Aliexpress WW   Banggood WW
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 22

Tema: Šta dalje?

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,341

Šta dalje?

Imali neko ideju šta moŽemo učiniti kako bi spasili ljude na Kosmetu?

- Jedan od predloga koji se poslednjih dana čuje je da pošaljemo vojsku i policiju.

Što se tiče toga slaŽem se sa Premijerom da bi vojnici i policajci na Kosmetu bili samo glineni golubovi. Osim toga trebali bi da čekamo da o tome odluče "UN" jer bi u suprotnom moglo doći do sukoba sa KFOR-om (čitaj NATO).

- MoŽemo pokrenuti političku kampanju da svet sazna šta se dešava dole.

Politička kampanja nikad nije na odmet, ali iz ignorisanja ubistva u GoraŽdevcu od strane CNN-a i ostalih medija koji utiču na svetsku javnost se vidi da su nam male šanse da uspemo. Nesmemo zanemariti ni i da šiptari imaju mnogo više para za lobiranje tj. potplaćivanje uticajnih političara.

- Da naši vojnici postanu neka vrsta ispomoći KFOR-u.

Mislim da jedino je ostvarljivo da naši vojnici patroliraju zajedno sa patrolama KFOR-a. Npr. da sa dva američka vojnika patrolira jedan naš. Tako bi albanski civili bili zaštićeni od naših vojnika, KFOR bi pokrio nedostatak ljudstva i sprečio terorističke napade na 1/3 većoj površini, a bila bi ispoštovana i rezolucija 1244.

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    388

RE: šta dalje?

Ma, prvo i prvo, ovo nije trebalo dopustiti pre mnogo, mnogo godina...

Trebalo je po principu "bolje sprečiti nego lečiti" mnogo radikalnije pokazati "građanima" da ako im se ne dopada u drŽavi, nek je oni napuste, a ne da traŽe deo naše drŽave jer se njima ne sviđa u njoj...

Sada je suviše kasno za sve to, izgubili smo i bitku i rat, i treba što pre podeliti Kosovo i sačuvati bar onaj deo koji je samo Srbima naseljen, bez ikakvih iluzija da moŽemo Albance naterati da poštuju zakone naše drŽave.

Njihov cilj je već godinama poznat i javno izrečen, i oni se neće smiriti dok to ne sprovedu. Nema te diplomatije i represije koja bi ih privolela da odustanu od svog jedinog cilja - etnički čistog Albanskog Kosova. Svi diplomatski i nediplomatski pokušaji su unapred osuđeni na propast i predstavljaju cisto gubljenje vremena (čitaj: para).

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    971
    1. Za početak, trebalo bi da svi Srbi koji su zatraŽili azil na konto Miloševićeve vladavine, a koji su otišli iz Srbije zarad para i boljeg Života, priznaju drŽavama koliko su laŽi izrekli protiv Miloševićeve Srbije i time bacili još dublje svoje sunarodnike koji nisu imali gde da krenu.
    Svojim laŽima su pomogli i "NATO-vcima" i ostaloj bagri da ubede svoje sunarodnike da je pozitivno to što su oteli deo teritorije Srbije (ili je kupili!?) od Miloševića.
    DrŽave koje su ih prihvatile, trebalo bi da ih vrate u Srbiju jer Miloševića više ovde nema, a da prihvate samo one koji su brate priznali da su otišli jer se ovde teško Živi.

2. Treba što pre ukinuti vize za Srbe (Čitaj u Oktobru 2003) i dozvoliti ljudima da se kreću na ovim prostorima i van njih, pa nek svi vide sami gde su (i Srbi i Stranci).

