Aliexpress WW
Prikaz rezultata 1 do 7 od ukupno 7

Tema: Sakupljanje, sortiranje i prerada otpada

Datum priključivanja
    Mar 2007
    Poruka
    1

Sakupljanje, sortiranje i prerada otpada

Pozdrav svima. Od danas sam na forumu i oblast ocuvanja zivotne okoline mi je zanimljiva tema. Kako vec 18 godina ne zivim u Srbiji zanima me sta se dogadja po pitanju iz naslova?
    Ima li u Srbiji uopste mesta gde se preradjuje ikakva vrsta otpada kako cvrstog tako i tecnog i sta se dogadja u Srbiji po tom pitanju?

Datum priključivanja
    Feb 2006
    Poruka
    346
    Pa kod mene su postavili one koševe za plastične boce. I eto na tome se radi. Ironija je što ljudi, ustvari, ubacuju tu flaše onako, sve regularno... Zadivljena sam. Ali ih ne prazne kako treba pa je onda sve to uzalud.
    POTPIS

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,339
    Фирма Божић и Синови се бави рециклирањем рачунарског отпада. Колико знам онии су били највећи увозници половних рачунара у Србију. Када је забрањен увоз половних рачунара почели су да се баве рециклажом. Колико знам имају погон за рециклажу негде у околини Панчева. Какав систем за сакупљање имају не знам. Вероватно рециклирају само рачунаре из великих фирми.
    www.cent.rs - Besplatno probajte VoIP telefoniranje
    SEO Optimizacija sajta

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,339

Bes

После 2000. године настале су велике промене у области рециклаже. Дошли су експерти и добили смо право министарство за екологију. На сваком њиховом папиру се помиње одрживи развој, нон стоп причају о рециклажи... Ти експерти су измислили су природну рециклажу која изгледа овако:
    Prikačene slike Prikačene slike
    SEO Optimizacija sajta

Datum priključivanja
    Dec 2012
    Poruka
    1
    Pravna lica u Srbiji su obavezna da odvajaju reciklažni od ostalog komunalnog otpada. Vlasništvo nad otpadom prestaje kada vlasnik (pravno lice) preda otpad operaterima koji imaju dozvolu Ministarstva za zaštitu životne sredine i primi Dokument o kretanju otpada. EKO STIL ABV je operater sa kojim moja firma sarađuje, licenciran za sakupljanje i transport opasnog i neopasnog otpada, konkretno elektronskog i električnog (EE) otpada i otpadnih metala. Ono što je važno je da odvoženje otpada vrše potpuno besplatno. JKP "Gradska čistoća" ovu uslugu posebno naplaćuje!

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,339
    колико дуго сарађујете са њима?
    SEO Optimizacija sajta

Datum priključivanja
    Apr 2013
    Poruka
    30
    Ja mislim da se u Srbiji samo reciklira ono sto se isplati. I vecina se svodi da cigani vade iz kontenjera ili sa deponija...

Pravila ostavljanja poruka

• Ne možete postaviti novu temu