Aliexpress WW   Banggood WW
Strana 818 od 845 PrvaPrva ... 318718768808814815816817818819820821822828 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 12,256 do 12,270 od ukupno 12669

Tema: Кафаница

Datum priključivanja
    Feb 2009
    Poruka
    1,708
    Citat U originalu postavio/la Mare Pregled poruke
    ....ja ne, ali moji kisele, to je u mojoj familiji, vise nego tradicija, s obzirom koliko vremena se potrosi u prici..."jel pravi futoski il` nije...jesu li bolje manje ili vece glavice...koji je tvrdji a koji meksi".......mislim da nakupci na Kvantasu, zazele da promene zanimanje posto ih moja keva obidje......a onda kod stavljanja."..koliko ribanca a koliko glavice,...koliko soli u vodu a koliko u koren...ko bolje pretace majka ili otac".......pa tek onda dodje ova tvoja faza Deki "ih kako mi dobar rasol" ... 'bolji od komsijskog, sta me gledas, svi kazu...pa pitaj komsinicu Bosu ako ne verujes ili Micu ...."ovakav ribanac nije bio ni u Lici....to zato sto sam ja ribao...ne nego zato sto sam ja gazio-la...a listovi za sarmu tvrdi bas kolko treba "...ja sem, transportno-finansijskih usluga u drugim delovima ove drame ne ucestvujem, (sem u happy end-u kad keva spremi sarmu ili kiseli kupus sa suvim mesom...mmm...) ali razni delovi familije i stariji i mladji su aktivni ucesnici i uopste ne primecuju da svake godine ucestvuju u reprizi, sem sto su akteri, svaki put nesto stariji, ali hvala Bogu jos uvek, svi tu, i svi na broju...
    Moji sinovi nikad nece ovako sta pisati,a bogami ni muz...oni jednostavno ni neznaju kad ja to spremam,a obicno brat ide u nabavku pravog futoskog kupusa... trebala bi ih nauciti da me snaje ne bi grdile...
    Poslednji put uređena pesma : 18-11-2010 u 20:18
    masta je vaznija od znanja

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,337
    Срећна Слава, тј. неки дан иза славе са славом!

А нема бољег расола од нашег! Маре знам за то да у Србији сви праве најбољи расол и кисели купус, али ни један није вако добар!

Кисели купус и расол су стварно чудо. Мислим да су једини о којима се вековима воде такве полемике.

Datum priključivanja
    Oct 2008
    Poruka
    4,591
    ....ja ne, ali moji kisele, to je u mojoj familiji, vise nego tradicija, s obzirom koliko vremena se potrosi u prici..."jel pravi futoski il` nije...jesu li bolje manje ili vece glavice...koji je tvrdji a koji meksi"....mislim da nakupci na Kvantasu, zazele da promene zanimanje posto ih moja keva obidje......a onda kod stavljanja."..koliko ribanca a koliko glavice,...koliko soli u vodu a koliko u koren...ko bolje pretace majka ili otac".......pa tek onda dodje ova tvoja faza Deki "ih kako mi dobar rasol" ... 'bolji od komsijskog, sta me gledas, svi kazu...pa pitaj komsinicu Bosu ako ne verujes ili Micu ...."ovakav ribanac nije bio ni u Lici....to zato sto sam ja ribao...ne nego zato sto sam ja gazio-la...a listovi za sarmu tvrdi bas kolko treba"...ja sem, transportno-finansijskih usluga u drugim delovima ove drame ne ucestvujem, (sem u happy end-u kad keva spremi sarmu ili kiseli kupus sa suvim mesom...mmm...) ali razni delovi familije i stariji i mladji su aktivni ucesnici i uopste ne primecuju da svake godine ucestvuju u reprizi, sem sto su akteri, svaki put nesto stariji, ali hvala Bogu jos uvek, svi tu, i svi na broju...
    Patak, ovo je jedna jako simpaticna anegdotica! ... i verovatno ce ostati samo ta jedna, narednih meseca ... ili uopste? ... steta !!!
    ... bas si prelepo, slikovito, opisao ... cak i glas tvoje mame iz dubine mogu cuti!

Setila sam se jedne komsinice iz Sombora, baba Dana, ona je isto sama kiselila kupus. Secam se njenih, od gihta unakazenih prstiju, kako je njima kupus u buretu okrecala ... moja baka ju je grdila da to ne radi, da je zove, da ce joj ona pomoci, jer hladnoca nije dobra za njene bolesne ruke ... eno opet su joj ruke u buretu, grdila je.

Ovde na Siriusu niko ne kiseli privatno, niti ima da se kupi cela glavica, osim u turskim radnjama. Moja mama(koja zivi oko 100km udaljeno od mene)kaze, da kod nje ima turska radnja gde se prodaje srpski kupus ... nadam se da me ne zeza, jer uvek nesto smisli kako bi me namamila da dodjem.

Datum priključivanja
    Oct 2008
    Poruka
    4,591
    Dejane, forum nesto opet koci!

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,337
    Citat U originalu postavio/la jo Pregled poruke
    dejane, forum nesto opet koci!

Знам... То је један од најбољих и највећих светских провајдера, али због преоптерећеног сервера у протеклих месец дана неки други сајт ми је скинут са гугла, а ја углавном живим од гугла.

Пошто сам променио гомилу хостинг провајдера због истих проблема вероватно ћу да ставим сервер код себе кући па форум неће радити само кад комшија исече жицу, Боље да зависим од комшије кога могу да бијем него од глобалних монструма.

Ето сад сам се мало ижалио па могу да идем даље.

Datum priključivanja
    Oct 2008
    Poruka
    4,591
    Citat U originalu postavio/la Dejan Pregled poruke
    Знам... То је један од најбољих и највећих светских провајдера, али због преоптерећеног сервера у протеклих месец дана неки други сајт ми је скинут са гугла, а ја углавном живим од гугла.

