Aliexpress WW
Strana 1 od 11 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 160

Tema: Sombor !!!

Datum priključivanja
    Feb 2005
    Poruka
    2,595

Upozorenje Sombor !!!

Sombor je jedan od onih gradova za koje slobodno moĹľemo da kaĹľemo da je DIVAN GRAD. Najveći utisak ostavlja mnoštvo lepog zelenila a još više ga krase prelepe i predivne Ĺľene. Ako niste bili u ovde pomenutom gradu,potrudite se da dođete i uverite se.Mesta za izlazak i provod ima sasvim dovoljno za sve uzraste i versko-nacionalne pripadnosti. Neću posebno nikog izdvajati jer bi to bila bespotrebna i besplatna reklama, a siguran sam da će svakoga njegov domaćin izvesti na odgovarajuće mesto. Ako se još uvek dvoumite prelistajte malo po nekim od Somborskih sajtova sa fotografijama samog grada i foruma pa se odlučite, a do tada Ja Vas pozdravljam i Ĺľelim prijatnu dobrodošlicu.

http://www.soinfo.org
    http://www.sombor.org.yu
    http://www.sombor.net
    http://www.so-sombor.com/sr/

Ĺ*TA ČEKATE ? JOĹ* STE TU ?
    Poslednji put uređena PRCKO007 : 19-08-2006 u 15:15 Razlog: Promena naslova...
    "Znam ko sam i ne tražim da budem shvaćen" Prle007

Datum priključivanja
    Feb 2005
    Poruka
    2,595

Poruka Somborske novine ...

Naravno, Sombor svoje novine objavljuje i preko interneta, pa ako Ĺľelite, uvek moĹľete da pročitate najnovija dešavanja ovog grada ...

Somborske novine >>> http://www.somborskenovine.co.yu/novi/index.htm

Datum priključivanja
    Jul 2006
    Poruka
    10
    Citat U originalu postavio/la PRCKO007
    Naravno, Sombor svoje novine objavljuje i preko interneta, pa ako Ĺľelite, uvek moĹľete da pročitate najnovija dešavanja ovog grada ...

Somborske novine >>> http://www.somborskenovine.co.yu/novi/index.htm
    ja ne stignem ni beogradske da prochitam....

Datum priključivanja
    Feb 2005
    Poruka
    2,595

Strelica Plan grada / moj sokak... Internet BB radio... Vremenska prognoza...

Kad Vas put nanese u ovaj prekrasan grad, svratite na kafu, da malo proćaskamo...

Trenutno je na našoj opštini, u sam vrh popularnosti izbio BB Radio kojeg možete slušati u programu Winamp, ako u
    URL adresu ukucate 80.74.165.5:8000

http://80.74.165.5:8000 Sajt je u izradi... www.bbradio.co.yu

Putem ove radio stanice, možete SMS porukom da pošaljete čestitke i pozdrave uz pesmu po Vašoj želji, svojim prijateljima, rođacima, poznanicima...
    Isto tako možete putem fiksne telefonije da se uključite direktno u radio emisiju i uputite pozdrave uz muzičku želju...

Ako ste odlučili da dođete u Sombor, a muči Vas pitanje o vremenskim prilikama ovog grada, onda jednostavno posetite sledeću web stranicu na kojoj će Te se informisati o vremenskim uslovima Somborske opštine u narednih 7 dana...
    http://serbian.wunderground.com/glob...ons/13160.html
    Prikačene slike Prikačene slike
    Poslednji put uređena PRCKO007 : 18-08-2006 u 02:25

Datum priključivanja
    Feb 2005
    Poruka
    2,595

Thumbs up Moj grad nije na prvom mestu samo zbog prekrasnog zelenila i prelepih Ĺľena...

Sombor prvi u Srbiji osnovao preduzeće za invalidna lica

U Somboru se privodi kraju adaptacija prostora od 66 kvadratnih metara u kojem će početkom naredne godine početi da radi preduzeće koje će zapošljavati pet invalidnih lica. Opština Sombor je u ovaj projekat uloĹľila oko 50 hiljada dolara, a američki narod, posredstvom ADF, obezbedio je 30.000 dolara za nabavku opreme za buduću digitalnu štampariju.
    Marijela Ĺ*ćepanović, koordinator ovog projekta, kaĹľe da je ovo prvo preduzeće u Srbiji za invalidna lica. Somborska filijala Nacionalne sluĹľbe za zapošljavanmje najavila je da će projekat pomoći sa 5.000 evra. U zgradi Skupštine opštine Sombor otvorena je pristupna rampa za invalide kojima će se na ovaj način omogućiti lakši pristup opštinskim sluĹľbama, a u ovaj projekat opština je uloĹľila 111.000 dinara.

Đuro Kukić, "Danas"

Datum priključivanja
    Jun 2007
    Poruka
    35

Ćaskanje Sombor,Sombor zakon grad!

sOMBORE Sombore care!
    Sombor najbolji grad drzave i naravmo celog sweta zato treba da ide na listu gradova!!! Vidimo se u somboru!

Datum priključivanja
    Sep 2007
    Poruka
    10,812

Thumbs down somborske novine na internetu

Rodjena sam u Somboru i volela bih ih po nekada pogledati na internetu, ali... I mnogo autoratitativnije novine mogu se pogledati na internetu besplatno, a "Somborske" nema šanse. Prvo moraš uplatiti opštom uplatnicom Vojvodjanskoj banci, pa im skenirati uplatnicu, poslati na e-mail...

