Aliexpress WW
Prikaz rezultata 1 do 9 od ukupno 9

Tema: Zupcanik-pokrenimo Srpsku privredu-СРПСКИ РАЧУН СРПСКИ ПРОЈЕКАТ

Datum priključivanja
    Feb 2007
    Poruka
    10

Zupcanik-pokrenimo Srpsku privredu-СРПСКИ РАЧУН СРПСКИ ПРОЈЕКАТ

Зупчаник-Покренимо Спску привреду-СРПСКИ РАЧУН СРПСКИ ПРОЈЕКАТ

Поштовани учесници форума,
    Ево прође још једна година,надам се да ћемо у овој години коначно за собом оставити све сто је лоше и у овој години кренути са креирањем нових и здравих идеја,а све са циљем који свакога интересује,а то је економија и улагање у бизнис,који би „свима”доносио неки профит.
    Често сам сам себи постављао питање,дали у Србији има наде за улагање у производњу,без обзира на искуства,политичке промене,неприменљиве законе у неким областима,лошом организацијом у неким општинама и многим другим проблемима,сматрам ипак да нада постоји,по оној старој,али ако почнемо да мењамо наш Српски поглед на решавање неких проблема и стварање боље економске климе.
    Срби,који су годинама у расејању,треба да оставе за собом нека лоша искуства у прошлости,сви треба да знају,а ја ћу овом темом покушати да наметнем један,надам се добар концепт,економског опоравка и назваћу га „Зупчаник”.
    Ову идеју,ако сте били 2005 на сајту министарства за привреду,заговарала је влада републике Србије,али пошто сам јавно преко средстава информисања дао информацију о аутору те идеје,дотично министарство је скинуло убрзо са свог сајта све везано за овај пројекат.Без обзира на то ја Вам желим скренити пажњу на пројекат „Зупчаник” и идеју како покренити привреду у Србији,по рецепту неких у економском смислу веома успешних земаља,као што је рецимо јапан,тајван и друге.
    Покушаћу да вам конкретним примерима из Србије покажем и укажем на оно што лако може бити српски бренд и производ који имају већ прођу на пробирљивом тржишту света.
    Свестан сам да ће бити доста и оних,без којих ја просто не могу да замислим,да се покрене нека тема,људи свезналица и критичара,али Боже мој и њима треба уступити,како би сами схватили да су залутали на тему.
    Толико за почетак,хајдемо да снагом аргумента докажемо ко је у праву,ми који милимо да у Србији није све црно или Ви који мислите да нема наде..
    Обавештавам вас да ћу доста коритити података са форума Српских проналазача,који има преко 750 идеја,на који начин може да се продре на свако тржиште,адреса коју и Ви сви можете посетити је :
    www.yukotatami.co.yu/forum .
    Молим вас да у дискусијама,ми дате информације и занимљивости,можда ја нисам дошао до њих,помоћете да се база података прошири,а самим тим да нашој Дијаспори понудимо обилнију документацију...
    Ја ћу све Ваше дискусије пренети као пример,ако буде примера,на форум Српских проналазача,како би повезали дискусије...

Јован Керешић
    Српки проналазач

Datum priključivanja
    Feb 2007
    Poruka
    10

Ред би био да почнем да објашњавам појам и концепт ЗУПЧАНИКА,који би могао једнога дана да се уједини са дискусијом коју је повео Милојко на СЦ,чији део ћу дати ,како би објаснио своје виђење:

СРПСКИ РАЧУН СРПСКИ ПРОЈЕКАТ
    MilojkoTheGreat (srbin u americi) - 10. februar 2007. u 17.39 (registrovani član)
    СРПСКИ РАЧУН СРПСКИ ПРОЈЕКАТ
    MilojkoTheGreat (srbin u americi) - 10. februar 2007. u 17.34 (registrovani član)
    НЕМА ТАЈНИ .
    НЕМА ТРИКОВА .
    КО ИМА ВЕРУ ДЕТЕТА и УМ ЧОВЕКА НЕКА ПРИСТУПИ .
    ДА, ВЕРУ ДЕТЕТА , ОНУ НАЈЧИСТИЈУ И НАЈСРЧАНИЈУ .
    СРПСКИ РАЧУН ...банка у коју ћемо уплаћивати наш улог у
    СРПСКИ ПРОЈЕКАТ ...пројекат који ћемо изгласати већином чланова управног одбора после аргументоване , културне и озбиљне дискусије
    или како то ови који су то већ добро увежбали зову ОЛУЈЕ МОЗГОВА.
    Ако верујеш ПРИСТУПИ !
    Ако се НЕ ПЛАШИШ ОЛУЈЕ ПРИСТУПИ !
    Ако си СРБИН ПРИСТУПИ !
    Све претходне мисли и коментаре можете наћи на следећим линковима
    http://www2.serbiancafe.com/lat/disk...651046.html?37
    http://www2.serbiancafe.com/lat/disk...649013.html?19
    http://www2.serbiancafe.com/lat /diskusije/mesg/15/009649775.html?7
    Уколико имате озбиљних питања
    srpskiprojekt@msn.com
    milojko1@yahoo.com
    Ово нису ДОНАТОРСКИ ПРОЈЕКТИ ово су пројекти УЈЕДИЊЕЊА и РАЗВОЈА .
    Издвојио бих пар људи који су начелно већ у ПРОЈЕКТУ .

