Aliexpress WW
Prikaz rezultata 1 do 9 od ukupno 9

Tema: Sela!!!

Datum priključivanja
    Aug 2005
    Poruka
    352

Sela!!!

Krenulo je od nekih tamo zabiti bez asfalta, struje, skole...

Danas se i sela koja se nalaze u blizini nekog gradica polako prazne, kuce mogu da se kupe za sitne pare, a opet mladi iz tih gradica teze da odu u neki veci grad ...

Mozda na prvi pogled ne izgleda tako, ali ako obidjete, popricate, videcete da je stvar prilicno crna.

Ima neko ideju?

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,339
    Бежање у град је природна ствар. Али мислим да је би требао да постоји и обрнут тренд. Неки људи који живе у граду би радо отишли ван њега да имају могућност да по потреби брзо дођу до града. Али комуникације су нам такве да скоро нико неће да ризикује напуштање града.

За то какве су нам комуникације најбољи пример су Београд и Панчево. Раздаљина је 14 км (4-5 км од краја београдских насеља), али превоз између ова два места је очајан као да се ради о две неразвијене државе. Ова два места повезује пруга, али ко крене возом ризикује да пола пола пута препешачи због честих кварова и лоше пруге. Београд је политички у ужој Србији, а Панчево у Војводини и то је главна препрека да се организује добар превоз. Да су у БГД и Панчеву нормалне власти, из Панчева би се брже стизало на Нови Београд него рецимо из Мирјева које је део Београда. Људима би било све једно у ком од та два места живе, али овако...

Могу да замислим како је онда у другим, мањим местима.

По мени, држава би требало да побољша комуникацију између места и смањиће потребу за бежањем у градове.
    www.cent.rs - Besplatno probajte VoIP telefoniranje
    SEO Optimizacija sajta

Datum priključivanja
    Sep 2007
    Poruka
    10,812
    Пре две године, на путу за "Сунчане врхове" (Копаоник), свратили смо у Ђерекаре, село у коме је мој супруг био учитељ давних педесетих.
    Нова школска зграда, 8 ђака и стан за учитеља.
    Нико неће, кажу да дође. Уверена сам, да људи не знају где и шта им се пружа. Верујем да би се нашао млад брачни пар, који би дошао на Копаоник, обезбеђен стан и посао...
    А много је таквих примера.

Datum priključivanja
    Dec 2007
    Poruka
    126

Smile Najlepsi deo Srbije umire

Sta cete , sve seli u gradove , a nema lepseg sela od Srpskoga!!!

Datum priključivanja
    Nov 2008
    Poruka
    5,019
    Citat U originalu postavio/la M I L A N Pregled poruke

Danas se i sela koja se nalaze u blizini nekog gradica polako prazne, kuce mogu da se kupe za sitne pare, a opet mladi iz tih gradica teze da odu u neki veci grad ...

Mozda na prvi pogled ne izgleda tako, ali ako obidjete, popricate, videcete da je stvar prilicno crna.

Ima neko ideju?
    Ja imam ideju,da oni koji neće svoju kuću na selu nama koji smo u gradu pođilkanisali kao ja na primer,daju na korišćenje svoje kuće da im malo obrađujemo bašte.. jedno tri meseca i kada se saberemo da se mi vratimo u grad i tako svake godine.Zezam se.
    Naravno da je kako ti to kažeš stvar crna da crnja ne može biti ali moramo se pomiriti i sa činjenicom da nam je stanovništvo staro i da ako ovako nastavimo uskoro ćemo po onom proročanstvu svi stati pod jednu šljivu. Problem je u tome što seljaci nemaju svoja sredstva za čuvanje svojih proizvoda (jer se država već 60 godina upinje da joj se seljak ne obogati) i tako su u ‚‚milosti‚‚ da svoj rad naplaćuju po bagatelnim cenama,a da imaju svoje silose ili hladnjače drugačija bi se pesma pevala, da mogu slobodno da izvoze maline,šljive koje se dobro kotiraju u nekim zamljama,jabuke,žito,kukuruz...da ne nabrajam više, niko selo ne bi napuštao i išao u smrdljivu fabriku da radi na normu.Sela bi samim tim bila razvijenija pa ni mladi ne bi imali želju da odlaze u grad.

najbolji uslovi za zivot su u gradu, al selo nudi mogucnosti koje na asfaltu necete naci
    Poslednji put uređena iNtuitibe : 05-02-2011 u 14:54

Datum priključivanja
    Dec 2010
    Poruka
    31
    Citat U originalu postavio/la M I L A N Pregled poruke

Ima neko ideju?
    Ovako, super si postavio, ali odgovor je teško da se išta promeni ako se ne edukuje narod. Čak i ovakvo pisanje jeste podizanje glasa za bolju Srbiju. Naše selo treba da ide ka ekološkoj hrani, bar dok nas nisu zatrovali!

Pozz!

Datum priključivanja
    Sep 2011
    Poruka
    14
    Slažem se za ekološku hranu ali nažalost ne znam da li se sećate kada je izašao tekst u novinama pre 10-11 godina u kome se pisalo o tome kako nam amerikanci poklanjaju 50 tona genetski modifikovane sojine sačme s kojom se koliko sam razumeo hrani stoka i ima još neke primene, tako da su nam ukinuli mogućnost potpuno ekološke hrane i brendiranja upravo te grane privrede, jer kome treba uspešna Srbija a svi znamo da nam je u tome najveća šansa i da se upravo u protekloj deceniji vodila najveća bitka za pozicioniranje u ekološkoj trgovini (zdrava hrana organskog porekla). Pored toga, mi i dalje ne shvatamo koliki je potencijal sela, pa nema ni marketinga u tom pravcu, a kamoli ozbiljnih subvencija države da mlade zadrži na selu i edukuje ih u tom pravcu i na kraju plasira njihove proizvode po velikim cenama na svetskom tržištu, pa da ljudi žive i uživaju od svog rada na selu.

Datum priključivanja
    Dec 2010
    Poruka
    31
    Slažem se sa tobom da je jedno od rešenja u ekološkoj hrani. Ali nema ko to da isprati, svi hoće u veliki grad da se guraju i muče!

Pravila ostavljanja poruka

• Ne možete postaviti novu temu