Aliexpress WW   Banggood WW
Prikaz rezultata 1 do 3 od ukupno 3

Tema: Diplomatija obavezna!

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    970

Smile Diplomatija obavezna!

Kada kod nas u goste dođe neki Amerikanac, Englez, Rumun, Mađar, Rus, sve jedno, mi imamo običaj da kaŽemo vidi kakav je ili vidi šta radi ili vidi šta jede. I to je normalno.

Ipak, teško je našim ljudima da razumeju da i mi kad odemo u neku od stranih zemalja, da smo tamo gosti, i da svakoga od nas ljudi gledaju kao nekoga iz Srbije u Želji da vide kakvi to ljudi u Srbiji Žive. I to je, naravno, normalno.

Neka svako od nas, ko putuje po svetu, bude diplomata na nivou. Potrudimo se da pre putovanja u neku zemlju posvetimo bar neko vreme u proucavanju njihove kulture i jezika. Dovoljno je da naučimo dve, tri reči. Time pokazujemo da poštujemo druge, moŽemo da budemo ponosni zbog toga, a moŽe nam i koristiti.

Ne daj boŽe da i dalje nastavimo da očekujemo samo od radnika naših diplomatskih predstavništava da predstavljaju našu zemlju.

Datum priključivanja
    Dec 2004
    Poruka
    2

RADIMO NA TOME VEC 55god.

druze brate neznam dali si upoznat sa brojem nasih ljudi nastanjenih sirom sveta.veruj da nas ima svih zanimanja i profila i da smo u svemu nad prosecni al sta vredi kad nas ne vole evo samo od tih zemalja koje si naveo samo sa rusima nismo vodili rat a i oni su nam mnogo pomagali uvek su gledali licni interes a ne ono sto mi sebe lazemo BRACA PO VERI ? kad god su nam pomogli podine na hiljade srba mislim za vreme turaka pa kasnije od 41 do 45 rusi dolaze juris braco ura pa bude sremski front vazno je da smo mi moralni pobednici i da umemo da gubimo pozdrav

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    970
    Da, upoznat sam sa brojem naših ljudi širom sveta... ?to se rusa tiče, iako nije to tema, odgovoriću ti ovde... Rusi, barem običan narod, nas zaista poštuju, a to sam video direktno u Moskvi. A što se ruske politike prema Srbiji tiče: ja ne mogu mnogo da utičem ni na naše političare, a sa ruskim zaista nemam razloga da se smaram. Naravno da je normalno da svako gleda svoj interes, jedino me pogađa to što mi nismo uvek načisto šta je naš interes.
    Nisam takođe siguran da si u pravu kada kažeš da nas ne vole. Ako pričamo o politici i nekakvim zvaničnim međudržavnim odnosima, tu i ne bi trebalo da od značaja bude nečija ljubav i sl. ?to se običnih ljudi tiče, mogu da nas vole ili ne vole zato što nas poznaju, ili zato što nas ne poznaju. Mi smo za njih prvo stranci, kao bilo ko drugi. A zatim mnogo toga zavisi od nas. Imam npr. rođaka koji je penzionisan u Nemačkoj, a zna samo par reči nemačkog. U Londonu sam upoznao mnogo ljudi koji tamo žive, a ne govore ni reč engleskog. Ako bi neki stranac proveo npr. godinu dana u Srbiji, a da ne pokuša da nauči ni par reči naravno da ga ne bih baš poštovao...

Pravila ostavljanja poruka

• Ne možete postaviti novu temu