Aliexpress WW   Banggood WW
Strana 1 od 4 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 49

Tema: Da li se u našim školama uči suvišno?

Datum priključivanja
    Jan 2006
    Poruka
    7,983

Da li se u našim školama uči suvišno?

Negde sam na Internetu pročitala da se u našim školama uči suvišno:

'' Mislim da u nasim skolama se previse trazi. Smatram da neke stvari iz osnovne kulture treba da znamo, ali zar je potrebno da jedan ekonomista uci hemiju ili slicno. To je bas bezveze... Umesto da se posvetimo onome sto treba da radimo, mi ucimo svakakve gluposti! ''

Ĺ*ta vi o tome mislite?

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    971
    Po meni, cilj škole bi trebalo da bude da nas nauči da učimo...
    Dok se traĹľimo da nam pomogne da se pronađemo.
    A pravo učenje dolazi tek kada se izađe iz školske klupe...

Datum priključivanja
    Aug 2006
    Poruka
    7
    Citat U originalu postavio/la Ljiljaa

Šta vi o tome mislite?
    Mozda se uci vise u odnosu na neke ekonomski razvijenije zemlje, ali daleko od toga da se uci suvise. Nase skolstvo mozda ima losu organizaciju, ali i uprkos tome, u stanju je da iznedri vrhunske strucnjake u svim oblastima, cenjene svuda u svetu, bas zbog tog 'suvisnog' znanja...
    Suvisno znanje ne postoji. Veliko znanje postoji.
    Poslednji put uređena Glock : 28-08-2006 u 10:00

Datum priključivanja
    Oct 2006
    Poruka
    30
    Cinjenica je da su Srpsko, Rusko i Japansko skolstvo najbolje koncipirani i imaju najbolje programe u to stav UN od pre par godina.

E sada redi se na reformi skolstva i to na gore, a koristi se ta otrcana konstatacija da se u nasim skolama uci suvisno, naprotiv ucise dovoljno.

Pogledajno primer SAD, oni imaju unkoliko programskih resenja sto se tice skolstva, primera radi u skolama za crnce i nize slojeve uci se manje nego kod nas do sada i nasi su se uhvatili da nam bas takvo bude skolstvo, verovatno zato sto nisu videli skole za burzujcice u kojima se uci mnogo vise nego u nasim skolama.

U ostalom ko kaze da se uci, svi mi imamo ili smo imali priliku dok smo bili u skoli da naucimo mnogo koristnih stvari, ali je zavisilo samo od nas da li ce mo to nauciti ne od obrazovnog sistema.

I zasto da ekonomista nema znanje iz hemije, mozda to znanje nece trebati nekom ko ce raditi u menjacnici, ali pravom ekonomisti ce itekako koristiti.

Datum priključivanja
    Oct 2006
    Poruka
    21
    nekad se manje ucilo ali je znanje bilo kvalitetnije

Datum priključivanja
    Dec 2007
    Poruka
    2

Tu?an suvisno ucenje

neceg je isuvise, a opet nedostaju bitne stvari

Datum priključivanja
    Jan 2006
    Poruka
    7,983
    Šta mislite da li đacima treba uskratiti zimski raspust? U Vojvodini je počeo zimski raspust, ali su nastavnici obavezni da prvu nedelju drže dopunsku nastavu za slabije učenike? Šta mislite o tome?

Datum priključivanja
    Dec 2008
    Poruka
    1

kako sta se uzme???

Citat U originalu postavio/la Ljiljaa Pregled poruke

'' Mislim da u nasim skolama se previse trazi. Smatram da neke stvari iz osnovne kulture treba da znamo, ali zar je potrebno da jedan ekonomista uci hemiju ili slicno. To je bas bezveze... Umesto da se posvetimo onome sto treba da radimo, mi ucimo svakakve gluposti! ''

Ĺ*ta vi o tome mislite?
    Ima predmeta koji nije da su suvisni nego se msili na gradivo koje je suvisno. Predmet kao predmet odnosno neki od njih bi trebalo malo da se skrate tj. da se izbace neke bezvezne lekcije i to je onda to. Da se ucenici malo rasterete. Sami ucenici imaju fantaticne ideje i radove na ovu temu a to bi najbolje bilo da pogledate na www.mojdokument.net . Sve sto mi je potrebno da nadjem nesto o skoli i nastavi se bas tu nalazi ili ako nema dovoljno je da samo postavim pitanje i odgovor mi dodje. Zaista

Datum priključivanja
    Apr 2007
    Poruka
    24
    DA
    Previse "gluposti", a premalo stvari koje ce zaista trebati u zivotu

Datum priključivanja
    Jan 2008
    Poruka
    24
    S obzirom da radim u OŠ, doduše u nižim odeljenjima, mogu reći da se uči sve i svašta. Od obilja informacija deca ne mogu da nauče ono najbitnije. Što se tiče dopunskih časova na raspustu - čista glupost! Dopunska nastava ni u toku godine nema skoro nikakvog efekta, a ne na raspustu.

Datum priključivanja
    Apr 2009
    Poruka
    59
    Imamam djaka prvaka.mislim da je njegova uciteljica previse ambiciozna. Ono sto oni uce je u redu, ali nacin i brzina kojom prelaze gradivo je nenormalna. Deca ne savladaju dovoljno dobro temu a vec prelaze na drugu. Mislim na matematiku. Ako ne nauce osnovne operacije sabiranja i oduzimanja , bice im sve teze i teze. Zato treba uprostiti neke stvari, i duze se zadrzati na njima.

