Aliexpress WW
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 25 od ukupno 25

Tema: Psihološkinja

Datum priključivanja
    Feb 2006
    Poruka
    3,603
    Citat U originalu postavio/la JO Pregled poruke
    Ko si ti ili ko sam ja da bi odlucivali ko je u pravu? To nije pitanje! Niko se nemora dokazivati!

Mislim da si ovoga puta temu bolje shvatila.

Ipak, za moj ukus, "psiholoskinja" je jos uvek tupava rec. Psihologica je OK. skoro prihvatljivija od "psihologicarka" hmmm ... za razmisliti

Ono ostalo, nije tema!

...vidis kako nije tesko priznati kad nisi u pravu......
    ...ali bez sale, to je je redak kvalitet u Srba...doduse ti si Svabica...ako negde mozes to da naucis, Nemacka je pravo mesto za to...
    ...ovde se samo radi o tome da li koristiti te nove izvedenice ili ne...znaci pitanje je samo kako nam zvuce i da li mozemo da se naviknemo na njih a ne da li su pravilne...

Datum priključivanja
    Oct 2008
    Poruka
    4,591
    Citat U originalu postavio/la Mare Pregled poruke
    ...vidis kako nije tesko priznati kad nisi u pravu......
    ...ali bez sale, to je je redak kvalitet u Srba...doduse ti si Svabica...ako negde mozes to da naucis, Nemacka je pravo mesto za to...
    ...ovde se samo radi o tome da li koristiti te nove izvedenice ili ne...znaci pitanje je samo kako nam zvuce i da li mozemo da se naviknemo na njih a ne da li su pravilne...
    Haj Patak!

Ako blesavo zvuce, onda se tesko naviknuti ali sta je za jednog blesavo a za drugog nije, to je isto dilema! Meni licno je glupava ta rec PSIHOLOSKINJA!

Datum priključivanja
    Mar 2009
    Poruka
    11
    E pa nije ok. Ako si radovnusna, onda nemoj da pricas, samo da bi pricala, nego pricaj iz uverenja!
    A zasto molim te to nije ok? Napomenula sam da mi izraz ne smeta, a to sto sam ravnodusna znaci, recimo, da mi ne para usi kao vecini!

Datum priključivanja
    Oct 2008
    Poruka
    4,591
    Citat U originalu postavio/la miss Pregled poruke
    A zasto molim te to nije ok? Napomenula sam da mi izraz ne smeta, a to sto sam ravnodusna znaci, recimo, da mi ne para usi kao vecini!

Pa bas i nije izgledalo tako ali nije vazno!

Inace, kako izgleda to kod vecine?
    Poslednji put uređena JO : 20-03-2009 u 23:25

Datum priključivanja
    Mar 2009
    Poruka
    11
    [/B]

Pa bas i nije izgledalo tako ali nije vazno!

Inace, kako izgleda to kod vecine?

Kao kod vecine na ovoj temi...

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,339
    Са научне стране гледано психолоШкиња би требао да буде особа женског пола која се лоЖи на психологе, али пошто долази до изједначавања гласова Ж и Ш, она се зове психолоШкиња а не психолоЖкиња!

А шта фали да се зове Милица Петронијевић, психолог?
    www.cent.rs - Besplatno probajte VoIP telefoniranje
    SEO Optimizacija sajta

Datum priključivanja
    Nov 2008
    Poruka
    5,019
    Citat U originalu postavio/la Dejan Pregled poruke
    Са научне стране гледано психолоШкиња би требао да буде особа женског пола која се лоЖи на психологе, али пошто долази до изједначавања гласова Ж и Ш, она се зове психолоШкиња а не психолоЖкиња!

Pa o tome ja sve vreme govorim ali me niko ne razume!

Datum priključivanja
    Oct 2008
    Poruka
    4,591
    Citat U originalu postavio/la Dejan Pregled poruke

Interesantno, Dejane, a i smesno "... женског пола која се лоЖи ..." vidim ih vec kako bukte u plamenu

Neznam ni ja sta fali kada bi se reklo samo "psiholog", na to bi ti sigurno nasle odlican odgovor neke feministkinje a kako ce taj odgovor zvuciti, mogu da zamislim! Inace, samo jos nesto da dodam. Emancipirana zena, neznaci odma da je i feministkinja. Tu postoji velikih razlika!

Datum priključivanja
    Jun 2009
    Poruka
    4
    Citat U originalu postavio/la dzoker Pregled poruke
    Izvini, ali kome si sada ovo odgovorila?!
    Ako si meni moram da te podsetim da većina zanimanja, titula ili radnih mesta se piše u muškom rodu bez obzira na koga se odnosi-muško ili žensko,zato ljuti imaju svoje ime i prezime, što sam već pomenula.
    A kada kažem da mislim da ne postoji znači da nisam 100% sigurna jer nisam to rekla kao tvrdnju već kao predpostavku.
    Ja bih se u potpunosti sa ovim slozila. Koliko sam upoznata( a mislim da jesam dovoljno) u nasem jeziku jos uvijek nije jasno uspostavljeno da postoje titule u zenskom rodu.Cak ni profesorica,profesorka ne bi trebalo da se koristi-ali sticajem okolnosti su ovi izrazi veoma cesti, ali i ne zvuce tako lose kao psiholoskinja ili sta vec..
    A ako neko pronadje u tom novom izdanju rjecnika to novo pravilo, moze da napise pa moze bez dileme da mene, a i ostale razuvjeri.

Datum priključivanja
    Sep 2009
    Poruka
    2

Ćaskanje jezik

super je komentar

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Pravila ostavljanja poruka

• Ne možete postaviti novu temu