Aliexpress WW   Banggood WW

Pregled rezultata glasanja: Da li radnik može ostvariti svoja zakonska prava u privatnoj firmi u Srbiji?

Glasova
20. Ne možete učestvovati u ovom glasanju
  • Radnik može uticati na ostvarivanje prava privatnoj firmi.

7 35.00%
  • Radnik ne može uticati na ostvarivanje svojih prava u privatnoj firmi.

13 65.00%
Strana 4 od 5 PrvaPrva 12345 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 46 do 60 od ukupno 68

Tema: Zaštita prava radnika u privatnim firmama kod nas

Datum priključivanja
    Sep 2007
    Poruka
    10,812

Mesar se jako iznenadio kad je video da mu pas ulazi u mesaru, pa ga je oterao. Ali kasnije, evo psa opet.
    Priđe on psu i vidi mu cedulju u ustima. Uzme je, a tamo piše "Ako može tuce kobasica i jagnjeći but, moliću. Pas ima i pare u ustima".
    Pogleda, i stvarno uz cedulju je deset dolara. Uzme on pare, spakuje pazar u kesu i da psu da uhvati u čeljust.
    To ga je sve toliko impresioniralo da je rešio da zatvori i krene za psom. Pas ide niz ulicu i stiže do semafora na dugme.
    Spušta kesu, pritiska dugme, uzima kesu, strpljivo čeka zeleno. Prelazi ulicu, mesar za njim. Stiže do autobuske stanice, i gleda red vožnje.
    Mesar je očaran. Pas nalazi svoj bus, i seda na klupu. Nailazi bus, pas obiđe da vidi prednji kraj, pogleda broj, vraća se na klupu.
    Nailazi drugi bus, pas ode i pogleda broj linije, aha to je taj, ulazi. Mesar za njim, sad već otvorenih usta.
    Bus ide preko pola varoši, na drugi kraj u predgrađe, pas razgleda pejzaž. Na kraju ustaje, ide do prednjeg kraja busa, propinje se na zadnje šape, pritiska dugme da bus stane. Silazi, sa kesom i dalje u ustima.
    I tako idu mesar i pas trotoarom, kad jednom pas skrene do kuće. Stazom do vrata, ostavlja bakaluk na pragu, zaleće se i udara telom o vrata.
    Uzima još veći zalet i opet se baca na vrata. Iz kuće se niko ne javlja. Pas se vraća stazom, preskače ogradu, ide oko bašte, priskače do prozora, lupa glavom o okvir nekoliko puta, a onda se vraća do ulaznih vrata.
    Iz vrata se promalja grmalj, uzima kesu sa praga i onda počne da se dere na psa i šutira ga.
    Mesar: „Za ime sveta, šta vam je, pa taj pas je čisti genije!
    Mogao bi da bude na televiziji, što se mene tiče!“
    Grmalj: „ Kakav genije? Pa ovo mu je već drugi put ove nedelje da je zaboravio ključeve.“
    ------
    Pouka:

Možete prevazići očekivanja posmatrača, ali šefova nikad!

Pasji je to život...

