Aliexpress WW

Pregled rezultata glasanja: Da li radnik može ostvariti svoja zakonska prava u privatnoj firmi u Srbiji?

Glasova
20. Ne možete učestvovati u ovom glasanju
  • Radnik može uticati na ostvarivanje prava privatnoj firmi.

7 35.00%
  • Radnik ne može uticati na ostvarivanje svojih prava u privatnoj firmi.

13 65.00%
Strana 5 od 5 PrvaPrva 12345
Prikaz rezultata 61 do 68 od ukupno 68

Tema: Zaštita prava radnika u privatnim firmama kod nas

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,338
    Citat U originalu postavio/la aleksandar777 Pregled poruke
    kao sto sam kazao u naslovu treba se organizovati u neki vid sindikata a i mislim da je krajnje vreme da se malo izadj i na ulice jel to je jedini nacin da se skrene paznja ovoj drzavi na nas koji radimo kod privatnih poslodavaca a ubedljivo smo vecina u odnosu na povlasceni sloj koji radi u drzavnim institucijama i o koima mediji stalno govore a nas ni da se sete!
    Треба да растурите постојеће синдикате, а онда да направите нове. Постојеће контролишу државне службе, зато нико нема користи од њих. Стварањем новог синдиката, постојећи и држава ће заједно "скочити" на њега, рећи да је нерепрезентативан и сл.

Осим тога, синдикат мора да има новац да би имао било какву моћ. Ако се финансира од чланарина, онда мора да има или велики број чланова. Ако нема велики број чланова, мора да има високу чланарину.

Све у свему, тешко да неки нови синдикат може да нешто значајно постигне.
    www.cent.rs - Besplatno probajte VoIP telefoniranje
    SEO Optimizacija sajta

Datum priključivanja
    Mar 2011
    Poruka
    2

Upitnik eh eh

SINDIKATI-šta reći o njima,jedan primer da navedem, posle MNOGO godina rada
    za druge ,smogao sam snage da radim za sebe.Prijavio sam radnjicu za molerske usluge,elem tu nastaju problemi,zbog konkurencije cene padaju,pa sam zbog toga pokušao da nekoliko meni sličnih ljudi organizujem u neku vrstu "unije" "udruženja" ili šta već,prvenstveno zbog zaštite cene rada.Šta mislite dokle sam stigo? Drugi primer,moja ćerka živi i radila je u beogradu ima dva sina kad je stariji (5god) dobio boginje nekako smo se dovijali da ga pripazimo zbog bolovanja i sl. Eee problem nastaje kad i mlađi("2god)dobije boginje,starijeg ne puštaju u vrtić još dve nedelje a mali tek dobio.Kad je tražila dozvolu da zameni smenu,odgovor gazde je bio ne može ove nedelje,videćemo od sledećeg ponedeljka,do nedelje nije bilo odgovora,u nedelju je bio na rođendan.Da skratim posle njenog poziva, i reči da nema drugug rešenja zamena,bolovanje ili slobodni dani našao je rešenje dao joj otkaz.

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,338
    Citat U originalu postavio/la bekica1 Pregled poruke
    sindikati-šta reći o njima,jedan primer da navedem, posle mnogo godina rada
    za druge ,smogao sam snage da radim za sebe.prijavio sam radnjicu za molerske usluge,elem tu nastaju problemi,zbog konkurencije cene padaju,pa sam zbog toga pokušao da nekoliko meni sličnih ljudi organizujem u neku vrstu "unije" "udruženja" ili šta već,prvenstveno zbog zaštite cene rada.Šta mislite dokle sam stigo? Drugi primer,moja ćerka živi i radila je u beogradu ima dva sina kad je stariji (5god) dobio boginje nekako smo se dovijali da ga pripazimo zbog bolovanja i sl. Eee problem nastaje kad i mlađi("2god)dobije boginje,starijeg ne puštaju u vrtić još dve nedelje a mali tek dobio.kad je tražila dozvolu da zameni smenu,odgovor gazde je bio ne može ove nedelje,videćemo od sledećeg ponedeljka,do nedelje nije bilo odgovora,u nedelju je bio na rođendan.da skratim posle njenog poziva, i reči da nema drugug rešenja zamena,bolovanje ili slobodni dani našao je rešenje dao joj otkaz.
    Шта је у решењу о престанку радног односа навео као разлог за отказ и да ли је ставио поуку о правном леку? Јел добила новац који је до тад зарадила? Да ли је била члан неког синдиката и да ли му се обратила за помоћ?