3. Da bi se nešto zaista direktno učinilo, treba naterati medije da stalno prikazuju šta su problemi i kako se Živi na Kosovu. To kako Srbi Žive na Kosovu sigurno nisam saznao iz naših medija. A to je po meni Žalosno. Kada bi Srbi bili obavešteni o tome kako tamo Žive Srbi, moŽda bi i Srbi mogli da pomognu. Kad je neko gladan i Žedan treba mu dati da jede i pije. Kada umre od gladi, ništa mu ne znači to što neko saŽaljeva njega i to kako je Živeo. Dobri ljudi, PROBUDITE SE.

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,341

Re: RE: šta dalje?

originalnu je postavio Darko
    Sada je suviše kasno za sve to, izgubili smo i bitku i rat, i treba što pre podeliti Kosovo i sačuvati bar onaj deo koji je samo Srbima naseljen, bez ikakvih iluzija da moŽemo Albance naterati da poštuju zakone naše drŽave.
    Mislim da bi podela Kosova bila još jedna greška. Podela bi samo dovela do legalizacije dela njihovog cilja. Za njih bi taj deo bio zauvek dobijen, a za nas izgubljen. U njihovim ciljevima nije deo Kosmeta nego prostor veći od Kosmeta. MoŽda bi se malo primirili dok se podela ne ozvaniči, a onda bi se priča nastavila ali sa njihovim velikim iskorakom napred.

Njihove prednosti su novac (čitaj moć), uvek obezbede zaštitu neke od velikih sila (moć na kvadrat), Žive sa jasnim nacionalnim celjevima i "čekalice su".

Mi nemamo novac, nikad nismo znali da napravima stvarnu zaleđinu u nekoj od velikih sila, ciljevi su nam u visini nosa i sve što radimo, radimo za "juče". Tačnije, još uvek smo "muve bez glave".

ALI, preŽiveli smo NATO "gađanje Slobe" - još uvek smo Živi! U svakoj značajnijoj firmi u svetu ima poneko naš, a mali smo narod! U svakom značajnom i manje značajnom sportskom klubu ima poneko naš, a mali smo narod! Svetski smo prvaci u košarci a ima nas manje nego robijaša u Americi. Dakle kad tačno znamo šta hoćemo to i dostignemo!

I u vezi sa Kosmetom prvo treba da odlučimo šta tačno hoćemo. Pa korak po korak.

Po meni prvi korak je prestanak ubijanja nealbanaca, dok se to ne ostvari treba zaboraviti sva razmišljanja o podeli, daljaem statusu i traŽenju globalnih rešenja.

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    388
    ALI, preŽiveli smo NATO "gađanje Slobe" - još uvek smo Živi! U svakoj značajnijoj firmi u svetu ima poneko naš, a mali smo narod! U svakom značajnom i manje značajnom sportskom klubu ima poneko naš, a mali smo narod! Svetski smo prvaci u košarci a ima nas manje nego robijaša u Americi. Dakle kad tačno znamo šta hoćemo to i dostignemo!
    Prvo, jadna nam je uteha da smo još uvek Živi... Ne kaŽem da to nije neka prednost, ali nije cilj Života preŽivljavanje već uŽivanje u Životu !!!

Drugo, šta je zajednički imenitelj pomenutog ostatka citata? Činjenica da su svi oni TAMO!!! žive preko i vrlo dobro znaju šta hoće, a i nije im teško da to i rade, jer rade samo to u čemu su najbolji. Mi ovde radimo milion i jednu stvar, nikakve koristi od toga nemamo, a to u čemu smo najbolji i ne stiŽemo da radimo radeći uvek nečiji posao (drŽavin, kolegin, itd.)

Ja vrlo dobro znam šta hoću i od sebe i od drugih, ali mi je već duŽe vreme jasno da to neću dobiti ovde... Mislim da definitivno treba menjati i ovu vlast, dovoljno su dugo tu da bismo videli da ne valjaju...

Datum priključivanja
    Feb 2004
    Poruka
    54
    ja mislim da treba pregaziti kosovo i albaniju jer samo tako cemo se resiti siptarcina

Datum priključivanja
    Aug 2007
    Poruka
    19
    Pitate se što možete učiniti; odgovor je vrlo jednostavan - NIŠTA. Kasno se sad kajati.

