Aliexpress WW   Banggood WW
Strana 1 od 5 12345 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 70

Tema: Da li crkva treba da se mesa u pri donosenju drzavnih odluka?

Datum priključivanja
    Aug 2006
    Poruka
    227

Da li crkva treba da se mesa u pri donosenju drzavnih odluka?

Mi kao hocemo u Evropu, a u pregovarackom timu za Kosovo sedi jedan Pahomije koji je optuzivan za zlostavljanje decaka i, na zalost oslobodjen iste zbog navodnog nedostatka dokaza!!! Da li treba da dozvolimo da takvi ljudi upravljaju nasim sudbinama? I da podsetim, niko od nas kao gradjana nije imao mogucnost da bira da li ga treba tamo postaviti na bilo kojim izborima, vec ga je postavio NEKO! Tj, ako ucestvuje u donosenju takvih odluka on ne snosi posledice za to, jer mi kao gradjani nismo u mogucnosti da ga na bilo koji nacin kaznimo, kao sto smo u mogucnosti da kaznimo bilo kog politicara tako sto na sledecim izborima necemo glasati za njega.
    Prikačene slike Prikačene slike  

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,337
    Ово је више политичко питење него циљ, зато сам преместио тему у политику.

Мислим да црква има више права да се меша у политику више него НВО које нажалост имају велики утицај на оно што нам се дешава. Црква поготово има право да се меша у питања око Космета зато што до одузимања земље након Ii св. рата била власник највећег дела замљишта, ...

Међу онима који управљају нашим судбинама су углавном они које нисмо бирали.

И преговараче на преговорима о Космету нисмо бирали него их је поставио неко. Игром случаја знам преговарача који вероватно само на карти може да покаже где је Космет. До преговарачког тима је дошао дизањем руку у управним одборима за оно што му се каже, и узимањем пара за то. Тренутно је у преговарачком тиму испред Председника републике. Вероватно преговара о томе колика провизија може да добије за Космет пошто је то оно шта најбоље зна!

Ако су и Пахомија ставили у преговарачки тим онда стварно...
    Poslednji put uređena Dejan : 22-08-2006 u 13:35

Datum priključivanja
    Jan 2006
    Poruka
    7,983
    Koliko znam Pahomije nije u pregovaračkom timu za Kosmet. U svim zapadnoevropskim zemljama Crkva ima značajnu ulogu, kako u javnom tako i u privatnom životu. Šta našoj naciji nedostaje? Nedostaju prosvećenost, blagost i duhovnost, a sve to, zajedno sa prosvetom, uliva Crkva. Crkva treba da ima ulogu u javnom i privatnom životu svakog Srbina. Ako katolički svet sa ljubavlju i poštovanjem prihvata Papu, zašto pravoslavni srpski narod ne poštuje dovoljno svoga patrijarha, što se potvrdilo u mnogim situacijama? To je posledica vakuma koji je trajao 50 i više godina u životima srpskog naroda. Znači ne treba postavljati pitanje da li Crkvi treba dati više prava u državnim poslovima Srbije, nego treba postaviti pitanje treba li Crkvi dati mesto koje joj pripada.
    Poslednji put uređena Ljiljaa : 22-08-2006 u 14:35

Jocaov/in lik
    Joca je offline Министар Дејанове Владе
    Datum priključivanja
    Sep 2005
    Poruka
    1,392
    Одлична тема.Дакле два се питања намећу овде:

1.Да ли Црква мора да се меша?
    2.Шта ће Пахомије тамо?

1.Шта да радимо ми атеисти?Уз дужно поштововање религије и свих верника, Црква једино може да се пита као институција која има Споменике културе на Космету.Приметио сам да лагано уводимо клерикализам на мала врата.Поред овог, за нас најостељивијег питања, и један Владика је у РРА?Па је један у Савету за уџбенике.Где су друге религије?Јесмо ли ми Република Србија или Православна Република Србија?Које ми државно уређење имамо?Грађани сами бирају, хоће ли бити религиозни или не и нико им то не може наметнути.
    2.Он је Томислав Гачић.За мене није Владика.Он вређа, омаловажава, Цркву и цео српски народ.
    Poslednji put uređena Joca : 22-08-2006 u 13:17
    Never be afraid to try something new. Remember that
    a lone amateur built the Ark. A large group of professionals built the
    Titanic.

