Aliexpress WW   Banggood WW

Pregled rezultata glasanja: üta mislite o novom 9-togodišnjem osnovnom obrazovanju?

Glasova
12. Ne možete učestvovati u ovom glasanju
  • Zvuči bolje

2 16.67%
  • Ne verujem da je bolje

3 25.00%
  • Predugačko je

3 25.00%
  • Vreme će pokazati

4 33.33%
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 15

Tema: Nova Škola

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    388

Nova Škola

Mi smo jedva izdrŽali 8 godina davljenja (čitaj: školovanja), a jadne nove generacije dobiše i "produŽetak".

Da li to znači da smo mi bili pametniji, kad smo istu količinu gradiva savladali za 8 godina?

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,339
    Imam utisak da naši "precrtavaju" nastavni program od Amera pošto su oni COOL. U isto vreme Ameri su shvatili da im deca ništa ne neauče tokom školovanja pa teŽe ka "našem" sistemu školovanja. Plašim se da ćemo postati veći Ameri od Amera, a naša deca gluplja od njihove.
    www.cent.rs - Besplatno probajte VoIP telefoniranje
    SEO Optimizacija sajta

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    388
    Pa uvek smo bili "veći katolici od Pape" iako smo hrišćani...

A i poznati smo po kupljenju sa zapada svega najgoreg, a naročito stvari koje su čak i oni napustili...

Na kraju ćemo promeniti i ime u "Srpska Amerika"...

Datum priključivanja
    Feb 2004
    Poruka
    54
    ja mislim da 9 godisnja skola netreba jer ce nasa deca sAmo biti gluplja.
    Kao ona deca iz amerike

Datum priključivanja
    Feb 2004
    Poruka
    54
    jel da?

Datum priključivanja
    Apr 2004
    Poruka
    25
    eee...u pravu si..ako osh da se shkolujesh, morash da imash para..shto kod nas nema

Datum priključivanja
    Feb 2004
    Poruka
    54
    ma ta nova skola nevalja nimalo ali nimalo ima deca da nam budu kao americka deca glupa ko panjevi sramota i bruka

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,339
    Čuo sam priču Žene čije dete završava prvi razred. Pošto su se sa Karaburme preselili na Vidikovac i dete je trebalo da promeni školu, ali tu je nastao problem. U školama na Vidikovcu nemaju fakultativne predmete koje imaju škole na Karaburmi tako da to sedmogodišnje dete mora da polaŽe četiri diferencijalna ispita ako hoće da se upiše u najbliŽu školu.
    www.cent.rs - Besplatno probajte VoIP telefoniranje
    SEO Optimizacija sajta

Datum priključivanja
    Jan 2005
    Poruka
    1,158

Thumbs up Nova skola

Trulo je da deca idu do 9 razreda osnovne skole taj sto je predlozio to jese glup ili mu noge smrde

Datum priključivanja
    Nov 2005
    Poruka
    153

skolovanje

Skolovanje je kod nas komplikovano,opsirno i tesko.Nije mi jasno kako ne mogu promeniti to.Valjda idu korak po korak.Gradivo je preopsirno...opsta kultura se mora steci u osnovnoj skoli i srednjoj uz dozivotno nadogradjivanje svega i citanjem, ali na fakultetu JE SVE OPSTE I OPSIRNO.Ja sam ga zavrsila.Preteske vezbe, pretrpano gardivo i jos zadaci.Moje koleginice su popadale u nesvest prve dve godine.Hormonski poremecaji, mrsavost...uzas.Sva sreca, ja sam se bavila i svojim hobijem kada sam bila na 4.godini,a i druzila sma se i izlazila za vreme studija.Taj hobi mi je sada posao.

Jocaov/in lik
    Joca je offline Министар Дејанове Владе
    Datum priključivanja
    Sep 2005
    Poruka
    1,392

Hm...

Tačno je da je ?kola kod nas prenatrpana, ali, da ne zvučim prepotentno ona pravi velike stručnjake kod nas,( Ja smatram za sebe da sam stručnjak u svojoj branši, a ovde sam se školovao ),a to što je ovo blesava zemlja i oni idu dalje, to je diskutabilno.
    Treba je olabaviti, ali mi nije jasno, zašto smo tako pokondirena zemlja.Sve što je tuđe je dobro, mislim, zaista nema logike.
    Never be afraid to try something new. Remember that
    a lone amateur built the Ark. A large group of professionals built the
    Titanic.

Datum priključivanja
    Feb 2005
    Poruka
    2,595

Namigivanje Promene nisu dobre samo kad su žene u pitanju...

