Aliexpress WW   Banggood WW
Strana 2 od 8 PrvaPrva 123456 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 106

Tema: Dzamija u Kragujevcu?Da ili Ne?

Datum priključivanja
    Jun 2007
    Poruka
    87

selam alekum

Какви болесници? Боже благи.... Ја рекох ти то чисто онако. Метак је закон.....

Datum priključivanja
    Jun 2007
    Poruka
    87

Thumbs up Eureka

Ako kojim slucajem ostanu pri bolesnom stavu, uraditi sledece- na mestu gde budu hteli da je naprave pobodite kolac i na njega stavite vece komade svinjsog mesa i neka stoji.
    Evo im stojka sto ce da je sagrade
    Ovako je nesto uradjeno u Beranama pre par godina.......

Datum priključivanja
    Jun 2007
    Poruka
    218
    па зар је турска толико мала да треба у србију да се селе??

Datum priključivanja
    Sep 2006
    Poruka
    138
    ja nemam nista protiv kragujevac je veliki gra cini mi se 4 po redu u srbiji. i mislim da ima novca za to. a inace treba cini mi se ove godine da se gradi dzamija u subotici. ajde u kragujevcu ali u subotici...ali ipak nemam nista protiv!!!
    Sinisha

Datum priključivanja
    Jul 2007
    Poruka
    19
    Citat U originalu postavio/la Dejan Pregled poruke
    Џамија у Крагујевцу?Да или Не?

Па наравно да не!

Покушајте да изградите српски православни храм у Саудијској Арабији! Код нас се питање изградње џамија углавном приказује кроз заштиту верских слобода, људских права и једнакости грађана. Колико то везе има са тим најбоље се види по броју изграђених џамија и обновљених цркава у истoчној Босни након рата. Тамо је од новца за обнову изграђен огроман број џамија зато што донатори леже на новцу и могу да траже шта да се изгради. Ту нема демократије, људских права нити ичег сличног.
    Poredjenje Saudijske Arabije i Srbije zaista ne ide,jer pitanje je da li tamo bilo kome treba pravoslavni hram?!

Datum priključivanja
    Jul 2007
    Poruka
    19
    Citat U originalu postavio/la andrijalukovic Pregled poruke
    Ako kojim slucajem ostanu pri bolesnom stavu, uraditi sledece- na mestu gde budu hteli da je naprave pobodite kolac i na njega stavite vece komade svinjsog mesa i neka stoji.
    Andrija,mislim da takvo ponasanje koje si predlozio ne prilici nikom,a posebno ne jednom akademskom gradjaninu!

Dzamija u kragujevcu da ili ne!?

Ja mislim da da,jer verske objekte dozivljavam pozitivno,a ako ima nekih negativnosti treba ih ukloniti iz verskih objekata,ili iz ljudi!
    Poslednji put uređena komsija : 03-07-2007 u 18:36

Datum priključivanja
    Jun 2007
    Poruka
    218
    овде има само један проблем.
    ако хочемо ми нешто да урадимо тамо онда треба да се поштују нјихови закони,вера,понашанје...
    они кад дођу овде па ако јим неко нешто каже око тога онда су јим крачена лјудска права!??

Datum priključivanja
    Jun 2007
    Poruka
    87

Upozorenje nemoj da picas?

Citat U originalu postavio/la komsija Pregled poruke
    Andrija,mislim da takvo ponasanje koje si predlozio ne prilici nikom,a posebno ne jednom akademskom gradjaninu!

Dzamija u kragujevcu da ili ne!?

Ja mislim da da,jer verske objekte dozivljavam pozitivno,a ako ima nekih negativnosti treba ih ukloniti iz verskih objekata,ili iz ljudi!
    Sa koje cesme pijes vodu pa si tako pametan?
    Slusaj druze nemoj puno da mi glumis laznu skromnost i dobicu.
    Dosta je bili toga, jer zbog naseg neznanja da kazemo NE tu smo gde jesmo.
    Sta je sa nasim svetinjama na Kosovu?
    Koliko je za vreme turske imperije nasih crkava i svetinja spaljeno i pretvoreno u dzamije?
    Cega jos hoces da se setim da bi konacno shvatio da je moj stav totalno O.K.?
    Zasto se u KG ne gradi crkva?
    Ovde nema pozivanja na titule i skrivanj iza njih, vec se radi o jednoj vrsti borbe za opstanak ako nisi shvatio.
    Jedino tvoj stav mogu da razumem ako nisi PRAVOSLAVAC.
    Uzmi i procitaj iz HILANDARSKE POVELJE ZAVET STEVANA NEMANJE, vidi sta kaze Sveti Vladika Nikolaj Velimirovic, prouci istoriju Nemanjica pa se onda javi.
    Do tada nemoj pricas o necemu ako u to nisi siguran.
    drugarski pozdrav

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,339
    Poredjenje Saudijske Arabije i Srbije zaista ne ide,jer pitanje je da li tamo bilo kome treba pravoslavni hram?!
    Поређење стварно није неко. У Саудијској Арабији тренутно живи више оних који нису муслиманске вероисповести него муслимана. Али С.А. никад није ни рекла да је демократска држава, као ни да се поштују људска права.

