Aliexpress WW
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 19

Tema: Wireless internet

Datum priključivanja
    Jun 2006
    Poruka
    2

Upozorenje Wireless internet

Preko kojih provajdera se kacite i da li ste zadovoljni sa njima?

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,339
    Неколико дана сам користио КБЦнет. Прво качење и пукао им је линк. После је радио ОК. За пакет који користим декларисана брзина им је 760 Kb/s, зна да падне на 128 килобита али је углавном преко 1 мегабит. Подршка им је ОК.

Тренутно се качим на не знам кога. Појавили су се одједном и почели да гуше КБЦ сигнал. Довољно је да укључим ЛАН и већ сам се прикачио на њих. У околини нисам нашао ни један АП са сигналом јачим од 5%. Да ли служе за прислушкивање или нешто друго немам појма, али нет ми тренутно ради ОК. Понекад дави, али је све у свему је ОК, а и џабе је!

Datum priključivanja
    Feb 2006
    Poruka
    346
    Da ne otvaram novu temu, zgodno mesto da pitam nešto...
    Prčkala sam nešto po "Set Program Access and Defaults", a pre toga, nakon restartovanja, prijavio mi je win. da "imam novi hardver" za bežičnu antenu, tj. kao da nije instaliran drajver, štagod...
    Posle još jednog restarta to se sredilo samo od sebe.
    Ali, danas ne mogu da koristim Internet Explorer osim ako se konektujem preko modema. Tj. Firefox koristi antenu, MSN, i slični programi su pravili problem, ali su se nakako konektovali, međutim IE insistira da sam offline. A nisam.
    Naravno, ranije bi IE bi detektovao konekciju, ma kakva ona bila, ali mislim da sam nešto promenila, a ne znam šta.
    Kako bih mogla da mu "stavim do znanja" da koristim bežični i da se tako konektuje? Jerbo je IE ipak još uvek najkorisniji program tog tipa.

A što se teme tiče, provajder je Vojvodinaonline, propast (antireklama), mislim stvarno jeste. Evo, da kucnem u drvo, nedelju dana imam OK konekciju, ali to je retkost.
    POTPIS

Jocaov/in lik
    Joca je offline Министар Дејанове Владе
    Datum priključivanja
    Sep 2005
    Poruka
    1,392
    Telekom ''Crne Gore''.Zadovoljan sam.
    Never be afraid to try something new. Remember that
    a lone amateur built the Ark. A large group of professionals built the
    Titanic.

Datum priključivanja
    Jun 2006
    Poruka
    7

Smile Korisne informacije

Sova (na ledu ;-)
    ako hoces da dobijes odgovor na moguci problem na racunaru moras da dadnes vise informacija o njemu
    iz ovoga sto si ti napisala ja nemogu da dodjem do nikakvih zakljucaka osim da ti koristis firefox koji je pomeni bolji nego IE (koji si setovala da bude default brauzer)
    prvo koji ti je OS (operacioni sistem)
    koji hardware imas (ethernet, PCI kartu ili USB router modem itd uglavnom sto vise informacija to je veca sansa da ces uspjesno rijesiti problem)

Nadam se dace ti ovo pomoci da rijesis problem
    (izvinjavam se na losem jeziku dugo sam vani pa sam ga dosta ispustio)

Datum priključivanja
    Mar 2005
    Poruka
    1,445
    Citat U originalu postavio/la sova_u_snegu
    Da ne otvaram novu temu, zgodno mesto da pitam nešto...
    Prčkala sam nešto po "Set Program Access and Defaults", a pre toga, nakon restartovanja, prijavio mi je win. da "imam novi hardver" za bežičnu antenu, tj. kao da nije instaliran drajver, štagod...
    Posle još jednog restarta to se sredilo samo od sebe.
    Ali, danas ne mogu da koristim Internet Explorer osim ako se konektujem preko modema. Tj. Firefox koristi antenu, MSN, i slični programi su pravili problem, ali su se nakako konektovali, međutim IE insistira da sam offline. A nisam.
    Naravno, ranije bi IE bi detektovao konekciju, ma kakva ona bila, ali mislim da sam nešto promenila, a ne znam šta.
    Kako bih mogla da mu "stavim do znanja" da koristim bežični i da se tako konektuje? Jerbo je IE ipak još uvek najkorisniji program tog tipa.

A što se teme tiče, provajder je Vojvodinaonline, propast (antireklama), mislim stvarno jeste. Evo, da kucnem u drvo, nedelju dana imam OK konekciju, ali to je retkost.
    Kad ti se to pojavi a ti ubaci disc sa driverom za taj modem i prati postupak...
    Verovarno si obrisala driver za wireless modem...
    JAH RasTafari

Datum priključivanja
    Feb 2006
    Poruka
    346
    Citat U originalu postavio/la jelaca
    Sova (na ledu ;-)
    ako hoces da dobijes odgovor na moguci problem na racunaru moras da dadnes vise informacija o njemu
    iz ovoga sto si ti napisala ja nemogu da dodjem do nikakvih zakljucaka osim da ti koristis firefox koji je pomeni bolji nego IE (koji si setovala da bude default brauzer)
    prvo koji ti je OS (operacioni sistem)
    koji hardware imas (ethernet, PCI kartu ili USB router modem itd uglavnom sto vise informacija to je veca sansa da ces uspjesno rijesiti problem)