Свестан сам да ће у дискусији своје активно учешће узети и \„веома обавештавани\”,чија имена нећу спомињати,али би их назвао ѕаједничким именом,народски \„НевернеТоме\”,који лете са теме на тему и просипају своју мудрост,али Боже мој и са њима се мора дискутовати,јер то је демократија...
    Ова дискусија је отворена због људи који,који немају предрасуде као неки,људи који су искрене патриоте и који нису заборавили на своје пријатеље из матице,Ви Срби у расејању, ако искористимо искуства које смо стекли у другим земљама и искрено то желимо да пренесемо у своју матицу,можемо тим чином направити мали корак за свакога авелики за Србију...
    Како?
    Скрећем пажњу да прочитате делове које сам цитирао из дискусије Милојка,нека Вам то буде водиља,све остале проблеме,уколико будемо јединствени можемо да решавамо...
    Молим такође да за тренутак склоните свако понаособ зрно љубоморе,које се провлачи кроз размишљања,ко је покренуо идеју,зар је то битније од основне ствари,а то је успех идеје,јер у овом тренутку то нам је потребно,ИСКРЕНОСТ;ЖЕЉА;ПОВРЕЊЕ;РАЗУМЕВАЊЕ,ак о то преточимо у Српску водиљу:САМО СЛОГА СРБИНА СПАСАВА,добићемо УСПЕХ појединаца и целе заједнице и наше и ваше матице СРБИЈЕ...
    Зупчаник је настао онога тренутка,када сам улазећи у нека опустошена предузећа видео страшан призор.Прво у очи ми је запало застарене технологије,машине у које није годинама улагано,иѕ времена када је привреда Србије цветала.
    Такође у бројним сусретима са мојим колегама који се баве тешким занатом,звани нове технологије и патенти,видео сам да они због мањкана средстава су све више радили на модификацији старих и застарелих машина,што се у овом тренутку може и те како искористити...
    Од 2000 ја сам кроз своје обраћање владама,које су се смењивале,а иза њих је остајало нерешено питање и решавање оваквих проблема,није ствар само продати неко предузеће,ствар је продати га за већу цену...
    Зашто то није прихваћено и оставрено,то је питање за већу дискусију,али нетреба обраћати пажњу,јер ако владе нису решавале проблеме,мислим да би могли неки људи који имају сасвим другу визију...
    У свему овоме се протеже економија и интереси,са чим се слажем,зато предлажем да они буду у старту дефинисани.
    Мој предлог је био јасан и конкретан а то је.
    1.да се створи фонд или било какав вид окупљања људи и организовања,са циљем да се покрену активности у развоју привреде и предузетништва у Србији,тај фонд би могао бити и акционар у неким будућим производним фирмама...
    2.да се прикупљена средства усмере у програме малих пројеката,тј формирање предузећа,а за сада је најбољи облик доо,у којима би сваки улагач био и акционар,те спрам уложених средстава имао би у предложеном одређивању процената улагача,а самим тим и управљао са тим малим предузећима.
    Да би заштитио свој улог он би морао да се активно укључи,ако није у могућности директно,онда преко својих посредника и овлашћеним лицима који имају боравак у Србији.Сваки тај акционар,би путем интернета пратио рад и имао увид у трошење средстава,а после и када би се почело са радом увид у остваривање профита...
    Опет Вас позивам да погледате на форуму српских проналазача,све важеће законе у Србији,да би сте видели дали вреди стварати и учествовати у оваквим пројектима...
    Држава Србија чини неке мале кораке,али спрам броја незапослених,то је јако мали део,тако да треба се радити и на овим идејама.
    Волео би да отворим дискусију,да заједно покушамо да створимо добру климу и разумевање,међу учесницима дискусије,а после и сарадницима у неком новом Зупчанику...

Верујем да ово неће бити лупање празне сламе,већ да чемо заједно покренити ову удеју и коначно се ујединити у заједничком циљу РАЗВОЈУ ПРИВРЕДЕ СРБИЈЕ.

Свако добро ма где били и нека Бог чува Србе !!!
    Јован
    Српски проналазач

Datum priključivanja
    Feb 2007
    Poruka
    10

Поштовани учесници форума,
    да није спам,ако поставите исте теме на више форума доказ је и ово,наиме на форуму РТС покренуо сам ову тему,да би ми се јавио Иван Илић са једном занимљивом темом,прочитајте:
    Ivan Ilic
    SAD

Voda Gorivo!

Cela je stvar u tome da se neka"STVAR"stvori i Ona postane najbolja na trzistu ujedno jedna vrsta "monopola" bar za jedno vreme! Mozda da se koristi za "grejace bojlera"Kome netreba struja vec ovo"voda-gorivo"Znaci Voda se ujedno"modificira"ulazi u "grejac"slican(plinskom)jer plamen zagreva kotao-bojler! Tako ima ceo ciklus!nezavisan od struje!nezavisan od cvrsog goriva!Takav "bojler"da Srbija prodaje celom Svetu!Evo sada Vristu!Za CISTU ENERGIJU! Planeta u Plamenu!Zagreva se! Treba shvatiti Koliko u Svetu treba NOVI BOJLERA! Srpski naj bolji i naj efikasni!Kada sam izucavao Teslu preko 20 godina valjda za mene je "bojler"igracka!

