Aliexpress WW   Banggood WW
Prikaz rezultata 1 do 7 od ukupno 7

Tema: Пасуљ

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,339

Пасуљ

Данас у Метроу кад нисам пао у несвест. Продају пасуљ из Киргистана и Канаде. Домаћег нема!

Зар је могуће да пасуљ увозимо и из ледене Канаде!?
    www.cent.rs - Besplatno probajte VoIP telefoniranje
    SEO Optimizacija sajta

Datum priključivanja
    Nov 2006
    Poruka
    173
    Dejane mora da je taj pasulj kvalitetniji ili jeftiniji. Zasto na to tako crno gledas? Ja sam bas za to da imamo raznovrsnu ponudu, a ja cu odluciti sta cu kupiti za svoj novac!
    Sumadinac

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,339
    Шумадинац мислим да ниси добро разумео шта сам хтео да кажем. За Киргистан па и да кажемо да може да има јефтинији пасуљ него ми, али мени лично није логично да купујемо пасуљ из ледене Канаде. Али ко зна. ...
    www.cent.rs - Besplatno probajte VoIP telefoniranje
    SEO Optimizacija sajta

Datum priključivanja
    May 2007
    Poruka
    49
    Shumadinac, shto se tiche ponude to stoji i tu si u pravu. Ali treba da gledash na trzhishte objektivno pa da se javish, jer vidi ovako trzhishte je ne mesto gde se sretju ponuda i trazhnja ( kada kazhem mesto mislim na figurativni pojam ). Uglavnom cene se formiraju na osnovu ponude i trazhnje, shto je vetja ponuda cena je manja, kako skache trazhnja tako skache i cena (ali tu je i konkurencija presudna), elem na cene na trzhistu utichu josh neki faktori, de facto je da uvoz stvara inflaciju (odnos uvoza i izvoza mora biti uravnotezhen shto kod nas nije sluchaj). Zato kada chujete chuvenu parolu koja je moram priznati patetichna i apsurdna "Kupujte domatje" vi se ipak opredelite za domatje ( bar u sluchaju hrane, kutjne hemije i ostalih sitnih ali potrebnih proizvoda ). A to shto si ti video u merkatoru Dejane nije uopshte sluchajnost, jer strane kompanije prave trendove na osnovu tih shatro uvezenih prozivoda (fora izabranih svetskih) shto ja mislim iskreno da tje nash unishtiti.

Datum priključivanja
    Aug 2007
    Poruka
    3
    Problem je u tome sto se nalazimo u tranziciji i onoj prvoj pocetnoj fazi kapitalizma koju su moderne zapadne zemlje prosle jos pre 150ak godina.Liberalizacija spoljne trgovine koja se de facto namece svim zemljama u tranziciji samim pristupanjem WTO(svetska trgovinska organizacija)-dovodi i do ovakvih stvari.Ako je nekom rentabilnije da uveze recimo pasulj iz Kirgizije i Kanade koje su daleko hiljadama kilometara,onda treba staviti prst na celo i dobro razmisliti sta se to desava sa nasom poljoprivrednom proizvodnjom i zasto ona nema podrsku od strane drzave u vidu subvencija,dotacija i povracaja poreza-da se ovakve stvatri ne bi desavale.Verujte mi da Slovenci ne bi bili nimalo ludi da uvezu u Srbiju kirgistanski pasulj da im je ovaj nas jeftiniji.Ili je mozda pitanje u kvantitetu....
    A propo ove price,moram da vam ispricam i jednu zalosnu iz 80ih godina.Elem, grad Boston raspise tender krajem 80ih za nabavku autobusa za gradski prevoz.Naravno,rukovodstvo Ikarbusa kupi tendersku dokumentaciju i prijavi se na tender,i dobije posao na tenderu,Ali,ne lezi vraze,sve se izjalovi...Razlog-jednostavan:nedovoljni kapaciteti.

Datum priključivanja
    Aug 2007
    Poruka
    44

понуда и тражња

Домаћи пољопровредни производи остају код сељака који немају превоз макар до неке кванташке пијаце у већим градовима,угашене су некадашње задруге које су прикупљале и укрупњавале количине производа.Некадашњи комбинати су приватизовани и не откупљују од ситних произвођача производе(осим ако се не траже на светској берзи или у ближем иностранству,а они имају дозволу за извоз истих,и тада то раде када доведу сељаке до очаја па им продају''поштено''испод цене производње истих) већ само оно што ''уберу''са ''својих ''парцела.Велике трговинске куће у Србији имају тешки монопол,и гуше све мале''трговине из комшилука'',које морају да се снабдевају код њих,или пар преосталих независних велепродаја(које опет узимају робу за даљу продају од тих истих'' великих''). Малопродајна цена робе у великим мега,гига и хипер маркетима је једнака набавној велепродајној цени +п.д.в.(често и без тог п.д.в.-а) ,за те мале радње које ако(а морају) додају малопродајну маржу(+п.д.в. на разлику у цени),имају већу цену за 20-25% од тих ''великих''.Народ наравно пазари тамо где је јефтиније(нормално),када се угасе мали-плаћаће ''светске цене'' у ''светским маркетима''.Сваки блок по један мега,гига,хипер маркет,па узмите кредит у банци да купите:хлеб,млеко...итд.Ала нам је светла будућност!
    Зашто ''мали'' узимају толику маржу?Што не узимају мање? Па толико су трошкови режија и социјалног и пензионог осигурања,испада да раде из љубави,докле ће још? Незнам.Отпремнине су им све тање.
    Успут,пасуљ узимам из Баната(бољи је од Бачког,брже се кува),купус из Бачке из мог комшилука у Футогу,тамо је нај бољи на свету,паприку бабуру из Мошорина (Бачка),а љуту из Бачког Петровца или Гложана(Бачка) ,хлеб од комшије пекара а млеко из Лознице. Из иностранства само технику која се не производи у Србији.Поздрав.

Datum priključivanja
    Nov 2007
    Poruka
    7

pasulj

Kupujte nase!

Pravila ostavljanja poruka

• Ne možete postaviti novu temu