Aliexpress WW
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 27 od ukupno 27

Tema: Komercijalna banka - LOPOVI!

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,335
    Комбанк изгледа нема пара да купи сертификат па је прво што се појави ономе ко хоће да користи њихов е-банкинг препорука да напусте сајт! Али то није тема. Они имају моју емаил адресу и могли су да пошаљу обавептење. Могуће је да негде постоји мени са обавештењима, али ко још то чита? Наш народ би за то рекео, то је оно што пише ситним словима да се не види.

Али то је део њихове пословне политике и нека им је са срећом. Њихов рачун сам престо да користим кад сам напустио Wiener.

Што се тиче књижице, мајка је одустала од пријаве НБС. Каже улог јој је враћен и неће да се петља са њима. Књижица није моја тако да ја не могу да поднесем пријаву уместо ње. Осим ако нисам нашао везу у сектору контроле у НБС? Лично бих волео да сазнам да ли им је то пракса што ме, узгред da kažem, не би чудило.
    www.cent.rs - Besplatno probajte VoIP telefoniranje
    SEO Optimizacija sajta

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    971
    Citat U originalu postavio/la j361g4 Pregled poruke
    nema nigde rezultata inspekcije NBS? sta bi sa "sitnom kradjom"?
    Elem Dejane, izrekao si gomilu neistina, srecom pa se nase banke, za razliku od banaka napolju, ne bave "urusavanjem ugleda". Prvo, ulog bio 1 € cent ili 1.000.000,00 € ne moze da propadne, osim ako ne propadne i banka, ali to opet neko plati. Nebitno jel to stara ili nova knjizica, bitno je da li su na nju moguce ili nisu - uplate. Postoje amortizovane knjizice, postoje knjizice koje su prihodovane ( iz mnogobrojnih razloga) banci ( tvoj slucaj), s tim da se po pojavi i utvrdjivanju identiteta vlasnika, depozit isplacuje odmah. Jah ti je dobro rekao, ne moze se uplatiti na nevazecu ( likvidiranu ) partiju, iz prostog razloga sto pise da je likvidirana. Mogli su samo da uplate na partiju koja "ne trpi vise uplate" ( promo/stimulative partije), da im se sutradan to pojavi na greskama i da urade ispravku. Nema "kradje" uloga, iz dva vrlo jednostavna primera : interna/eksterna revizija i triple kontrola naloga. Pozdravi Sektror za kontrolu uskladjenosti poslovanja banka i novine .

Interceptor, ti si klasican primer neuke zivuljke koja se izlupeta, i prezivi. Opet ti je JAH lepo rekao, nema WU transfer iz Srbije, samo u Srbiju. Zato su ti i trazili instrukcije za slanje novca, klasican wire transfer. Ali Boze moj, sto bi ti to shvatao...
    A jel mislis da su Banke JKP Pogrebno, pa im javljaju kad neko umre? Pa uzimaju uloge? Ako nisi upoznat, postoji nesto sto se zove ostavinski postupak, pa dodju naslednici sa ostavinskim resenjem i preuzmu uloge. A banka ako je u saznanju da je vlasnik preminuo, obavestava nadlezni sud o tome, kako bi se kontaktirali moguci naslednici, a kamata i dalje ide. Ako naslednika nema, po sudskom izvrsenju novac se prihoduje banci, ali ga obicno one proslede nekoj organizaciji/ustanovi kao donaciju. Npr. klime u jednom nasem porodilistu su kupljene od tih para. I sad se nadovezujemo na primer Dejanove mame, stara zena, nema je u banci, knjizica miruje, partija samo trosi resurse, salje se telegram/pismo na poslednju poznatu adresu, odgovora nema i ode na prihodovanje, jednom dodje vlasnik i uzme ulog. To se u svim bankama radi bar jednom godisnje. A imas i obrnuto, partija u minusu ( iz raznih razloga), miruje, trosi, salje se telegram/pismo na poslednju poznatu adresu, odgovora nema i ode na rashode, i nikad ne dodje vlasnik.