Datum priključivanja
    Jul 2009
    Poruka
    2

hahaha

Pricmo o necemu sto je bilo ispricano jos pre 250 godina u modernoj evropi.Secate se onih caplinovih scena iz auto radionice,ili dece iz engleskih tkacnica koja su radila zaa pola vekne hleba,feudalizam ,stanje drustva aktuelno kod nas ,ali srecom mislim da dolazi kraj i tome jer nuzno on sebe sam mora kao sistem pojesti(jer jednostavno kome prodati to sto si kao gazda tudjom mukom i teskim izrabljivanjem ,izvrdavanjem sistema i ostalim manipulacijama nagomilao kao potrosno dobro),radniku-tesko jer on nema novca za to,drugom feudalcu-kao prvo malo ih je a i to ima granica jer stace mu gomila tvojih proizvoda ma koliko oni ili jeftini zato sto ih ti proizvodis sa minimalnim troskovima,izvoz-tesko (sem ako nije sirovina) jer ona drustva koja imaju novac stite svoja trzista i SISTEM(NAPOMINJEM SISTEM)jer taj sistem su izmislil malo pametniji od trenutnih gazda i u inostranstvu(pa i oni bi se rado tiho udruzili i skinuli plate svojim radnicima od 1500 e na 150 e),ali ima tu nekih koji kapiraju da bi tu samo na brzinu i kratkorocno profitirali samo neki a da bi sistem pao,jer glavnom potrosacu,radniku nemozes uzeti sve,uzimanjem unistavas svojem detetu i unucetu priliku da ostane gazda.Jednostavno uzmi samo kajmak,(one ostale preradjevine ostavi radniku da bi i tvoje unuce bilo gazda)..Zadnjih dvadeset godina ovaj nas feudalizam je opstajao od ulaska zivog kapitala u zemlju(jednostavno jedini ozbiljan devizni priliv do 2000 bili su gastarbajteri koji su unosili u zemlju oko 5 milijardi tadasnjih maraka godisnje,zidali i pravili opcinjeni jeftinom radnom snagom i bezakonjem),taj priliv presusuje generaciskom promenom gastarbajtera(mlada pokolenja onih koji su godinama tamo jednostavno nezele da trose novac u srbiji na neke bezvredne zidine koje posle stoje kao spomenici necijoj zelji da pokaze svoj ego,nego se opredeljuju da ostanu tamo gdesu i novac zaradjen tamo tu i potrose).Posle 2000 novac od privatizacije i stranih kredita(kao sto je ovaj zadnji od 3 milijardde)prosao je putem javne potrosnje(penzije,plate u drzavnim ustanovama itd.)tiho opet u dzepove feudalaca(uvek su imali daleko najeftiniju radnu snagu a daleko najskuplje proizvode u evropi) tako da smo sad blizu dna,mislim jer kredita nece biti vise(pa vide i oni sta im se radi-umesto u proizvodnju novac ide u penzije i druga davanje,odakle se tiho preliva opet u dzepove tih lobija).Zao mi je onih koji su usli u tu mrezu zadnjih godina neshvatajuci sta se valja preko brda(uzimanjem raznoraznih kredita""sa jako povoljnim uslovima")nadaljuci da se pribliazva bolje vreme,i normalno drustvo sa zapadnim kriterijima,lakoca zivota i predvidivo sutra.

Datum priključivanja
    Jul 2009
    Poruka
    2

hahaha

jedino resenje za radnike u feudalizmu nije trazenje prava koja poseduje radnici u sredjenom sistemu(jer nikakvu pomoc tu nece dobiti)nego uzdavanjem u sebe i svoje kljuse,poceti nesto sam (jeste tesko biti gazda i imati radnike ali je mnogo lakse ako si sam sebi i gazda i jedini radnik)pocinjanje nekog porodicnog sitnog posla(makar bila to i katonska tezga),i negledanje svetlucavog zapada jer smo mi sad jos dalje od njegovog standarda nego ikad,nego suceljavanje sa realnom stvarnoscu perzivljavanja,jer zivota kod gazda vise nema!!!!

Datum priključivanja
    Aug 2009
    Poruka
    3

podrska strajkacima u privatizovanim firmama, posebno strajkacima Fabrike lak zice

Zelela bih da predlozim vlasnika Privatizovane firme Lak zice u Boru za nagradu DIREKTOR GODINE !?

Dragan Zivkovic vlasnik Firme Lak zica, svoje radnike naziva pogrdnim imenim, uzima im 10.000,00 dinara mesecno (minimum) i kaze da postuje Ugovor zakljucen sa Agencijom za privatizaciju po kome stoji da im nece smanjivati platu, a zahvaljujuci uticajnoj rodbini, kumovima ili prijateljima (jos uvek pokusavam da otkrijem odnos) sa vrhuske, donosi i urucuje sudska i druga resenja po kojima je postupao u skladu sa Ugovorom i Zakonom.

Recite zar ovo nije odlican primer coveka koji treba da dobije predlozenu nagradu?

Datum priključivanja
    Aug 2009
    Poruka
    3

Firma City ekspres radi protiv radnika

Imam i primer Sity ekspres Firme, ispostave u Jagodini

Vrlo "sposobni" Direktori koji koriste rodbinu, prijatelje i slicno da vas zaposle, da vam prete ako ste do skoro radili kod njih, ali iz njima poznatih razloga dobijete otkaz da bi zaposlili "Crnogorsku vezu", a onda Vam neciji brat zapreti da ce namestiti da nemate ni sat prekovremenog rada.

