Aliexpress WW   Banggood WW
Strana 1 od 8 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 111

Tema: Odnos Beograda i unutrašnjosti - Samo u ovoj temi!

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,339

Odnos Beograda i unutrašnjosti - Samo u ovoj temi!

Да ли Београд испумпава новац из унутрашњости?

Има доста порука на форуму у којима је наведено да је за све што се дешава у унутрашњости крив Београд који испумпава новац. Моје је мишљење да није тако. Не кажем то зато што сам Београђанин или како неко рече "умишљени Београђанин", већ зато што мислим да то није реално. И у случају да стварно испумпава новац, ја имам од тог новца исто колико неко из Сурдулице или Параћина, тако да немам интереса да на било који начин браним Београд!

Волео бих да само у овој теми разговарамо о томе.

Datum priključivanja
    Jul 2006
    Poruka
    80
    Moram priznati da si zanimljo pitanje postaviJo! Ako mislis na policko ispumpavanje novca onda je stvarno tako, jer sve stranke( mali milion ) uglavnom imaju "steciste" u Beogradu< tako da svi prihodi iz ostalih gradova (clanarina, donacije...) prvo dodju u Beograd i odatle se novac rasporedjuje, naravno Beograd tu uzme "kajmak" i tek po koji dinar vrati radi neke kampanje u tim gradovima! Mada ja sticem utisak da Beogradski "lobi" pokusava da kopiranjem nekih daogadjaja prikupi jos novca i tako pravi monopol da postane glavna turisticka atrakcija... Nemoj me pogresno shvatiti, Beograd zasluzuje paznju ipak je glavni grad, ali ne bas toliku paznju! Jednostavno neki gradovi( Nis, Smederevo... ) se zaboravljaju koji imaju mesta za velike dogadjaje i prilv novca u njihove gradske kase! Nekim ljudima kao da odgovara da sve bude u Beogradu... Vec sada ispada da je Begrad grad i cela drzava! Zaboravljaju se neki gradoi sa velikom istorijskom bastinom( Sremski Karlovci, Smederevo, pa cak i Zrenjanin...)! Malo sam odlutao od teme ali u su stini to je to!

Jocaov/in lik
    Joca je offline Министар Дејанове Владе
    Datum priključivanja
    Sep 2005
    Poruka
    1,392
    На http://www.srbijauzivo.co.yu/showthr...p?t=877&page=2 сам навео да из личног искуства, као Београђанина који је радио на виокој позицији у унутрашњости, могу одговорно да тврдим да то није тачно.Ево шта још мислим.Што је град, средина мања, где се људи више знају, челна места у локалној самоуправи ( Пример ДСС у Нишу или СРС у Белој Паланци ), се деле као и у Београду партијама.Проблем је што у партијама седе само локални ''бизнисмени'' који гледају своје интересе и имају смисао за контакт и тактику као Марица за крив к.....Они поставе своје кумове, буразере, пријатеље на челна места и прво што ураде је вађење путног налога и правац Београд да их сви виде.Новац користе ненаменски, за личне потребе, а страхопоштовање грађана добијају отвореном репресијом и диктатуром ( Биџа улаже у села која су само њега гласала, Палма такође, Смиљко Костић селима где није јака НС у Нишу укида линије ''Нишекспреса'', док Нишлије имају аутобуски превоз као Београд 1993 јер Градоначелник ''ратује'' са ''Нишекспресом'' ( Мугоша је у Подгорици укинуо ГСП, не треба им ), председник СО Бела Паланка, ради само за ОО СРС-а ).О ''капиталцу'', да и не говорим.И сви они, Ваши владари за које села гласају, које унутрашњост доживљава као властелине имају стан, ауто и своју ''београдску'' испоставу.Њихове земљаке који су ''Београђани'', односно сду засели на директорска места овде и можеш их само хируршким путем уклонити.Ови ''београдски'' кадрови стимулишу ''земљаке'', пуне им главу и веће су локал-патриоте од вас самих, док ови владају општинама као прћијом, народ аплаудира и радује се, а после Вам Београд крив.А већина људи из унутрашњости као и црногорци само иду ка Београду и неће да се враћају у ''завичај''.
    Није проблем у Београду.Проблем је у необразовању и великом страху ,многих грађана унутрашњости да се успроставе феудалцима који су на власти и који им сервирају приче за малу децу како им је Београд за све крив.
    Poslednji put uređena Joca : 21-07-2006 u 15:12
    Never be afraid to try something new. Remember that
    a lone amateur built the Ark. A large group of professionals built the
    Titanic.