Andrija, kad dodje kombi, molim te da sa njima podjes bez incidenata

Neko ko radi sa brojkama bi trebao da bude pažljiviji i da pročita ono što piše pre nego što krene sa uvredama. Interceptor je slao novac U SRBIJU.

U istoj toj Srbiji sam mnogo puta, po raznim bankama, sreo neuke službenike i dobijao razne netačne odgovore. Umesto da napadaš Dejana šti iznosi neistine, zahvali mu se što je na račun te ISTINE bar jedan službenik banke nešto naučio. Ako neko pokuša da uzme tvoj novac, logično je da ćeš prvo pomisliti da je lopov, a naravno da to ne sme da se dešava u bankama...

Samo modernim bankarskim menadžerima može da padne na pamet takva glupost da naknadno uvode promene ugovora i da naknadno uvode razna "održavanja računa", "pretplate na ebanking" i slično. Ako, kao banka, hoćeš da raspolažeš mojim novcem, MORAŠ U STARTU da mi kažeš sve šta me čeka, do poslednje pare, ili nemoj raditi taj posao.

U jednoj drugoj banci su me ubeđivali da tako nešto sa održavanjem računa piše u ugovoru, i što je najgore ubedili su 99% ljudi, i naplatili troškove zatvaranja i tako neaktivnih računa. Lepa svota, koju ja takođe smatram krađom i nazivam krivičnim delom prevare, pogotovu kad se setim kako su me ubeđivali da je sve besplatno i troškova nema.

Znaš li koji je konačni rezultat mog insistiranja? Iz call centra su mi prvo rekli da su "oni odozgo" doneli takvu odluku, da se svi žale i da mi ne mogu pomoći. U međuvremenu sam preporučeno dobio i opomenu na kojoj nije pisao iznos jer je neko od učenih bankara pobrkao polja kad ih je vukao iz baze, pa sam po tome dugovao neki datum.

Nakon tog "paničnog" perioda sam ponovo pozvao call centar, u kome su zaboravili šta se dešavalo, i preporučili mi da odem u svoju matičnu filijalu, ili kako je već zovu, da mi tamo pokažu gde to piše u ugovoru. Nije nigde pisalo.

Nisu mi pokazali gde to piše, nisam zatvorio račun, jer sam poželeo da me tuže u nadi da će mi dati razlog da podnesem krivične prijave, ali nakon nekog vremena se na računu iz čistog mira pojavio saldo 0,00.

Nikome ovde nije cilj "urušavanja" bankarskog sistema, već jačanje istog, i molim svakoga ko doživi neprijatno iskustvo da ga slobodno iznese, to je jedini način da ne dozvolimo slučajnim ili pravim lopovima i neukima da se bave bankarstvom.

Andrija, ne brini za kombi, kad jedan finansijski profesionalac kaže da ne postoji zakonska regulativa...

Datum priključivanja
    Dec 2008
    Poruka
    1
    Nego ne rece ti sta bi sa inspekcijom NBS? Ili su te i oni "zavrnuli" jer su dilu sa bankom pa ces se zaliti, cek.. ko je sledece instanca? A da, Strazbur

Obzirom na prirodu posla kojim se bavite gospodine, posle ovoga neminovno je zakljuciti da u zemlji Srbiji upavo ovako sve funkcionise...Sramno je za Vas da se ponasate tako (ironicno), bas kao i vecina zaposlenih u javnim institucijama, pa jos na forumu gde ste dosli da pametujete, a zalim sto Vas ne mogu upoznati i ja budem osteceni koji bi dosao da meni prodajete ...

Datum priključivanja
    Jun 2009
    Poruka
    2

Lopovi!!!

Sve banke imaju svoje nedostatke, ali komercijalna banka je ubedljivo NAJGORA!!!!!!!
    Neverovatno je kako krade na sitno, po 50 dinara svakog meseca od svakog drugog, treceg klijenta,.... pa sve to na kraju saberite ...............
    I to sve kao legalno, pa ko primeti , primeti ...
    A pored toga osoblje je totalno neupuceno, neobuceno...
    Broj razlicitih odgovora jednak je broju posecenih ekspozitura!!
    Ljudi, sto dalje od njih!!!

