Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 25
    Datum priključivanja
    Jun 2006
    Poruka
    62

Strelica Skype kvalitet tona

Imam ADSL Internet(256/128) instaliran Skype 3.2,WEB kameru Chiconny(na kojoj koristim i mikrofon).Sliku koju saljem imam odlicnu ,medjutim ton koji primam i saljem nije bas zadovoljavajucii.Ljudi sa kojima pricam mi kazu da kada pricam savim tiho cuju me pristojno ali ne sasvim dobro.Moj je utisak da kada bih smanjio jacinu mikrofona na kameri da bi bilo bolje,medjutim kada zauzmem u padajucem meniju podesavanja mikrofona USB Camera podesavanje tona nije aktivno.Radio sam na sledeci nacin:
    1.Control Panel-Sounds and devices-Audio-Mikrofon-USB Camera i onda oppcija kontrole jacine zvuka nije aktivna

2.Skype-Tools-Options-Audio Settings-USB Camera(zauzeta u padajucem meniju)-Lets skype adjust my audio settings(probao sam i da iskljucim ovu opciju da rucno pokrenem klizac za jacinu,medjutim on se sam kasnije vracao u neki srednji polozaj)

3.Pokusavao sam u Video impresiji(nema pod.jacine).Sta da radim?

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,311
    Вероватно је лош микрофон на камери. Какав је тон када користиш обичан микрофон?

Datum priključivanja
    Jun 2006
    Poruka
    62

Strelica skype kvalitet tona

Kada koristim mikrofon u okviru headseta ovaj problem nemam ali mora da jako glasno pricam da bi me onaj koliko toliko cuo.Da li postoji neko podesavanje za mikrofon na kameri,kazem ne daje mi aktivne opcije.Da li to znaci da mozda kamera automatski podesava sve pa i ton?Koji mi mikrofon provereni preporucujes?Pa cu iskljuciti mikrofon na kameri(u Video Impresiji)Hvala Dejane

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,311
    Када причаш преко слушалица не би требало да имаш проблема.

Иди на CPanel - Sounds and Audio devices - Audio - па одабери Sound Recording. Шта ти је ту активно? Стави све на нешто мало испод максимума.

Datum priključivanja
    Jun 2006
    Poruka
    62

skype kvalitet tona

Sva podesavanja sam radio,opet isto.Razgovarao sam pre neki dan u MSN mesendzeru sa Svedskom super ton i slika(bez kocenja) oko 17h.Drug sa kime sve ovo probam je u Zelezniku.Da li mozda sve ovo ima veze sa vezom(njegova je modemska),mada sam opet razgovarao opet sa drugim takodje iz Zeleznika(ima ADSL kao i ja)problemi su bili isti:los i nestalan kvalitet tona a slika se koci(koju ja njemu saljem) dok je njegova super.

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,311
    Кликни на Ctrl+Alt+Delete кад ти се отвори Task manager погледај под Processes колико ти је оптерећен процесор док користиш Skype. Могуће је да кочи због тога.

Datum priključivanja
    Jun 2007
    Poruka
    218
    скајп ради одлично, сви проблеми су због везе,са 256/128 течко чеш достичи добар квалитет звука и слике.

Datum priključivanja
    Jun 2006
    Poruka
    62

Usao sam u Task manager sledeca je situacija:
    najvise zauzima procenata cpu-a program CPU Cooler koji mi stalno radi(95-98%)ostalo ostaje za skype.Normalno kada skype radi ovaj procenat se povecava ali i dalje veci procenat otpada na CPU Cooler.Da li treba da iskljucim CPU Cooler kada koristim skype?Koristim ga jer mi se komp. malo vise greje pogotovu sada kada su vrucine

Datum priključivanja
    Jun 2007
    Poruka
    218
    то ти није у реду да ти кулер потроши сав цпу.то несме да се дешава.болје избаци то и угради неки физички вентилатор.

Datum priključivanja
    Jun 2006
    Poruka
    62

Ok,ugasicu CPU Cooler i ugraditi pravi cooler.Sta mislis da li CPU Cooler moze da ima veze sa losim tonom i radom skypa?Hvala na pomoci

Datum priključivanja
    Jun 2007
    Poruka
    218
    svakako kad ti potroši sav CPU. a zavisi i od kakvu vezu imaš sa internetom.

Kod mene ima skajp bolji zvuk nego fiksni telefon.

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,311
    CPU Cooler mora da radi. On hladi procesor i ako ga ugasiš može sa se blokira računar.

Šta ti još troši resurse procesora?

Koliko % piše na dnu task menadžera pod CPU usage?

Datum priključivanja
    Jun 2007
    Poruka
    218
    ugradi nešto ovakvo http://www.pixmania-pro.nl/gui_web/c...ticleId=498329 i nestače ti problemi.
    meni CPU retko kad prelazi 40% a imam originalno hlađenje od intela i procesor radi konstantno na 50C bez ikakvog software

Datum priključivanja
    Jun 2006
    Poruka
    62

Na dnu task menadzera stoji 100% iskoriscenost procesora

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,311
    Ako je tako, menjaj hladnjak dok ti nije crkao procesor.

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Pravila ostavljanja poruka

• Ne možete postaviti novu temu