Citat U originalu postavio/la Goya Pregled poruke
Ćao,
čini mi se da sam na pravom mestu. Imam pitanje vezano za osnivanje firme. Zanima me može li se osnovati preduzeće takvo da plaća porez i dažbine samo kad nešto uradi? Da li doo mora da ima zaposlene, ili može da posluje bez obaveze plaćanja doprinosa (zdravstveno, penzioni fond itd)?

Ako sam već negde zaposlen i plaćam dažbine, a hoću da budem vlasnik firme (i da sam obavljam poslove po potrebi), da li moram za sebe da plaćam sve ovo ponovo?

Unapred hvala.
Ovako ti porez platjash kada imash promet, ali shto se tiche zaposlenih to ti je obaveza, jer ti kao osnivach DOO-a postajesh automatski i zaposlen u njemu ( Neko mora biti direktor i isti mora imati doprinose po republichkom zakonu o radu i radnim odnosima ) Dakle, preduzetje ne mozhe pasti u stanje hibernacije ( U smislu da ti ne platjash nishta, pa kad ti neshto zatreba ti odradish i onda platish porez i doprinos, to je nemogutje )
Shto se tiche tog poreza to ide ovako, pri svakom poslu ga platjash, dakle nemash posla ne platjash porez. S' druge strane obaveze su da :
1. Platish godishnju registraciju preduzetja
2. Prijavish jednog ili vishe radnika ( Morash platjati doprinose )
3. Porez se platja samo kada se poslovanje obavlja.