Aliexpress WW   Banggood WW
Strana 796 od 845 PrvaPrva ... 296696746786792793794795796797798799800806 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11,926 do 11,940 od ukupno 12669

Tema: Кафаница

Datum priključivanja
    Sep 2007
    Poruka
    10,812
    добро јутро, добро јутро
    Prikačene slike Prikačene slike

Datum priključivanja
    Sep 2007
    Poruka
    10,812
    Ма, каква хајдучка трава....ево једноставне вежбе прстима, елиминише стрес 100%

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,337
    Citat U originalu postavio/la plantaže Pregled poruke
    Ма, каква хајдучка трава....ево једноставне вежбе прстима, елиминише стрес 100%
    Можеш да се бавиш алтернативном медицином!

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,337
    ДАЈЕ СЕ НА ЗНАЊЕ!

Стигла нова прича на Београдац! http://beogradac.com/PLANINARENJE/mont-blanc-2010.html

Пс. Јо како се даје се на знање изговара на швапском?
    Poslednji put uređena Dejan : 13-09-2010 u 16:23

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,337
    Citat U originalu postavio/la jo Pregled poruke
    ... Kazi to onim nasim gastarbajterima koji ovde d zive! izgleda da su zaboravili kako je u srbiji, jer ni ovde u "normalno uredjenoj drzavi" kako ti kazes, im vise nije dobro. Vidim ih tamo na forumu krstarici kako psuju ovu zemlju i njihove ljude koji su ih prijateljski primili i omogucili pristojan zivot. Sramota! Ja bi ih sve spakovala u prvi bus i vratila natrag u domovinu.

A da se vi u srbiji jako lepo razumete, to sam na zalost dozivela prosle godine u ovo vreme, kada sam bila u bgd i so. Mislim, znala sam ja to vec od ranije ali posto dugo nisam dolazila, onda mi se nekako izbrisalo iz secanja
    Све то зависи из ког угла гледаш. Велики део гастарбајтера које можеш да нађеш на Крстарици ради помоћне послове.

Колико знам 20. веку су била два велика таласа у којима су људи одавде отишли у Швапску. Први је био крајем шездесетих кад су Швапској били потребни радници. Њих највероватније нећеш наћи на форуму, а њихова деца ако се нису вратила, сада су више Швабе.

Други талас су они који су отишли током ратова деведесетих. Немачка политика је имала велики утицај и на ратове и на економију овде, а то су два главна разлога зашто су ти људи отишли тамо. Није ни Немачка, која их је примила, наивна у целој причи.

Datum priključivanja
    Oct 2008
    Poruka
    4,591
    Citat U originalu postavio/la Dejan Pregled poruke
    Све то зависи из ког угла гледаш. Велики део гастарбајтера које можеш да нађеш на Крстарици ради помоћне послове.

Колико знам 20. веку су била два велика таласа у којима су људи одавде отишли у Швапску. Први је био крајем шездесетих кад су Швапској били потребни радници. Њих највероватније нећеш наћи на форуму, а њихова деца ако се нису вратила, сада су више Швабе.

Други талас су они који су отишли током ратова деведесетих. Немачка политика је имала велики утицај и на ратове и на економију овде, а то су два главна разлога зашто су ти људи отишли тамо. Није ни Немачка, која их је примила, наивна у целој причи.

Da, tacno je da mnogi rade pomocne poslove ali i mnogim Nemcima ne preostaje nista drugo i rade isto takve poslove i svi su socialno osigurani, pa cak i oni koje nista ne rade su socialno osigurani. Cak i takvim koji nista ne rade je puno bolje u D nego sto bi im u domovini bilo. Zivot nije lagan ni ovde, pored svega onima koji ne znaju jezik i koji se tesko integriraju u drustvo...(ili koji se uopste ne zele integrirati). Evo setila sam se jednog dogadjaja: U jednom supermarketu na blagajni, cujem jednu Ruskinju kako kaze na jako, jako losem nemackom jeziku, pokazivajuci neke flase za ciscenje WC - solja : "U mojoj zemlji sam bila hemicarka a ovde kupujem hemijska sredstva da drugima perem klozete!" Verovatno zena nije znala koliko Nemacka ima bezposlenih hemicara i da ce sa tako losim poznavanjem jezika malo sanse imati naci posao u njenoj struci.