Пошто сам променио гомилу хостинг провајдера због истих проблема вероватно ћу да ставим сервер код себе кући па форум неће радити само кад комшија исече жицу, Боље да зависим од комшије кога могу да бијем него од глобалних монструма.

Ето сад сам се мало ижалио па могу да идем даље.
    ... jedva sam uspela da postavim ovih par slika ... racunar mi se nekoliko puta ukocio

... ali drzim ti sipke da uspes da sredis sve kako treba

Datum priključivanja
    Oct 2008
    Poruka
    4,591
    Ova kupus tema mi je otvorila apetit i resila da u nedelju pravim sarmu, otisla sam u jednu tursku trgovinu(u kojoj jos nisam bila)i kupila ovaj kupus... to je verovatno taj "srpski" kupus o kojem je moja keva pricala citam da je mesto proizvodnje u Mannheimu(od prilike 20km od Heidelberga) i cini mi se da je bosansko-muslemski kupus ... ili poznaje li neko u Srbiji ovu firmu?
    ... u svakom slucaju u nedelju ce biti sarme
    Prikačene slike Prikačene slike
    Poslednji put uređena JO : 20-11-2010 u 01:21

Datum priključivanja
    Feb 2009
    Poruka
    1,708
    Citat U originalu postavio/la JO Pregled poruke
    Ova kupus tema mi je otvorila apetit i resila da u nedelju pravim sarmu, otisla sam u jednu tursku trgovinu(u kojoj jos nisam bila)i kupila ovaj kupus... to je verovatno taj "srpski" kupus o kojem je moja keva pricala citam da je mesto proizvodnje u Mannheimu(od prilike 20km od Heidelberga) i cini mi se da je bosansko-muslemski kupus ... ili poznaje li neko u Srbiji ovu firmu?
    ... u svakom slucaju u nedelju ce biti sarme
    Ako na ambalazi pise "bjeli"sigurno nije iz Srbije...pisalo bi "beli"...molim te JO sta znaci ovo ""bosansko -muslemski"...?
    Poslednji put uređena pesma : 20-11-2010 u 10:27
    masta je vaznija od znanja

Datum priključivanja
    Oct 2008
    Poruka
    4,591
    Citat U originalu postavio/la pesma Pregled poruke
    Ako na ambalazi pise "bjeli"sigurno nije iz Srbije...pisalo bi "beli"...molim te JO sta znaci ovo ""bosansko -muslemski"...?
    ... bez veze, nespretno, receno. Mislim da je kupus iz bosanskog preduzeca od turskih Bosanaca ili bosanskih Turaka ... nije obicaj i nisam cula da ovde Turci prodaju srpske namernice ...

Datum priključivanja
    Feb 2006
    Poruka
    3,603
    Patak, ovo je jedna jako simpaticna anegdotica! ... i verovatno ce ostati samo ta jedna, narednih meseca ... ili uopste? ... steta !!!
    ... bas si prelepo, slikovito, opisao ... cak i glas tvoje mame iz dubine mogu cuti!

Setila sam se jedne komsinice iz Sombora, baba Dana, ona je isto sama kiselila kupus. Secam se njenih, od gihta unakazenih prstiju, kako je njima kupus u buretu okrecala ... moja baka ju je grdila da to ne radi, da je zove, da ce joj ona pomoci, jer hladnoca nije dobra za njene bolesne ruke ... eno opet su joj ruke u buretu, grdila je.

Ovde na Siriusu niko ne kiseli privatno, niti ima da se kupi cela glavica, osim u turskim radnjama. Moja mama(koja zivi oko 100km udaljeno od mene)kaze, da kod nje ima turska radnja gde se prodaje srpski kupus ... nadam se da me ne zeza, jer uvek nesto smisli kako bi me namamila da dodjem.
    ...hvala, ...bice opet...sacekaj malo da zaveje...
    ...a ovo za turski kupus......to mu dodje kao slovenacki burek...

Datum priključivanja
    Feb 2006
    Poruka
    3,603
    Citat U originalu postavio/la pesma Pregled poruke
    Moji sinovi nikad nece ovako sta pisati,a bogami ni muz...oni jednostavno ni neznaju kad ja to spremam,a obicno brat ide u nabavku pravog futoskog kupusa... trebala bi ih nauciti da me snaje ne bi grdile...
    ...nesto imam utisak da ces biti slucajno pozivana "u goste" kad bude vreme za stavljanje kupusa...
    ...nego ti snajke da naucis dok su "friske" i jos uvek imaju potrebu da se slihtaju svekrvi......

Datum priključivanja
    Oct 2008
    Poruka
    4,591
    ... da zaveje? ... ah, interesantno... znaci da kod tebe zavisi od vremenskih uslova, da bi imao vremena za pisanje? Nije valda da si otisao u poljoprivrednike

Datum priključivanja
    Oct 2008
    Poruka
    4,591

... da, ili kao srpska salata sa acetom balsamoco i maslinovim ...

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,337
    [/B]

... da, ili kao srpska salata sa acetom balsamoco i maslinovim ...
    Знаш ли ти да је праоја српско трациционално јело које су Срби спремали још пре него се чак и Колумбо родио?

Datum priključivanja
    Feb 2006
    Poruka
    3,603
    ... da zaveje? ... ah, interesantno... znaci da kod tebe zavisi od vremenskih uslova, da bi imao vremena za pisanje? Nije valda da si otisao u poljoprivrednike
    ......daa...
    ko` Dobrica Eric, paor-poeta...

Pravila ostavljanja poruka

• Ne možete postaviti novu temu
  • You may post replies