Aliexpress WW
Prikaz rezultata 1 do 12 od ukupno 12

Tema: Šta vredi obići?

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,339

Upitnik Šta vredi obići?

Шта у Крагујевцу и околини вреди обићи?

www.cent.rs - Besplatno probajte VoIP telefoniranje
    SEO Optimizacija sajta

Datum priključivanja
    Nov 2006
    Poruka
    173

Ovo je tema o kojoj ima bas dosta da se pise

Kragujevac je grad sa dobrim pedigreom. Posto je prva prestonica moderne Srbije (1818) a i po mnogim dostignućima tadašnje mlade drĹľave, Kragujevac sa pravom nosi epitet "prvi u Srbiji". Obavezno treba obici kulturne i istorijske spomenike grada:
    - prvi sud 1820;
    - prva gimnazija 1833;
    - prvi teatar 1835;
    - prvi licej 1838;
    - prvi izliveni topovi 1853;
    - prva elektricna centrala 1884.
    Pored ovih znamenitosti koje imaju prefiks "prvi" takodje treba obici i:
    - Staru Skupstinu Srbije;
    - Sumarice i muzej 21. oktobar;
    - Milosev konak (Amidzin konak).
    Sumadinac

Datum priključivanja
    Dec 2006
    Poruka
    24
    Ko zaista bude zheleo da upozna znamenitosti Kragujevca,dobrovoljno se prijavljujem da budem turistichki vodich...

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,339
    Па сад сам се сетио, био сам на екскурзији у Крагујевцу! Има ли тамо нека река за пецање или нешто слично?
    SEO Optimizacija sajta

Datum priključivanja
    Nov 2006
    Poruka
    173
    U Kragujevcu se moze pecati na tri jezera.
    Na jezeru Bubanj, Sumarickom i Gruzanskom.
    Gruzansko je najbolje, najvece i najdalje od centra. Na zalost nemam slika sa Gruze.
    Sto se reka tice, nekada je imalo ribe u nasoj Lepenici ali zahvaljujuci zastavi vise je nema.
    Verovatno si video jezero Bubanj ili Sumaricko.
    Prikačene slike Prikačene slike
    Sumadinac

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,339
    Вероватно сам био на Шумаричком језеру пошто сам био на Шумарицама!
    SEO Optimizacija sajta

Datum priključivanja
    Dec 2006
    Poruka
    15

ah jo...gluposti

evo...i kad obozavam kragujevac...izgleda da se ovde "svadjate" na tema...sta je bolje, sta je naaaajbolje, koji grad je THE BEST...jaoj sve gradove jesu neke...imaju zanimlivosti i nije bitno koliko ribe imaju u reke...ajde ismislite neke vise pametno tema

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,339
    Allysia добродошла на форум!

У Крагујевцу сам био једном веома давно тако да ми је тешко да смислим било какву тему везану за Крагујевац. Али надам се да ћеш ти успети да поставиш неку паметну.
    SEO Optimizacija sajta

Datum priključivanja
    May 2007
    Poruka
    15
    Citat U originalu postavio/la sumadinac79 Pregled poruke
    - prvi izliveni topovi 1853;
    - prva elektricna centrala 1884.
    A kako mislis obici ove dve postavke? Gde je prva centrala u Kragujevcu i gde su postavljeni topovi izliveni u kragujevcu. Nije dovoljno copy-paste ponekad treba i misliti sta se kopira.

Datum priključivanja
    Nov 2006
    Poruka
    173
    Citat U originalu postavio/la Kragujevcanin Pregled poruke
    A kako mislis obici ove dve postavke? Gde je prva centrala u Kragujevcu i gde su postavljeni topovi izliveni u kragujevcu. Nije dovoljno copy-paste ponekad treba i misliti sta se kopira.
    Posto se potpisujes kao kragujevcanin onda ne treba do ti objasnjavam gde se nalaze muzeji grada Kragujevca. Sramota je potpisivati se tako i postavljati takva pitanja. Za vise informacija obrati se turistickoj osganizaciji grada Kragujevca koja se nalazi na platou robne kuce pored "krasa". A ako sa njihovim odgovorom ne budes zadovoljan slobodno se obrati meni odgovoricu ti na sva pitanja. Pozz
    Sumadinac

Datum priključivanja
    May 2007
    Poruka
    15
    Nisam siguran da ta tuisticka agencija uopste funkcionise no nije ni bitno pitao sam te jer koliko znam prva centrala je bila u vojnotehnickom zavodu i zaista neznam dali je jos uvek sacuvana a kamoli dostupna za posete a drugo takodje nije mi poznato da su negde izlozenji primerci oruzija proizvedenog takodje u zavodu i dostupni javnosti osim ako nisu u njihovom muzeju a za to dali su postavke dostupne svakodnevno civilstvu nisam bas siguran. Mislim da oni svega jednom ili dva puta nedeljno otvaraju muzej i to samo za organizovane posete u neko odredjeno vreme tako da od neke normalne posete muzeju nema pojma. Izvini sto sam naeobavesten ako vec predstavljas svoj grad onda ga predstavi punom informacijom pa navedi za pomenute destinacije kako i gde ih pronaci. Kako mislis da ce neko ko je ovde prvi put da nadje npr pomenutu centralu kada ja koji sam ovde rodjen i ovde zivim neznam gde bih je trazio.
    I nije sramota pitati sramota je neznati a ne pitati i mozda sramota je tako odgovoriti nekome ko pita.

Datum priključivanja
    Apr 2007
    Poruka
    2
    Turisticka organizacija grada Kragujevca mnogo dobro radi, i ima mnogo projekta u planu. Svako ko dodje sa strane iz drugih gradova i obrati se turistickoj organizaciji dobice malu kartu grada sa natpisima skoro svih ulica, i sve znamenitosti grada sa slikama koje bi bilo lepo obici! Pa turisti dobrodosli i lepo se provedite u Kragujevcu!

Pravila ostavljanja poruka

• Ne možete postaviti novu temu