Meni je potreban"TIM"EKIPA"ljudi kojicu da To urade sta trebaju onda koce da zastiti i poplaca sve To?Ja imam svo potrebno znanje ali ja nisam ni bankar ni trgovac,Toje samo pocetak!Jer treba rastegnuti imaginaciju i zamisliti sve sta radi danas na benzin ili dizel sve to moze da"frkce"na "H2 0"Vodi!

Sto znaci Treba "menadzer"da sve ove komponente ko sta radi sastavi u EKIPU!Jer Mi pronalazaci udaramo i sudaramo se na"Kineski Zid"Od nas zahteva se i proizvodnja i marketing i finansija!?Mi ustvari imamo samo IDEJU??Jer dasmo Mi bankari i trgovci i menadjeri nebi ni mogli osmisliti ideju jer nebi ni"mozgali"Toje neka VRTESKA!Koja se vrti!

Jer nepostoji "kancelarija"da mi kucnemo na vrata pokazemo sta imamo i ako je validna Ideja da vec ima "ekipa"Koja skoci i nastavi sve to dalje?Vec Mi treba da jurimo proizvodjace koje nas nakraju pokradu!kazu nevalja!posle Oni rade svoje a Mi nemamo para ni daih tuzimo!Mi isto za nase radove nestidimo se traziti i pare!Oni izvucu 1000puta vise!Medjutim nezelimo da nam delu "medalje"pehare"To neplaca nama struju i porezu i rad!Jer nije Tako?

ja komotno mogu da kazem da sam sa svojim "patentima"(sada Idejama)Mogaobi od Srbije brzo stvoriti Balkanski Japan!Ali ja nemam ni vrata gde da kucnem kamoli"ekipe"da kazu"Deder Ilicu pokazi sta imas a ako valja mi teramo dalje"Jer svaka vrata gdebi kuco traze pare!nevide ako je ideja dobra da su vec pare na mestu!

Sada Onaj koji ma pare neka se javi i stvara Biznis Plan ja samo imam IDEJU i mogu korektovati planove pomoci informativno.Jer fakticki nema sta da izgubi!jer kada pokazem da u flasicu natocim vodu i ja je rafiniram iza vrata(tajna je kako)donesem flasicu prospem malo i kresni sibicu i Voda gore!Onda moze da ulaze pare.Jer da ja pokazem kako se radi on obeca a ja daga sanjam??IDEJA I PARE idu zajedno.neka sejavi na Moj PP i dalje razgovaracemo.Hvala

Да биову тему прихватили на СЦ и нашли неке јако занимљива искуста,те и ову дискусију преносим овде:

MilojkoTheGreat (srbin u americi) - 27. februar 2007. u 19.35

Мада још није време за дискусију конкретних пројеката ево једног чланка везаног за поменуту ВОДУ КАО ГОРИВО .

Водоник као гориво у виђењу Била Најса , који је поред инжењера и комичар . Можда би са мало шале и ми требали да прихатимо све наше међусобне разлике и да их на тај начин пребродимо ...

http://encarta.msn.com/encnet/featur...le=BNFuelCells

Ко уграбим времена превешћу ово , а могао би и Теслиана да помогне и самим тим себи објасни неке ствари које кажер да није разумео .

Хоћемо ли да поделимо превод ?

Јован би требао да стави овај линк и превод кад буде готов на свој Јуко татами сајт.

поздрав

Datum priključivanja
    Feb 2007
    Poruka
    10

MilojkoTheGreat (srbin u americi) - 28. februar 2007. u 14.32

Evo prevoda prvog dela teksta sa gornjeg linka , koji govori i Vodonicnim Jedinicama kao generatorima struje .
    Jovan će ovo moći da razume bolje nego ja jer ima malo vishe obrazovanja oko elektrike .
    U vom pravcu se može nastaviti i diskusija sa Ivanom Ilicem koji tvrdi da ima patemt za sličnu ideju „Voda kao gorivo” .

