Aliexpress WW
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 27

Tema: Komercijalna banka - LOPOVI!

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,339

Upozorenje Komercijalna banka - LOPOVI!

Моја мајка је прошле недеље ставила на књижицу неки новац. Дан касније су је из Комерцијалне банке звали да јој кажу да нешто није у реду и да дође у банку. Кад је дошла, рекли су јој да њена штедна књижица која је издата 2001. године више не важи и да ће јој издати нову, а стару поништити. После подужег чекања нова књижица јој је била готова, али на питање зашто јој није уписан улог из 2001., рекли су да је то мали улог и да је он пропао пошто у међувремену није користила књижицу. На инсистирање да јој упишу новац који има уштеђен, као и приспелу камату, рекли су да они не могу, али да оде у експозитуру у којој јој је стара књижица отворена.

Данас је била у експозитури у којој јој је издата стара књижица. Тамо су јој рекли да је стара књижица поништена и да не може да добије свој новац. Након што им је рекла да ће своје искуство предочити новинама, особа која ради на шалтеру је позвала неког, а затим након консултација рекла ће покушати да реше проблем и позвати је.

Верујем да није једина коју су опљачкали. Зато, ако можете, препоручујем да избегавате Комерцијалну банку!
    www.cent.rs - Besplatno probajte VoIP telefoniranje
    SEO Optimizacija sajta

Datum priključivanja
    Jun 2007
    Poruka
    218
    знам ту банку, хтео сам да салјем неке паре преко вестерн унион и тражили су мој број рачуна ис словеније и број рачуна оног коме шалјем!!!
    А шта че јим мој рачун, па зато постоји вестерн унион да можеш да шалјеш паре ономе који нема рачун у банци.
    Ови стварно немају појма.

Дејане, нема везе што је стара књижица поништена,постоји записци на банки, једино ако јих није неко поништио и покупио паре.

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,339
    Претпостављам да је неко покупио паре кад је видео да мајка има преко 65 година а не дира књижицу. Али без обзира да ли је то урадио неко од њихових радника самоиницијативно или им је наређено да то раде, они су је терали да се на 35 степени шетка по шалтерима банака.

Али видећемо, послао сам им мејл и видећу шта ће да одговоре. Од тога зависи шта ћу даље да урадим.
    SEO Optimizacija sajta

Datum priključivanja
    Jan 2006
    Poruka
    7,983
    Godinama dobijam platu preko Komercijalne banke i do sada nisam imala nekih većih neprijatnosti.

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,339
    Ја још увек нисам добио одговор од Комерцијалне банке. Мајки су рекли да је рачунар "аутоматски" 2005. године обрисао све мале улоге, а затим су јој уплатили на штедну књижицу недостајући улог као да га је она сад ставила и извинули се.

Нажалост пошто нисам добио одговор шта су прави разлози ове ситне крађе, мораћу да питем НБС, Сектор контроле банака.
    Poslednji put uređena Dejan : 16-07-2007 u 12:48
    SEO Optimizacija sajta

Datum priključivanja
    Jun 2007
    Poruka
    218
    Citat U originalu postavio/la Dejan Pregled poruke
    Ја још увек нисам добио одговор од Комерцијалне банке. Мајки су рекли да је рачунар "аутоматски" 2005. године обрисао све мале улоге, а затим су јој уплатили на штедну књижицу недостајући улог као да га је она сад ставила и извинули се.

Нажалост пошто нисам добио одговор шта су прави разлози ове ситне крађе, мораћу да питем НБС, Сектор контроле банака.
    Па јасно се види шта раде.
    Ако је неко умро за то време нече да се жали и тако нјима остају паре а осталима че као да врате.

Datum priključivanja
    Jul 2007
    Poruka
    2
    Моја мајка је прошле недеље ставила на књижицу неки новац. Дан касније су је из Комерцијалне банке звали да јој кажу да нешто није у реду и да дође у банку. Кад је дошла, рекли су јој да њена штедна књижица која је издата 2001. године више не важи и да ће јој издати нову, а стару поништити. После подужег чекања нова књижица јој је била готова, али на питање зашто јој није уписан улог из 2001., рекли су да је то мали улог и да је он пропао пошто у међувремену није користила књижицу. На инсистирање да јој упишу новац који има уштеђен, као и приспелу камату, рекли су да они не могу, али да оде у експозитуру у којој јој је стара књижица отворена.