Datum priključivanja
    Jan 2006
    Poruka
    7,983
    Tačno! Građani sami biraju. Srpsku Vojvodinu može da održi i Crkva. U prošlosti, srpski vojnici su ginuli spominjući Boga, Kralja i državu, za te vrednosti su se borili. Zašto smo nekulturni kao narod? Zato što nismo produhovljeni i oplemenjeni, ne posedujemo duhovnost koju uliva Crkva.

Datum priključivanja
    Aug 2006
    Poruka
    227
    Citat U originalu postavio/la Ljiljaa
    Koliko znam Pahomije nije u pregovaračkom timu za Kosme. U svim zapadnoevropskim zemljama Crkva ima značajnu ulogu, kako u javnom tako i u privatnom životu. *ta našoj naciji nadostaje? Nedostaju prosvećenost, blagost i duhovnost, a sve to, zajedno sa prosvetom, uliva Crkva. Crkva treba da ima ulogu u javnom i privatnom životu svakog Srbina. Ako katolički svet sa ljubavlju i poštovanjem prihvata Papu, zašto pravoslavni srpski narod ne poštuje dovoljno svoga patrijarha, što se potvrdilo u mnogim situacijama? To je posledica vakuma koji je trajao 50 i više godina u životima srpskog naroda. Znači ne treba postavljati pitanje da li Crkvi treba dati više prava u državnim poslovima Srbije, nego treba postaviti pitanje treba li Crkvi dati mesto koje joj pripada.
    Slazem se da treba crkvi dati mesto u drustvu koje zasluzuje, ali ne samo crkvi vec svakoj verskoj instituciji, a to da crkva ima znacajnu ulogu u svetu jeste, ali ne i u politici svetskih drzava, evo nesto sto sam skinula za tebe:
    Saopštenje za javnost - 7. decembar > Vladika Pahomije u Vladi Srbije

Prisustvo vladike vranjskog Pahomija na prvom sastanku Tima za političke razgovore o budućem statusu Kosova uvreda je za sve građane Srbije. Neprihvatljivo je da prvi sastanak na kojem bi trebalo da se rešava budućnost Srba sa Kosova bude posvećen problemima crkve i crkvenim pitanjima, jer Srbija nije klerikalno društvo.

Posebno je neprihvatljivo da na sastanku sa premijerom i predsednikom kao ravnopravan bude prihvaćen crkveni velikodostojnik vladika vranjski Pahomije, protiv kojeg se vodi sudski postupak zbog optužbi da je seksualno zlostavljao dečake iz crkvene škole.

Srpska Pravoslavna Crkva nema pravo da se meša u pregovore o rešavanju kosovskog problema. Zaključak jučerašnjeg sastanka samo je fraza koja se ponavlja već 100 godina.

Sabor SPC izdiktirao je demokratski izabranom premijeru i predsedniku svoj ultimatum kao platformu za pregovore, koji je Vlada prihvatila jer nema hrabrosti da preuzme odgovornost za rešavanje najtežeg problema našeg društva.

Liberalno demokratska partija zahteva od crvkenih velikodostojnika da prestanu da se bave politikom, već da učine sve kako bi se Srbima na Kosovu omogućio normalan život, a da političarima prepuste pronalaženje rešenja.

Podsećamo da je Srbija jedina zemlja na svetu u kojoj za istim stolom sede premijer, najviši predstavnik jedne Crkve i optuženi za ratne zločine.

Datum priključivanja
    Aug 2006
    Poruka
    227
    Tačno! Građani sami biraju. Srpsku Vojvodinu može da održi i Crkva. U prošlosti, srpski vojnici su ginuli spominjući Boga, Kralja i državu, za te vrednosti su se borili. Zašto smo nekulturni kao narod? Zato što nismo produhovljeni i oplemenjeni, ne posedujemo duhovnost koju uliva Crkva.
    Da li treba da znaci da i danas u XXI veku treba da ginemo spominjuci Boga, Kralja i drzavu?