Datum priključivanja
    Sep 2007
    Poruka
    10,812

Bes somborka sam, somborci se sporo čude

Kako Somborci reaguju na "nove gazde"? Kao i obično, sporo se čude. Čitam, porodica Jerković, za sitnih milion i "četvrt" kupila "Severtrans", DPP Aleksa Šantić, PP Gakovo... i još će, "propade im Betonjerka".
    Još jedna aukcija, još jednom oprani novci, još jedan blagoslov države!

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,339
    Рекоше да там и жене пију вина! Па ти си права Сомборка!
    www.cent.rs - Besplatno probajte VoIP telefoniranje
    SEO Optimizacija sajta

Datum priključivanja
    Sep 2007
    Poruka
    10,812

Smile prava somborka

Citat U originalu postavio/la Dejan Pregled poruke
    Рекоше да там и жене пију вина! Па ти си права Сомборка!
    Volim puno, puno Sombor.
    "to istina, pa i žene piju vina"
    Ali ja se još i usavrših - odrasla u Somboru, obradjujući vinograd u Baranji, a posao dobila u Sremskim Karlovcima, i tako neku deceniju.
    (hm, "plantaže")

Datum priključivanja
    Sep 2007
    Poruka
    10,812

Smile putevi vina

Malo sam napustila Forum i nadjoh ono što sam tražila.
    "Svako od nas je u jednom trenutku života otkrio vino i ostao mu veran. Naučivši dovoljno o vinu stekli smo veštinu ulepšavanja sopstvenog života. Iz te vekovne veze čoveka i loze rađa se božanstvena tečnost koja jača krv i greje dušu.Vino ima moć da uzvisi čoveka, da mu podari vedrinu i dar govorenja.

Vino se po tradiciji vezuje za Ozirisa kod Egipćana, za Noja kod Jevreja, za Dionisa u Grka, za Bahusa kod Rimljana.

Hrišćani imaju i svece zaštitnike vinogradara i vinara, ali je vino oduvek pripadalo čitavom čovečanstvu."

Datum priključivanja
    Sep 2007
    Poruka
    10,812

Петар Лубарда, Сомбор

У Сомбору, Галерија Културног центра „Лаза Костић“, вечерас је постављена изложба Петра Лубарде (1907 – 1974), једног од највећих домаћих сликара XX века. Лубарда је био дугогодишњи пријатељ Милана Коњовића, који је 1974. године урадио уље „У славу Лубарде“.
    А можда на http://www.sombor.org.yu/istorija/index.html пронађете још неку "интересантност" да викенд проведете у Сомбору.

Datum priključivanja
    Sep 2007
    Poruka
    10,812

Сомбор, "Господо тамбураши"

У Конзулату Србије у Бечу, одржана је културна манифестација "Дан Сомбора".
    Уз пратњу тамбурашког оркестра, сомборски новинар и хроничар, Никола Маширевић, представио је своју књигу "Господо тамбураши".
    Пре више од десет година присуствовала сам промоцији прве Пингине (како га Сомборци зову) књиге у Библиотеци "Карло Бијелицки", Сомбор. Било је то незаборавно вече. Стихове из књиге "Ја само кажем" читала је госпођа Цецилија Томић, глумци Народног позоришта, а све уз пратњу Пингине "банде". У овом тамбурашком оркестру свирају сомборски педијатар, Миша Божичковић, др Поздер, оториноларинголог и баспримаш, новинар Никола Маширевић.
    Ако је и у Бечу било толико лепо, у шта не сумњам, Бечлије ову манифестацију никада неће заборавити.
    И...
    ако неко зна, где могу да набавим ову књигу (која се чита, пева и свира)....?

Datum priključivanja
    Sep 2007
    Poruka
    10,812

Беч, стари сомборски занати

Осим тамбураша, у Бечу су представљени и стари сомборски занати:
    Сарачка радионица „Ђуран“, Ткачница свиленог дамаста „Новитет“ Бездан, Медоколачарска радионица „Јановић“ и Радионица за рестаурацију фијакера „Рустик“.

Datum priključivanja
    Sep 2007
    Poruka
    10,812

Сомбор, "Вељкови дани"

Прва књижевна смотра под називом „Вељкови дани“ посвећена је знаменитом српском кљижевнику, Вељку Петровићу, рођеном у Сомбору.
    „Вељкова голубица“, недавно установљена награда, додељена је Мирославу Јосићу Вишњићу, који је објавио десетак приповедачких књига.
    Тим поводом, писац је изјавио:
    „Moji Staparci, a svi znaju da je Sombor zvani Ravangrad, pored mojeg rodnog Stapara, od daleke 1878. puštaju u nebesa svetski priznate golubove letače koji imaju belo oko, kockastu glavu i gizdavo držanje, koji iz prokljucnute ljuske izlaze u tri varijante: srcasti, erveši i jednobojni, među kojima su najlepši oni ciglasti. Junakinja zanosne Veljkove priče "Golubica sa crnim srcem", šindivila i mangupče, Darča Morokvašićeva ima ciglasta kolena. Sad mogu staparskog letača da sparim sa somborskom golubicom. Kad on nagazi njeno malo pernato srce na leđima, dobiću mladunce koji će cepteti od želje da lete i kroz oblake. Pripovetke i nastaju u zanosnom letu, u strmoglavu, dok srce ludački bije. U sparivanju mašte i stvarnosti. Ko ih nije pisao, taj ne zna za strast, muke i radosti stvaranja književnog sveta.“

Strana 1 od 11 12345 ... PoslednjaPoslednja

Pravila ostavljanja poruka

• Ne možete postaviti novu temu