Aliexpress WW   Banggood WW
Strana 500 od 845 PrvaPrva ... 400450490496497498499500501502503504510550600 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 7,486 do 7,500 od ukupno 12669

Tema: Кафаница

Datum priključivanja
    Mar 2007
    Poruka
    362

Namigivanje

a...
    Prikačene slike Prikačene slike

Datum priključivanja
    Feb 2006
    Poruka
    3,603
    Citat U originalu postavio/la plantaže Pregled poruke
    "...dobro je znati da si ziv i zdrav..."
    ...sto...jesam odavao utisak da mi nije najbolje...

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,339
    Citat U originalu postavio/la dacke Pregled poruke
    a...
    Хвала, хвала! Прија на ову врућину!
    www.cent.rs - Besplatno probajte VoIP telefoniranje
    SEO Optimizacija sajta

Datum priključivanja
    Sep 2007
    Poruka
    10,812
    Citat U originalu postavio/la Mare Pregled poruke
    ...sto...jesam odavao utisak da mi nije najbolje...
    ооооо..... утисак дана - Маре нас није заборавио и расположен је

Datum priključivanja
    Sep 2007
    Poruka
    10,812
    па, добро, допадају вам се кафанске причице

Vodonoša u Indiji posedovao je dva velika krčaga, koje je nosio obešene na motki o vratu. Jedan krčag je bio napukao, a drugi je bio savršen. Dok je savršeni krčag uvek donosio punu meru vode nakon dugog hoda od potoka do gospodareve kuće, napukli krčag donеo bio samo polovinu.

Pune dve godine ovo se dnevno ponavljalo, i vodonoša je donosio meru i po vode do gospodareve kuće. Naravno, savršeni krčag bio je ponosan na svoj doprinos, savršen za svrhu kojoj je bio namenjen. Jadni napukli krčag stideo se svog nedostatka, i osećao se jadno doprinoseći samo polovinu od onoga što je trebalo.
    Po isteku druge godine, shvativši da je gorki neuspeh, jednog dana progovori vodonoši pri potoku.

"Sramim se sebe, i želeo bih ti se izviniti".

"Zašto?" Upita vodonoša. "Zašto se sramiš?"

Krčag nastavi: "Kroz protekle dve godine bio sam u stanju donositi samo pola svog tereta, jer je druga polovina iscurila kroz napuklinu putem do gospodareve kuće. Zbog moje mane, ti radiš više, a ne dobijaš punu naknadu za svoj napor".

Vodonoša se sažalio nad starim napuklim krčagom i saosećajući reče: "Kad se budemo vraćali, želio bih da obratiš pažnju na prekrasno cveće uz stazu".

Stvarno, kako su se penjali uzbrdo, stari napukli krčag opazio je s jedne strane staze divno divlje cveće obasjano suncem i to ga je malo oraspoložilo. Ali kad su stigli do kraja, opet ga obuze tuga i još jednom se izvini vodonoši za svoj neuspeh. Vodonoša mu reče: "Da li si opazio da je cveće samo sa tvoje strane staze, a na strani savršenog krčaga ga nema? To je zato, što sam ja oduvek znao za tvoj nedostatak, pa sam ga iskoristio. Na tvojoj strani staze posadio sam semenke cvijeća i svaki dan dok smo prolazili ti si ih zalivao. Već dve godine berem ovo divno cveće i njime ukrašavam gospodarev sto. Bez tebe, ova lepota nikad ne bi krasila njegov dom."

SVAKO OD NAS IMA SVOJE VLASTITE NEDOSTATKE. SVI SMO MI NAPUKLI KRČAZI.
    ALI UPRAVO TE PUKOTINE I NEDOSTATCI ČINE NAŠ ŽIVOT TAKO ZANIMLJIVIM I ZAHVALNIM. TREBA SAMO PRIHVATITI DRUGU OSOBU ONAKVOM KAKVA JE I NAĆI DOBRO U NJOJ.

Datum priključivanja
    Feb 2006
    Poruka
    3,603
    ооооо..... утисак дана - Маре нас није заборавио и расположен је
    ...hvala na pitanju...nije lose...doduse nije mi tako dobro kao tebi......rekao bi da je ta Tresnja, ipak "utisak nedelje"...

Datum priključivanja
    Sep 2007
    Poruka
    10,812
    Citat U originalu postavio/la Mare Pregled poruke
    ...hvala na pitanju...nije lose...doduse nije mi tako dobro kao tebi......rekao bi da je ta Tresnja, ipak "utisak nedelje"...
    Вау, данас си нам поклонио више речи

Datum priključivanja
    Sep 2007
    Poruka
    10,812
    добро јуууутроо

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,339
    добро јуууутроо
    Добро јутро!
    www.cent.rs - Besplatno probajte VoIP telefoniranje
    SEO Optimizacija sajta

Datum priključivanja
    Sep 2007
    Poruka
    10,812
    Упуцаће ме Звончица, ако Кафана буде затворена

Datum priključivanja
    Sep 2007
    Poruka
    10,812
    штука у маслиновом уљу, чудан спој, леееп

Datum priključivanja
    Sep 2007
    Poruka
    10,812
    Опет празна Кафана?
    ....па да пробамо са причицом

Profesorica španskog je objašnjavala svojim studentima, da španski, za razliku od engleskog, razlikuje rod za zajedničke imenice, te da sve postoji kao ženski i muški rod.

