Aliexpress WW
Strana 3 od 8 PrvaPrva 1234567 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 106

Tema: Dzamija u Kragujevcu?Da ili Ne?

Datum priključivanja
    Jul 2007
    Poruka
    19
    Citat U originalu postavio/la Interceptor Pregled poruke
    онда нека не очекивају нешто овакво овде.ја теби ти мени или како оно веч иде.
    Само искориштавају демократију овде али нече да је поштују кучи.
    Наше жене морају да стеве на главу оно нјихово чебе иначе иду у затвор а у француској су јим забранили да то носе и веч је проблем.Па нека иду кучи ако им се несвиђа.
    Ја јесам словенац (мајка ми је чак нјемица) али треба да се прилагодим начину живота у србији ако хочу да живим код вас.Нисам православац али чу и то да променим ако треба а не да градим своје цркве код вас.
    hehehe,dobra ti ova prica,ali nemoze kod svakog da prodje!

Veoma je vazno da vodece licnosti jedne zemlje(predsednici,vlada,a pre svega zakon u njoj ili ustavno uredjenje)definisu stvari i jasno se opredele za koji sistem ili vladavinu se zalazu,a koja je trenutno na snazi(da bi se eventualno ta menjala i ozivljavala neka druga).A u zemljama u kojima je vec stabilizovan poredak i jasno se zna na cemu su je druga prica(evropa recimo).

Dakle niko ne tera Francusku(ne bije po usima)ili Evropu da se izjasnjavaju kao zastitnici svih vera i prava manjine i prava vecine!!!Dakle,ako kazu da su demokratske,tj.slobodne ,tj.prihvataju sve razlicitosti i pravo na vjeru,zivot,govor,pisanje itd.omogucavaju svim svojim gradjanima,onda neka stoje iza toga tj.samo onoga sta kazu i zasta su opredeljene!Ako kazu da imaju sva prava pederi i lezbejke,onda neka ne brane ista prava na zivot idr. muslimanima,njihovim drzavljanima!
    Na zalost Francuska je pokazala svoje lice(nadam se trenutno)zabranivsi nosenje hidzaba(marame)muslimankama,a Srbija je hvala Bogu po tom pitanju na vecem stepenu tolerancije i slobode.Srbija je pokazala da imanje ili nemanje bogatstva nije presudno za toleranciju i postovanje drugih i drugacijih!

Znaci,poenta je u tome da se stoji iza demokratije za sve ako se vec ona siri i propagira na medjudrzavnim nivoima.

A sto se tice Saudijske Arabije i njenog odnosa prema drugima to je u redu,tj.bitno je da je i ona definisana i da stoji iza onoga sto govori.Tako da svi nemuslimani znaju jasno cemu mogu da se nadaju i sta da ocekuju(da nebi ziveli u zabludi i zabuni)
    Ako im se kaze "ovde nemate pravo da pravite crkve,ova vlast vam to nece dozoliti iz tih i tih razloga",onda sta da se radi,bar im je fer receno!(A nije mi poznato da im se tako govori,niti da je imalo zahteva za izgradnjom nekog hriscanksog hrama u SA)

Interceptore,mnogima je kuca Evropa,tu su rodjeni i drzavljani,mnogim muslimanima,nije im SaudijA kuca(bar tako gledano)!

P.S.ja licno verujem da ima puno bitnijih stvari od udobnosti na ovom svetu,a mislim pre svega na moralnost,veru,mir,postovanje drugih isl...,jer bez toga nema istinske udobnosti za nikog na zemlji!
    Poslednji put uređena komsija : 04-07-2007 u 16:42