Datum priključivanja
    Jun 2009
    Poruka
    2
    I naravno kad utvrdite gresku, nema vracanja novca, yao im je!

Datum priključivanja
    Jul 2009
    Poruka
    1

Lopovcine

Koristio sam visa electron karticu dok sam bio student u bgdu!
    poslednji transfer od kuce mi je bio u julu 2008,tada sam podigao zadnje pare sa racuna i ostalo je nekih 5 dinara(nebitno)!
    Vratio sam se kuci i u oktobru mi je stigla opomena kako sam u minusu 800 dinara. Pitao sam ih zasto,a oni su mi odgovorili da je to zbog odrzavanja i zbog sms usluge(sms obavestavanja o ststusu na racunu)!U redu,uplatio sam ceo taj minus,a onda otisao u ekspozituru gde sam izvadio karticu i rekao da hocu da ugasim racun jer mi vise ne treba!!
    Navodno su mi ugasili racun(to je bilo krajem oktobra 2008),da bi mi opomena stigla u julu 2009 godine kako nisam ugasio racun i posebno trazio da mi se ugasi sms usluga(prosecan covek ne zna da to treba da trazi) i da treba da uplatim jos 1000 dinara!
    Objasnio sam da je to greska salteruse,ali ona kaze da moram da platim ili ide na sud!! A onda cujem sugestije drugara,kako sam uopstemislio da sa njima ostvarimo poslovan odnos i da su lopovi!!!!
    (Nije veliki novac,ali me prave budalom!!!!)
    LJudi, Izbegavajte KOMERCIJALNU BANKU,zazalice te verujte mi!!!

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,335
    Што је најгоре, Комерцијална није најгора банка у Србији.
    www.cent.rs - Besplatno probajte VoIP telefoniranje
    SEO Optimizacija sajta

Datum priključivanja
    Nov 2009
    Poruka
    1

komercijalna banka

imam dugogodisnje iskustvo sa komercijalnom bankom. Smatram da imaju profil, da su veoma profesionalni i da nude kvalitetnu uslugu.
    Ocigledno da ima sluzbenika koji nisu shvatili da ja vreme fame "bankar" proslo,
    da je moto imati zadovoljne stranke.
    Naravno manje filijale imaju vece probleme da to shvate!
    Ja moje poslove obavljam u KG.
    Svaka cast Gospodji Dragani Crnogorac i njenoj profesionalnosti.

Datum priključivanja
    Jan 2012
    Poruka
    1
    Citat U originalu postavio/la Jah Pregled poruke
    Nesto si ti gadno pobrkao. Tvoja majka nije ni mogla da uplati novac na tu knjizicu ako je partija te knjizice nevazeca. A Dejane, u Srbiji moze samo da se prima novac iz inostranstva, nikako da se salje, mislim na WU naravno
    Lose mislis iz Srbije se WU moze slati novac!!!
    A sto se tice komercijalne banke slazem se da su prevaranti

Datum priključivanja
    Jul 2013
    Poruka
    16
    auuuuuuu mislim da su svi lopovi a ne samo komercijalna . tako ti je manje vise u svakoj banci.

Datum priključivanja
    Jan 2011
    Poruka
    36
    Sad ste me zbunili kad je rec o Kmercijalnoj banci.Hteo sam da renoviram kucu i uzmem neki kredit a posebno za PVC stolariju medjutim sad sam u dilemi
    gde da se zaduzim.Guglao sam malo po internetu na ovu temu i pronasao firmu koja nudi kredit za stolariju to je Cacanska banka d.d.Imali neko iskustva sa ovom bankom
    i da li su ponudjeni uslovi povoljni?
    Poslednji put uređena Dejan : 04-03-2014 u 21:03

Datum priključivanja
    Sep 2007
    Poruka
    37
    Samo svapske banke. Od nasih, ili onih koje imaju deo naseg kapitala ko djavo od krsta. Ili se mozda varam?

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Pravila ostavljanja poruka

• Ne možete postaviti novu temu