Citat U originalu postavio/la Darko
    A i poznati smo po kupljenju sa zapada svega najgoreg, a naročito stvari koje su čak i oni napustili...
    Potpuno tačno, i to će nam se debelo razbiti o glavu. Mislim da i bez obzira na dužinu školovanja da će nam deca biti pametna onoliko koliko i sama država i profesori budu pametni, a naravno da zavisi i od nas roditelja. Treba da se učimo na svojim greškama.
    Ja sam npr. jedan od samo dvojice učenika u srednjoj školi 1988.g.imao auto (fiću) i jedva sam završio školovanje i to uz ponavljanje razreda.Imao sam materijalno uvek više od većine učenika ali zato majka i ,sad već pokojni, otac nisu imali vremena da provode vreme samnom jer su jurili za parama a meni samo ispunjavali veštačke i nezaslužene želje. Zato ja pokušavam da moja dva sina vaspitam po našem normalnom domaćinskom sistemu i ni slučajno da ne napravim grešku kao moji roditelji. Imam dva auta (mercedes i ladu) i kamion mercedesov, ali deci (imam dva sina,12 i 7 godina) kupujem i pružam samo onoliko koliko im je osnovna potreba tako da u školi i među drugarima se ne istiću ni po čemu, kao što je bio samnom slučaj.
    Poznato je da su deca, siromašnijih roditelja, bolji učenici jer teže da jednog dana imaju u životu ono što već sada njihovi bogatiji vršnjaci imaju. Isto tako je poznato da smo mnogo pametniji od onih sa zapada,samo je problem što nam te pametne i nadarene pokradoše jer naša država ih ignoriše. Smatram da će vreme pokazati koje školovanja je uspešnije, a i zagovornik sam svih promena u životu kako u školi tako i u privatnom životu, samo da su u granicama normale i da neremete psihološki razvoj dece u negativnom smeru.
    Moj mlađi sin ima za promenu opisno ocenjivanje što sam ja podržao kao pozitivno, za razliku od mnogih drugih roditelja.
    Sa zapada jedino podržavam to što decu mnogo rano uče kako da zarađuju i tako više stvore u životu pa samim tim i cene to što imaju.Mi preterujemo stim da sve deci obezbedimo u životu i tako kad dođu iz vojske imaju kuću i auto a oni samo treba da uživaju.Nekad to ispadne negativno po decu. U svakom slučaju ovo je lično moj stav i nesugerišem nikom da je ovo potpuno ispravno,neka svako radi kako misli da je najispravnije,bar ja tako radim u životu i ne kajem se.
    "Znam ko sam i ne tražim da budem shvaćen" Prle007

Jocaov/in lik
    Joca je offline Министар Дејанове Владе
    Datum priključivanja
    Sep 2005
    Poruka
    1,392

Naravno...

Apsolutno, da sada ovo ne zvuči demagoški, ja radim od 16 godine ( završio sam Ugostiteljsku školu i studije ''Food & Beverage mananagmenta Protokolu i u hotelijerstvu ).
    Sada imam 26.Stigao sam da do sada budem i šef i manager i Generalni Direktor i Direktor Najvećeg sektora / Hotelijerstva ) dve najveće turističko-hotelske kompanije u SCG.
    To što su one bile loše privatizovane i što sam ja sam podneo ostavku, to je moj lični izbor.
    Sada privodim kraju knjigu o ishrani i istoriji gastronomije i sommilierstva, i veoma se ponosim svime što sam u ovoj zemlji naučio i što još učim.Mama i tata su srednji čitaj propali sloj intelektualaca, koje je Milošević uništio i ja ih izdržavam.Zahvalan sam im na svemu što su mi pomogli.Najviše verom.
    Nemojte misliti da se ja sada kurčim, ali poenta je da sam hteo da radim i da učim i da se time ponosim.
    A učio sam po ovom principu.
    Sve što je pametno, puno intelektualaca i velikih stručnjaka je dala ova zemlja i to ne sme da se zaboravi.
    ?kolstvo moramo prilagoditi svima, ovako ćemo napraviti retarde od dece, kakva su na Zapadu i putem koje oni manipulišu narodom.
    Never be afraid to try something new. Remember that
    a lone amateur built the Ark. A large group of professionals built the
    Titanic.

Datum priključivanja
    Jan 2006
    Poruka
    7,983

reforma obrazovanja

Sto se tice obrazovanja, narocito osnovnog i srednjoskolskog, reforma je neophodna. Puno toga se nagomilalo u programima kao posledica dosadasnjih reformi koje su se svodile samo na friziranje, odnosno na izbacivanja i mnogo vise dodavanja novog gradiva.
    Malo su neodredjene preporuke ministra da profesori sami redukuju nastavne planove i nastavne jedinice za 30%. Proces reforme obrazovanja je dugotrajan jer skola je institucija i ne bi trebalo praviti greske cije su posledice djaci koji ne mogu sebe da pronadju u drustvu, kao sto je bilo sa '' suvaricom ''.
    Poslednji put uređena Ljiljaa : 31-07-2006 u 22:42

Datum priključivanja
    Oct 2006
    Poruka
    21
    mi smo bili savesnije generacije

Pravila ostavljanja poruka

• Ne možete postaviti novu temu