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,339
    Комшија из свега што пишеш закључујем да ти је ближи шеријат него тековине европске цивилизације. Друга ствар која ми је чудна је кад кажеш:
    Veoma je vazno da vodece licnosti jedne zemlje(predsednici,vlada,a pre svega zakon u njoj ili ustavno uredjenje)definisu stvari i jasno se opredele za koji sistem ili vladavinu se zalazu,a koja je trenutno na snazi(da bi se eventualno ta menjala i ozivljavala neka druga).A u zemljama u kojima je vec stabilizovan poredak i jasno se zna na cemu su je druga prica(evropa recimo).
    Испада да од држава очекујеш да се определе да ли су за демократију или не, а стекао сам утисак да те највише занимају слабости тог система вредности како би га рушио.
    www.cent.rs - Besplatno probajte VoIP telefoniranje
    SEO Optimizacija sajta

Datum priključivanja
    Jun 2007
    Poruka
    87

Strelica Ne vredi ljudi moji.

Deki, Interceptor,Joco i svi ostali pustite komsiju jer nema smisla.
    Gluvom saputati i slepom namigivati je uzaludan posao.
    Majstor se uhvatio za dzamiju kao pijan plota.....
    Moze biti:
    1 da je stvarno prpadnik druge vere ili ateista, cim je pod sifrom komsija i cim sa pola gasa kaze da je crkava dosta, da islam niko ne mozeda zaustavi i sl. izjave-Boze blagi
    2 prica o demokratiji,koje u celom svetu veoma malo ima kao sto svi znamo i sto je najgore uhvatio se politicari kao da hoce od ove teme da napravi izbore
    3 mozda cak, sto bih iskreno voleo, se samo sali.
    Ako je ovo trece vec je dosta
    Moj predlog je da se vise ne raspravljamo sa njim u vezi ove teme, jer kao sto rekoh Gluvom saputati i slepom namigivati je uzaludan posao.
    Da li se slazete? Ako se slazete ja castm pivo.... Ziveli

Datum priključivanja
    Jun 2007
    Poruka
    218
    значи онда у Крагујевцу нече бити ђамије.Болје да изграде још неки кафич па да можемо да попијемо то пиво.

Datum priključivanja
    Jul 2007
    Poruka
    19
    Citat U originalu postavio/la Dejan Pregled poruke
    Комшија из свега што пишеш закључујем да ти је ближи шеријат него тековине европске цивилизације. Друга ствар која ми је чудна је кад кажеш:

Испада да од држава очекујеш да се определе да ли су за демократију или не, а стекао сам утисак да те највише занимају слабости тог система вредности како би га рушио.
    Neznam kako su mi to dalje tekovine evropske civilizacije?!Medjutim,nadam se da cu u buducnosti nauciti vise o seriatu kao i o tekovinama evropske civilizacije(samo bih voleo da mi neko definise te tekovine,i sta se to pripisuje evropskoj civilizaciji zbog prosirivanja znanja o istom,a ne omalovazavanja ili potcenjivanja)
    sto se tice drugog komentara
    zamalo sam pomislio da sam ja neki novi reformator koji ce svetu ponuditi sve ono sto nije dao komunizam,socijalizam,osmanlije,rimljani isl.(hehhe,nisam ja Karl Marks bre)!?
    Takodje,ne ocekujem od svih drzava da se opredele za sta su,jer da nisu vec opredeljene ne bi mogle funkcionisati!Ono sto sam pokusao kazati odnosi se samo na one drzave koje govore da su demokratske,a pitanje je da li su to zaista u nekim stvarima i na osnovu nekih postupaka?!Takvih drzava ima na pretek koje su kao navodno demokratske(i svi to znamo,sta da se radi kad je to tako)
    Dakle,moje kritikovanje nedovoljne demokratije bilo je samo za Francusku i pomenute zabrane marame.Nista dalje od toga ne zelim da se upetljavam ili ti sta rusim,niti menjam.
    Ima jedna izreka:"Lakse je promeniti svet,nego sebe" i odnosi se na slabice i kukavice koji nisu u stanju sebe da promene i izmene na bolje,pa se potom okrecu da menjaju svet!
    Takodje,svestan sam ja da mnogi ljudi,narodi,drzave nisu savrsene i da imaju slabosti,medjutim pored svih tih slabosti ima i dobrih strana koje treba pohvaliti,a slabe strane ojacati ili otkloniti(nikako rusiti,a nista bolje ne napraviti)!