Pitaj Bila Naja
    Zdravo Bile ,
    Da li automobili stvarno mogu da idu na vodonicne celije(hydrogen cells) .Da li je to samo mastanje ?
    Da li neko radi na tome da to postane stvarnost ?
    Drugim rečima , da li bi vodonicni automobile mogli da budu buducnost kad se nafta potrosi ?
    Pitalica
    Dragi Pitalice ,
    Da , automobili mogu da idu na vodonicne celije (hemijski reaktori koji daju elektricitet oksidacijom vodonika I stvaranjem vode) . Da li mi ili ne stvarno promišljamo o tome ovo je upravo vrsta pitanja o kojem svi mi naučno pismeni glasaci I uplacivaci takse
    Treba da razmišljamo .
    Zbog toga , pocnimo .
    Šta su celije goriva ?
    Gorivne celije uvek se odnose na uredjaje sa vodonikom kao gorivom za glavnu komoru (ili celiju) , deo uredjaja gde se dogadja glavna hemijska reakcija i proizvodi energija .
    Svi znaju da je voda H2O . Ona ima dva atoma vodonika I jedan atom kiseonika u svakom molekulu .
    Taj moleku je prilično stabilan . Znaci kljucaj ga , isparavaj , zamrzavaj , mesaj sa kiselinom u svom stomaku oni ostaju zajedno , hemijski spojeni .
    Ali vi takođe znate da se oni mogu odvojiti pomoću elektriciteta
    Ako propustite struju kroz čistu ili skoro čistu vodu , stvaraju se mehurovi dva čista gasa , vodonika I kiseonika . Vodonik se skuplja na negativnoj elektrodi dok se kiseonik sakuplja na pozitivnoj elektrodi .
    Pokusaj to sa destilovanom vodom . Dovoljno je da prikacish par zica , recimo 9V baterija , dobicesh mehurice .
    Malo je teze uhvatiti ih ali ih je lako videti .
    (Zavisno od vode koju koristish , process bi mogao biti bolji ako dodash malo soli , ekstra jone , koji pomazu elektronski tok .
    Prema tome , ovo kretanje elektrona radi takođe u suprotnom pravcu .
    Ako kombinujesh kiseonik I vodonik , dobijash energiju nazad . U vozilu kao sto je space shuttle (nebeska kapsula) vodonik I kiseonik su kombinovani u procesu sagoravanja gde se oslobadja ogromna energija koja postaje kontrolisana eksplozija(ili ekspanzija) gasova
    usmerena prema zamlji I reakcija na to je let kapsule u nebo .
    U celiji goriva ideja je da se koseonik I vodonik mesaju polako I da se sakupi alektricitet koji se oslobadja u toku te hemijske reakcije .
    Da li bi mogli da pijemo stvorenu vodu ?
    U osnovi , vozila sa gorivnim celijama su elektricna vozila . Umesto baterije , ona imaju gorivne celije . Izlazni gas nije ništa drugo nego vodena para iz „ isparne cevi ” koja se u ovom slučaju može zvati I cesma Smile).
    Nema azotnih oksida , ugljenih čestica , nesagorelog benzina , ulja SAMO CISTA PITKA , kao kisha I oblak , voda koja tece iz izduvne cevi kao nevidljivi gas .
    Klasicne baterije , kao one koje pokrecu automobile kod paljenja i pokrecu brisace ili moderne baterije koje napajaju celularne telefone , koriste velike duge molekule sa baznim medijumom i metalom kao litijum , nikal , kadmijum i olovo (prema atomskim brojevima-tj broju protona u jezgru) .
    Vodonicka gorivna celija koristi najmanji atom koji postoji , atom vodonika (atomski broj 1) i čak i takav odvaja svoj elektron . Umesto pomeranja velikih molekula kroz gust medijum kao vecina beterija , vodonicne gorivne celije ne pomeraju ništa osim protona I elektrona kroz male mehurice gasa . Srce mnogih gorivnih celija je materijal koji podržava ovu hemijsko kretanja protona takozvana „membrane razmene”(exchange membrane) skraceno PEMs.
    Zato sto im je efikasnost osobina , vozila na gorivne celije imaju sansu da budu mnogo efikasnija od vozila sa motorima sa unutrasnjim sagorevanjem . Tipican auto sa motorom SUS može imati efikasnost od 28% iskoriscenja energije koja se dobija sagorevanjem benzinskih para I pretvara u mehanicko kretanje .
    Gorivna celija ima efokasnost oko 50% . To bi moglo omogućiti da gradimo vozila koja imaju duplo manju potrosnju energije I naravno , ne zagadjuju okolinu .

MilojkoTheGreat (srbin u americi) - 28. februar 2007. u 14.42
    Neko će reci , kakve veze ima ova prica o Gorivnim celijama sa Srpskim Projektom ?
    Svakako da ima . SRPSKI PROJEKAT je projekat buducnosti za Srpski narod . Ova prica je takođe deo buducnosti .
    Mi Srbi ne volimo da zaboravljamo svoju proslost , ali takođe ne volimo da ne budemo deo buducnosti .
    Zamislite duz puteva po Srbiji stanice sa čistim destilovanom vodom ili čisternama Vodonika kao gorivom za nove automobile prizvedene u Kragijevackoj Zastavi ...sa investicijama SRPSKOG PROJEKTA i KOINVESTITORA koje će zameniti masne benzinske pumpe i onaj teski miris izduvnih gasova pored puteva ...Smile

Živi Bili
    Milojko

Datum priključivanja
    Feb 2007
    Poruka
    10

Sagorevanje vode, put zelenijoj buducnosti

Treća Prevodilačka - 6. mart 2007. u 12.19 (207.164.*)

Originalni clanak je na ovoj stranici a evo i mog nevjestog prevoda http://www.btimes.co.za/97/0504/tech/tech7.htm

Autor: Timothy Wood
    Prevod: Treca Prevodilacka

> Burning water the way to a greener future

> TIMOTHY WOOD looks at a new company which is set to revolutionise the gas industry

Timothy Wood pregleda novo preduzece koje je rijesilo da revolucionira gas industriju.

>> MICHAEL Roets may be only 28, but his commanding presence and a device that turns water into fire has some of South Africa's largest gas companies courting his new Cape Town outfit.

Možda Michael Roets ima samo 28 godina, ali njegov komandni pristup i sprava koja pretvara vodu u vatru je razlog zašto Juzno Africke najvece gas kompanije zaljecu negovu Cape Town ustavnovu.

>> In 1874, Jules Verne predicted that water would be the fuel of the future. Dusan Petrovic has made that prediction a reality by inventing the Green Gas Generator.

1874 godine, Jules Verne je prognoziro da će voda da bude gorivo buducnost. Dusan Petrovic je pretvorio tu prognozu u realnost pronalaskom Zeleni Gas Generator.