Datum priključivanja
    May 2005
    Poruka
    5,969
    A be Joco, šta si se uvatio za Niš, pa Wolfman je iz Zrenjanina
    "everyone will have their fifteen minutes of fame"

Jocaov/in lik
    Datum priključivanja
    Sep 2005
    Poruka
    1,392
    Citat U originalu postavio/la stefa
    A be Joco, šta si se uvatio za Niš, pa Wolfman je iz Zrenjanina
    А бе Стефо, ја знам да су у Ниш сви касветни, ја само гласно размишљам!!!!
    Titanic.

Datum priključivanja
    May 2005
    Poruka
    5,969
    Ti si be Joco, dobro savladao niški

Datum priključivanja
    Jan 2006
    Poruka
    7,983
    Da li sav novac odlazi u Beograd ili ne odlazi, to ne znam. Znam da se NS gradi, razvija i glanca, na to smo svi Vojvođani ponosni. Što se tiče vojvođanske unutrašnjosti, mislim da se razvija, ali neravnomerno. Ja radim u jednoj bačkopalanačkoj školi i u situaciji sam da vidim stanje u '' Kertes - siti ''. Ova opština spada u red 10 najrazvijenijih opština u Vojvodini, na velika vrata ulazi kapital: Tarkett, pivara u Čelarevu i dr. Stepen razvijenosti zavisi od sposobnosti čelnih ljudi.
    Poslednji put uređena Ljiljaa : 10-12-2006 u 17:14

Jocaov/in lik
    Datum priključivanja
    Sep 2005
    Poruka
    1,392
    Ti si be Joco, dobro savladao niški
    Ма, ће ги оправим ја сваког ко не да ме слуша.
    Titanic.

Jocaov/in lik
    Datum priključivanja
    Sep 2005
    Poruka
    1,392
    Citat U originalu postavio/la Ljiljaa
    Da li sav novac odlazi u Beograd ili ne odlazi, to ne znam. Znam da se NS gradi, razvija i glanca, na to smo svi Vojvođani ponosni. ?to se tiče vojvođanske unutrašnjosti, mislim da se raziva, ali ne ravnomerno. Ja radim u jednoj bačkopalanačkoj školi i u situaciji sam da vidim stanje u '' Kertes - siti ''. Ova opština spada u red 10 najrazvijenijih opština u Vojvodini, na velika vrata ulazi kapital: Tarkett, pivara u Čelarevu i dr. Stepen razvijenosti zavisi od sposobnosti čelnih ljudi.
    Потпуно си у праву.
    Titanic.

Datum priključivanja
    May 2005
    Poruka
    5,969
    Tako ne misli Nenad Čanak. Skoro je na TV5 gostovao i Bojan Kostreš i rekao da oni samo žele da novac iz Vojvodine ide Vojvodjanima.
    Ali da neko ne misli da sam protiv Beograda, jer nisam. Skoro sam dolazio u BG nekim poslom, i dok sam se prošetao od glavne autobuske do Knez Mihajlove i trga Republike, stvarno sam uživao, osećao sam se prelepo. Takvu atmosferu kao što ima Beograd, nema nijedan grad u Srbiji. Jedino vas "za****" EXIT, kada se na djavi skupe ljudi i iz BG-a i iz cele Srbije, iz inostranstva, pa bude stvarno fenomenalno. Ali u "mirnodopskim uslovima" rekoh, nijedan grad nema atmosferu kao Beograd.
    Ono zbog čega se mnogi bune kada je BG u pitanju, a često to nesrećno iskažu, su institucije u Beogradu, a u njima 90% ljudi nije iz Beograda. Jer pravi Beogradjanin je uvek blagonaklon prema bilo kome iz unutrašnjosti, bilo da je iz provincije ili sa sela i gledaće da mu pomogne. Onaj ko je "juče" došao u BG pa mu još uvek smeta miris zavičaja kad vidi nekog ko je došao posle njega kaže "kakav seljak". Beogradjanin to neće reći.
    Znam da su svi ljudi ovde pametni, i da shvataju šta sam hteo da kažem.
    Poslednji put uređena stefa : 21-07-2006 u 23:53