Pa to uopste nije mobing, sta Vam pada napamet.

I to sto ste radili prekovremeno, radili ste da bi Direktori letovali i njihova deca uzivala, a Vasa neka gladuju, koga jos briga za Vasu decu. To je ideal privatne firme i nema protekcije.
    A svi koji se drznu da traze svoje dobiju po nosu obrazlozenje kako Firma ima najbolje pravne savetnike i vrhunske Advokate.

Ne zelim da kao stranka dodam kako ce Vas "odrati" za uslugu koje "brza i efikasna" a o ljubaznosti da ne pricamo.

Jos napominjem da njihovi prsluci i majce koje radnici nose kao uniformu - vrede sav radnicki prekovremeni radi.

Pa i ova Firma treba da dobije nagradu FIRMA GODINE po ponasanju prema radnicma!?

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,337
    Citat U originalu postavio/la Ana Milojevic Pregled poruke
    Imam i primer Sity ekspres Firme, ispostave u Jagodini

Vrlo "sposobni" Direktori koji koriste rodbinu, prijatelje i slicno da vas zaposle, da vam prete ako ste do skoro radili kod njih, ali iz njima poznatih razloga dobijete otkaz da bi zaposlili "Crnogorsku vezu", a onda Vam neciji brat zapreti da ce namestiti da nemate ni sat prekovremenog rada.

Pa to uopste nije mobing, sta Vam pada napamet.

I to sto ste radili prekovremeno, radili ste da bi Direktori letovali i njihova deca uzivala, a Vasa neka gladuju, koga jos briga za Vasu decu. To je ideal privatne firme i nema protekcije.
    A svi koji se drznu da traze svoje dobiju po nosu obrazlozenje kako Firma ima najbolje pravne savetnike i vrhunske Advokate.

Ne zelim da kao stranka dodam kako ce Vas "odrati" za uslugu koje "brza i efikasna" a o ljubaznosti da ne pricamo.

Jos napominjem da njihovi prsluci i majce koje radnici nose kao uniformu - vrede sav radnicki prekovremeni radi.

Pa i ova Firma treba da dobije nagradu FIRMA GODINE po ponasanju prema radnicma!?
    А радници треба да добију награду РАДНИЦИ ГОДИНЕ ако раде у фирми у којој им неко прети, не даје им зарађено и сл.
    www.cent.rs - Besplatno probajte VoIP telefoniranje
    SEO Optimizacija sajta

Datum priključivanja
    Aug 2009
    Poruka
    3

Radnici jedini hrane ovu srbiju, a ne gazde i privatnici koji je jos i potkradaju

Naravno da treba da dobiju nagradu samo RADNICI,
    jer vecina GAZDA u Srbiji se upravo ponasa kako sam juce predlozila - "za nagradu Direktor godine", jos ako se pomoc tih novopecenih biznismena (ja ih ne zovem kontraverzni i tajkuni) nalazi u krugovima Politickih partija ili nekoga sa vrha vlasti, onda radnicima nema pomoci.
    Zato su najbolji oni koji su mogli da pobegnu na vreme, pa da rade u inostranstvu, a da ovde trose parice. A mi ostali, eto kao ja cekacemo jos mnogo godina da se iskoreni mito i korupcija, da ostvarimo svoja radnicka prava i to ona osnovna jer o nagradama na osnovu ucinka, zalaganja itd. NEMOJTE RADNICI DA SANJATE!
    UPRAVO ZATO JADNA SRBIJA STRAJKUJE ali o tome ne javljaju ni na RTS-u, jer to je saka ljudi od 130 dusa koji ne treba da hrane porodicu, ne treba da se bune, ne treba da strajkuju, vec treba da cute i rade kako GAZDA kaze.