Ja nisam tvrdila, nego ste sami zapazili da je ovde na mom Siriusu "normalno uredjena drzava"! To "normalno" smatram relativnim i mogla bih o tome da diskutujem od jutra do sutra. No, neka ostane tako kako vi mislite "normalno uredjena drzava", jer u principu, uporedjujuci sa Srbijom i drugim drzavama iz istocne Europe, je ova drzava stvarno, "dovoljno", "normalna" ... vredan, radni narod ima ovde bolje sanse i nemora bas svako jutro da se pita, kao sto se Pesma pita(citiram): "Svako jutro se pitam, hoce li u ovoj zemlji poceti normalno da se od svog rada zivi? ... "

Sve je to tacno sto si rekao samo nije tema bila ... niti se time moze opravdati da neki nasi koji ovde u D, zive, psuju kanclerku Merkel da je ko drugi Hitler i od prilike na tom nivou psuju, globalno, sve Nemce ili kako ih nazivaju podcenjivajuci "Svabe"! Ja sam protiv Merkelove politike, uopste protiv CDU-FDP ... ne podnosim Westerwelle ali nikada mi ni na kraj pameti nebi palo da ih uporedjujem sa Hitlerom i na taj nacin vredjam ... nas srpski svet jednostavno nema nivoa ... ne razmisljaju sta pricaju ... i bas ko sto stara poslovica kaze: "ja njemu hlebom a on meni kamenom" ... eno ih tamo sede na krstarici i psuju ... za dve-tri godine nabili oko deset hiljada napisanih poruka i ja se pitam, odakle im bre toliko vremena u ovoj drzavi za koju se tvrdi, da su im stanovnici vredni?

Datum priključivanja
    Sep 2007
    Poruka
    10,812
    Citat U originalu postavio/la JO Pregled poruke
    . za dve-tri godine nabili oko deset hiljada napisanih poruka i ja se pitam, odakle im bre toliko vremena u ovoj drzavi za koju se tvrdi, da su im stanovnici vredni?
    ма, да, ЈО, све ми нешто личе на мене, глупачу...боље да нисам написала толико порука, него искористила време и богато се удала
    Шалу на страну, лубеницу сам "зезнула", купила шприц, али нисам знала да посебно треба купити иглу, па је после ручка била само обична лубеница. Тек, неће проћи сезона, а да то не испробам. И времена и воље и друштва.
    Сада, управо, савијам прву сарму, од киселог купуса са моје терасе. Сервирам га ујутро у кафани у десетхиљадаинекојпоруци

Datum priključivanja
    Sep 2007
    Poruka
    10,812
    добро јутро, добро јууутроо

Datum priključivanja
    Sep 2007
    Poruka
    10,812
    Обећах пројицу, сармицу

Datum priključivanja
    Oct 2008
    Poruka
    4,591
    mmmm ... lepaaa sarmaaa
    ... a ja bas pojela ovo ovde ...
    Poslednji put uređena Dejan : 14-04-2011 u 08:47

Datum priključivanja
    Oct 2008
    Poruka
    4,591
    Citat U originalu postavio/la plantaže Pregled poruke
    ма, да, ЈО, све ми нешто личе на мене, глупачу...боље да нисам написала толико порука, него искористила време и богато се удала
    Шалу на страну, лубеницу сам "зезнула", купила шприц, али нисам знала да посебно треба купити иглу, па је после ручка била само обична лубеница. Тек, неће проћи сезона, а да то не испробам. И времена и воље и друштва.
    Сада, управо, савијам прву сарму, од киселог купуса са моје терасе. Сервирам га ујутро у кафани у десетхиљадаинекојпоруци
    ... , ne valda i ti Plantaze ... deset hiljadaaaaaa ...
    ... ali kao penzionerka mozes a mogla bi jos vise jer, lepo je ... u svakom slucaju bolje deset hiljada poruka pisati, nego toliko carapa strikati ...

.... nego, salu na stranu. Nadam se da je stvarno bila sala i da znas da nema nikakve veze sa tobom i sa ostalim pristojnim forumasima i da mi je uglavnom svejedno ko je koliko poruka napisao! Pa i ja volim biti ovde i dopisivati se. Nego, rec je o nekim nasim srpskim penetrantnim gastarbajterima - forumasima sa krstarice. To su ljudi koji ovde u D dobro zive, neki rade nesto, neki ne rade nista ali uglavnom svi dobro zive, bolje nego sto bi pod istim uslovima u domovini ziveli ... to sve mogu zahvaliti ovoj drzavi i njenom drustvu. Umesto toga se ta penetrantna gomila govedi bezobrazi i pljuju na drzavu i drustvo koje im omogucava pristojan zivot. Vec koliko sam se puta pitala: ako im nije ovde dobro, zasto se ne vrate u domovinu ili ne odu negde gde ce im biti bolje?