Nego, najbolja mi je ova srpska taktika igranja s Rusima, podrškom velike braće. Pa samo zbog toga je NATO-u i važno da Kosovo dobije neovisnost, da pokaže Rusima tko kroji politiku u Europi više USA ili Rusija. Pa ne bi NATO ni udario na Srbiju da Rusi nisu govorili kako se to ne smije dogoditi.

Datum priključivanja
    Nov 2007
    Poruka
    22
    Citat U originalu postavio/la barbarossa Pregled poruke
    Pitate se što možete učiniti; odgovor je vrlo jednostavan - NIŠTA. Kasno se sad kajati.

Nego, najbolja mi je ova srpska taktika igranja s Rusima, podrškom velike braće. Pa samo zbog toga je NATO-u i važno da Kosovo dobije neovisnost, da pokaže Rusima tko kroji politiku u Europi više USA ili Rusija. Pa ne bi NATO ni udario na Srbiju da Rusi nisu govorili kako se to ne smije dogoditi.
    barbarosa preteruješ, misliš da nas amerikanci nebi bombardovali da se rusi nisu kurčili
    udarili bi oni i da nas je lično bog štitio oni imaju svoje ciljeve a ne potrebu za nekim dokazivanjem

Datum priključivanja
    Jan 2008
    Poruka
    4
    Citat U originalu postavio/la zatra Pregled poruke
    barbarosa preteruješ, misliš da nas amerikanci nebi bombardovali da se rusi nisu kurčili
    udarili bi oni i da nas je lično bog štitio oni imaju svoje ciljeve a ne potrebu za nekim dokazivanjem
    nemaju oni nikakve Ciljeve njima je dosadno i sto postoje i Amerikancima i Albancima cim se oni smaraju sa nama...Pitanje KOSOVA treba da rijesavamo mi a tek u slucaju RATA bi se vidjelo ko je sa kim...Sve bi ja to pod noz!!!

Datum priključivanja
    Jan 2008
    Poruka
    8

Rado Ide Srbin U Vojnike

Po meni najpre treba spasiti taj napaćeni narod. Žalosno je da ovi politicari i biznismeni bacaju pare na već viđene kampanje, a ne izvuku iz bede bar jedno dete sa Kosova. Stvarnost je takva da SAD vuče konce čitavog pitanja kosova. Da je 99-te svaki punoletni muskarac, dobrovoljac, otisao na Kosovo bili bi brojniji, šiptari bi nestali...ovako, ostaje da verujemo u čuda

Datum priključivanja
    Oct 2008
    Poruka
    195
    bilo je jeste i ostace srpsko kosovo

Datum priključivanja
    Oct 2008
    Poruka
    20
    Citat U originalu postavio/la maja888 Pregled poruke

Bilo je, a oće li ostat vidit ćemo. Realno kosovska samostalnost je nastala iz političke prilike, bez ikakve logike. Zna se, što SAD zacrta tako mora bit. Ali i činjenica je uz sve to da na kosovu živi 97 posto albanaca. Ne može se reć da nemaju argument. Ali dvi Albanske države stvarno nemaju logike.......... a hebiga.....

Datum priključivanja
    Oct 2008
    Poruka
    10
    Citat U originalu postavio/la maja888 Pregled poruke
    Је, тако кажу и Македонци и Црногорци.

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,341
    Citat U originalu postavio/la LudiSrbin Pregled poruke
    Кога још потреса њихово мишљење?
    www.cent.rs - Besplatno probajte VoIP telefoniranje
    SEO Optimizacija sajta

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    971
    Citat U originalu postavio/la LudiSrbin Pregled poruke
    Axa, ili preciznije Albanci iz Makedonije.

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Pravila ostavljanja poruka

• Ne možete postaviti novu temu