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,337
    Citat U originalu postavio/la Ana Milojevic Pregled poruke
    Naravno da treba da dobiju nagradu samo RADNICI,
    jer vecina GAZDA u Srbiji se upravo ponasa kako sam juce predlozila - "za nagradu Direktor godine", jos ako se pomoc tih novopecenih biznismena (ja ih ne zovem kontraverzni i tajkuni) nalazi u krugovima Politickih partija ili nekoga sa vrha vlasti, onda radnicima nema pomoci.
    Zato su najbolji oni koji su mogli da pobegnu na vreme, pa da rade u inostranstvu, a da ovde trose parice. A mi ostali, eto kao ja cekacemo jos mnogo godina da se iskoreni mito i korupcija, da ostvarimo svoja radnicka prava i to ona osnovna jer o nagradama na osnovu ucinka, zalaganja itd. NEMOJTE RADNICI DA SANJATE!
    UPRAVO ZATO JADNA SRBIJA STRAJKUJE ali o tome ne javljaju ni na RTS-u, jer to je saka ljudi od 130 dusa koji ne treba da hrane porodicu, ne treba da se bune, ne treba da strajkuju, vec treba da cute i rade kako GAZDA kaze.
    Радник који ради за ништа смањује зараду оном ко хоће да ради за нешто! Да ли газда има политичке везе има везе са радницима само у толико што имају шта да причају.

Овде код мене у "Metro CC" радници имају плату 17.000 динара. На посао долазе рецимо из Опова које је тридесетак км далеко и плаћају превоз 5000 динара. Значи раде за 12000 динара, али раде у Београду, а не на земљи коју нема ко да обрађује! То је велики успех!

Успех је за радника зато што је побегао са села! Успех је за газду који има раднике који су спремни да раде за ништа! Успех је за државу која ће том Метроу дати новац да плати добављачима и ако држава зна да је тај Метро узео робу за Џ, продао је уз минималне трошкове и максималну добит.

ЈАДНА СРБИЈА и јесте ЈАДНА због оних који су спремни да наседну на синдикалну причу "газда има политичке везе" и раде за мање него што потроше током тог рада!
    SEO Optimizacija sajta

Datum priključivanja
    Aug 2010
    Poruka
    4

Zakon

Mozete da se informisete koliko hocet,ali taj zakon je u rukama tih istih poslodavaca to znaci nemate vi prava!Na licnom primeru;povredio sam se naradu u fabrici pre dva meseca to vreme sam navodno proveo na bolovanju,kazem navodno jer sad kad sam hteo da se vratim na posao doslo je do problema oko mog povratka u fabriku,a o placanju tih dva meseca da i ne govorim!Dobio sam po nosu zato sto sam se povredio na radnom mestu menjajuci kolegu koji je dosao pijan na posao pa nije mogao da radi.Kako me nije sramota da uopste dodjem tamo i trazim da se vratim na rad,a treba da me je jos veca sramota sto sam trazio platu koja mi je onim istim zakonom zagarantovana!Uglavnom posle rasprave o tom problemu sa rukovodiocima te fabrike oni su mi samouvereno rekli da ih tuzim,sta mislite zasto?!Evo zasto,pocetkom ove godine jedan od zaposlenih u toj firmi je povredio clanak na nozi i nakon rasprave sa upravom ih je tuzio.Sve sto je on dobio je 2000 dinara odstete i otkaz naravno!Jos jedan mnogo gori primer,covek od 25 ili 26 godina je poginuo u toj fabrici,sve sto su njegovi roditelji dobili sudskom odlukom je 5000 dinara odstete!Pa sad ja Vas pitam o kom mi to zakonu pricamo?Jedini moguci nacin da se suprotstavimo Srpskom robovlasnickom drustvu je da se organizujemo i glasno kazemo DOSTA bicevanja!!!U tako nesto bi se morali ukljuciti mediji i svi oni koji su zaposleni ili nezaposleni i na bilo koji nacin osteceni doci ispred takvih firmi i simbolicno tim kvazi biznismenima podeliti biceve!U tu svrhu sam osnovao grupu na facebook-u pa Vas ovim putem molim da se uclanite tamo i date mi podrsku dovoljnu da mogu angazovati medije i one koji su nam potrebni da dobijemo bitku protiv robovlasnika u Srbiji!Imate tamo i moju mail adresu na koju me mozete kontaktirati usvako doba posto sad ne radim pa imam vremena!Ne cinite Vi ovo samo za mene,nego i za sebe i svoju decu!!!Hvala Vam

