Aliexpress WW   Banggood WW
Prikaz rezultata 1 do 2 od ukupno 2

Tema: Jednostavnost poreza

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    101

Poruka Jednostavnost poreza

Ne znam zasto nasa vlast nikako da se sinhonizuje sa porezima, ali to ovde (na Kipru) izgleda sasvim jednostavno.
    Doduse zaboli te glava kad vidis koliko treba da platis porez, ali ipak ima neke logike. Ovde govorim iskljucivo o porezu ili ti Taxama na plate, mislim da je ovaj metod veoma socijalan, samim tim i pogodan za Yugu u ovom trenutku.
    Elem ako zaradjujes do 6000& godisnje, ne placas porez,
    6000&-9000& placas 20%
    9000&-12000& placas 30%
    i preko 12000& je 40%.
    Te ako imas 12000 funti godisnje porez ti je na prvih 6000 nula, tj treba da platis ((9000-6000)*0.2 + (12000-9000)*0.3) ili ti 1500 funti godisnje.
    Ali ti se od ukupne godisnje sume odbija:
    ako ti zena ne radi 500&
    za svako dete do 16 godina 500&
    ako iznajmljujes stan 20% vrednosti godisnje rente
    ako ti dete ide u skolu 1500&
    i td. pa se na to primenjuje gornji tarifni sistem. (nisam siguran da sam bio najjasniji)
    Ne znam kakav je slucaj sa firmama, ali mislim da ni njih drzava ne dere preterano.
    Mislim da drzava najvise novca skuplja, upravo ono sto je Nenad rekao od VAT-a, koji je ovde 10%, mislim da ce ga veoma brzo menjati na 14% da bi bio isti kao u EU.
    Eto toliko od mene o porezima.
    Cao

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    388

Thumbs down O porezu ovdi

Ja stvarno ne znam zašto svi dozvoljavamo drŽavi da radi šta hoće i to SA NAŠIM NOVCEM. Ne samo da se plaća ogroman porez, nego se plaća i po više puta!!!
    Prvo se plati i carina i porez na mašinu koja se uveze, zatim se plaća porez na repromaterijal (osim u slučaju ako se isti ne proizvodi kod nas), zatim se krajnjem kupcu naplaćuje ponovo porez. Da bi firma uopšte mogla da funkcionišem mora da plaća gomilu komunalnih, građevinskih i ostalih daŽbina. I tu naravno nije kraj... Da bi se isplatila plata, potrebno je prvo platiti astronomske poreze i doprinose, uključujući i POREZ NA DOBIT. Sa tzv. NETTO platom završite u prodavnici kupujući hranu, piće, odeću itd. u čije cene je PONOVO URAČUNAT POREZ. Ja zaista nisam ekspert, ali i dete moŽe da shvati da su malko preterali i da će takvom politikom ubiti ekonomiju načisto, a Boga mi i nas usput, ali to je "kolateralna šteta"

Pravila ostavljanja poruka

• Ne možete postaviti novu temu