С.А наводим, као што сам рекао, због њеног огромног утицаја на наше крајеве. Они као као највећи донатори не гледају на изградњу џамија као на изградњу верских објеката, већ више као објеката за ширење ислама. Ако није било потребе за грађењем џамије у Крагујевцу у време пре кризе у бившој Yu, не видим зашто сад има потребе.
    www.cent.rs - Besplatno probajte VoIP telefoniranje
    SEO Optimizacija sajta

Datum priključivanja
    Jun 2007
    Poruka
    218
    Али С.А. никад није ни рекла да је демократска држава, као ни да се поштују људска права.
    онда нека не очекивају нешто овакво овде.ја теби ти мени или како оно веч иде.
    Само искориштавају демократију овде али нече да је поштују кучи.
    Наше жене морају да стеве на главу оно нјихово чебе иначе иду у затвор а у француској су јим забранили да то носе и веч је проблем.Па нека иду кучи ако им се несвиђа.
    Ја јесам словенац (мајка ми је чак нјемица) али треба да се прилагодим начину живота у србији ако хочу да живим код вас.Нисам православац али чу и то да променим ако треба а не да градим своје цркве код вас.

Datum priključivanja
    Jul 2007
    Poruka
    19
    Citat U originalu postavio/la andrijalukovic Pregled poruke
    Sa koje cesme pijes vodu pa si tako pametan.
    Slusaj druze nemoj puno da mi glumis laznu skromnost i dobicu.
    Dosta je bili toga, jer zbog naseg neznanja da kazemo NE tu smo gde jesmo.
    Ne milsim da sam pametan,a ako jesam onda verujem da to nije od vode!
    Hvala na sugestiji,i potrudicu se da manje glumim skromnost i dobrotu!
    Pitanje je sada da li reci NE je potrebno,i na osnovu cega se ono izrice,kao i da li ustav Srbije dozvoljava NE(ako da,kada,gde i zasto)!?Eto dao sam ideju ako neko zna da nam sa te strane pojasni legitimnost izgradnje dzamija u Srbiji?!
    Citat U originalu postavio/la andrijalukovic
    1.Sta je sa nasim svetinjama na Kosovu?
    2.Koliko je za vreme turske imperije nasih crkava i svetinja spaljeno i pretvoreno u dzamije?
    3.cgajos hoces da se setim da bi konacno shvatio da je moj stav totalno O.K.?
    4.sto se u KG ne gradi crkva?
    5.de nema pozivanja na titule i skrivanj iza njih, vec se radi o jednoj vrsti borbe za opstanak ako nisi shvatio.
    6. procitaj iz HILANDARSKE POVELJE ZAVET STEVANA NEMANJE, vidi sta kaze Sveti Vladika Nikolaj Velimirovic,
    drugarski pozdrav
    Sto se tice crkvena kosovu mislim da im nece nista hvaliti u buducnosti,tj ako bude to nadzirano od strane medjunarodnih trupa i ako se na kosovu implementiraju standardi o kojima svet prica!Takodje zbog emocionalnih razloga(ostrascenosti nacionalizmom) i povredjenih osecanja i ratova izmedju Srba i Albanaca i zrtvi na obe strane,mislim da cuvanje crkvi ili drugih verskih objekata koji bi eventualno bili u opasnosti ne treba poveriti ni jednoj strani.Vec neko neutralan(medjunarodna zajednica)bi se trebao brinuti o zastiti kulturne bastin,a to se i sprovodi!

2.Stvarno neznam koliko je crkava spaljeno i pretvoreno u dzamije.Bolje je bilo da si postavio pitanje,koliko je ostalo u netaknutom obliku crkava i manastira obzirom da verujem da je taj broj veci!Zaista ako imas neki relevantan podatak o turskom unistavanju crkava i sl.za vreme od 500 godina.vladanja na prostorima Srbije,iznesi ga voleo bih saznati!?

