Aliexpress WW   Banggood WW
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 10

Tema: Prijatelji i neprijatelji

Datum priključivanja
    Aug 2007
    Poruka
    19

Prijatelji i neprijatelji

Eto načitao sam se postova na ovom forumu, ali nisam još dokučio jesu li USA i EU vama Srbima prijatelji ili neprijatelji?

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,337
    ЕУ и САД, тачније НАТО сматра да још није завршен рат из 1999., тј. да нису испунили циљ тог рата. ...
    www.cent.rs - Besplatno probajte VoIP telefoniranje
    SEO Optimizacija sajta

Datum priključivanja
    Aug 2007
    Poruka
    19
    Misliš kako oni smatraju da su još u ratu sa Srbijom. Nemam pojma, ali čini mi se kako oni nikada na to nisu gledali s nekom velikom važnošću koliku su npr. usmjerili prema Iraku ili Bliskom Istoku. Meni se čini kako je to za njih bila samo jedna intervencija (nešto malo letova, navođenih bombi i to je to). Bojim se da oni to ne gledaju tako jako važnim kako se vama čini.

No pustimo mi kako oni gledaju na to, pitanje je bilo kako vi Srbi gledate na EU i USA? Jesu li za vas EU i USA prijatelji ili neprijatelji?

Vidim da nastojite ući u EU, a kao još ne znate jesu li vam to prijatelji ili neprijatelji. Još do prije neku godinu, Njemačka i Francuska (inače temelj EU-a) kad su davali potporu odcijpljenju Hrvatske i Slovenije, su bili "belosvetski hohštapleri" ili nešto treće (nije mi se baš lako sjetiti svih tih novih izraza).

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,337
    Свет није црн и бео да би могао да кажем да ли су нам пријатељи или непријатељи. Твоје питање нема смисла.

Исто би било бесмислено када би се неко из Хрватске одређивао да ли су банке пријатељи или непријатељи грађана Хрватске с обзиром да су грађани Хрватске међу најзадуженијима у Европи.
    www.cent.rs - Besplatno probajte VoIP telefoniranje
    SEO Optimizacija sajta

Datum priključivanja
    Aug 2007
    Poruka
    19
    Pa naravno da svijet nije niti samo crn niti samo bijel, ali govorimo o nekakvoj prosječnosti odn. većini. Naravno da će se uvijek naći netko tko će biti izuzetak u ovom ili onom smjeru, ali opet kažem, govorimo o nekakvoj većini.

Zato daj odgovori na vrlo jednostavno pitanje - kako većina u Srbiji gleda na EU i USA? Inače ću dobiti utisak da ni sami ne znate smatrate li ih svojim prijateljima ili ne ...

Datum priključivanja
    Oct 2006
    Poruka
    39

prijatelj

Citat U originalu postavio/la Dejan Pregled poruke
    Свет није црн и бео да би могао да кажем да ли су нам пријатељи или непријатељи. Твоје питање нема смисла.

Исто би било бесмислено када би се неко из Хрватске одређивао да ли су банке пријатељи или непријатељи грађана Хрватске с обзиром да су грађани Хрватске међу најзадуженијима у Европи.
    Ja se slažem sa Deanom potpuno u svemu, nije crno i belo pitanje nema smisla . Šta mene briga EU ili SAD.Neču ništa bolje da živim zbog politike ,dali su mi prijatelji ili ne.Meni nije bitno koje je nacije neko ako je dobar človek i prijatelj neču dopustiti da neko manipuliše sa moji životom.Evo sutra če naš Rupel kazati nešto protiv srbije (primer Kosovo)ali ti češ mi biti jednako dobar prijatelj.
    Život je kratak i uživaj svaki sekund,nemo da se opterečuješ zbog par ljudi koji vode ovaj prljavi svet.