Datum priključivanja
    Jan 2006
    Poruka
    7,983
    Ne treba da ratujemo, daleko od toga! Onaj koji je te ratove izazvao je ateista koliko znam. Ako sledimo crkvu čija se ideologija zasniva na veri, ljubavi i poštovanju, ne bi trebalo uopšte da ratujemo. Spomenula sam kako su srpski vojnici ginuli samo zato da bih istakla vekovnu tradiciju srpskog naroda koja je zaboravljena. Ratove u našoj zemlji izazvali su oni koji nisu verujući.

Datum priključivanja
    Aug 2006
    Poruka
    227
    Citat U originalu postavio/la Joca
    Одлична тема.Дакле два се питања намећу овде:

1.Да ли Црква мора да се меша?
    2.Шта ће Пахомије тамо?

1.Шта да радимо ми атеисти?Уз дужно поштововање религије и свих верника, Црква једино може да се пита као институција која има Споменике културе на Космету.Приметио сам да лагано уводимо клерикализам на мала врата.Поред овог, за нас најостељивијег питања, и један Владика је у РРА?Па је један у Савету за уџбенике.Где су друге религије?Јесмо ли ми Република Србија или Православна Република Србија?Које ми државно уређење имамо?Грађани сами бирају, хоће ли бити религиозни или не и нико им то не може наметнути.
    2.Он је Томислав Гачић.За мене није Владика.Он вређа, омаловажава, Цркву и цео српски народ.
    O tome pricam!!!

Datum priključivanja
    Aug 2006
    Poruka
    227

A evo i njegovo priznanje koje ste mogli cuti i na vestima

„Recite, ako su tačne dečakove tvrdnje, da ne idemo u Beograd. U tom slučaju, daćete mi uslovni kanonski otpust, ja ću napustiti eparhiju , a R.S. ostaje vaš problem. Ako nije tačno, onda da idem za Beograd sa R.S“. Na to mi je vladika rekao: „I da je to tako, zašto se ti time baviš“. Ja sam ga pogledao i rekao: „Znači, vladiko, sve je tačno“. On mi je odgovorio: „ Eto, dogodilo se“. Ja sam ga upitao kako je moguće da se to dogodi, a on je rekao: „Dok u grob ne legneš, ne možeš biti siguran šta će ti se dogoditi“.

Datum priključivanja
    Jan 2006
    Poruka
    7,983
    A ja govorim o srpskoj Vojvodini!

Datum priključivanja
    Aug 2006
    Poruka
    227
    Ne treba da ratujemo, daleko od toga! Onaj koji je te ratove izazvao je ateista koliko znam. Ako sledimo crkvu čija se ideologija zasniva na veri, ljubavi i poštovanju, ne bi trebalo uopšte da ratujemo. Spomenula sam kako su srpski vojnici ginuli samo zato da bih istakla vekovnu tradiciju srpskog naroda koja je zaboravljena. Ratove u našoj zemlji izazvali su oni koji nisu verujući.
    Oni jesu verovali u Boga ali nisu ginuli za Boga a pogotovo ne za crkvu, vec za svoja ubedjenja

Datum priključivanja
    Jan 2006
    Poruka
    7,983
    Za svoja ubeđenja, za svoju domovinu, za svoj pravoslavni narod!

Datum priključivanja
    Aug 2006
    Poruka
    227
    A ja govorim o srpskoj Vojvodini!
    o kakvoj VOJVODINI? O pokrajini Vojvodini ili vojvodini koju bi vodio vojvoda poput Seselja? Nisam te bas najbolje razumela, molim te objasni

Datum priključivanja
    Jan 2006
    Poruka
    7,983
    Citat U originalu postavio/la electra
    Oni jesu verovali u Boga ali nisu ginuli za Boga a pogotovo ne za crkvu, vec za svoja ubedjenja
    Nisu ginuli za Boga, to je tačno, ali su spominjali ime Božje kada im je bilo najteže.

Strana 1 od 5 12345 PoslednjaPoslednja

Pravila ostavljanja poruka

• Ne moete postaviti novu temu