3.Ne mogu ti zabraniti da imas stav,bilo kakav!Ne branim ti da mrzis dzamiju,jer mrznja ili ljubav prema necemu je tvoje nutarnje osecanje(kojim ja ne upravljam),i ne branim ti da si protiv pravljenja dzamije(tog stava),ALI pitanje teme je bilo "dzamija da ili ne",a nije pitanje "kolac sa svinjom ispred dzamije da ili ne".Nadam se da si shvatio sta zelim da ti kazem,iako to nije moja duznost,al eto nije na odmet...
    4.Verovatno da ima dovoljno crkava,i da je novac potrebniji na drugom mestu,pa se zato ne gradi crkva?!Ne zivim u Kragujevcu,al mozda je to razlog ako se crkva ne gradi!?
    5.Kakva borba za opstanak,ko to tera Srbe iz Srbije,o cemu pricas?!

Ako ti nije tesko i ako nema puno posalji mi na pm.da procitam reci Nikolaja V.Nisam citao?!

Otpozdrav

Datum priključivanja
    Jul 2007
    Poruka
    19
    Поређење стварно није неко. У Саудијској Арабији тренутно живи више оних који нису муслиманске вероисповести него муслимана. Али С.А. никад није ни рекла да је демократска држава, као ни да се поштују људска права.

С.А наводим, као што сам рекао, због њеног огромног утицаја на наше крајеве. Они као као највећи донатори не гледају на изградњу џамија као на изградњу верских објеката, већ више као објеката за ширење ислама. Ако није било потребе за грађењем џамије у Крагујевцу у време пре кризе у бившој Yu, не видим зашто сад има потребе.
    Nisam znao da ima toliko nemuslimana u Saudiji.Medjutim,dobro si odgovorio i to je realnost da saudijska arabija nije demokratska zemlja.Ja cak i zelim da takva ostane,zelim da nije demokratska i da je tamo seriat glavni zakonik.Ali da me neko pogreno ne shvati ja ne kazem da zelim da S.A.bude nepravedna,naprotiv voleo bih da bude maksimalno pravedna za sve svoje gradjane(bez ozbira na veru)!
    Jos jedna napomena:Saudija ima parlament,ali ne i politicke stranke i tamo se sprovodi seriat kao zakon(kolko je meni poznato),i na to sam mislio kada sam kazao da nije demokratska(sa laickim zakonom)

Sirenje Islama niko ne moze zaustaviti,jer Bog to kaze,i sta ljudi tu ima da se mesaju?!

Datum priključivanja
    Jun 2007
    Poruka
    87

Razmisli Malo

Ne milsim da sam pametan,a ako jesam onda verujem da to nije od vode!
    Hvala na sugestiji,i potrudicu se da manje glumim skromnost i dobrotu!
    Pitanje je sada da li reci NE je potrebno,i na osnovu cega se ono izrice,kao i da li ustav Srbije dozvoljava NE(ako da,kada,gde i zasto)!?Eto dao sam ideju ako neko zna da nam sa te strane pojasni legitimnost izgradnje dzamija u Srbiji?!

Sto se tice crkvena kosovu mislim da im nece nista hvaliti u buducnosti,tj ako bude to nadzirano od strane medjunarodnih trupa i ako se na kosovu implementiraju standardi o kojima svet prica!Takodje zbog emocionalnih razloga(ostrascenosti nacionalizmom) i povredjenih osecanja i ratova izmedju Srba i Albanaca i zrtvi na obe strane,mislim da cuvanje crkvi ili drugih verskih objekata koji bi eventualno bili u opasnosti ne treba poveriti ni jednoj strani.Vec neko neutralan(medjunarodna zajednica)bi se trebao brinuti o zastiti kulturne bastin,a to se i sprovodi!

2.Stvarno neznam koliko je crkava spaljeno i pretvoreno u dzamije.Bolje je bilo da si postavio pitanje,koliko je ostalo u netaknutom obliku crkava i manastira obzirom da verujem da je taj broj veci!Zaista ako imas neki relevantan podatak o turskom unistavanju crkava i sl.za vreme od 500 godina.vladanja na prostorima Srbije,iznesi ga voleo bih saznati!?