Datum priključivanja
    Aug 2010
    Poruka
    4
    Citat U originalu postavio/la pekler Pregled poruke
    Mozete da se informisete koliko hocet,ali taj zakon je u rukama tih istih poslodavaca to znaci nemate vi prava!Na licnom primeru;povredio sam se naradu u fabrici pre dva meseca to vreme sam navodno proveo na bolovanju,kazem navodno jer sad kad sam hteo da se vratim na posao doslo je do problema oko mog povratka u fabriku,a o placanju tih dva meseca da i ne govorim!Dobio sam po nosu zato sto sam se povredio na radnom mestu menjajuci kolegu koji je dosao pijan na posao pa nije mogao da radi.Kako me nije sramota da uopste dodjem tamo i trazim da se vratim na rad,a treba da me je jos veca sramota sto sam trazio platu koja mi je onim istim zakonom zagarantovana!Uglavnom posle rasprave o tom problemu sa rukovodiocima te fabrike oni su mi samouvereno rekli da ih tuzim,sta mislite zasto?!Evo zasto,pocetkom ove godine jedan od zaposlenih u toj firmi je povredio clanak na nozi i nakon rasprave sa upravom ih je tuzio.Sve sto je on dobio je 2000 dinara odstete i otkaz naravno!Jos jedan mnogo gori primer,covek od 25 ili 26 godina je poginuo u toj fabrici,sve sto su njegovi roditelji dobili sudskom odlukom je 5000 dinara odstete!Pa sad ja Vas pitam o kom mi to zakonu pricamo?Jedini moguci nacin da se suprotstavimo Srpskom robovlasnickom drustvu je da se organizujemo i glasno kazemo DOSTA bicevanja!!!U tako nesto bi se morali ukljuciti mediji i svi oni koji su zaposleni ili nezaposleni i na bilo koji nacin osteceni doci ispred takvih firmi i simbolicno tim kvazi biznismenima podeliti biceve!U tu svrhu sam osnovao grupu na facebook-u pa Vas ovim putem molim da se uclanite tamo i date mi podrsku dovoljnu da mogu angazovati medije i one koji su nam potrebni da dobijemo bitku protiv robovlasnika u Srbiji!Imate tamo i moju mail adresu na koju me mozete kontaktirati usvako doba posto sad ne radim pa imam vremena!Ne cinite Vi ovo samo za mene,nego i za sebe i svoju decu!!!Hvala Vam
    Zaboravi sam da navedem naziv grupe je Nepravda-Srbija i zaposleni imaju prava

Datum priključivanja
    Aug 2010
    Poruka
    4
    Citat U originalu postavio/la dzoker Pregled poruke
    Prava radnika su i sada narušena pogotovo što su pored sve muke, stopirani svi radni sporovi kojim bi ono malo sirotinje (koju su zaradili a nije im se isplatilo) radnici koji su završili na ulici, ostvarili, a sve pod okriljem izgovora kako je ‚‚ekonomska kriza‚‚samo bih volela da mi neko objasni da li mu je jasno zbog čega je ta ekonomska kriza nastala?!Sada radnicima smanjuju plate opet pod istim izgovorom.... kao ono ‚‚budi srećan što u opšte radiš‚‚! Žao mi je što gospodin koji je pokrenuo ovu temu,pre skoro tri godine,nije sada ovde da mu odgovorim i na pitanje o pisanju novinara,pošto sam jedno vreme radila i taj posao...u ovoj zemlji nema tako hrabrih i odvažnih novinara a ako ti se učini da ih ima, to znači da ima ‚‚dobra leđa‚‚ koja neko još bolje čuva...što se plaćanja tiče tu je Dejan bio potpuno u pravu, znači drže te po ‚‚nekom‚‚ Ugovoru o delu ili te plaćaju honorarno, tako da u svakom momentu možeš da ostaneš bez posla, bez ikakvih problema za poslodavca....
    Pa ja ne mislim da su takvom novinaru potrebna ledja nego masovna podrska.Pobogu zar zaista mislite da oni mogu da ucutkaju vecinu,da mogu da ucutkaju nekoliko stotina hiljada nezaposlenih u Srbiji i na hiljade zaposlenih koji su diskriminisani na bilo koji nacin?!Resenje za skoro svaki problem koji Srbija ima mislim da lezi u zajednickom i sloznom delovanju i sirenju svesti kod gradjana ove zemlje o jedinstvu i mogucnostima koje nam to isto jedinstvo moze doneti!!!Verujem da cete se sloziti sa mnom,a ja bih bio voljan poturiti svoja mala ledja ako me podrzi vecina i zato Vas molim da se prijavite Vi i vasi prijatelji i svi oni koji su pogodjeni nepravdom Srpskog robovlasnickog drustva u moju grupu na facebook-u pod nazivom Nepravda-Srbija i zaposleni imaju prava,ili da me kontaktirate putem mail adrese gde mi mozete prezentovati konkretno Vas problem ili problem nekog Vaseg prijatelja!Adresa je dmpekler@gmail.com