Datum priključivanja
    Jul 2007
    Poruka
    19
    Citat U originalu postavio/la andrijalukovic Pregled poruke
    1.Ceo tekst sam ti morao vratiti.
    Protiv protivnika treba se boriti svim dozvoljenim sredstvima, svojom dzamijom oni hoce da sire svoju fanaticnu veru (prilog ovoj konstataciji je pojava i VEHABIJA i pojam DZIHADA),
    2.Sto se tice popaljenih crkava ili onih koje su pretvarane u dzamije (broju) tu mesta statistici NEMA. Radi se o brojevima oko nekoliko hiljada, ali i da je jedna puno je. Evo izraza njihovog nepostovanja, zar ne?
    3.Lepo je postavljeno pitanje DA ili NE da se gradi a ne da se rusi, to je vec nesto drugo i ja naravno da nisam za rusenje a ni za gradnju. Dosta ih je na ovim prostorima, iskreno
    4.Sveti Vladika Nikolaj Velimirovic te interesuje, ne bih ti preporucio jer tvoj stav da je crkava dovoljno govori u prilog tome da je i Bozijih kuca dovoljno, jer sta je drugo crkva nego Bozija kuca? Stoga i moja preporuka jer tvoj komentar predstavlja direktan udar na Pravoslavni narod.
    Mislim da to nije lepo.
    Sveti Vladika je napisao dosta knjiga, a ne samo reci. Ima puno da se cita, jer nesto sto zivi preko 2000 godina ne moze stati u par reci, ko ni Hiladarska povelja.
    5.Po nekoj definiciji ustav je najvisi pravni akt, sta pise u ustavu nisma siguran a mogu pogledati na poslu.Po meni je nebitan, jer ima akte koji ga dopunjuju, amandmane i sl. Reko sam da je nebitan jer kao prvo nije strogo definisan, svise je opsiran, podlozan izmenam, sa politickom podlogom tako da u ovoj prici za njega nema mesta.
    p.s. Da bi protivnikcki napad slomio, postavi se u njegovu poziciju
    (kao u sahu)
    1.Nisam znao da vehabije hoce da prave dzamiju u Kg i da sire dzihad protiv kragujevcana,a to svakako ne treba dozvoliti!!!Mislio sam na osnovu pitanja da je rec o nekoj dzamiji za tamosnje gradjane sa svojim verskim potrebama!I stvarno me sada zanima ko je predlozio i ko se zalaze za tu ideju(za dzamiju u Kragujevcu,kao i zbog cega,tj.ima li realne potrebe za tom dzamijom)!?
    2.Kazes da se radi o hiljadama spaljenoih crkava?!Ne verujem da je to istina i mislim da si preterao.Imas li neki argument za takvu pricu?!
    3.Opet fer i posteno,tj iskreno receno.Sto je dosta,dosta je
    4.Nisam ja kazao da je crkava dosta niti premalo,u to se ne razumem.Naveo sam samo moguci razlog zasto se negde crkva ne pravi,tj.ako ima pet koje su poluprazne zasto praviti 6.koja ce biti prazna?!
    Isto ovo se odnosi i na dzamije,tj ako ima jedna dzamija sa desetak vernika u nekom selu,zasto praviti drugu,tj.za koga je praviti!?
    Ja verujem da su dzamije Bozje kuce,a ti si pokazao svoj stav prema kojem je toga dovoljno(Bozjih kuca) cak i kad nema nijedna!!!Tako da nemoj kriviti mene za ono sto sam govoris,hehe sad sam te matirao

Ako ima puno da se cita zaboravi...

5.Slazem se sa tobom po pitanju ustava,i ostavicemo ga po strani,smatram da je to u redu.

