Aliexpress WW   Banggood WW
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 35

Tema: Uhapšen Veselin Šljivančanin!

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    971

Uhapšen Veselin Šljivančanin!

Noćas je uhapšen čovek koji je vršeći svoju duŽnost branio svoju zemlju. Da li će ikad iko pristati da ponovo brani svoju otadŽbinu?

Haški tribunal ga tereti za ratne zločine, a ministar policije čuva dokaze koji govore da Veselin nije kriv za to za šta se tereti.

To što nam se dešava je zaista velika sramota za našu drŽavu. Očigledno je da su naši "vladari" ostali bez mogućnosti izbora. U isto vreme Hag traŽi stenograme koje će Svilanović proslediti i time, kako ja vidim stvari, načiniti krivično delo veleizdaje. Opet pod izgovorom poštovanja prava.

Što se Šljivančanina tiče, kao građanin ove drŽave koje nema, traŽim da Haški tribunal objasni zašto Šljivančanina smatra krivim, a naše vladare da mi objasne na osnovu čega smatraju da nije kriv. I Želim slobodu izbora. Siguran sam da policija koja je juče angaŽovana da uhapsi Šljivančanina ne predstavlja volju naroda i produŽenu ruku naroda u obezbeđivanju javnog reda i mira.

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,339
    Kako znaš da je Šljivančanina hapsila policija? Tamo su bili neki ljudi sa LOPOVKAMA na glavama, oruŽjem koje zbog sankcija nije moglo da uđe u zemlju, i ni jedan od tih mamlaza nije imao policijsku značku. Doduše, na pancirima im je pisalo latinicom POLICIJA, ali koliko ja znam u Srbiji su oznake na pandurskim uniformama napisne ćirilicom.

Osim toga, ministar Mihajlović je rekao da čovek nije kriv za zlodela koja mu se pripisuju. Zar misliš da bi Mihajilovića sve dosadašnje vlasti drŽale u vladi i pri vladi da je laŽljiva jajara?

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    971
    Ministar Mihajlović se obratio sav briŽan prema ranjenim policajcima.
    A ja sam siguran da je grupa huligana koja je prvo skinula vezanu rešetku sa zadnjeg ulaza a potom krenula da kamenicama razbija stakla na zadnjem ulazu zgrade neposredno pre hapšenja, samo deo te policije koja nije imala ni takve uniforme.
    Tome je predhodilo otključavanje zadnjeg ulaza zgrade od strane policajaca iznutra.
    Još jednom, poručujem "vladarima" drŽave koje nema da moraju sprovoditi volju birača, što se sinoć, siguran sam, nije desilo.

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    971
    Inače, na studiju B u vestima ide izjava Premijera da to hapšenje nema veze sa pritiscima zapada i nije izvršeno zbog samita u Solunu.
    Sledeća vest je izjava Svilanovića da će hapšenje imati pozitivan uticaj na nekakav izveštaj izvesnog gospodina Kolina Pauela... Zahvaljujem se premijeru što nas je obavestio da sve to nema veze sa Solunom!?

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    971
    Na BKTV sam čuo da je Batić Šljivančanina proglasio ratnim zločincem i pre nego što mu je suđeno. Zar to nije najgore kršenje ljudskih prava??

Ova dešavanja su mi pomogla da promenim mišljenje i počnem i ja da TVRDIM: Stvarno ste najgori.

žalosno je što neke stranke tipa SPS i slično pokušavaju da se vrate iz mrtvih preko Šljivančanina, ali prvi put u Životu moram priznati da su pravilno nešto zaključili. A to je da mi nemamo drŽavu.

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    971
    Gledam i dalje televiziju i ne mogu da verujem da postoji i nešto gore od onih Slobinih (moŽda je to zato što su mnogi tadašnji ostali).

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,339
    Meni sve liči na jednu veliku farsu. Mislim da je još jednom "Mihajlović" napravio ****** od svih. I od pandura i od okupljenih ljudi.