ПС. О синдикатима, посебно о њиховом вођама немам баш лепо мишљење, али ако радник неће да се бори за своја права онда му синдикати не могу бити кривци.
    Poslednji put uređena Dejan : 15-03-2011 u 18:07
    SEO Optimizacija sajta

Datum priključivanja
    Mar 2011
    Poruka
    2

zdravo dejane

isplaćeno joj je zarađenih 6000din. Rešenja o otkazu nema tako da obrazloženja
    ne može biti barem u pisanoj formi. A usmeno pa postoji priča da otvara još jednu prodavnicu pa ako se ne buni možda je pozove pošto ima iskustva.Nije član nijednog sindikata.
    p.s.O vođama sindikata imamo isto mišljenje a sindikat je onakav kakav mu je vođa,definitivno se ne može pomoći onom ko ne traži pomoć.

Datum priključivanja
    Apr 2011
    Poruka
    1
    Imam jedno pitanje
    Radila sam u jednoj privatnoj firmi pet dana neprijavljena, a od tih pet dana tri dana po 18 sati, a dva dana 9-10 sati. U toj firmi sam već drugog dana dobila uniformu u iznosu od oko 17.000 dinara koju nisam zadužila, niko mi nije izdao revers koji bi ja potpisala. Kad sam prestala da radim uniformu sam ponela sa sobom i odbijam da je vratim.
    Važno je da kažem da sam u toj istoj firmi radila i od 27.07.2010. do 27.01.2010. godine i da odmor za taj vremenski period nisam iskoristila, a odbijaju i da mi ga plate.
    Sada mi prete milicijom i tužbom ukoliko uniformu ne vratim. Kažu da sam ja ukrala tu uniformu.
    Ja iskreno mislim da mi ne mogu ništa jer nemaju dokaza, ali me interesuje šta i vi mislite.

Interesuje me i to koliko po zakonu imam prava na odmor posle 6 meseci rada i koliko se neiskorišćeni odmor plaća? Koja je cena sata za prekovremeni i noćni rad?

Unapred hvala na odgovoru

Datum priključivanja
    Mar 2012
    Poruka
    1

Thumbs down

Da li mozete da verujete da firma Beo Cib iz Celareva iskoristava svoje radnike tako da im ne placaju ni subote,a ni nedelje.Rade za minimalnu platu,sto je stvarno sramota za vlasnika firme Ranka Stanica Dzimija,koji je uz to jos i pevac.Svaki put od plate koja je 24 hiljade uzmu po 5 hiljada iz bog zna kog razloga.

