Aliexpress WW   Banggood WW
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 23

Tema: Velika pljačka klijenata Raiffeisen banke u toku!

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,339

Upozorenje Velika pljačka klijenata Raiffeisen banke u toku!

Ако сте клијент Раифајзен банке и имате трансакциони динарски рачун, виза електрон картицу коју не користите и сл., затворите га сутра иначе сте награбусили! У августу је рајфајзен увео месечну чланарину од 150 динара за одржавање тог рачуна на ком до увођења чланарине нисте могли да уђете у минус. Са увођењем чланарине или како ту провизију већ зову, омогућен је недозвољени минус.

Ја сам такав рачун имао најмање 4 године. Рекли су ми да морам да га отворим ако хоћу да проверавам стање на девизном рачуну преко интернета. Осим мислим 150 динара које се положе на рачун, до пре месец дана није било никакве провизије ни чланарине. Пре десетак дана су ми на кућну адресу послали извештај бр 2 и у њему сам видео да сам у минусу 150 динара због провизије коју су увели. На питање зашто ме нису обавестили приликом увођења провизије, рекли су да је обавештење било у извештају бр 1 који нисам добио...

Суштина свега је да су ми затварање рачуна наплатили пар динара мање од 650 динара. Од провизија су ми узели 150 динара чланарину за август + 150 динара чланарину за септембар + 200 динара за затварање рачуна + ако сам добро разумео, 147 динара за улазак у недозвољени минус. Имао сам среће што ми нису послали опомену која кошта 200 динара! Ако имате картицу, гашење картице ће вас коштати још 300 динара.

У експозитури у Безистану у Веограду самном је чекало још 5-6 људи који су затварали рачуне. Могу да замислим колико их је укупно преварено и опљачкано.
    Poslednji put uređena Dejan : 30-09-2007 u 15:09
    www.cent.rs - Besplatno probajte VoIP telefoniranje
    SEO Optimizacija sajta

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    971
    Kako si ubo, upravo sam planirao da zatvorim takav račun. Kada sam pitao kako mogu da proveravam stanje preko interneta za virtuon, rekli su mi da za to MORAM da otvorim transakcioni račun i da je sve besplatno. I to je bilo pre samo nekoliko meseci. Čak sam dobio i mogućnost da uzmem VISA elektron, koja je za 2007-mu besplatna, a kasnije se plaća 300 din godišnje.

A sad odjednom nestade 150 dinara za jedan mesec.

Pogledao sam ugovor, i rekao bih da taj postupak nikako nije u saglasnosti niti nagovešten ugovorom.
    Najgore od svega je što smo ih na ovom sajti hvalili za virtuon... Prevarante...

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,339
    Кад сам их звао телефоном реклису ми да у уговору пише да банка има право да промени тарифу без посебне сагласности клијента.
    SEO Optimizacija sajta

Datum priključivanja
    Jun 2005
    Poruka
    277
    Oni su nevidjeni prevaranti. Moja zena je kupila IJ i otvorili su joj racun na koji je morala da uplati 300din. E sad u cem je kvaka 150 dinara kosta mesecno vodjenje racuna bilo promena ili ne, e oni naprave promenu tako sto pripisu kamatu za taj mesec i opet ode 150 dinara. Sluzbenica nista nije rekla kad joj je otvarala racuna i insistirala je da mora da otvori racun kod njih sto uopste nije tacno. I moja zena je ugasila racuna. Kod drugih banaka nikavi troskovi se ne naplacuj dok na racunu nema promena, promenom se smatraju uplate a na racunu ne mora da bude ni dinara, a kod spomenutih moras da imas kao 300din.
    Da li neko od vas zna za cinjenicu da se naplacuje provizija kad dizete svoju rodjenu lovu sa tekuceg racuna, limit do koga se ne naplacuje krece se od 50000 do 75000 din a preko toga provizija je od 0.3-0.6% zavisno od banke.
    Meni su dosadjivali pismima i telefonom da dignem kredit na kredit i da otvorim kreditnu karticu, kad sam letos konacno podneo zahtev za kreditnu karticu bio sam odbijen, posle toga vise mi ne dosadjuju sa pismima i zvanjem na kucu. Platio sam pri podnosenju zahteva za karticu i podnosenje zahteva za izvestaj iz Kreditog biroa. Platio a kad sam trazio da vidim izvestaj sluzbenik mi ga neda. Ja znam da sam ok na racunu ali sam hteo da vidim sta pise na tom izvestaju ali mi je uskraceno pravo da vidim nesto sto sam platio.
    AKo se opredelite za neku banku pazljivo pogledajte www stranu te banke i nadjite tarife, obicno je to file koji je za download jer bi inace dosta njih odmah odustalo kad bi videlo sta se sve naplacuje. Kad sve to vidim poludim jer sam nekad radio u ERC-u Beobanke, znam dobro kolika se halabuka dizala i kakvi su se sve mitovi ispredali o basnoslovnim platama, kad god je banka htela neku uslugu da naplati proglasavani smo lopovima. Gle cuda sad ove nove banke deru kozu sa ledja i svi cute i placaju i to je sad sve normalo, sluzbenici totalno nesposobni, kao da si stavio mentalno retardirane osobe da rade...
    Poslednji put uređena lega99 : 01-10-2007 u 00:04

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    971
    Citat U originalu postavio/la Dejan Pregled poruke
    Кад сам их звао телефоном реклису ми да у уговору пише да банка има право да промени тарифу без посебне сагласности клијента.
    U mom ugovoru nigde ne piše da postoji takva tarifa. Piše samo sledeće:
    "Banka za obavljanje poslova platnog prometa obračunava i naplaćuje proviziju u skladu sa aktima svoje Poslovne politike."

