Aliexpress WW
Prikaz rezultata 1 do 2 od ukupno 2

Tema: Prigovor nedostatka pasivne legitimacije

Datum priključivanja
    Oct 2006
    Poruka
    1

Prigovor nedostatka pasivne legitimacije

Da li neko može da mi pomogne?
    Interesuje me u kom zakonu ili pravnom aktu mogu da nadjem kada se u nekom parničnom postupku navodi prigovor nedostatka pasivne legitimacije na strani nekog od stranaka u sporu, kada se navodi i sve o tome.
    Naime, prošle godine sam učestvovao na konkursu za radno mesto u jednoj organizaciji i primljen sam na posao. Posao je bio na odredjeno vreme do avgusta 2006. Osoba koja se takodje javila na konkurs, tužila je organizaciju, navodeći da je stručnija od mene i da je oštećena pošto je na konkursu odbijena. U tužbi ona traži presudu da se poništi odluka koju je doneo direktor te organizacije (kojom sam ja primljen na posao) i da joj se isplate sudski troskovi. Posle nekog vremena dobio sam sadržaj tužbenog zahteva prema toj organizaciji i uz to podnesak tužilje kojim se proširuje tužba i kao drugotuženi se imenujem ja, uz obrazloženje :"... stoga što je ovo lice izabrano na radno mesto ______ po odlukama čiji se poništaj traži."
    Ja sam podneo (pismeno) prigovor nedostatka pasivne legitimacije na svojoj strani ali je taj podnesak sudija odbila. I sad mi i dalje stižu pozivi za sudjenja.

Najapsurdnije je to što ja nikako nisam mogao sam da se izaberem na to radno mesto, kao i to što oba puta kad sam se odazvao pozivu za suđenje, nisam dobio reč, niko me nije legitimisao, niti me pitao da se izjasnim o tužbenom zahtevu. U medjuvremenu je prošao period na koji sam radio taj posao.

Šta uopšte da radim? Ako se ispostavi da tužilja dobije spor sa organizacijom, kakve ja konsekvence onda snosim?
    Poslednji put uređena Aleksandarr : 02-10-2006 u 01:08

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    67

Poruka

Taj prigovor se koristi u parničnom postupku i procesne je prirode. Potrebno je pogledati Zakon o parničnom postupku.

Pravila ostavljanja poruka

• Ne možete postaviti novu temu