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,339
    Citat U originalu postavio/la ban Pregled poruke
    imamam djaka prvaka.mislim da je njegova uciteljica previse ambiciozna. Ono sto oni uce je u redu, ali nacin i brzina kojom prelaze gradivo je nenormalna. Deca ne savladaju dovoljno dobro temu a vec prelaze na drugu. Mislim na matematiku. Ako ne nauce osnovne operacije sabiranja i oduzimanja , bice im sve teze i teze. Zato treba uprostiti neke stvari, i duze se zadrzati na njima.
    Био сам у Киеву у Украјини у стану једне учитељице. Ако неко дете из њеног разреда нешто не научи, предвече дође код ње кући и она му показује док не научи. Мада у то време тамо нису имали шта да једу, Она те часове није наплаћивала. Како је рекла, то раде и друге учитељице јер ако дете данас не савлада лекцију, неће моћи ни следећу, ...

Шта мислите да ли би наше учитељице радиле тако нешто?
    www.cent.rs - Besplatno probajte VoIP telefoniranje
    SEO Optimizacija sajta

Datum priključivanja
    Nov 2008
    Poruka
    5,019
    Citat U originalu postavio/la Dejan Pregled poruke
    Био сам у Киеву у Украјини у стану једне учитељице. Ако неко дете из њеног разреда нешто не научи, предвече дође код ње кући и она му показује док не научи. Мада у то време тамо нису имали шта да једу, Она те часове није наплаћивала. Како је рекла, то раде и друге учитељице јер ако дете данас не савлада лекцију, неће моћи ни следећу, ...

Шта мислите да ли би наше учитељице радиле тако нешто?
    ...nema šanse!
    Ne pokazuju im ni na času (čast izuzecima)a kamoli da ih prime kod kuće, zato deca ne mogu da postignu da nauče nešto,nije bitna količina gradiva već kvalitet predavanja.Vidim ove današnje klince dođu do mature i nisu naučili da uče-uče napamet!A ako ćemo iskreno ni udžbenici nisu baš najbolji. Hvala Bogu pa sam imala većinu dobrih profesora koji su podsticali da se o nekim stvarima razmišlja svojom glavom i da se do nekih rešenja ne dolazi samo jednim putem već da iznađemo i neke druge puteve.

Datum priključivanja
    Nov 2008
    Poruka
    5,019
    Citat U originalu postavio/la ban Pregled poruke
    Imamam djaka prvaka.mislim da je njegova uciteljica previse ambiciozna. Ono sto oni uce je u redu, ali nacin i brzina kojom prelaze gradivo je nenormalna. Deca ne savladaju dovoljno dobro temu a vec prelaze na drugu. Mislim na matematiku. Ako ne nauce osnovne operacije sabiranja i oduzimanja , bice im sve teze i teze. Zato treba uprostiti neke stvari, i duze se zadrzati na njima.
    Učiteljica za vreme časa ima dovoljno vremena da im kvalitetno objasni matematiku ali...matematika nije predmet koji može da se ‚‚naštreba‚‚ i za nju je potrebna vežba,nekome treba manje vremena -nekom više!Ako im ta učiteljica brzo prelazi preko gradiva i deca ne mogu da postignu taj tempo, onda je to samo njen promašaj.
    Sretala sam decu koja dođu do 6-tog razreda i ne znaju tablicu množenja i nisam mogla da verujem!Ipak bilo je i obrnutih slučajeva gde se učiteljca žalila na sina moje prijateljice,kako mali kontrolni iz matematike odradi za 15 min. i dobije 5 i tako smeta ostaloj deci.
    Ti kažeš stvari treba uprostiti-zašto? Da i od tog malo opet ne znaju ništa? Ja mislim da ne treba,samo treba vremena i vežbe.

Datum priključivanja
    Apr 2009
    Poruka
    59
    Citat U originalu postavio/la dzoker Pregled poruke
    učiteljica za vreme časa ima dovoljno vremena da im kvalitetno objasni matematiku ali...matematika nije predmet koji može da se ‚‚naštreba‚‚ i za nju je potrebna vežba,nekome treba manje vremena -nekom više!ako im ta učiteljica brzo prelazi preko gradiva i deca ne mogu da postignu taj tempo, onda je to samo njen promašaj.
    Sretala sam decu koja dođu do 6-tog razreda i ne znaju tablicu množenja i nisam mogla da verujem!ipak bilo je i obrnutih slučajeva gde se učiteljca žalila na sina moje prijateljice,kako mali kontrolni iz matematike odradi za 15 min. I dobije 5 i tako smeta ostaloj deci.
    ti kažeš stvari treba uprostiti-zašto? da i od tog malo opet ne znaju ništa? ja mislim da ne treba,samo treba vremena i vežbe.
    mislim konkretno na zadatke tipa: 25+3=20+(5+3) i slicno. Deca znaju koliki je zbir pre nego sto "iskomplikuju" na ovaj nacin. Moje dete zna da izracuna ali ne zna da zapise na ovaj nacin.postoje zadaci koje ucenik ne ume da zapise ali "iz glave" zna da izaracuna. Na to sam mislila ako me razumete.

Strana 1 od 4 1234 PoslednjaPoslednja

Pravila ostavljanja poruka

• Ne možete postaviti novu temu