Datum priključivanja
    Jul 2007
    Poruka
    19
    vidim po porukama da se puno vezes za DEMOKRATIJU?
    Mozda ovo "Tvoj Bog" kaze, Moj da ni sirenje Pravoslavlja NIKO NECE ZAUSTAVITI.
    Necemo mi Islam zaustaviti, nego SVOJU VERU STITITI U MIRU PROPOVEDATI I JUNACKI JE BRANITI
    Za mene je demokratija samo da se normalno zivi i radi i da svako gleda svoja posla,a ne da se zaviruje u tudje dvoriste!!!

Tako je,bravo.Zadnje reci su ti maksimalno na mestu,i potpuno se slazem sa tobom!Vazna je ponuda,a potraznja ce razmisliti o ponudi.Razne religije su na trzistu,a koja bude najbolja i najkvalitetnija ce pobediti.Cak i da ne pobedi kvantitetom,bar sa kvalitetom ce biti zadovoljni odredjeni "kupci" ,a zadovoljstvo kupaca je na prvom mestu uvek bilo i ostalo!!!Pozdrav junace

Datum priključivanja
    Jun 2007
    Poruka
    87

Sijalica Opet Ti....

[QUOTE=komsija;37997]1.Nisam znao da vehabije hoce da prave dzamiju u Kg i da sire dzihad protiv kragujevcana,a to svakako ne treba dozvoliti!!!Mislio sam na osnovu pitanja da je rec o nekoj dzamiji za tamosnje gradjane sa svojim verskim potrebama!I stvarno me sada zanima ko je predlozio i ko se zalaze za tu ideju(za dzamiju u Kragujevcu,kao i zbog cega,tj.ima li realne potrebe za tom dzamijom)!?

Pomenuo sam vehabije i dzihad kao "plod" Islamske religije kao negativne pojave koje su opasne za ceo svet, a ne da vehabije hoce da ratuju protiv Kragujevcana. Oni hoce protiv celog sveta "celog sveta" svin onih koji nisu Islamske veroispovesti (nevernika)
    2.Kazes da se radi o hiljadama spaljenoih crkava?!Ne verujem da je to istina i mislim da si preterao.Imas li neki argument za takvu pricu?!

Srpsko carstvo pocinje sa lozom Nemanjica od Raske drzave, Zete i Zahumlja. Sveta loza je najveci ktitor crkava i manastira u svojoj vladavini, cak je i podarila nasoj svetoj religiji jednog sina Rastka Nemanjic ( Svetog Savu) koji se crkvi posveti vec u svojoj 17oj godini.
    Pocev od Stevana Nemanj pa nadalje svaki vladar je bio ktitor velikog broja crkava i najmanje po jednog manastira. Kada se uzme u obzir da se Srbija za vreme cara Dusana prstirala na tri morazamisli koliko ih je onda bilo... Tacno je da se posle Dusana carstvo raspalo, ali su crkve i manastiri ostali, zar ne?
    Dolaze i Turci na nase teritorije i odjednom se pojavljuje veliki broj dzamija, a posto ispred sebe sve ruse i pale,crkve pretvaraju u dzmije i sl. hoces da kazes da sam pogresio?

3.Opet fer i posteno,tj iskreno receno.Sto je dosta,dosta je
    4.Nisam ja kazao da je crkava dosta niti premalo,u to se ne razumem.Naveo sam samo moguci razlog zasto se negde crkva ne pravi,tj.ako ima pet koje su poluprazne zasto praviti 6.koja ce biti prazna?!
    Isto ovo se odnosi i na dzamije,tj ako ima jedna dzamija sa desetak vernika u nekom selu,zasto praviti drugu,tj.za koga je praviti!?
    Ja verujem da su dzamije Bozje kuce,a ti si pokazao svoj stav prema kojem je toga dovoljno(Bozjih kuca) cak i kad nema nijedna!!!Tako da nemoj kriviti mene za ono sto sam govoris,hehe sad sam te matirao

