Aliexpress WW

Pregled rezultata glasanja: Da li Kragujevcu treba da se vrati prestonica?

Glasova
27. Ne možete učestvovati u ovom glasanju
  • Da

19 70.37%
  • Mozda

2 7.41%
  • Ne

6 22.22%
Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 43

Tema: Kragujevac - prestonica Srbije

Jocaov/in lik
    Joca je offline Министар Дејанове Владе
    Datum priključivanja
    Sep 2005
    Poruka
    1,392
    Ĺ*umadinac,sam ću izbrisati svoju poruku.
    Samo smatram da je sve ovo što vi radite obična politička zezancija.
    I nema veze sa Kragujevcom kao gradom i Kragujebvčanima.
    Vređanja što se tiče, apsolutno ću zadrĹľati pravo da svakoga ko me bude prozivao i nazivao ''dečkonjom'' i pokušavao da me ''spušta'', kao dotični Ultras, vređati i pljuvati na svakom koraku, jer ja u prvom postu nisam nikoga etiketirao.
    A brisanja što se tiče, smatram da je to suludo i nemam nameru da brišem ničiju poruku.
    Nadam se da ni ti nećeš to raditi.
    Pozdrav.
    Never be afraid to try something new. Remember that
    a lone amateur built the Ark. A large group of professionals built the
    Titanic.

Datum priključivanja
    Nov 2006
    Poruka
    173
    Joco, sto se mene tice nisi mora da obrises poruku.
    Sto se tice termina "deckonja" to je Kragujevacki lokalizam i nije pogrdan naziv.
    Veruj mi da ovo nije politicka zajebancija jer prvo ja nisam clan ni jedne stranke.
    Posto vidim da me ovde ljudi vezuju za LDP, samo da napomenem da sam ja monarhista ali ujedno podrzavam rad LDP-a.
    A to sto ti je Ultras rekao da je Beograd deo Sumadije to je je opste poznato i tacno. Mislim da ne treba da ponavljam "granice" Sumadije.
    Molim te opusti se i neshvataj ovakve i slicne komentare kao licnu uvredu.

P.S.Bilo bi lepo da vratis svoju poruku da bi ljudi znali o cemu pricamo.
    Pozz
    Sumadinac

Datum priključivanja
    Dec 2006
    Poruka
    15

Smile ehhhh kragujevac

kragujevac...za mene...kao Cehinju...najbolji grad u cele Srbije bas mene odusevnio. Treba da svi njega vidi i poseti. Bilo bi super kad bi bio Kragujevac opet PRESTONICA...pozdrav u kragujevac PS izvinijam se za greske ali srpski je jako tezak jezik, pozdrav

Datum priključivanja
    Dec 2006
    Poruka
    15

sumadinka

... i jos nesto...za par mesacu bicu prava sumadinka i jesam jako srecna zbog toga... ponosna sam na ovaj grad, pazite Kragujevac ... cuvajte i pazite istoriju cele Srbije
    Poslednji put uređena allysia : 07-12-2006 u 22:23

Datum priključivanja
    Dec 2006
    Poruka
    15

heeeeej pusti Jocu

nekad svi pisu sta misli...nekad i vulgarisam moze biti pametan

Jocaov/in lik
    Datum priključivanja
    Sep 2005
    Poruka
    1,392
    Jaoj sto volim ''patriote''....
    Titanic.

Datum priključivanja
    May 2005
    Poruka
    5,969
    a tek patriotkinje
    "everyone will have their fifteen minutes of fame"

Jocaov/in lik
    Datum priključivanja
    Sep 2005
    Poruka
    1,392
    Okej, Mladenovac je 011.Ali nikako nije Beograd.
    Ako ćemo baš geografski, bukvalno, kako mislite ovde, delimo, onda ja dođem Sremac, jer su moji roditelji Zemunci, a i poreklo do askurđela mi je Zemunsko.
    Ali, mora se priznati, da to nije poprilično logično.
    Titanic.