>> His invention uses an electrolytic process to convert ordinary tap water into a flammable gas which doesn't cause pollution.

Njegova inovacija upotrebljava elektroliticki proces koji pretvara običnu vodu iz cesme u sagorjevajuci gas koji ne stvara zagadjenje.

>> Electrolysis, a way to break water up into hydrogen and oxygen, was first achieved by physicist Michael Faraday in the 1800s, but scientists have never been able to recombine the two gases in a stable form.

Elektrolizu, način razdvajanja vode u vodonik i kiseonik, najpre je postigao fizisist Michael Faraday 1800ih, ali naucnici nikad nisu uspjeli da ponovo spoje ta dva gasa u stabilnoj formi.

>> Petrovic's invention achieves this for the first time and the technology is now available in southern Africa.

Petroviceva inovacija ovo postize po prvi put a tehnologija je sad na raspolaganju u juznoj Africi.

>> Roets learnt about the generator when, after a stint working for multinational companies in London, he decided to visit Singapore in December 1996. „On arriving, I read about the generator in the Straits Times. I was fascinated so I set about trying to contact the managing director of Green Gas Holdings, Francis Chua.”

Roets je sazno za generator kad je radeci za mulitnacionalne kompanije u Londonu, rijesio da poseti Singapore u Decembru 1996. „Na dolasku, citao sam o generatoru u Straits Times. Bio sam zanesen pa sa odlucio da kontaktiram generalnog direktora za Zeleni Gas Holdings, Francis Chua.

>> Roets, who doesn't lack chutzpah, eventually found his way to the factory and was given the grand tour.

Roets, kome nije manjak smelosti, eventualno je nasao pravac do fabrike gde mu je dat obilazak.

>> Barely a month later, in January 1997, he returned to Singapore with a raiding party, determined to secure the distribution licence for Africa. With business partner Brian Parry and a willing financier, he secured the agency for Africa and the rest is almost history.

Jedva mjesec dana kasnije, u January 1997, vratio se u Singapore sa napadskom ekipom, odlucan da obezbedi licencu za distribuciju u Africi. Sa poslovnim partnerom Brian Parry i sa spremnim finansijerom, on je obezbedio agenciju za Afriku a ostalo je skoro istorija.

>> The model 1500 generator used for demonstrations is a 50cm˛ cube that weighs about 120kg and produces gas on demand.

Taj model 1500 generator upotrebljavan za demonstracije je 50cm˛ kocka tezine 120kg a proizvodi gas na zahtev.

>> The technology can cater for anything from small workshops to massive plants. Its immediate application is in the cutting, welding and brazing sectors.

Tehnologija je upotrebljiva za bilo šta od malih radionica do masivnih pogona. Njena sadasnja upotreba je u sjeci, varenju i tvrdom lemljenju sektorima.

>> ”At less than 20% of the cost of standard oxy-acetylene, the generator produces hydroxy gas that burns at 3 000 °C. One litre of water will produce 1 860 litres of gas, sufficient for hours of continuous operation,„ says Green Gas engineer Mark Gelman. ”The only by-product is water vapour.„

”Po manje od 20% cijene standardnog „oxy-acetylne”, taj generator proizvodi „hydroxy” gas koji gori na 3 000 °C. Jedna litra vode će da proizvede 1 860 litara gasa, dovoljno za vise sati neprekidnog rada,„ kaže Zeleni Gas inzinjer Mark Gelman. ”Jedini nužni proizvodi su vodene kapljice.„

>> The gas's focused cutting flame enables it to slice through 100mm-thick steel with remarkable speed and efficiency. The gas's properties also allow bevelled cuts which cannot be achieved as effectively using oxyacetylene.

Fokusirani plamen tog gasa može da sijece kroz zeljezo 100mm develo, sa izvanrednom brzinom i efikasnosti. Gasove osobine omogućavaju koso presjecanje koje se ne mogu sa istom efikasnosti uraditi upotrebom ”oxyacetylene„.

>> The cut produced using green gas is visibly cleaner than one using oxyacetylene.

Isecak napravljen sa zelenim gasom je vidljivo čistiji nego onaj koji upotrebljuje ”oxyacetylene„.

>> In a demonstration using a straight line cutter, the surface was ready for use immediately. No grinding was required as the heat zone was small.

U demonstraciji koja upotrebljava sekac koj sjece u pravoj liniji, povrsina je bila gotova za upotrebu. Brusenje nije bilo potrebno posto je zona zagrejavanja bila mala.

>> Skilled operators are able to make cuts without any slag adhering to the cut. The acid test is in brazing thin plates of steel to each other. Artisan Tony Cotton of Globe Engineering Works explains: ”With oxyacetylene, thin plates distort because the heat of the flame is unfocused and spreads uncontrollably.„

Iskusni operatori mogu da prave isjecke bez ikakve lave da se lijepi na isjecak. Test je u zavarivanju tankih zeljeznih plocica. Zanatlija Tony Cotton iz Globe Engineering Works objašnjava: ”Sa „oxyacetylene”, tanke plocise se iskrive zato što toplota plamena nije fokusirana i razidje se nekontrolisano.„

>> The only apparent disadvantage of the generator is that it requires a nearby power supply which reduces its portability and flexibility.

Jedini ocigledan nedostatak generatora je sto mu je potreban blizak izvor energije sto mu smanjuje portabilnost i fleksibilnost.