U najmanju ruku mogu ti reci da ti je pogresna direkcija misli, mene da matiras- na ovom polju nikada. Pa ni Mongoli nisu srusili Kineski zid,a ti hoces
    Za mene je crkva pravoslavna Bozija kuca i tu polemike nema i treba ih graditi jer ce vernici doci pre ili kasnije. Dovoljno je jako i iskreno verovati
    Dzamija za nekog mozda jeste, trebalo bi da je tako, ali za mene nije.
    Naravno protiv sam da se gradi sa upotrebom svih dozvoljenih sredsava, tako da se u KG nece graditi.
    Mozda i ja gresim,da li bi trebalo ovako da razmisljam?
    Ako je neko rusio Bozije kuce moje vere,pretvarao ih u Bozije kuce svoje vere, izmislio dzihad kao rat za unistenje svih koji nisu njihove vere, gde spada i narod moje vere i opet pre par godina pod nazorom medjunarodne zajednice opet udari na verske objekte mog naroda DA LI JA TREBA DA KAZEM MA DA TO SU NJIHOVE BOZIJE KUCE? Е to je vec previse i princip tolerancije se brise, jer gde je njihova?

Ako ima puno da se cita zaboravi...

Nemas vemena za citanje i zbog toga se u ovoj oblasti javlja tvoja povrsnost znanja. Naravno O.K. je i drago mi je da mogu malo da te uvedem u dublju problematiku ove jako teske teme, naravno nisam ni ja sve procitao i pokupio sva znanja ovog sveta ali baratam sa puno vise podatak od tebe,realno.
    KG-u nije potrebna dzamija, jer ako Raskoj koja je na 21km od Novog Pazara u kojem zivi 80 procenata muslimanskog stanovnistva nije potrebna posto nema ni jednog pripadika Islamske veroispovesti nije potrebna ni KG koji je na 200km od NP.
    Moj savet,posto nisi sa ovih teritorija i nemas uvid u situaciju okani se ove teme. Mislim da ti je sada sve jasnije i da ces moj savet prihvatiti i vidimo se na drugim temama.
    pozdrav
    Poslednji put uređena andrijalukovic : 05-07-2007 u 22:58

Datum priključivanja
    Jun 2007
    Poruka
    87

Thumbs up Tako Treba

Citat U originalu postavio/la Interceptor Pregled poruke
    значи онда у Крагујевцу нече бити ђамије.Болје да изграде још неки кафич па да можемо да попијемо то пиво.
    BRAVO MAJSTORE.... DA SE PREKRSTIMO I POMENEMO IME BOGA.
    O gospode Boze budi na pomoci.......

Datum priključivanja
    Jun 2007
    Poruka
    218
    ево шта хоче да направе у лјублјани:
    4.000 квадрата
    висина 27метара
    муслимана у сло 47.000
    Prikačene slike Prikačene slike

Datum priključivanja
    Jul 2007
    Poruka
    19
    Andrija,mrzi me da pisem i opet te matiram odgovorom! Ako otvorim neku temu o Islamu i odnosu prema nevjernicima bices dobrodosao...

Datum priključivanja
    Jun 2007
    Poruka
    87

Thumbs up Aj da te otkacim vise.

Citat U originalu postavio/la komsija Pregled poruke
    Andrija,mrzi me da pisem i opet te matiram odgovorom! Ako otvorim neku temu o Islamu i odnosu prema nevjernicima bices dobrodosao...
    bas si me matirao i uvek sam ostajao bez teksta sto se moze i prmetiti. Svaka mat situacija mi je davala sve vise poteza. Neobicno
    Da se ovo zove matiranje pojam igre saha kao i verbalne diskusije bi odavno nestao.
    O Islamu nemam vremena da pricam,a puno vremena sam vec izgubio.
    Mozemo pricati o Hriscanstvu , jer je to puno lepsa tema i nema negativnih pojava kao pjedine religije.
    NEMAM VISE VREMENA ZA OVO, DEFINITIVNO

Lep ti ovaj raketni sistem na slici
    Poslednji put uređena andrijalukovic : 06-07-2007 u 15:47