Datum priključivanja
    Dec 2006
    Poruka
    24
    Eto mene,i primecujem da sam vam nedostajao.Da se razumemo ausvajs mi nije potreban nikako za ulazak u BG,tu sam svoj na svome shto bi se reklo.Lokal-patriota jesam,i to je sasvim normalno,za mene su Beogradjani sa dobrim namerama u KGu uvek dobrodoshli.E sada,vidim da Zemunac ima problem,tj. averziju prema ljudima koji se ne javljaju iz "atara beogradskog"...To je lako objashnjivo,definitvno frustracije nastale zbog svih kako on kazhe "dodjosha" koji mrache Beogradom.Sada ti se direktno obracam,da li ti je svejedno da li ce Crnogorac ili neko iz Kragujevca,Nisha,Vranja,Subotice studirati u Beogradu?Mozhda tu jednog dana i ostati?Mislish li da ce ti Beranac ili Niksicanin svojim mentalnim sklopom vishe odgovarati nego ma koji chovek iz Srbije?Da li i ti shvatash da je taj isti KG prvi pruzhio otpor Miloshevicevom rezhimu od kojeg si i ti garantujem zazirao?Da li znash da u BGu postoji Udruzhenje Kragujevchana po chijoj statistici zhivi oko 100.000 istih?I da su svi oni u visokim strukturama drzhave i Beograda?Da su profesori na beogradskim fakultetima,lekari u beogradskim klinikama itd.E sada budi i ostani dechkonja ako ti iz svih mojih postova izvlachish negativne konotacije...Malo odskachem od teme jer jbg. izazvan sam,a najkulturnije sam obrazlozhio shta sam imao..
    No,iz poshtovanja prema administratoru koji je dozvolio da KG nadje mesto na ovom sajtu necu te mazati g...... to je najlakshe...shto se mene tiche mozhete mi i uskratiti pravo da iskazhem svoje mishljenje i banovati!
    Moj glavni grad- Kragujevac!
    E da...i moje politichko opredeljenje nema veze sa ovom temom...tako da o tome mozhemo na nekom drugom mestu na forumu...
    U svakom sluchaju,moderna Srbija ima temelje u Kragujevcu i to je sasvim dovoljno reci.!
    Pozdrav
    Poslednji put uređena Ultras KG : 09-12-2006 u 20:13

Datum priključivanja
    Apr 2007
    Poruka
    2

Upozorenje

Samo citam kakve gluposti pisete i oko cega se raspravljate! Jednu stvar morate da ukapirate, mi smo svi SRBI. Ja sam se skolovao u Beogradu , zivim u Kragujevcu , ali shvatite jednu stvar, i vi Kragujevcani, i Beogradjani, i Nislije, i Novosadjani i svi vi ostali Srbi - da zbog ovakvih koskanja, sukoba i svadja, mi smo tu gde jesmo . Ja jesam Srbin i ponosim se time , ali vratite se malo u istoriju, smetali su nam hrvati pa smo se razdvojili nazalost ratom, pa su nam smetali slovenci, pa makedonci, pa bosanci, pa ni crnogorci nisu mogli sa nama, sada nam smetaju albanci, zatim slede kosovari, e jos samo da napravimo sukob izmedju ,,sumadinaca`` i ,,vojvodjana`` i recimo ,,beogradjana`` i ko zna jos koje kakvih novostvorenih ,,nacija`` pa da napravimo i granice i naravno jos i da zaratujemo jer nismo odavno, pa da se svi lepo medjusobno poubijamo, a ameri i siptari da nam se smeju i da podele ovo malo Srbije sto je ostalo. Ali mi smo nebeski narod, pa nama ovo malo svete srpske zemlje i ne treba! Razmislite o ovome, a ako ja nisam u pravu, mozda gresim, vi recite i ja cu ovu poruku izbrisati i izviniti se svima! Pozdrav SRBI!

Datum priključivanja
    Nov 2006
    Poruka
    173
    Citat U originalu postavio/la djboxy Pregled poruke
    Samo citam kakve gluposti pisete i oko cega se raspravljate! Jednu stvar morate da ukapirate, mi smo svi SRBI. Ja sam se skolovao u Beogradu , zivim u Kragujevcu , ali shvatite jednu stvar, i vi Kragujevcani, i Beogradjani, i Nislije, i Novosadjani i svi vi ostali Srbi - da zbog ovakvih koskanja, sukoba i svadja, mi smo tu gde jesmo . Ja jesam Srbin i ponosim se time , ali vratite se malo u istoriju, smetali su nam hrvati pa smo se razdvojili nazalost ratom, pa su nam smetali slovenci, pa makedonci, pa bosanci, pa ni crnogorci nisu mogli sa nama, sada nam smetaju albanci, zatim slede kosovari, e jos samo da napravimo sukob izmedju ,,sumadinaca`` i ,,vojvodjana`` i recimo ,,beogradjana`` i ko zna jos koje kakvih novostvorenih ,,nacija`` pa da napravimo i granice i naravno jos i da zaratujemo jer nismo odavno, pa da se svi lepo medjusobno poubijamo, a ameri i siptari da nam se smeju i da podele ovo malo Srbije sto je ostalo. Ali mi smo nebeski narod, pa nama ovo malo svete srpske zemlje i ne treba! Razmislite o ovome, a ako ja nisam u pravu, mozda gresim, vi recite i ja cu ovu poruku izbrisati i izviniti se svima! Pozdrav SRBI!
    Nije potrebno da obrišeš poruku svako ima pravo na svoje mišljenje. Priznajem da su ljudi malo skrenuli sa teme, pitanje je bilo Kragujevac prestonica Srbije da ili ne?
    To je sasvim logicno pitanje jer Kragujevac ima osnova da to zahteva. Ovde je bilo pitanje decentralizacije i regionalizacije, a ne nekog separatizma. A sto se Beograda tiče, kao što sam već rekao, i BG je Sumadija(to se uči u osnovnoj školi).
    Pozdravljam to sto si ti srbin, svi smo mi srbi i to je ok, ali ja ipak nikada neću zaboraviti moje šumadijsko poreklo i drago mi je da mogu da kažem da sam šumadinac. Moraš priznati da je velika razlika mentaliteta između vojvođana, kosovara, šumadinaca, južnjaka, krajišika.....itd. Baš zbog takvih razloga ljudi potenciraju svoje teritorijalno poreklo, ono bliže objasnjava akcenat, kulturu i istoriju srba u pojedinim delovima Srbije. Nadam se da si me razumeo.
    Definitivno niko ništa ružno nije mislio.
    Sumadinac