>> Potential applications include transportation fuel, incinerator facilities, and replacing conventional electric arc furnaces used to refine gold.

Potencijalne upotreble su kao transportno gorivo, pogon za spaljivanje, i zamjenu obične struje u pecima koja se upotrebljavaju za preradu zlata.

>> Green gas also facilitates the welding of aluminium. In China, the bright flame produced by hydroxy gas is being used for household lighting. Roets notes: ”A glass of water has 300 times more energy than an equivalent volume of petrol.„

Zeleni gas takođe omogućava varenje aluminija. U Kini, sjajan plamen proizveden sa ”hydroxy„ gasom se upotrebljava za kucna osvetlenja. Roets zapazava: ”Casa vode ima 300 puta vise energije nego jednaka kolicina benzina.„

>> The safety of green gas is also impressive. Gelman explains: ”Green gas is far safer than conventional fuel gas. It has a low density, dissipating very quickly when released.

Bezbednost zelenog gasa je impresivan. Gelman objašnjava: „Zeleni gas je daleko bezbedniji neko konencijalni gorivo gas. On ima nisku gustinu, a brzo se razilazi kad se ispusti.

Datum priključivanja
    Feb 2007
    Poruka
    10

>> ”You can leave the gas running for hours in a room with a naked flame and no ignition will occur. This is especially important in the ship-building industry where explosive oxyacetylene gas often escapes and settles in the bilges.„

”Možeš ostaviti gas da toci satima u sobi sa golim plamenom a da se paljenje nedesi. Ovo je posebno važno u brodo-gradilackoj industriji gde eksplozivni „oxyacetylene” gas često iscuri pa se skupi u koritnom delu broda.

>> Roets, who is an aspirant mechanical engineer, has revealed an impressive strategic understanding of green gas's future.

Roets, koji prizeljkuje da bude mehanicki inzinjer, je istakao impresivno stratesko razumevanje buducnosti zelenog gasa.

>> „We are negotiating with some of the largest gas companies to form a strategic partnership. Whilst hydroxy gas is an alternative to oxyacetylene, we are interested less in competing than in developing new applications for the gas.

”Mi pregovaramo sa nekim od najvecig gas kompanija da formiramo stratesko partnerstvo. Dok je „hydroxy” gas alternativa za „oxyacetylene”, mi smo manje zainteresovani za konkurenciju nego za razvoj novih upotreba za [zeleni] gas.

>> „It has outstanding qualities that require further research and development.”

Ono ima izuzetne kvalitete koji zahtjevaju dalje izucavanje i razvoj.„.

>> The model 1500 generator is priced at R25 000. ”The initial capital outlay seems high, but we can prove that moderate to large gas users would achieve short pay-back periods.

Cijena tog model 1500 generatora je R25 000. [1 South African Rand = 0.134 USD ili 7.46 Rand za 1.00 USD] „Početni kapital se čini visok, ali mi možemo dakazati da skromni do visokih gas potrosaca bi stvorili kratko rocne periode isplativosti.

>> ”Green Gas will be offering creative financing and leasing schemes to make the technology more affordable.

„Green Gas će nuditi kreativne finansijske i lizing seme da naprave tu tehnologiju da se sto lakse može priustiti.

>> ”We also have unconditional technical support from our parent in Singapore.„

”Mi isto tako imamo bezuslovnu tehnicku podrsku od naše matice iz Singapore„.

Autor: Timothy Wood
    Prevod: Treca Prevodilacka

MilojkoTheGreat (srbin u americi) - 6. mart 2007. u 14.10
    ODLIčNO „treca prevodilacka” !

Evo teme na kojoj se može razviti diskusija sa „Ivanom” i na kojoj on može , bez otkrivanja preciznih detalja svojih ideja , da prilozi razmišljanje i da se bolje predstavi .
    Ovo je posebno lep pasus .
    1874 godine, Jules Verne je prognoziro da će voda da bude gorivo buducnost. Dusan Petrovic je pretvorio tu prognozu u realnost pronalaskom Zeleni Gas Generator.
    Njegova inovacija upotrebljava elektroliticki proces koji pretvara običnu vodu iz cesme u sagorevajuci gas koji ne stvara zagadjenje.
    Jedini nedostatak svega toha je sto nije realizovano u okviru SRPSKOG PROJEKTA ...ali...DACE BOG!

Datum priključivanja
    Feb 2007
    Poruka
    10

Brendiranje Srbije

BRENDIRANJE SRBIJE

Izvor:B92

Beograd -- Osam velikih svetskih marketinških kompanija prijavilo se na konkurs za savetnika Srbije u pravljenju strategije za novi imidž Srbije u svetu.

Za početak takozvanog „brendiranja Srbije” Ministarstvo za ekonomske odnose sa inostranstvom izdvojilo je milion evra. Marketinški stručnjaci, ali i ministar Milan Parivodić slažu se da će, kada strategija bude završena, biti potrebno mnogo više novca, kako bi počela da se menja negativna slika koja postoji o Srbiji u svetu.

Slobodan Milošević, Srebrenica, Ratko Mladić - to su simboli po kojima se u inostranstvu prepoznaje Srbija. Dugo građen negativan imidž pokušavaju da promene brendovi Srbije nastali posle 5. oktobra. Sada su potrebne ideje kojim sredstvima to učiniti i pokazati da se vrednosti Srbije razlik uju.