Datum priključivanja
    Jul 2007
    Poruka
    19
    [B]Pomenuo sam vehabije i dzihad kao "plod" Islamske religije kao negativne pojave koje su opasne za ceo svet, a ne da vehabije hoce da ratuju protiv Kragujevcana. Oni hoce protiv celog sveta "celog sveta" svin onih koji nisu Islamske veroispovesti (nevernika)
    Nisam moga a da ne komentarisem,tvojim zadnjim postom si me na to naveo.
    Pomenuo si vehabizam,de onda definisi mi to,voleo bih da znam o cemu se radi?!Pomenuo si dzihad,de onda objasni mi to,voleo bih da znam o cemu se radi i sta hoce ti dzihadisti?!
    A sto se tice pripisivanja Islamu negativnih plodova,mislim da je prece da se hriscanstvu(bibliji)pripisu krstaski ratovi ili danasnje ubijanje civila po svijetu(600 hiljada ubijenih civila u Iraku,pod vodjstvom "plodonosnih" krscana),da ne pominjemo druga mesta koja krvare i gde ginu civili(nedavno Liban,Palestina,idr).Takodje sta imas da kazes za tvoje srpske "velikodostojnike"koji su blagoslovili skorpione,kao i mnoge druge verujem ,da po Bosni ubijaju i ruse(preko 160000 civila,dzamija,40000 zena silovano-pa ko to sve uradi,tvoje hriscnstvo,ha)
    Ipak ja necu pripisati krivicu bibliji,ili hriscanstvu,ili celom srpskom narodu.Vec glavni krivac je sotona(sejtan,djavo),a potom njegovi sluge i izvrsioci ratnih zlocina i zverstava iz reda ljudi!!!
    Zasto se vracati u proslost i nalaziti motive za osvetu(kojih ima jako puno za muslimane,a i nemuslimane-ako im je nepravda ucinjena)?!Zasto se ne vratiti u proslost samo zbog pouke i ucenja da se stvari koje su sotonino maslo ne ponove?!Dokle se svetiti ovom ili onom krivcu,kada mislimo pogledati sebi u oci,svojoj prirodi i onome sto nas cini ljudima,kao i zasto uopste mi(ljudi)postojimo(jeli to tek sve onako radi igre i zabave,krvi ili osvete)?!
    Zasto se ne boriti za pravdu,zasto ne teziti i tragati za Istinom?!Zasto zivimo u nekakvim istorijskim cinjenicama ovog ili onog naroda(a svako nekom narodu pripada),a ne kazem da nije bitan narod i poreklo,naime samo kazem da to ne bi smelo biti ispred onog iskonskog,onog ljudskog u nama!Jer preterani nacionalizmi vode u ocitu arogantnost,dicenje svojom nacijom,a popreko gledanje na druge nacije!Arapi misle da su oni najbolji zbog nacije,a turci da su oni najbolji.pa zatim dokazujuci koje bolji pocnu da se mrze,na kraju ubijaju!
    Sve je to pogresno,ja sam ubedjen da jeste,jer nije osnova kod coveka nacija,osnova je da poticemo od kaplje semena(sperme),tj.malo tecnosti,a prvi covek je stvoren od zemlje(ilovace) i to je prvi stvarni osnov,bez ozbira na kasniji nacin radjanja(putem spermatozoida)...

Pocev od Stevana Nemanj pa nadalje svaki vladar je bio ktitor velikog broja crkava i najmanje po jednog manastira. Kada se uzme u obzir da se Srbija za vreme cara Dusana prstirala na tri mora zamisli koliko ih je onda bilo... Tacno je da se posle Dusana carstvo raspalo, ali su crkve i manastiri ostali, zar ne?
    Dolaze i Turci na nase teritorije i odjednom se pojavljuje veliki broj dzamija, a posto ispred sebe sve ruse i pale,crkve pretvaraju u dzmije i sl. hoces da kazes da sam pogresio?
    Ne kazem da osmanlije nisu porsili neke crkve ili manastire,a neke pretvorili u dzamije,medjutim ja sam se nadao da ces mi ti reci o kolikom broju se radi(bez preuvelicavanja,za vreme od 500 godina)Naime vise su "veliki srbi-hriscani" u Bosni porusili dzamija za par godina,nego li osmanlije za 500 godina.Da su Turci tako kako ti rece rusili sve i palili sve kazem da u Srbiji danas nebi bilo ni jednog manastira ili crkve starijeg od 100 godina,kao niti jednog Srbina(za vreme od 500 godina koliko su vladali)
    Kako je Beograd dobio ime,znas li?Imao je dosta dzamija i belih munara("raketa" kako neko rece),i po tome Beo/grad!Sada ima samo jednu,dje li se ove druge iselise,tj.ko ih to porusi?!

