Aliexpress WW   Banggood WW
Prikaz rezultata 1 do 8 od ukupno 8

Tema: konekcija dva modema

Datum priključivanja
    Nov 2003
    Poruka
    3

konekcija dva modema

pokusao sam da ostvarim konekciju izmedju dva modema - znaci jedan komp je dial-up server, a drugi ga poziva preko telefonske linije. Na oba racunara koristim XP. Citao sam po raznim forumima kako se sve podesava (incoming connecton, IP adrese, user, password...) i tako sam i podesio, ali modem jednostavno nece automatski da odgovori na poziv drugog modema. Da li postaoji nacin da rucno unesem komandu ATA (koja inace sluzi za "answer" na dolazeci poziv? ili postoji neki drugi nacin da podesim modem da odgovori na poziv?

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    970
    A nije ti dovoljno da se poveŽeš preko Hyper Terminal-a... tamo moŽeš i da kucaš ATA, ATD i ostale komande...

Datum priključivanja
    Nov 2003
    Poruka
    3
    Nije! Sa incoming connection u windowsXP mogu da koristim TCP/IP protikole, koji su mi potrebni za igranje.
    Neke igre podrzavaju direktnu konekciju modemom, (probao sam Colin McRae2 i FIFA2002) ali ni iz igre ne mogu da ostvarim konekciju. Stavim "Wait for call" ali modem nece da odgovori na dolazeci poziv.

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    100
    Instaliraj na jednoj strani bilo kakav Windows Server i RAS i to radi bez problema, sa XP-om nikad nisam probao.
    Mozda nije ono sto ti treba al radi

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    970
    Reci mi šta se dešava kad u Hyper Terminal-u podesiš "Wait for a call"?

U stvari trik je moŽda u sledećem... Neki modemi ne podrŽavaju "adaptive answer". Što znači da ako si npr. aktivirao faks, moraš da ga isključiš, pa da probaš da li će ti proraditi answer...

Datum priključivanja
    Nov 2003
    Poruka
    3
    Provalio sam gde je greska, modem je u pitanju. Imam Intel536EP i on jednostavno nece da odgovara na pozive. Pozajmio sam od drugova dva modema. Jedan je Lucent Win Modem, a drugi je Conexant SoftK56. Sa ova dva modema konekcija je proradila iz prve.
    Sad mi nije jasno zasto ovaj intelov nece da radi. Nije neki star - kupio sam ga pre 10 dana. Inace ovaj Intelov modem je hardverski a ova druga dva su softverska.

u Hyper Terminal-u stavim "Wait for call" (Intelov modem) i drugi racunar me poziva, telefon zvoni ali modem nece da odgovori na poziv.
    Sa druga dva radi normalno.
    Faks nisam aktivirao.

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    970
    Glavno da si resio problem... Ne znam sta moze da bude sa modemom... Verovatno drajver?
    Ja sam mislio da je to isto softverski...

Datum priključivanja
    Apr 2004
    Poruka
    25
    ahm? nemam pojma...ja sam probao sa istim modemom i radi...
    moj drug je imao isti

Pravila ostavljanja poruka

• Ne možete postaviti novu temu