Na primer, kuća je ženskog roda: 'la casa.' a 'olovka,' je zato muškog roda: 'el lapiz..'

Studenti su pitali, 'Kog je roda 'compjuter'?'

Umesto da im odgovori, profesorka ih je podelila u dve grupe, mušku i žensku i zatražila od njih da se opredele da li "kompjuter" pripada ženskom ili muškom rodu. Svaka je grupa dobila zadatak da sa četiri razloga obrazloži svoje opredeljenje.

Muškarci su odlučili da 'compjuter' mora definitivno biti ženskog roda ('la computadora'), jer:

1 Niko osim njihovog tvorca ne razume njihovu unutrašnju logiku;

2. Originalni jezik koji koristi za komunikaciju sa drugim kompjuterima je potpuno nekompatibilan za sve ostale;

3. Najmanje greškice pohranjuju se daleko u memoriju za eventualno kasnije prisećanje;

4. Onoga momenta kada se vežeš za jednog, nađeš se u situaciji da trošiš pola svojih prihoda za njihove potrebe i dodatke.

(A OVO JE JOŠ BOLJE!)

Ženska grupa je zato zaključila da kompjuter mora biti muškog roda ('el computador'), jer

1. Da bi bilo ikakve koristi od njega moraš da ga startuješ;

2. Raspolažu sa ogromnim brojem podataka ali ne mogu da samostalno razmišljaju;

3. Osmišljeni su da rešavaju probleme, ali polovinu vremena oni sami predstavljaju problem;

4. Čim se vežeš za jednog, otkriješ da bi dobila nov, napredniji model da si samo malo duže pričekala.
    The women won.

Datum priključivanja
    Sep 2007
    Poruka
    10,812
    сад' ће полувреме

Datum priključivanja
    Feb 2006
    Poruka
    3,603
    Опет празна Кафана?
    ....па да пробамо са причицом

Profesorica španskog je objašnjavala svojim studentima, da španski, za razliku od engleskog, razlikuje rod za zajedničke imenice, te da sve postoji kao ženski i muški rod.

Na primer, kuća je ženskog roda: 'la casa.' a 'olovka,' je zato muškog roda: 'el lapiz..'

Studenti su pitali, 'Kog je roda 'compjuter'?'

Umesto da im odgovori, profesorka ih je podelila u dve grupe, mušku i žensku i zatražila od njih da se opredele da li "kompjuter" pripada ženskom ili muškom rodu. Svaka je grupa dobila zadatak da sa četiri razloga obrazloži svoje opredeljenje.

Muškarci su odlučili da 'compjuter' mora definitivno biti ženskog roda ('la computadora'), jer:

1 Niko osim njihovog tvorca ne razume njihovu unutrašnju logiku;

2. Originalni jezik koji koristi za komunikaciju sa drugim kompjuterima je potpuno nekompatibilan za sve ostale;

3. Najmanje greškice pohranjuju se daleko u memoriju za eventualno kasnije prisećanje;

4. Onoga momenta kada se vežeš za jednog, nađeš se u situaciji da trošiš pola svojih prihoda za njihove potrebe i dodatke.

(A OVO JE JOŠ BOLJE!)

Ženska grupa je zato zaključila da kompjuter mora biti muškog roda ('el computador'), jer

1. Da bi bilo ikakve koristi od njega moraš da ga startuješ;

2. Raspolažu sa ogromnim brojem podataka ali ne mogu da samostalno razmišljaju;

3. Osmišljeni su da rešavaju probleme, ali polovinu vremena oni sami predstavljaju problem;

4. Čim se vežeš za jednog, otkriješ da bi dobila nov, napredniji model da si samo malo duže pričekala.The women won.
    ...a ja sam se uvek pitao zasto intelektualno jake zene, najcesce ostanu usedelice...priznajem mislio sam, u svetlu nekih ranijih tema, da se muskarci plase intelektualno superiornih dama...kad ono, one cekaju "novi model"......vec vidim sliku dame koja u svojim ranim 60-im, besomucno gleda "spanske serije" ne bi li dobila potvrdu svoje teorije da je comp. muskog roda...pa makar ostala usedelica jos deset godina....
    ...unapred se izvinjavam dame, ovo je bio samo blagi napad "sovinizma" i muske zloce...ne mogoh da odolim...

Datum priključivanja
    Feb 2006
    Poruka
    3,603
    штука у маслиновом уљу, чудан спој, леееп
    ...jel u tiganju, ili na rostilju..?...

Pravila ostavljanja poruka

• Ne možete postaviti novu temu
  • You may post replies