Ali dosta o tome, nego ti meni drzi sipke da ne zaglavim danas ovde negde ... CMOK, zurim .... pa-paaaa!

Datum priključivanja
    Sep 2007
    Poruka
    10,812
    mmmm ... lepaaa sarmaaa
    ... a ja bas pojela ovo ovde ...
    Мљац, и то је лепо. Ја још ништа-никог нисам смазала, али ћу ускоро

Datum priključivanja
    Sep 2007
    Poruka
    10,812
    .
    Ali dosta o tome, nego ti meni drzi sipke da ne zaglavim danas ovde negde ... CMOK, zurim .... pa-paaaa!
    Нећеш, нећеш, данас је твој дан

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,337
    Citat U originalu postavio/la jo Pregled poruke
    da, tacno je da mnogi rade pomocne poslove ali i mnogim nemcima ne preostaje nista drugo i rade isto takve poslove i svi su socialno osigurani, pa cak i oni koje nista ne rade su socialno osigurani. Cak i takvim koji nista ne rade je puno bolje u d nego sto bi im u domovini bilo. Zivot nije lagan ni ovde, pored svega onima koji ne znaju jezik i koji se tesko integriraju u drustvo...(ili koji se uopste ne zele integrirati). Evo setila sam se jednog dogadjaja: U jednom supermarketu na blagajni, cujem jednu ruskinju kako kaze na jako, jako losem nemackom jeziku, pokazivajuci neke flase za ciscenje wc - solja : "u mojoj zemlji sam bila hemicarka a ovde kupujem hemijska sredstva da drugima perem klozete!" verovatno zena nije znala koliko nemacka ima bezposlenih hemicara i da ce sa tako losim poznavanjem jezika malo sanse imati naci posao u njenoj struci.

Ja nisam tvrdila, nego ste sami zapazili da je ovde na mom siriusu "normalno uredjena drzava"! To "normalno" smatram relativnim i mogla bih o tome da diskutujem od jutra do sutra. No, neka ostane tako kako vi mislite "normalno uredjena drzava", jer u principu, uporedjujuci sa srbijom i drugim drzavama iz istocne europe, je ova drzava stvarno, "dovoljno", "normalna" ... Vredan, radni narod ima ovde bolje sanse i nemora bas svako jutro da se pita, kao sto se pesma pita(citiram): "svako jutro se pitam, hoce li u ovoj zemlji poceti normalno da se od svog rada zivi? ... "

sve je to tacno sto si rekao samo nije tema bila ... Niti se time moze opravdati da neki nasi koji ovde u d, zive, psuju kanclerku merkel da je ko drugi hitler i od prilike na tom nivou psuju, globalno, sve nemce ili kako ih nazivaju podcenjivajuci "svabe"! Ja sam protiv merkelove politike, uopste protiv cdu-fdp ... Ne podnosim westerwelle ali nikada mi ni na kraj pameti nebi palo da ih uporedjujem sa hitlerom i na taj nacin vredjam ... Nas srpski svet jednostavno nema nivoa ... Ne razmisljaju sta pricaju ... I bas ko sto stara poslovica kaze: "ja njemu hlebom a on meni kamenom" ... Eno ih tamo sede na krstarici i psuju ... Za dve-tri godine nabili oko deset hiljada napisanih poruka I ja se pitam, odakle im bre toliko vremena u ovoj drzavi za koju se tvrdi, da su im stanovnici vredni?
    У свему се слажем са тобом.

Само знам и да су током санкција обични људи одавде имали проблем да оду у Немачку. Са друге стране мислим да нема криминалца који није без проблема шетао и Немачком и осталим земљама ЕУ.

Док су "били против" Милошевића обезбеђење Немачке амбасаде је водила фирма странке која се звала ЈУЛ. На челу те странке је била Милошевићева жене, а ту фирму водили криминалци. Није могуће да БНД и немачко министарство иностраних послова то нису знали. Уз посредство људи из те фирме је могла да се добије виза без проблема.

Немачкој је из неког разлога одговарало да прима криминалце и необразоване, да плаћа пулене Милошевићеве супруге, а са друге стране малтретира обично становништво.

Примали су Немци и високообразоване, али они углавном неће да их пљују по форумима пошто имају преча посла.

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,337
    Супругина другарицом која студира у Немачкој је прошле недеље била у послицији за странце. Тамо био неки тип који није разумео да га питају колико дуго живи у Немачкој. Каже, доводили су све који знају било који други језик, али тип никог није разумео. После пола сата некако је схватио шта га питају и једва одговорио да живи 20 година!

Pravila ostavljanja poruka

• Ne možete postaviti novu temu
  • You may post replies