Prvo je izjavljivao da čovek nije kriv, pa je poslao maskirane da ga hapse.

Hapšenje za koje je potrebno 10 minuta, trajalo je do početka značajnijih nereda (oko 10 sati ukupno).

Mislim da su čekali da dođu lešinari iz SPS, JUL, SSJ, ... izbiju nemiri i onda na televiziji pokaŽu da Šljivančanina brane ti lešinari i huligani. Kad sam ja došao tamo, iz odbora za zaštitu je bilo moŽda petoro, svi ostali su su bili komšije, prijatelji i rodbina Šljivančanina.

Za sve to vreme panduri i Žandarmi su "pokušavali" da se do prednjeg ulaza probiju kroz narod.

originalnu je postavio Nenad
    A ja sam siguran da je grupa huligana koja je prvo skinula vezanu rešetku sa zadnjeg ulaza a potom krenula da kamenicama razbija stakla na zadnjem ulazu zgrade neposredno pre hapšenja, samo deo te policije koja nije imala ni takve uniforme.
    Tome je predhodilo otključavanje zadnjeg ulaza zgrade od strane policajaca iznutra.
    I ja sam video kad je pandur sa maskom otključavao vrata od zadnjeg ulaza zgrade. Pet minuta kasnije su tri momka sa spoljne strane pokušala da skinu kablom vezanu rešetku. Za to vreme su maskirani panduri sedeli na podestu iznad i "nisu ih primećivali". Kad su se panduri sklonili sa podesta, došli su ti Mihajlovićevi huligani, "pokušali da uđu" i izazvali nemire.

Inače Žardarmerija je pri dolasku prolazila pored tog zadnjeg dela zgrade, tačnije 20m od tog ulaza i svi su gledali ka njemu. Tačno naspram su stajali panduri u običnim uniformama i sve vreme gledali šta rade njihove kolege koje su u zgradi. I da se niko od njih nije setio da tuda, kroz taj stakleni ulaz mogu da uđu? Meni to izgleda u najmanju ruku čudno!

Mihajlović kaŽe da je akcija hapšenja profesionalno izvedena! Ako je profesionalno izvedena kako to u planu zgrade nisu videli taj ulaz i isplanirali hapšenje. Sa narodom se guralo 15-20 pandura sa štitovima i palicama i preko 100 Žandarma sa KALAŠNJIKOVIMA sa drvenim kundacima. To oruŽje niko profesionalan ne koristi za akcuje u skučenom prostoru kao što su stanovi. Da je bilo 1000 pandura sa štitovima i pendrecima i 10 specijalaca sa oruŽjem kojim mogu da manipulišu po hodnicima i stanovima mogao bih da poverujem da su došli prevashodno sa ciljem da nekog uhapse i spreče nemire, ali ovako...
    Poslednji put uređena Dejan : 14-06-2003 u 00:00

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    388
    Ma ljudi, sve je to odraz opšte nemoći vlasti da reši i najsitniji problem... Setite se, ne tako davne bruke zvane "rušenje Šilerovskog zida" kada su petnaest dana mučili jadnu zgradu ne bi li priznala gde su joj gazde i potom konaćno oslobodili muka dinamitom...

To je, takođe, bio izraz nemoći ove vlasti da angaŽuje prave stručnjake da obave posao, a ne neuke jadnike sa macolama i kompresorima koji nisu dorasli tvrđavi poput pomenute...

Da smo prekjuče videli spektakularno hapšenje uz pomoć tih maskiranih "policajaca" uz korišćenje helikoptera i najmodernijih sredstava, mogli bismo pomisliti da se nešto ovde promenilo...