Jocaov/in lik
    Datum priključivanja
    Sep 2005
    Poruka
    1,392
    Tako ne misli Nenad Čanak. Skoro je na TV5 gostovao i Bojan Kostreš i rekao da oni samo žele da novac iz Vojvodine ide Vojvodjanima.
    Ali da neko ne misli da sam protiv Beograda, jer nisam. Skoro sam dolazio u BG nekim poslom, i dok sam se prošetao od glavne autobuske do Knez Mihajlove i trga Republike, stvarno sam uživao, osećao sam se prelepo. Takvu atmosferu kao što ima Beograd, nema nijedan grad u Srbiji. Jedino vas za**** EXIT, kada se na djavi skupe ljudi i iz BG-a i iz cele Srbije, iz inostranstva, pa bude stvarno fenomenalno. Ali u "mirnodopskim uslovima" rekoh, nijedan grad nema atmosferu kao Beograd.
    Ono zbog čega se mnogi bune kada je BG u pitanju, a često to nesrećno iskažu, su institucije u Beogradu, a u njima 90% ljudi nije iz Beograda. jer pravi Beogradjanin je uvek blagonaklon prema bilo kome iz unutrašnjosti, bilo da je iz provincije ili sa sela i gledaće da mu pomogne. Onaj ko je "juče" došao u BG pa mu još uvek smeta miris zavičaja kad vidi nekog ko je došao posle njega kaže "kakav seljak". Beogradjanin to neće reći.
    Znam da su svi ljudi ovde pametni, i da shvataju šta sam hteo da kažem.
    U pravu si, samo ne treba da nas EXIT za****, jer kako god se uzme, nije lepo, ****m mu miša, psovati!!!!!
    Titanic.

Datum priključivanja
    May 2005
    Poruka
    5,969
    U pravu si Joco, editovao sam navodnike, sad dotična reč ima, je'l tako preneseno značenje

Jocaov/in lik
    Datum priključivanja
    Sep 2005
    Poruka
    1,392
    Да, сада си потпуно у праву.Само не смемо да се зезамо пуно, има газда да нам подели као ономад О' Конор Хрватима три жута картона!!!!
    Titanic.

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,339
    Mене је ужасно нервирало кад су својевремено политичари из градских власти стали иза Ехо фестивала. Тај фестивал је био очигледан покушај да се Exit угаси и Ехо постане оно што је Exit. Срећом, не може све на силу!

Једино су успели да преузму фестивал пива од Зрењанина.

Jocaov/in lik
    Datum priključivanja
    Sep 2005
    Poruka
    1,392
    Citat U originalu postavio/la Dejan
    Mене је ужасно нервирало кад су својевремено политичари из градских власти стали иза Ехо фестивала. Тај фестивал је био очигледан покушај да се Exit угаси и Ехо постане оно што је Exit. Срећом, не може све на силу!

Једино су успели да преузму фестивал пива од Зрењанина.
    Па добро, ја ипак мислим да је све у рукама политичара.Чак шта више, локалне власти су увек више манипулисале са народом, јер су му ближе.
    Тако да мислим да је срж проблема, то што управо локалне власти манипулишу грађанима и ''утерују им страх у кости'' и тиме себи обезбеђују феудалну власт.
    Titanic.

Strana 1 od 8 12345 ... PoslednjaPoslednja

Pravila ostavljanja poruka

• Ne možete postaviti novu temu