
    19
    Meni su u opstini Palilula uz obrazce koje ste nabrojali dali i obrazac zahteva za izdavanje Izvoda iz urbanistickog plana. Vadjenje tog izvoda kosta za objekte do 150 kvadrata 5.230.00 dinara, a za objekte do 250 kvadrata 7.500.00 dinara. Treba li i taj izvod za legalizaciju?

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,315
    Izvod iz urbanističkog plana se nigde ne pominje kao potreban dokument. Ili su vam ga greškom dali ili ga "kao" slučajno daju pa ko uplati uplati, a ko ne nema veze. To je već godinama taktika poreskih sluŽbi na opštini Palilula. MoŽda im se ta taktika za otimanje para pokazala kao dobra.

originalnu je postavio Darko
    A šta kad je kuća ortačka, pa se plac vodi na jednog, a građevinska dozvola na drugog?
    U tom slučaju mora da se preda zahtev za legalizaciju, a vlasnički odnosi mogu kasnije da se priloŽe.
    Poslednji put uređena Dejan : 19-10-2003 u 23:09

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,315
    Šta je tačno neophodno za legalizaciju i članove zakona koji se primenjuju postavio sam na linku:
    http://www.srbijauzivo.co.yu/showthr...p?threadid=230

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Pravila ostavljanja poruka

• Ne možete postaviti novu temu