Mozda i ja gresim,da li bi trebalo ovako da razmisljam?
    Ako je neko rusio Bozije kuce moje vere,pretvarao ih u Bozije kuce svoje vere, izmislio dzihad kao rat za unistenje svih koji nisu njihove vere, gde spada i narod moje vere i opet pre par godina pod nazorom medjunarodne zajednice opet udari na verske objekte mog naroda DA LI JA TREBA DA KAZEM MA DA TO SU NJIHOVE BOZIJE KUCE? Е to je vec previse i princip tolerancije se brise, jer gde je njihova?
    Gresis sigurno,jer kako to da ima hiljadu vjera sada i hiljadu Bozjih kuca(razlicitih vjera)?!Ovde nesto debelo nije u redu,jedino ako neko veruje da ima 1000 bogova pa onda ko se za kojeg Boga i Bozju kucu opredeli i kog izabere?!Takodje u tvojoj pameti cilj je da se ubijaju nevjernici putem dzihada(sto nije cilj Islama),i to misljenje je opasno iz razloga sto ces reci "daj da ja ubijem njih dok nisu oni mene".Medjutim znaj da onaj ko se krije iza Islama i kome je cilj da ubija nevjernike(zbog njih samih,tj.zato sto su nevjernici)nije normalan,a jeste neki fanatik ili musliman sa pogresnim razumevanjem vjere,ili sekta(a sekti ima u svim religijama)!!!.Ono sto je meni poznato jeste da su nekada muslimani trazili od nevjernika da ih zastite,kao i da su muslimani branili nevjernike ako bi ih neko napao u toj muslimanskoj zemlji!!!

Ti nezelis biti tolerantan zato sto neko prema tebi nije bio takav,dakle tebi je primer i uzor onaj koji nije tolerantan!Pitam te zasto biti kao on,i zasto netolernatnog,nepravednog slediti,imal neka druga bolja alternativa ili solucija!?
    Salim se sa onim matiranjem,slab sam ja sahista Vazno je doci do nekog kompromisa,razumevanja ili jos bolje saznati istinu,ili jos vise saznati istinu i slediti je!

Datum priključivanja
    Jul 2007
    Poruka
    19
    O Islamu nemam vremena da pricam,a puno vremena sam vec izgubio.
    Mozemo pricati o Hriscanstvu , jer je to puno lepsa tema i nema negativnih pojava kao pjedine religije.
    Kako ti kazes,otvori neku temu i poduci me o osnovama hriscanstva.Pazi ja sam musliman,a Islam je najbolja vera(verujem da je tako)!Ali,ne bunim se da naucim o tvojoj veri ponesto posto kazes da je lijepa!

Datum priključivanja
    Jun 2007
    Poruka
    218
    Citat U originalu postavio/la komsija Pregled poruke
    Islam je najbolja vera(verujem da je tako)
    Извините што се мешам у ваш двобој али ова изјава иде преко сваког.
    свако има своје и НЕМА право да говори шта је најболје.Свако сам за себе зна шта је најболје и у томе нема ко шта да му говори.

Толико о верском стрплјенју.

Strana 3 od 8 PrvaPrva 1234567 ... PoslednjaPoslednja

Pravila ostavljanja poruka

• Ne možete postaviti novu temu