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,337
    Pa ja ne mislim da su takvom novinaru potrebna ledja nego masovna podrska.Pobogu zar zaista mislite da oni mogu da ucutkaju vecinu,da mogu da ucutkaju nekoliko stotina hiljada nezaposlenih u Srbiji i na hiljade zaposlenih koji su diskriminisani na bilo koji nacin?!Resenje za skoro svaki problem koji Srbija ima mislim da lezi u zajednickom i sloznom delovanju i sirenju svesti kod gradjana ove zemlje o jedinstvu i mogucnostima koje nam to isto jedinstvo moze doneti!!!Verujem da cete se sloziti sa mnom,a ja bih bio voljan poturiti svoja mala ledja ako me podrzi vecina i zato Vas molim da se prijavite Vi i vasi prijatelji i svi oni koji su pogodjeni nepravdom Srpskog robovlasnickog drustva u moju grupu na facebook-u pod nazivom Nepravda-Srbija i zaposleni imaju prava,ili da me kontaktirate putem mail adrese gde mi mozete prezentovati konkretno Vas problem ili problem nekog Vaseg prijatelja!Adresa je dmpekler@gmail.com
    Да ли се нешто променило у теби од када си остао без посла, или си исту енергију за борбу против послодаваца усмеравао на ту борбу и пре тога?
    SEO Optimizacija sajta

Datum priključivanja
    Aug 2010
    Poruka
    4
    Citat U originalu postavio/la Dejan Pregled poruke
    Да ли се нешто променило у теби од када си остао без посла, или си исту енергију за борбу против послодаваца усмеравао на ту борбу и пре тога?
    Ne direktno na tu borbu,ali mi uopsteno mnogo smeta nepravda i mislim da je mi sami mozemo i moramo pobediti.Ne bih da jos dugo gledam septembarskog djaka prvaka kako u skolu krece u gumenim cizmama dva,tri broja vecim i pocepanoj garderobi!To je zalosna slika Srbije danas koja me licno pogadja i koju ne zelim da trpim,ali da bih to bar pokusao da zaustavim potrebna mi je podrska!Verujem da u Srbiji postoji alternativa i molim Vas neka niko ne pomisli da ja ovde samo promovisem sebe i svoj problem,nego kod mene postoji volja i zelja da nesto zaista ucinim za sve one koji zbog nebrige ove drzave ispastaju na bilo koji nacin!Vi me podrzite,a ja cu uciniti sve sto mi omoguci moc koju mi pruzite da pomognem svima koji imaju problem!!!Imamo mi more ruznih primera sirom Srbije i ja bih voleo i zeleo sve da ih cujem,saznam za njih ,procitam o njima i naravno pomognem ako mogu,Ne mora to biti samo problem sa nekim poslodavcem,moze biti i problem sa time sto nam je uradila Srbija koju mi svi toliko volimo,a za tu ljubav mi ne dobijemo nista nego to razgrabe banditi na vlasti.Hvala puno na podrsci ako je uzivam kod Vas,puno pozdrava iz Sombora!!!