Datum priključivanja
    Sep 2003
    Poruka
    280

Thumbs up Odgovor Tipu Iz Hrvatske

Cinjenica Je Da Je Ovde Kamen Spoticanja Pravoslavlje. Ortodox
    U Pitanju Je Potiranje Ili Zelja Za Pokatolicenjem Nas Srba. Stoga Eu I Usa Su Kao Takve Manje Bitne. Bitni Su Oni Koji Imaju Konspirativna Imena I Vladaju Svetom. Oni Su Negativci. Oni Su Nasi Neprijatelji. Ovo Nije Moj Trip, Ovo Je Srpska Istina. Pa Nas Su Saveznici Bombardovali Na Kraju Drugog Svetskog Rata. Elem, Nama Je Komunizam Poturen. Zasto? Dalje, U Hrvatskoj Si Mogao Biti Katolik Za Vreme Tita, Ali U Srbiji Nisi Smeo Biti Verujuci Covek Odnosno Vernik, Jer Si Odmah Bio Izdajnik I Strani Placenik I Otpadnik I Proganjan U Vreme Tita. Trebalo Je Da Biras Crkva Ili Partija, Pri Cemu Partija Znaci Privilegije I Napredovanje U Svim Pogledima. Pa Upravo Komunizam Je Bio Ideologija Koja Propagira Jednakost I Ono Kao Nema Bogatih I Siromasnih, A komunjare Su Se Bogatile I Dan Dans Su Bogate U Ex Jugi. A Ostatak Srba Koji Je Bio Za Kralja I Otadzbinu, To Su Bili Ugledni, Bogati Srpski Domacini, Koji Su Slavili Svoje Krsne Slave Bili Su Na Nisanu I Imovina Im Je Oduzimana Da Se Podeli Partizanskoj Sirotinji, Koja Je Kasnije Postala Bahata I ''nasla Se Vila U Cem Nije Bila''. Komunizam Je Bio Lepak Za Sirotinju, A Srpske Bogate POrOdice Sa Tradicijom I Dostojanstvom Su Unistavane Vrlo Planski. Pa Eto Taj Josip Broz, Je Ziveo U Srbiji, A Srbin Nije Bio. Nije Bitno Sto Nije Bio Srbin, Pa I Danas Posle Ovih Skorijih Ratova Po Srbiji, Beogradu, CaCku I Svuda Se Slobodno Setaju Gradjani Drugih Drzava, Puno Je Hrvata, Muslimana, Problem Nije U Tome. Mi Smo Otvorena Zemlja, Problem Je Sto Je Tito Bio Neprijatelj Srpskog Naroda. Ko Ga Je Tu I Zasto Postavio? Pa, Neko S Pocetka Ovih Mojih Redova. Toliko O Prijateljima I Neprijateljima Srpskog Naroda.
    Poslednji put uređena Nena : 03-08-2007 u 03:34

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    970
    Citat U originalu postavio/la barbarossa1 Pregled poruke
    Meni se to činilo vrlo jednostavno pitanje, ali OK, vidim da je to za Srbiju teško pitanje.
    Amerikanci su najgori Britanski izum.

Među ljudima iz USA i EU koje poznajem imam samo prijatelje, neprijatelja baš i nemam, bar ne znam za njih...

Kad si već pomenuo Amere, znaš li možda sa koliko je glasova više usvojen engleski kao zvanični jezik u USA??

Datum priključivanja
    Sep 2007
    Poruka
    1

Bes

Жалосно је којим путем иде Србија. Ја сам из Републике Српске и једино је њој истински жао за то што се дешава у Србији. Када погледамо како се ви у Србији односите према ћирилици све постаје јасно. Спајате се са неким западом хало у кући вам хаос!!! Погледајте Хрвате и учите од њих!! Хрвати из Босне имају хрватско држављанство а Срби из БиХ као да не постоје за Србију А како и би када ни они са Косова, за већи дио Србије не постоји већ деценијама, такође нису у бољем положају. Сада је касно за Косово .....изгубљено је
    Али Република Српска није и несмије
    Срби не мрзите друге али и волите своје све своје и србе преко Дрине и ћирилицу исве што један народ чини оним што јесте
    У супротном Косово је само почетак

Datum priključivanja
    Oct 2008
    Poruka
    10
    Citat U originalu postavio/la mladen sr Pregled poruke
    Жалосно је којим путем иде Србија. Ја сам из Републике Српске и једино је њој истински жао за то што се дешава у Србији. Када погледамо како се ви у Србији односите према ћирилици све постаје јасно. Спајате се са неким западом хало у кући вам хаос!!! Погледајте Хрвате и учите од њих!! Хрвати из Босне имају хрватско држављанство а Срби из БиХ као да не постоје за Србију А како и би када ни они са Косова, за већи дио Србије не постоји већ деценијама, такође нису у бољем положају. Сада је касно за Косово .....изгубљено је
    Али Република Српска није и несмије
    Срби не мрзите друге али и волите своје све своје и србе преко Дрине и ћирилицу исве што један народ чини оним што јесте
    У супротном Косово је само почетак
    А ту си у праву, Црби ван Србије су добри само кад треба да се пуца.

Pravila ostavljanja poruka

• Ne možete postaviti novu temu