I to verovatno i naplaćuju, kao i svi, kao procenat transakcije.

Ja nisam imao transakcije, jer mi taj njihov račun i nije trebao. Ono što mi je trebalo je provera stanja na računu preko interneta. U nekom dalje članu se jedino pominje da ovlašćujem banku da mogu koristiti sva moja dinarska sredstva, pored ostalog radi "naplate troškova koje je imala povodom vođenja računa" (banka). Takvi troškovi nisu pomenuti u ugovoru koji sam potpisao.

Znači, po meni možda imaju pravo da promene tarifu, ali sigurno nemaju pravo da UVEDU novu tarifu bez saglasnosti klijenta. A i za ono prvo su po meni dužni da unapred obaveste klijenta.

Zar nije neko pominjao neki zakon o zaštiti potrošača ovde na sajtu???

Datum priključivanja
    Jun 2005
    Poruka
    277
    Jos malo negativne reklame, korisno je pogledati ovaj forum:
    http://www.economy.co.yu/diskusije/v...ic.php?id=1153
    2007-01-28 14:41:39
    Hteo bih da pocnem da trgujem akcijama, i sad pravim racunicu koliki su troskovi , troskovi berze i brokera i poreza su mi jasni .
    jedino sto neznam to je u koju banku otvoriti namenski racun za akcije
    pitao sam u raiffaisen banci , tamo je :
    - otvaranje racuna 700 dinara
    - Provizija pri kupovini je 0.2 % ali je problem sto je minimum 500 dinara
    - Provizija pri prodaji je 0.2 % ali je problem sto je minimum 500 dinara
    - izdavanje potvrde brokeru da je novac uplacen 400 dinara

znaci kad bi kupio neke akcije ja bi u startu sto se tice banke ima pri svakoj investiciji 1400 dinara , ja mislim da je to mnogo

dali moze neko da me posavetuje gde je bolje otvoriti racun

Hvala

Evo jos malo negativne reklame

http://www.economy.co.yu/diskusije/v...ic.php?id=1153

I ja sam prvo bio u Raiffieisenbank jer su bili rekli da ne placas za otvaranje namenskog racuna a ni za potvrde i da ti omogucavaju uvid u stanje racuna preko interneta. Nijedno od toga nije bilo tacno prvo sto ti oduzmu, po prvoj uplati, novac za otvaranje racuna, drugo, prave se blesavi da je iko rekao da su potvrde besplatne a o internetu to mozes samo da sanjas. Postavlja se i pitanje kako ti uopste mozes da trazis uvid u svoj racun jer ti postave pitanje da li smeju da ti izdaju potvrdu o stanju. Apsolutno neprofesionalno!
    Mozda je samo ta ekspozitura u pitanju ali nisam imao druge pomoci sem da predjem u drugu banku, te ti predlazem da ih promenis, a zatim o tome obavestis brokera. Procedura je slicna kao kada menjas banku radi primanja plate.

Pozdrav

LIB - Licni identifikacioni broj , treba ti za pracenje stanja racuna preko neta

Ma znam je sta je LIB ali neznaju oni
    Pa i ajd da neznaju nego ih i neinteresuje
    Kaze: nemoze da ga daju zvali centralu: moze samo za tekuci a ne i za namenski
    O, zemljo gde mi zivimo???
    Poslednji put uređena lega99 : 01-10-2007 u 14:43

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    971
    Pravo da ti kažem, i negativna reklama je reklama. Nego, daj da vidimo kako da ih sprečimo da nam otimaju naš novac i da nas varaju, pa ko god... To što si naveo u prvom delu poruke su neke od njihovih cena usluga, pa kome odgovara, neka mu odgovara. Ono o čemu ja pišem je da je neko pokušao da me prevari. To što je banka u pitanju je naročito opasno. To što nisam jedini, znak je da nije slučajno, greškom. Ako sam u pravu i ako sam podnesem krivičnu prijavu za krivično delo prevare, to je mala vrednost da bi se neko zamajavao, a u pitanju je ogroman broj prevarenih ljudi i ogroman iznos.

Danas sam zvao call centar telefon koji sam dobio u ekspozituri. Tamo mi je potvrđeno da postoji veliki broj poziva ljudi sa istim problemom, koji "čak nikada nisu ni koristili LIB". Predložili su da odem u ekspozituru da mi kažu gde u ugovoru piše to što ne vidim da piše. Moja molba i preporuka je da svi sa istim problemom posete ekspozituru i da ulože reklamaciju za početak, pa da vidimo šta će odgovoriti "oni koji su to uveli" kako reče glas preko telefona.