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,339
    Citat U originalu postavio/la sumadinac79 Pregled poruke
    ... Moraš priznati da je velika razlika mentaliteta između vojvođana, kosovara, šumadinaca, južnjaka, krajišika.....itd. Baš zbog takvih razloga ljudi potenciraju svoje teritorijalno poreklo, ono bliže objasnjava akcenat, kulturu i istoriju srba u pojedinim delovima Srbije. Nadam se da si me razumeo.
    ...
    Мало је глупо гледати Србију у деловима и говорити о разлици у менталитетима. Гледано са севера на југ, Србија је у најдужем делу дугачка 470 км. Запад-исток широка 260 км. Мислим да нема више од 8 милиона становника. Погледај колики су Шангај, Москва или Сао Паоло. Они толику разлику у менталитету имају између људи који живе у различитим деловима града. ...

Све мање видим зашто би Крагујевац био престоница Србије.
    www.cent.rs - Besplatno probajte VoIP telefoniranje
    SEO Optimizacija sajta

Datum priključivanja
    Nov 2006
    Poruka
    173
    Citat U originalu postavio/la Dejan Pregled poruke
    Мало је глупо гледати Србију у деловима и говорити о разлици у менталитетима. Гледано са севера на југ, Србија је у најдужем делу дугачка 470 км. Запад-исток широка 260 км. Мислим да нема више од 8 милиона становника. Погледај колики су Шангај, Москва или Сао Паоло. Они толику разлику у менталитету имају између људи који живе у различитим деловима града. ...

Све мање видим зашто би Крагујевац био престоница Србије.
    Dejane, stvarno ne zelim da se ponavljam i da opet objasnjavam vec svima poznate razloge zasto Kragujevac treba da bude prestonica! Vec mi je muka da gledam kako cela Srbija radi da bi se Beograd gradio!
    A razlike mentaliteta su vise nego ocigledne i toga se ne treba stideti, nije to nista ruzno. Ja nisam govorio o separatizmu i deljenju, treba ceniti i postovati razlike i voleti svoje. Svaki deo Srbije je lep na svoj nacin i u tome jeste bogatstvo Srbije. Najruznije je kada se zaboravljaju koreni i poreklo.
    I naravno
    Srbiji ce biti bolje kad Kragujevac bude prestonica!
    Sumadinac

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,339
    Vec mi je muka da gledam kako cela Srbija radi da bi se Beograd gradio!
    Малђи си од мене па можда не знаш, али и у EX Yu републикама су стално говорили у стилу "Vec mi je muka da gledam kako cela Srbija radi da bi se Beograd gradio!". Ако погледаш статистику видећеш да је на челу те EX YU било најмање људи из Београда. Видећеш да су се друге републике више градиле од Србије. После година понављања "Vec mi je muka da gledam kako cela Srbija radi da bi se Beograd gradio!" добили смо оправдана отцепљења и ратове против те израбљивачке Србије и Београда.

Не видим да се ово твоје имало разликује од таг пута који смо већ једном преживели.

Осим тога, сам си рекао да је Београд економски центар Србије. Да ли је нормално да се због тога више гради него Крагујевац? Шта у Крагујевцу од привреде ради па да може више да се гради?
    www.cent.rs - Besplatno probajte VoIP telefoniranje
    SEO Optimizacija sajta

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    971
    Mislim da bi idealno resenje za Srbiju bila decentralizacija i regionalizacija.
    Kragujevac bi bio prestonica, a Beograd ekonomski centar.
    Takav primer imamo u Americi, Australiji a do ujedinjenja i u Nemackoj.
    A u skladu sa prethodnom porukom mi posebno nije jasno koliko je iskren predlog da Beograd bude ekonomski centar. Sto se mene tiče, neka Kragujevac ili Niš budu ekonomski centri, a ne Beograd, ali pod uslovom da smo iskreni jedni prema drugima. Zašto svi zavide Beogradu, a svi trče u Beograd??? Kako bi bilo da usvojimo da Kragujevac bude prestonica, da ljudi prestanu da krive Beograd za to što nisu sposobni da se u svom mestu izbore za platu ili što im "kasni" m.,a da za promenu Beogradom počnu da upravljaju ljudi koji vole Beograd.

Pravila ostavljanja poruka

• Ne možete postaviti novu temu