NaŽalost, ništa se nije promenilo ni u glavama glavešina, ali ni u glavama ljudi, (pri tome mislim i na policajce, i oni su ljudi), jer su pojedinci, prema tvrdnjama očevidaca, psovali demostrantima "majku beograđansku", što je i izazvalo revolt širih razmera. Ja razumem da nema dovoljno beogradskih momaka koji su voljni da rade u policiji, ali kada je već tako, onda bi ovi sa strane trebalo bolje da budu obučeni, tj. da znaju kako da se ponašaju u GRADU Beogradu. Takođe, trebali bi više da vode računa koga šalju u koju vrstu akcije, neki prosto nisu dorasli situaciji... Probijati blindirana vrata "jarcem" je u najmanju ruku komično.

Tu postoji i još jedan aspekt. Njihova spektakularna akcija je počela u 14h, a g-din Šljivančanin je izveden tek kasno uveče, mislim oko ponoći. Sve to vreme, NIKO NIJE SMEO NI DA IZAĐE NI DA UĐE U SVOJ STAN !!! Nije li to najgrublje kršenje ljudskih prava SVIH LJUDI KOJI žIVE U TOJ ZGRADI??? O Šljivančaninu i da ne govorim, on se nije mnogo uzbudio, pošto su ga, kako sam čuo, priveli iz KREVETA gde je prilegao da odmori?!

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    971
    Ja do ovog trenutka nisam saznao da je Batić smenjen, niti sam čuo bilo koga ko se bavi zaštitom ljudskih prava, bilo iz vlade ili iz ne vladinih organizacija (NGO), da je reagovao na osudu bez sudskog procesa sa jednog takvog mesta.

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,339
    originalnu je postavio Darko
    Tu postoji i još jedan aspekt. Njihova spektakularna akcija je počela u 14h, a g-din Šljivančanin je izveden tek kasno uveče, mislim oko ponoći. Sve to vreme, NIKO NIJE SMEO NI DA IZAĐE NI DA UĐE U SVOJ STAN !!! Nije li to najgrublje kršenje ljudskih prava SVIH LJUDI KOJI žIVE U TOJ ZGRADI???
    Ne samo da nisu mogli da izađu ni uđu u zgradu nego su im i struju isključili. Šta su dobili isključivanjem struje nisam siguran, ali znam da su znali da se u zgradi nalazi dete koje boluje od boginja i trudnica koju su jedinu pustili da uđe u svoj stan. MoŽda su mislili da to što je u drugom stanju znači da vidi u mraku?!

Kako mediji kaŽu, u zgradi su bili pripadnici SAJ. Jedan od njih sa kojim sam igrom slučaja razgovarao imao je beogradski akcenat. A drugi kome je skinuta maska je svo vreme PLAKAO!!! Plakao je verovatno znajući da i njega čeka neko proglašenje JUL-ovcem, članom "Odbora za zaštitu" ili koju bi mu već etiketu nalepili da je odbio da uhapsi čoveka za koga su vlasti tvrdile da poseduju dokaze da NIJE KRIV za ono zbog čega ga hapsi. Tačnije, znao je da je između komunizma i srpske demokratije razlika samo u nazivu, a ne i u načinu etiketiranja ljudi.

Zna li neko proceduru hapšenja i legitimisanja kod nas? Ja sam u filmovima gledao da američki panduri pri hapšenju ili legitimisanju moraju da pokaŽu sluŽbene legitimacije, predstave se, kad nekog hapse moraju da kaŽu da ima pravo na advokata, ... Moraju li i naši panduri da poštuju neku sličnu proceduru?

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    971
    Dejane, i ja sam u gomili čuo da su im isključili struju. Međutim, mislim da to za struju nije tačno, jer sam video svetlo u nekim stanovima kad je pao mrak.