Datum priključivanja
    Mar 2012
    Poruka
    1
    cao,imam jedno pitanje pa ako mi neko moze pomoci.Zaposlena sam u privatnoj ruskoj firmi u kojoj radim vec skoro dve godine i prijavljena sam na neodredjeno.pre 4 meseca se expozitura u kojoj sam radila zatvorila zbog dislokacije i receno nam je da se za dve nedelje otvara na drugom mestu,medjutim sutradan sam poslata na teren u drugi grad da obucava radnike navodno na dve nedelje..ostala sam dva meseca...s tim da su me kada sam trebala da se vratim poslalai na 2 dana u bujanovac na ispomoc..ostala sam nedelju dana..i da nisam plakala i zvala sve redom verovatno bih i tamo ostala dva meseca.nisu hteli ni za bozic da me puste kuci,vratila sam se 30-og decembra.po povratku su i rekli da se moja expozitura u kojoj treba da budem menadzer otvara za neki dan,bilo mi je sumnjivo pa sam zamenika generalnog pred generalnim direktorom pitala da li cu tih dana biti na odmoru ili me salju na neplaceno? odgovorio mi je da nikako necu na neplaceno nego cemi to tako dati malodana posto sam radila dva meseca po 13h dnevno bez slobodnog dana.da napomonemem da sam za sav taj rad dobila osnovnu platu 25000 din i citavih 5000 din nagrade za trud?? zamolila sam ih da me ne salju na neplaceno jer mi muz nije zaposlen necu imati od cega da zivim,odgovor je nekoliko puta bio ,,ne ne ne taman posla ti si nas najaktivniji radnik taman posla ne sekiraj se,, prodj etako i ceo januar ja dobijem svega 17000 din,pozovem da pitam da nije neka greska kazu rsicemo verovatno je knjigovodja pogresila...nisam dobila odgovor..ovog meseca nisam dobila platu na mejlove ne odgovaraju..na pozive i poruke takodje..od dorektora sam preko poruke dobila odgovor da se ne sekiram i da ce se ta expozitura sigurno otvoriti samo da advokat sredi papirologiju???a na pitanje zasto nisam dobila paltu nisam dobila odogovor osim od regionalnog menadzera da sam na neplacenom i da necu dobiti ni dinara a da su mi u januaru uzeli ceo godisnji odmor od ove godine..sve to bez ikakvog obavestenja..nisam potpisala nikakva dokumenta niti o godisnjem niti o neplacenom..da li imam osnove da ih tuzim? i da li neko zna kako da to uradim? unapred hvala

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,338
    Citat U originalu postavio/la lunna Pregled poruke
    cao,imam jedno pitanje pa ako mi neko moze pomoci.zaposlena sam u privatnoj ruskoj firmi u kojoj radim vec skoro dve godine i prijavljena sam na neodredjeno.pre 4 meseca se expozitura u kojoj sam radila zatvorila zbog dislokacije i receno nam je da se za dve nedelje otvara na drugom mestu,medjutim sutradan sam poslata na teren u drugi grad da obucava radnike navodno na dve nedelje..ostala sam dva meseca...s tim da su me kada sam trebala da se vratim poslalai na 2 dana u bujanovac na ispomoc..ostala sam nedelju dana..i da nisam plakala i zvala sve redom verovatno bih i tamo ostala dva meseca.nisu hteli ni za bozic da me puste kuci,vratila sam se 30-og decembra.po povratku su i rekli da se moja expozitura u kojoj treba da budem menadzer otvara za neki dan,bilo mi je sumnjivo pa sam zamenika generalnog pred generalnim direktorom pitala da li cu tih dana biti na odmoru ili me salju na neplaceno? Odgovorio mi je da nikako necu na neplaceno nego cemi to tako dati malodana posto sam radila dva meseca po 13h dnevno bez slobodnog dana.da napomonemem da sam za sav taj rad dobila osnovnu platu 25000 din i citavih 5000 din nagrade za trud?? Zamolila sam ih da me ne salju na neplaceno jer mi muz nije zaposlen necu imati od cega da zivim,odgovor je nekoliko puta bio ,,ne ne ne taman posla ti si nas najaktivniji radnik taman posla ne sekiraj se,, prodj etako i ceo januar ja dobijem svega 17000 din,pozovem da pitam da nije neka greska kazu rsicemo verovatno je knjigovodja pogresila...nisam dobila odgovor..ovog meseca nisam dobila platu na mejlove ne odgovaraju..na pozive i poruke takodje..od dorektora sam preko poruke dobila odgovor da se ne sekiram i da ce se ta expozitura sigurno otvoriti samo da advokat sredi papirologiju???a na pitanje zasto nisam dobila paltu nisam dobila odogovor osim od regionalnog menadzera da sam na neplacenom i da necu dobiti ni dinara a da su mi u januaru uzeli ceo godisnji odmor od ove godine..sve to bez ikakvog obavestenja..nisam potpisala nikakva dokumenta niti o godisnjem niti o neplacenom..da li imam osnove da ih tuzim? I da li neko zna kako da to uradim? Unapred hvala
    Посаветуј се са инспекцијом...
    SEO Optimizacija sajta

Strana 5 od 5 PrvaPrva 12345

Pravila ostavljanja poruka

• Ne možete postaviti novu temu