Telefonom mi je rečeno da će mi u ekspozituri objasniti koje su prednosti i mogućnosti takvog računa sa LIB-om, a ako mi ne odgovara da tamo mogu i da raskinem ugovor i zatvorim račun. Napominjem da meni od starta takav račun, kao što sam i rekao prilikom otvaranja u ekspozituri NE TREBA, da mi je potrebna samo mogućnost provere preko interneta na drugom računu, što sam objasnio prilikom otvaranja njihovim sluzbenicima, gde su mi dva puta potvrdili da troškova održavanja NEMA.

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,339
    Послао сам мејл НБС, али још увек нисам добио никакав одговор. Мислим да је једино НБС надлежна. Управа Рајфајзена зна да ће овде већина људи да ћути и да 650 или 1000 динара. Зато су нас тако и насанкали. ...
    SEO Optimizacija sajta

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    971
    Obaveštavam sve koji su čitali ovu temu da sam pronašao jedini izvod koji mi je ikada stigao na kućnu adresu i to za period od 30.06.07-31.07.07. Sad razumem zašto je poslat. U samom futeru piše: Počev od 31.08.07.godine Raiffeisen banka a.d. će svakog meseca, bez obzira da li je po aktivnom tekućem računu bilo prometa ili ne, naplaćivati naknadu od 150,00 RSD za vođenje računa.

Poštovani Raiffeisen A.D., ako smo već potpisivali ugovor koji želite da raskinete imate pravo da to uradite obavestivši me 60 dana ranije. Za promene uslova van ugovora možete da mi predložite npr. potpisivanje aneksa ugovora. A nikako nemate pravo da jednostrano donesete odluku o uvođenju naknade. Sa vašim predlogom da raskinemo ugovor ako meni ne odgovara uvođenje naknade mogu da se saglasim u koliko od vas dobijem izvinjenje i u koliko mi naknadite troškove i izgubljeno vreme.

Datum priključivanja
    Sep 2007
    Poruka
    10,812

приговор Народној банци Србије

Послао сам мејл НБС, али још увек нисам добио никакав одговор. Мислим да је једино НБС надлежна. Управа Рајфајзена зна да ће овде већина људи да ћути и да 650 или 1000 динара. Зато су нас тако и насанкали. ...
    Сумњам да медијација икада доведе до решења, али...
    Ако се финансијска институција не придржава Уговора и ДОБРИХ ПОСЛОВНИХ ОБИЧАЈА, права се остварују (споро, тешко или никако - мој коментар) путем приговора Народној банци Србије, п.фах 712 или zastita.korisnika@nbs.yu.
    Опширније (садржина приговора....)
    http://www.b92.net/biz/saveti/vas_sa...&nav_id=259345

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,339
    Послао сам приговор НБС, али нису одговорили. Нису ме обавестили ни да ли су уопште примили приговор.

Од Раифајзена сам добио да су моју замерку послали надлежним службама и на томе се завршило.
    SEO Optimizacija sajta

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,339
    Данас ми је стигао и извод бр. 3. Ни после овог извода ми није јасно из чега се састоји провизија од 288,49 динара. Ако има неко из Raiffeisena био бих му захвалан да ми објасни.

Пс. Осим овог што је наведено на изводу наплатили су ми још 200 динара за затварање рачуна.
    Prikačene slike Prikačene slike
    Poslednji put uređena Dejan : 15-10-2007 u 23:11
    SEO Optimizacija sajta

Datum priključivanja
    Jun 2005
    Poruka
    277
    Znas sta je najgore, onaj minus koji imas, sad si kod Kreditnog Biroa u dosijeu ocrnjen za sva vremena. Da, gasenje kosta 200 din, zalosno je da na tom izvodu ne pise da je racun ugasen, logicno to bi trebalo da je zadnja stavka u izvodu.

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,339
    Да, нигде не пише да је рачун угашен. Кад сам их питао хоћу ли добити неки папир да је рачун угашен, рекли су да могу добити потврду ако желим. Потврда кошта додатних 300 динара. ...
    Poslednji put uređena Dejan : 16-10-2007 u 10:26
    SEO Optimizacija sajta

Datum priključivanja
    Jun 2005
    Poruka
    277
    Да, нигде не пише да је рачун угашен. Кад сам их питао хоћу ли добити неки папир да је рачун угашен, рекли су да могу добити потврду ако желим. Потврда кошта додатних 300 динара. ...
    Da li si proverio u Kreditnom Bioru da li su te ocrneli u dosijeu. Sad imamo pored raznih tajnih dosijea i polu-tajni dosije iz kojeg se po potrebi nekome daju vasi brojevi telefona i taj neko vas posle uznemirava i kao fol uzeo slucajno broj iz imenika a ja znam da mog broja nema u imeniku.

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Pravila ostavljanja poruka

• Ne možete postaviti novu temu