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,339
    Struja je bila isključena bar sat vremena, a zatim su je ponovo uključili. Jasno se neko vreme videlo da je u jednom stanu upaljena sveća, a u drugom neonka sa akumulatorom. To verovatno ima i na tv snimcima.
    originalnu je postavio Nenad
    Ja do ovog trenutka nisam saznao da je Batić smenjen, niti sam čuo bilo koga ko se bavi zaštitom ljudskih prava, bilo iz vlade ili iz ne vladinih organizacija (NGO), da je reagovao na osudu bez sudskog procesa sa jednog takvog mesta.
    Mislim da u skorije vreme niko iz Vlade neće biti smenjen, a pogotovo ne ministri policije ili pravde. Siguran sam da bi u tom slučaju došlo do raspada DOS pošto živković nema snage da obuzda apetite ostalih lidera DOS-a. I kao što Darko reče:
    originalnu je postavio Darko
    Ma ljudi, sve je to odraz opšte nemoći vlasti da reši i najsitniji problem... Setite se, ne tako davne bruke zvane "rušenje Šilerovskog zida" kada su petnaest dana mučili jadnu zgradu ne bi li priznala gde su joj gazde i potom konaćno oslobodili muka dinamitom...

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    971
    Ja ovim putem molim sve one koji imaju informacije o tome šta se zaista desilo u Ovčari, Veselinove vojnike, i ostale koji su se tamo zatekli i videli šta se desilo da daju svoje izjave negde gde bi se uzele u razmatranje. Verovatno u našim sudovima... Molim za istinu ma kakva da je.
    Prema onome što sam ja do sada čuo vezano za Šljivančanina, mislim da naš Ministar policije ima mnogo veću i egzaktniju odgovornost za krivična dela na koja sumnja da su počinjena od strane ljudi koji su se nalazili ispred Šljivančaninovog stana. Po principu teritorijalne ili komandne ili kakve već odgovornosti. Molim pravnike da se uključe i ubede me da nisam u pravu...

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    971
    Na televiziji se dalje priča o nekakvom anti Haškom lobiju, o tome da treba pohapsiti sve koji se protive primeni prava.
    A ja Želim da kaŽem da za nas Srbe 5. oktobar pored ostalog znači i ukidanje jednog odvratnog policijskog reŽima. Moje pisanje na ovom sajtu je sa namerom da pomogne vladarima Srbije da rade u interesu građana Srbije.
    Hoću da kaŽem da mi sad imao i policiju i Žandarmeriju i da pitam, šta se to promenilo tog 5-tog oktobra?

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    971
    Naravno da je ratni zločin ili bilo koji zločin nešto protiv čega smo svi. Naravno da je divno što se drŽava bori sa kriminalom. Daj boŽe da kriminala više ne bude ni u tragovima, jer je to zaista interes građana Srbije.
    Međutim, u našoj priči o gospodinu pukovniku Šljivančaninu se radi o nečem sasvim drugom. Prema informacijama koje su servirane nama, običnim smrtnicima, ja bar zaključujem da se tu ne radi o poštovanju prava, već naprotiv.
    Ono što mogu da pročitam u stranim sredstvima informisanja na tu temu, preko interneta naravno, je da je srpska vojska napravila invaziju na Vukovar. Veselin je u nekim internet glasilima čak unapređen u generalski čin.
    Koliko se sećam, Veselin je ovde posmatran zaista kao "Vitez od Vukovara", što jedna od stvari koje se posebno naglašavaju u medijima i kao da govore o tome kako razmišljaju ti Srbi, sram ih bilo.
    Veselina i dalje smatram Vitezom, jer je jedan od retkih u svim ratovima koji su se dešavali na ovim prostorima, koji je, iako je rat prljava stvar, uspeo da se drŽi pravila sluŽbe u tadašnjoj JNA i običaja ratovanja i ženevske konvencije, jer je bio obučen da se tako ponaša.
    Molim naše vladare da umesto pretnji da će sve da pohapse, kako je to već ovih dana u modi, skinu "pečate tajnosti" sa informacija i obaveste građane šta je prava istina.
    Pukovnika bih da pitam, da li je, kao što to verovatno stranci ne znaju, i tad dok je on ratovao bilo zabranjeno biti Srbin u JNA, kao što je bilo u vreme dok sam ja bio u JNA. Ja predpostavljam da jeste.

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Pravila ostavljanja poruka

• Ne možete postaviti novu temu