3.Ne mogu ti zabraniti da imas stav,bilo kakav!Ne branim ti da mrzis dzamiju,jer mrznja ili ljubav prema necemu je tvoje nutarnje osecanje(kojim ja ne upravljam),i ne branim ti da si protiv pravljenja dzamije(tog stava),ALI pitanje teme je bilo "dzamija da ili ne",a nije pitanje "kolac sa svinjom ispred dzamije da ili ne".Nadam se da si shvatio sta zelim da ti kazem,iako to nije moja duznost,al eto nije na odmet...
    4.Verovatno da ima dovoljno crkava,i da je novac potrebniji na drugom mestu,pa se zato ne gradi crkva?!Ne zivim u Kragujevcu,al mozda je to razlog ako se crkva ne gradi!?
    5.Kakva borba za opstanak,ko to tera Srbe iz Srbije,o cemu pricas?!

Ako ti nije tesko i ako nema puno posalji mi na pm.da procitam reci Nikolaja V.Nisam citao?!

Otpozdrav
    Opet lepo. Ceo tekst sam ti morao vratiti. Od medjunarodne zajenice (koja gleda samo interese velikih sila) nema nista, jer se kao i Americki parlament LOBIRA. Lepo je stitila nase svetinje na KiM pa su ih doticni paluili. Na Albance direktno nisam ciljao jer kod njih ima i katolika i musliman, koliko je meni poznato.
    Protiv protivnika treba se boriti svim dozvoljenim sredstvima, svojom dzamijom oni hoce da sire svoju fanaticnu veru (prilog ovoj konstataciji je pojava i VEHABIJA i pojam DZIHADA), a posto novca za liobiranje nemamo moramo se snaci i dao sam optimalan predlog.
    Sto se tice popaljenih crkava ili onih koje su pretvarane u dzamije (broju) tu mesta statistici NEMA. Radi se o brojevima oko nekoliko hiljada, ali i da je jedna puno je. Evo izraza njihovog nepostovanja, zar ne?
    Lepo je postavljeno pitanje DA ili NE da se gradi a ne da se rusi, to je vec nesto drugo i ja naravno da nisam za rusenje a ni za gradnju. Dosta ih je na ovim prostorima, iskreno
    Sveti Vladika Nikolaj Velimirovic te interesuje, ne bih ti preporucio jer tvoj stav da je crkava dovoljno govori u prilog tome da je i Bozijih kuca dovoljno, jer sta je drugo crkva nego Bozija kuca? Stoga i moja preporuka jer tvoj komentar predstavlja direktan udar na Pravoslavni narod.
    Mislim da to nije lepo.
    Sveti Vladika je napisao dosta knjiga, a ne samo reci. Ima puno da se cita, jer nesto sto zivi preko 2000 godina ne moze stati u par reci, ko ni Hiladarska povelja.
    Po nekoj definiciji ustav je najvisi pravni akt, sta pise u ustavu nisma siguran a mogu pogledati na poslu.Po meni je nebitan, jer ima akte koji ga dopunjuju, amandmane i sl. Reko sam da je nebitan jer kao prvo nije strogo definisan, svise je opsiran, podlozan izmenam, sa politickom podlogom tako da u ovoj prici za njega nema mesta.
    p.s. Da bi protivnikcki napad slomio, postavi se u njegovu poziciju
    (kao u sahu)

Datum priključivanja
    Jun 2007
    Poruka
    87

Upozorenje Pkusaj Da Shvatis

Sirenje Islama niko ne moze zaustaviti,jer Bog to kaze,i sta ljudi tu ima da se mesaju?!
    Mozda ovo "Tvoj Bog" kaze, Moj da ni sirenje Pravoslavlja NIKO NECE ZAUSTAVITI.
    Necemo mi Islam zaustaviti, nego SVOJU VERU STITITI U MIRU PROPOVEDATI I JUNACKI JE BRANITI.

Datum priključivanja
    Jun 2007
    Poruka
    87

za kosiju

vidim po porukama da se puno vezes za DEMOKRATIJU?
    jedan primercic:recimo u Francuskoj je pre par godina na izborima izgubio Zak Sirak a nakon uticaja svetskih sila (muckanja u skladu sa propisima) doticni gospodin je pobedio. Gde je demokratija, ako znas definiciju demokratije?
    jos jedan, pride:Anerika-Dzorz Bus vedri i oblaci na sve strane, parlament, senat i sl. ga neinteresuju. Demokratija?
    Pusti medije, stampu, razna sredstva javnog informisanj... jer sve sto ima lice ima i nalicije, zato ti kazem da mislis i razmisljs
    kako je Gebls reka nekoliko puta ponovljena laz postaje istina.
    propaganda je cudo

Strana 2 od 8 PrvaPrva 123456 ... PoslednjaPoslednja

Pravila ostavljanja poruka

• Ne možete postaviti novu temu