Da bi se loš imidž Srbije promenio, kako kaže ministar Milan Parivodić, biće angažovana savetnička agencija čiji će zadatak biti da osmisli celokupan plan aktivnosti koje treba da afirmišu proizvode sa oznakom „Made in Serbia”, turističku ponudu zemlje i poboljša politički ugled u inostranstvu: „To ne može da se radi amaterski, sad kao mi ćemo da se učimo u hodu, na samima sebi da učimo. To moraju da rade ljudi koji imaju iskustva, a to su jedino velike svetske kompanije koje se time bave”, kaže Parivodić.

Prema mišljenju ekonomiste i bivšeg ministra Gorana Pitića, pravo brendiranje nije u tome da mi sami o sebi govorimo lepo, već da jedan Nemac, na primer, ispriča svojim prijateljima kako je u Srbiji sreo ljubazne ljude, vozio dobrim putevima na kojima nema gužvi: „U trenutku kada i dalje imamo pitanje Haga i Kosova, možemo da kažemo da je i plus i minus brendiranje u ovom trenutku. Minus iz ugla što smo uglavnom negativna vest”, kaže Pitić.

Marketinški stručnjak Nadežda Milenković smatra da je ideja o brendiranju Srbije odlična, ali da uspeh akcije ne zavisi od ministarstva za ekonomske odnose sa inostranstvom, već od čitave Vlade koja, po njenim rečima, mora cela da radi na promeni imidža zemlje: „Imam utisak da oni neće slušati koju god ideju da dobiju kao prezentaciju Srbije jer očekuju da tu vide neke manastire, neka zvona koja kao udaraju, a to nije ono što nam treba”, kaže Milenkovićeva, novinarka lista Vreme.

Prema pravilima tendera, imena svetskih agencija koje su mogući savetnici Srbije moraju da ostanu tajna do završetka postupka. Milion evra, koliko će dobiti ona koja pobedi, biće korišćeni samo za izradu strategije, dok će, po rečima samog ministra Parivodića, za sprovođenje tog plana biti potrebno i više novca i više godina.

Datum priključivanja
    May 2007
    Poruka
    49

Prijatelji moji

Ja sam sa jednom radnom grupom radio na projektima makroekonomskog menadzmenta, uglavnom, doshli smo do zakljuchka da je interno zakonodavno/politichko uredjenje prvi preduslov za razvoj. Vidite kolege moje, stvar je u tome da regulisanim zakonom i porezom mozhemo da gradimo trzhishte. A da bi postojalo dobro trzhishte mora i vrh samih privrednih grana biti ojachan. Pricham o tome zato shto za makroekonomske planove ne gledamo samo jednog subjekta nego sve objektivno, i pravimo neke bilanse, rachunice i sl. kako bi mogli da racionalno rasplazhemo resursom. Postoje odredjene privredne grane koje koje su od presudnog znachaja, oni koji su eknomsiti tje shvatiti o chemu ja govorim, naime razovojom poljoprivrede pospeshujemo i industriju, industrijom finansije, finansijama sve ostalo, i tako lanchano ( redosled lanchane reakcije je samo epitetski prikazan,tako da polazna tachka niti sadrzhaj istih nije tako bitna u ovoj diskusiji ). Dalje da bi smo dobili dobru konfiguraciju sistema moramo sve komponente da uskladimo tako da napravimo savrshenu platezhnu liniju, dakle da svi imaju dovoljno sredstva da razvijaju delatnosti u kojima se nalaze, uglavnom dobitna kombinacija lezhi u upravo u racionalnosti, jedino pravilo koje uvek vazhi u ekonomiji jeste " Shto vetja efektivnost i efikasnost, uz shto manje korishtjenje resursa". Iz toga se mozhe dosta toga nauchiti, ali poshto ovde kadrovi rade na osnovu svojih stranachkih planova, jer vidite ovako bili smo u situaciji da neke stranke koje kontrolishu odredjeni resur namerno uspore razvoj istog, i onda ga odjednom pred kampanju vrate u normalu. Tako ovo shto mi govorimo netje nikad ili skoro biti sprovedeno u delo. Znachi jedino o chemo mozhemo prichati jeste to shto mozhemo da izvedemo. A to je privatni sektor.

Datum priključivanja
    May 2007
    Poruka
    49
    Citat U originalu postavio/la SrpskiPronalazac Pregled poruke
    BRENDIRANJE SRBIJE

Izvor:B92

Beograd -- Osam velikih svetskih marketinških kompanija prijavilo se na konkurs za savetnika Srbije u pravljenju strategije za novi imidž Srbije u svetu.

Za početak takozvanog „brendiranja Srbije” Ministarstvo za ekonomske odnose sa inostranstvom izdvojilo je milion evra. Marketinški stručnjaci, ali i ministar Milan Parivodić slažu se da će, kada strategija bude završena, biti potrebno mnogo više novca, kako bi počela da se menja negativna slika koja postoji o Srbiji u svetu.

Slobodan Milošević, Srebrenica, Ratko Mladić - to su simboli po kojima se u inostranstvu prepoznaje Srbija. Dugo građen negativan imidž pokušavaju da promene brendovi Srbije nastali posle 5. oktobra. Sada su potrebne ideje kojim sredstvima to učiniti i pokazati da se vrednosti Srbije razlik uju.