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,337
    Ne direktno na tu borbu,ali mi uopsteno mnogo smeta nepravda i mislim da je mi sami mozemo i moramo pobediti.Ne bih da jos dugo gledam septembarskog djaka prvaka kako u skolu krece u gumenim cizmama dva,tri broja vecim i pocepanoj garderobi!To je zalosna slika Srbije danas koja me licno pogadja i koju ne zelim da trpim,ali da bih to bar pokusao da zaustavim potrebna mi je podrska!Verujem da u Srbiji postoji alternativa i molim Vas neka niko ne pomisli da ja ovde samo promovisem sebe i svoj problem,nego kod mene postoji volja i zelja da nesto zaista ucinim za sve one koji zbog nebrige ove drzave ispastaju na bilo koji nacin!Vi me podrzite,a ja cu uciniti sve sto mi omoguci moc koju mi pruzite da pomognem svima koji imaju problem!!!Imamo mi more ruznih primera sirom Srbije i ja bih voleo i zeleo sve da ih cujem,saznam za njih ,procitam o njima i naravno pomognem ako mogu,Ne mora to biti samo problem sa nekim poslodavcem,moze biti i problem sa time sto nam je uradila Srbija koju mi svi toliko volimo,a za tu ljubav mi ne dobijemo nista nego to razgrabe banditi na vlasti.Hvala puno na podrsci ako je uzivam kod Vas,puno pozdrava iz Sombora!!!
    Питао сам те зато што просечног становника Србије ништа не дотиче док не осети на својој кожи неку неправду, малтретирање или не дај боже болест. Сви мрмљају како су незадовољни, али нико није спреман да било шта уради. Драстичан пример је када је манијак покушао да отме девојчицу из аутобуса, а осим возача и мислим неке жене нико није реаговао, јер "није њихово дете".

Подржаће те пуно њих, а иза леђа ће рећи "каква будала". Ако се обратиш директно неком од оних који кажу да те подржавају, одмах ће почети да причају како не можеш да успеш у својој борби. Како не можеш да се бориш против система. Наћи ће хиљаду оправдања само да се измакну. Ако успеш у нечему, поносиће се твојим успехом и што је најгоре вероваће да си успео управо њиховој "подршци" и да треба до гроба да им будеш захвалан.

Ако мало "ојачаш", добићеш следбенике који су ту да неког обавештавају о оном што радиш. То је нажалост реална слика Србије.

Требаће ти пуно памети, живаца и среће! Срећно!
    SEO Optimizacija sajta

Datum priključivanja
    Jan 2011
    Poruka
    2

Bes ja sam za formiranje sindikata

Citat U originalu postavio/la jovitax Pregled poruke
    Da li je neko zaposlen u privatnoj firmi?
    Koliko su ispoštovana zakonska prava radnika kod Vas u firmi?
    Koja još pitanja su aktuelna u ovoj problematici?
    Hajde da malo razgovaramo na ovu temu.
    Evo da počnem:
    Ja sam se nedavno zaposlio u jednoj privatnoj trgovačkoj firmi.
    Prava radnika su daleko od minimuma koji propisuje Zakon o radu.
    Kolegama zaposlenim od ranije ne pada ni na pamet da bilo šta pitaju oko svojih prava jer se svi boje za svoje radno mesto.
    Mislim da je ovo široko zastupljeno kod nas u svim privatnim firmama (ili u najmanju ruku u većini)....
    Ĺ*ta vi mislite o ovome?
    Moje mišljenje je da radnici treba da se organizuju na neki efikasan način u cilju zaštite svojih prava, jer privatizacija definitivno isključuje naša stara shvatanja kao "...ne mogu oni mene tako malo da plate koliko ja malo mogu da radim...".
    Došlo je vreme da se mora puno raditi, ali i na neki način dati do znanja i izboriti se da to ne bude dĹľabe, već u skladu sa postignutim rezultatima i koristima koje vlasnik izvlači iz vašeg rada.
    Nadam se da ima neko ko bi voleo da razgovaramo na ovu temu.
    Kao sto sam kazao u naslovu treba se organizovati u neki vid sindikata a i mislim da je krajnje vreme da se malo izadj i na ulice jel to je jedini nacin da se skrene paznja ovoj drzavi na nas koji radimo kod privatnih poslodavaca a ubedljivo smo vecina u odnosu na povlasceni sloj koji radi u drzavnim institucijama i o koima mediji stalno govore a nas ni da se sete!

Pravila ostavljanja poruka

• Ne možete postaviti novu temu