Данас је била у експозитури у којој јој је издата стара књижица. Тамо су јој рекли да је стара књижица поништена и да не може да добије свој новац. Након што им је рекла да ће своје искуство предочити новинама, особа која ради на шалтеру је позвала неког, а затим након консултација рекла ће покушати да реше проблем и позвати је.

Верујем да није једина коју су опљачкали. Зато, ако можете, препоручујем да избегавате Комерцијалну банку!

Nesto si ti gadno pobrkao. Tvoja majka nije ni mogla da uplati novac na tu knjizicu ako je partija te knjizice nevazeca. A Dejane, u Srbiji moze samo da se prima novac iz inostranstva, nikako da se salje, mislim na WU naravno

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,339
    Нисам ништа побркао. Они су јој нови улог уписали у "стару" књижицу. А затим је звали, поништили ту стару па уписали у нову, али без старе уштеђевине.

Какве везе има WU са девизном штедњом?
    SEO Optimizacija sajta

Datum priključivanja
    Jul 2007
    Poruka
    2
    Нисам ништа побркао. Они су јој нови улог уписали у "стару" књижицу. А затим је звали, поништили ту стару па уписали у нову, али без старе уштеђевине.

Какве везе има WU са девизном штедњом?
    Moja greska, ta recenica za WU je bila namenjena Intereceptoru.
    Pazi, ne postoji nacin da se njoj proknjizi ulog na taj racun, ako je on likvidiran. Jedino ako su rucno unosili iznos na knjizicu, bez ikakve elektronske overe.

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,339
    Све је урађено на уобичајен начин. Кад ме поставе за саветника генералног директора за ИТ лупаћу главу око тога.

За сад ћу да се вратим на онај новац који је нестао са књижице и инспекцију НБС. Ако КБ неће да каже шта се десило има ко хоће.
    SEO Optimizacija sajta

Datum priključivanja
    Jun 2007
    Poruka
    87

Thumbs down ОПЕТ

Све је урађено на уобичајен начин. Кад ме поставе за саветника генералног директора за ИТ лупаћу главу око тога.

За сад ћу да се вратим на онај новац који је нестао са књижице и инспекцију НБС. Ако КБ неће да каже шта се десило има ко хоће.
    ПА РЕКОХ ЈА ДА ЈЕ ТО ОРАНИЗОВАНА ПЉАЧКА НАРОДА. СВЕ СИСТЕМЕ КРАЂЕ СУ ДОВЕЛИ ДО ПЕРФЕКЦИЈЕ
    СВЕ ШТО САМ РЕКАО INTERCEPTOR-U ЈЕ НЕОБОРИВА ИСТИНА. КАЖЕ НЕКО МОЈ БАНКАР- МОЈ ЛОПОВ. ПА ОНИ ЉУДИ ЖИВЕ ОД ПРЕВАРЕ, ШТО ВИШЕ ЉУДИ ЗЕЗНЕШ ТЕБИ ВЕЋА ПЛАТА

Datum priključivanja
    Nov 2008
    Poruka
    3

Sijalica I sta bi?

nema nigde rezultata inspekcije NBS? sta bi sa "sitnom kradjom"?
    Elem Dejane, izrekao si gomilu neistina, srecom pa se nase banke, za razliku od banaka napolju, ne bave "urusavanjem ugleda". Prvo, ulog bio 1 € cent ili 1.000.000,00 € ne moze da propadne, osim ako ne propadne i banka, ali to opet neko plati. Nebitno jel to stara ili nova knjizica, bitno je da li su na nju moguce ili nisu - uplate. Postoje amortizovane knjizice, postoje knjizice koje su prihodovane ( iz mnogobrojnih razloga) banci ( tvoj slucaj), s tim da se po pojavi i utvrdjivanju identiteta vlasnika, depozit isplacuje odmah. Jah ti je dobro rekao, ne moze se uplatiti na nevazecu ( likvidiranu ) partiju, iz prostog razloga sto pise da je likvidirana. Mogli su samo da uplate na partiju koja "ne trpi vise uplate" ( promo/stimulative partije), da im se sutradan to pojavi na greskama i da urade ispravku. Nema "kradje" uloga, iz dva vrlo jednostavna primera : interna/eksterna revizija i triple kontrola naloga. Pozdravi Sektror za kontrolu uskladjenosti poslovanja banka i novine .