Da bi se loš imidž Srbije promenio, kako kaže ministar Milan Parivodić, biće angažovana savetnička agencija čiji će zadatak biti da osmisli celokupan plan aktivnosti koje treba da afirmišu proizvode sa oznakom „Made in Serbia”, turističku ponudu zemlje i poboljša politički ugled u inostranstvu: „To ne može da se radi amaterski, sad kao mi ćemo da se učimo u hodu, na samima sebi da učimo. To moraju da rade ljudi koji imaju iskustva, a to su jedino velike svetske kompanije koje se time bave”, kaže Parivodić.

Prema mišljenju ekonomiste i bivšeg ministra Gorana Pitića, pravo brendiranje nije u tome da mi sami o sebi govorimo lepo, već da jedan Nemac, na primer, ispriča svojim prijateljima kako je u Srbiji sreo ljubazne ljude, vozio dobrim putevima na kojima nema gužvi: „U trenutku kada i dalje imamo pitanje Haga i Kosova, možemo da kažemo da je i plus i minus brendiranje u ovom trenutku. Minus iz ugla što smo uglavnom negativna vest”, kaže Pitić.

Marketinški stručnjak Nadežda Milenković smatra da je ideja o brendiranju Srbije odlična, ali da uspeh akcije ne zavisi od ministarstva za ekonomske odnose sa inostranstvom, već od čitave Vlade koja, po njenim rečima, mora cela da radi na promeni imidža zemlje: „Imam utisak da oni neće slušati koju god ideju da dobiju kao prezentaciju Srbije jer očekuju da tu vide neke manastire, neka zvona koja kao udaraju, a to nije ono što nam treba”, kaže Milenkovićeva, novinarka lista Vreme.

Prema pravilima tendera, imena svetskih agencija koje su mogući savetnici Srbije moraju da ostanu tajna do završetka postupka. Milion evra, koliko će dobiti ona koja pobedi, biće korišćeni samo za izradu strategije, dok će, po rečima samog ministra Parivodića, za sprovođenje tog plana biti potrebno i više novca i više godina.
    ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
    Hahahaha, moram priznati da je smeshno...
    Elem nije se lepo smejati tudjoj nesretji, a josh tezhe svojoj. Nego ovako brend po nekoj definiciji predstavlja proizvod koji tje uvek imati neku laichki recheno prodju na trzhishtu, a da pritom nije uslovljen nekim kvalitetom, jer se zna da je brend uvek kvalitetan (primer : Sony prema tehnlozima i inzhinjerima i nije tako jaka marka shto se tiche odnosa kvaliteta i cene ali je brend postoji ). U svetu ekomije se chesto spominje brend, gotovo da je vazhan kao Isus Hrist u Teologiji, oni koji su slushali neshto o brendovima chuli su famoznu prichu o "Coca Cola" kompaniji, koja ima najskuplji brend na svetu, elem da vas ne davim sa definicijom brenda i praksi istog, zheleo sam da razjasnimo sledetje ."Kako se pravi brend", Vidite kolege ono gore navedeno da nam neka instrana marketinshka komanija pravi brend znachi to da smo na dobrom putu, jer automatski postajesh brendovan ako te neko poznat spominje, e sad sa druge strane, neko ko se razume malo dublje u brendove dotji tje do zakljuchka da se brend kreira kvalitetom a ne dobrom kampanjom, jer dobar glas daleko se chuje, shto znachi da je se brendovi iz mega razvijaju sami od sebe u giga brend itd...
    Ja mislim da ovde postoji dovoljno ljudi koji mogu da odrade strategiju marketinga za razvijanje brendova. A to shto gospodja Nadežda Milenković pricha za zvona, ja mislim da ona polazi od njene glave, jer verujem da je dovoljno shuplja da izaziva taj famozni gong. Jer shta drugo ponuditi osim prirode Srbije, Verskih i Istorijskih objekata? Dobro postoje josh neke stvari ali to je zanemarljivo, jer ti ljudi koji su radili kampanju prichali su o tome da je to kampanja za razvoj turizma srbije, jer svaki 1 eur koji se dobije od turiste praktichno postaje 3.4 puta vetji. Jer je to dolazno devizno sredstvo za koje mi nishta ne dajemo i to je pratkichno izvoz. E sada jedna jako vazhna stvar koja mi je privukla pazhnju, na reklami CNN-a ili BBC-a zaboravih vishe ko je pusthao promo spot o srbiji, nisu snimli ni jednog choveka, znachi samo su slikali materijalne vrednosti - To je rekla Mira Adanja Polak, novinarka RTS-a. Dakle raditi brendove uz dobru tehnologiju, sa finom kampanjom i niskim cenama je neka nasha budutjnost, ako to neko ume da uradi. I da vrlo vazhno, nashi brendovi ne mogu biti gotovi proizvodi poshto toga ima dosta u svetu i ne vidim neku shansu da se probijemo na glob. trzh. nego vidim budutjnost u forsiranju poljoprivrede i da nam poljoprivredni proizvodi postanu pravi brend, shto i jesu, samo sada je sve nekako zakazalo, pa treba ulagati pa tjete videti kako se plasirani brend razvija. A ne onaj nash kolega Dinkitj pricha kako je "Exit" brand, pa i jeste, ali brand za muzichku scenu i eventualno za mentalitet (fora da pokazhemo svetu kako nije sve u turcizmu), a ne za privredu.

Pravila ostavljanja poruka

• Ne možete postaviti novu temu