Nadam se dace ti ovo pomoci da rijesis problem
    (izvinjavam se na losem jeziku dugo sam vani pa sam ga dosta ispustio)
    Nije problem u default browser-u, već u default konekciji.
    IE je ponekad jedini izbor za neke stvari, zato mi je potreban.
    Zato sam i postavila pitanje ovde.
    OS je Win. XP, SP2.....
    Sad, recimo, kada pogledam u "Show all connections" nijedna mi nije default, i ne znam da li je uopšte potrebno i moguće podesiti da mi wireless bude default.
    Nekako je proradio internet, ali ono što je iritirajuće je što mi non-stop iskače prozor na IE, koji me pita da li želim da se konektujem. A konektovana sam.
    Međutim, on zahteva modem.
    Ali ovaj problem se nekako rešio sam od sebe, s' tim da ništa nisam radila
    Nisam obrisala drajver konektovan je komp, samo nisam mogla da koristim nikakav program za surf.
    Ali, kao što rekoh, ponekad ovde pomaže da se malo šutne ili pripreti , kI da je domaća proizvodnja
    Hvala vama, u svakom slučaju...
    POTPIS

Datum priključivanja
    Jun 2006
    Poruka
    7

sova

ovo je mnogo bolje vec imam nekakve ideje
    predlazem ti da u IE kliknes na "Tools" i to ce otvoriti novu listu komandi i onda klikni na "Internet Options" bar sto ce da otvori novi windows i onda klikni na "Connections"
    Tu ima smogucnos da setujes konekciju nesto kao "Choose settings for....."
    Tvoj setting treba da bude "Dial whenever a network connection is not present" ja vjerujem da je sada setovsno na "Always dial my default connecton"
    Good luck
    PS
    ovo je samo jedan scenrio posto neznam vrstu wireless network koji imas dali je PCI card ili USB
    Javi mi te detalje pa cu ti moci pomoci vise ali tvoj problem je uglavnom u ovom setingu
    Poslednji put uređena jelaca : 22-06-2006 u 10:16

Datum priključivanja
    Nov 2006
    Poruka
    56

Koji provajder

Jedno prosto pitanje: Zna li ko, kod kog provajdera bi mogao da koristim Wireless u Krnjaci sem KBCnet-a?

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,339
    комшија користиш ли АП или имаш wireless картицу?
    www.cent.rs - Besplatno probajte VoIP telefoniranje
    SEO Optimizacija sajta

Datum priključivanja
    Aug 2008
    Poruka
    1

heh mislim da ja imam jedan provider

koristim jedan provider "optikom" neznam meni se cini da je dobar ali cene su mi malo ima 256/256 512/512 i 756/756 svaki je skoro skuplji za 1000 dinara 256k kosta 1400 512k kosta oko 2200 a 756k oko 3000 dinara

Datum priključivanja
    Sep 2007
    Poruka
    10,812
    Citat U originalu postavio/la Dejan Pregled poruke
    комшија користиш ли АП или имаш wireless картицу?
    Šta je AP, a šta wireless kartica? Moja godina proizvodnje mi dozvoljava da postavim ovo pitanje bez crvenila. Konačno imam dobar lap top, ali... i dalje se "kačim" na dial-up ili na adsl. Zar nije suština lap-topa da ga mogu koristiti svuda. Zato bih volela znati šta mi je činiti da ga mogu nositi sa sobom i imati bežični pristup na svakom mestu. Molim vas, objasnite to tako da baba razume, nemojte koristiti komplikovane informatičke izraze.

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,339
    АП (access point) је уређај који омогућије безжично повезивање рачунара. Ти у свом лаптопу вероватно имаш "картицу".

Планатаже са лаптопом се можеш укључити на бежични интернет тамо где је он доступан. Пуно кафића по Београду дозвољава бесплатно коришћење бежичног интернета. Осим кафића, пуно малих фиеми и приватних станова дозвољавају приступ интернету преко њихових локалних мрежа. Покушај да из стана скенираш постоји ли неке мрежа која дозвољава приступ.

Уз додатни модем, можеш свој лаптоп повезати преко 3Г мреже неког од локалних мобилних провајдера на интернет. Али то је овде још увек скупа занимација. 3Г мрежама су покривени само већи градови у Србији
    www.cent.rs - Besplatno probajte VoIP telefoniranje
    SEO Optimizacija sajta

Datum priključivanja
    Aug 2008
    Poruka
    9
    Ja koristim usluge "Kingsnet"provajdera.Sa njihovom uslugom sam zadovoljan,jer drugih na ovom terenu nema.Tako da nemam sa kim da ih uporedjujem.U odnosu na dosadasnji Dial-up neuporedivo su bolji,

Datum priključivanja
    Jan 2009
    Poruka
    1

MTS HSDPA USB Modem

MTS HSDPA USB Modem. Nemam 3G signal i jedva da radi. POMAGAJTE

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Pravila ostavljanja poruka

• Ne možete postaviti novu temu