Interceptor, ti si klasican primer neuke zivuljke koja se izlupeta, i prezivi. Opet ti je JAH lepo rekao, nema WU transfer iz Srbije, samo u Srbiju. Zato su ti i trazili instrukcije za slanje novca, klasican wire transfer. Ali Boze moj, sto bi ti to shvatao...
    A jel mislis da su Banke JKP Pogrebno, pa im javljaju kad neko umre? Pa uzimaju uloge? Ako nisi upoznat, postoji nesto sto se zove ostavinski postupak, pa dodju naslednici sa ostavinskim resenjem i preuzmu uloge. A banka ako je u saznanju da je vlasnik preminuo, obavestava nadlezni sud o tome, kako bi se kontaktirali moguci naslednici, a kamata i dalje ide. Ako naslednika nema, po sudskom izvrsenju novac se prihoduje banci, ali ga obicno one proslede nekoj organizaciji/ustanovi kao donaciju. Npr. klime u jednom nasem porodilistu su kupljene od tih para. I sad se nadovezujemo na primer Dejanove mame, stara zena, nema je u banci, knjizica miruje, partija samo trosi resurse, salje se telegram/pismo na poslednju poznatu adresu, odgovora nema i ode na prihodovanje, jednom dodje vlasnik i uzme ulog. To se u svim bankama radi bar jednom godisnje. A imas i obrnuto, partija u minusu ( iz raznih razloga), miruje, trosi, salje se telegram/pismo na poslednju poznatu adresu, odgovora nema i ode na rashode, i nikad ne dodje vlasnik.

Andrija, kad dodje kombi, molim te da sa njima podjes bez incidenata

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,339
    Citat U originalu postavio/la j361g4 Pregled poruke
    ...
    Elem Dejane, izrekao si gomilu neistina, srecom pa se nase banke, za razliku od banaka napolju, ne bave "urusavanjem ugleda". ...
    Не знам како и шта, али волео бих да ме туже због изречених неистина. Ако си радник те банке, а поготово ако си одговорно лице замолио бих те да заштитиш ту поштену институцију од оваквих лажи. Пресавите табак и тражите одштету!
    Poslednji put uređena Dejan : 05-11-2008 u 08:27
    SEO Optimizacija sajta

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,339
    Та поштена институција је пре пар месеци после пар година из чиста мира почела да скида накнаду за проверу стања електронским путем. Никаково обавештење корисницима нису послали. Вероватно ћеш рећи да у Уговору који сам потписао са њима пише да у сваком тренутку могу да промене тарифу без обавештења и упозорења корисника, да је све поштено, транспарентно, и сл.
    Poslednji put uređena Dejan : 05-11-2008 u 08:45
    SEO Optimizacija sajta

Datum priključivanja
    Nov 2008
    Poruka
    3

Sijalica I sta bi? II

Rekao sam vec, ne tuze zbog toga. Nema jos zakonske regulative. A kad bude, bice ponovo patetike tipa "sloboda za Urosa".

Elem, imam i u toj banci ebanking. I dobio sam obavestenje da se uvodi pretplata na sms i ebanking, i da zbog toga nema provizije na bilo kakva placanja putem ebankinga. Lepo imas u meniju da izaberes poruke, pa citas sta ti pisu. Trebalo mi je par dana da skapiram da to ima i kao popup window, jer sam ih, naravno, blokirao. Koristis ebanking i sasvim je logicno da te tamo i obaveste. A ne dao mi vrag mira, virnem u njihove opste uslove poslovanja, i vidim da te nisu ni morali obavestiti, nego sve objave u tarife naknada. Ne kazem da je fer, ali to si potpisao i duzan si da vodis racuna o svom odnosu sa bankom. I da, kazem da je sve posteno i transparentno. Problem je sto ljudi poslovne odnose shvataju olako, i ne citaju sta potpisuju ili je razlog poznata srpska "opustenost". Isto kao kad bi presao na crveno i kad ti stigne mandatna kazna kazes : e, nisam znao. Lopovi! Karikiram, ali neznanje te ne abolira.
    Ne radim u toj banci, radim u finansijskom sektoru kojeg se poslovanje banaka vrlo vrlo tice, i dotice, i ako ces statisticki, od 100 prigovora klijenata NBSu na rad neke banke, 90 su neosnovani, 7 su neka siva zona ( medijacija to resi ocas posla) a 3 su zaista sa pravom.
    Nego ne rece ti sta bi sa inspekcijom NBS? Ili su te i oni "zavrnuli" jer su dilu sa bankom pa ces se zaliti, cek.. ko je sledece instanca? A da, Strazbur

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Pravila ostavljanja poruka

• Ne možete postaviti novu temu