Aliexpress WW   Banggood WW
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 39

Tema: Alternativna ekonomija

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,339

Alternativna ekonomija

На ТВ стално причају у уласку Србије у ЕУ као добром за економију, о привлачењу страних инвестиција субвенционисањем оних који инвестирају, стварањем стабилне економске климе, ... Све те приче су нас пре извесног времена довеле да шест месеци немамо Владу и да Србија буквално стане!

Имате ли предлоге шта може Србија да уради како би се развијала независно од чекања ЕУ, повољних кредита, ...?
    www.cent.rs - Besplatno probajte VoIP telefoniranje
    SEO Optimizacija sajta

Datum priključivanja
    Feb 2006
    Poruka
    3,603
    Mozda da pitamo Belorusiju..?

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,339
    Белорусија је донекле паметно урадила. плаћа гас 120 $ на 1000 кубика, док остали плаћају 170$. Али то су неки други односи.

Ми не можемо то да урадимо, али уместо што држимо цену бензина на ~1.20€ зато што је скочила цена нафте на светском тржишту, треба да спустимо бензин на 1€ или 0.95 центи. Напомињем да од тих ~1.20€ држава кроз акцизе и порезе узима око 60 центи што значи да има од чега да се чапне

Остали део је део из ЕУ. Словенија која председава ЕУ је то урадила кад се одвојила од СФРЈ. Италијанима, Аустријанцима се исплатило да пређу границу и уместо 10 добију 12 литара горива. Осим горива, успут су запосели ресторане по читавој Словенији. Успут су вероватно лети куповали и флаширану воду, цигарете...

Нас тренутно превозници заобилазе и иду преко Румуније и Бугарске, што је дужи пут. Са нижом ценом горива сви би се вратили и овде пунили резервоаре.

Цене горива у Европи су:

benzin2.jpg

Извор података http://www.aaroadwatch.ie/eupetrolprices/.
    Poslednji put uređena Dejan : 08-03-2008 u 11:15
    SEO Optimizacija sajta

Datum priključivanja
    Feb 2006
    Poruka
    3,603
    Mislim da nas zaobilaze, pre ,zbog abnormalne putarine i nestabilne politicke situacije.

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,339
    Мислим да политичка ситуација није за то проблем за привлачење комшија да копују 20% јефтинији бензин..

Турчину који иде шлепером за Турску је све једно куда ће ићи. Али ако може да резервоар напуни са 20% нафте више, сигурно ће то урадити. На резервоар од 200 литара он ће уштедети 40 литара или 30-40 евра. За ту дневницу ће возити искључиво кроз Србију.

Проблем су вероватно задржавања на царини, али то је проблем неорганизованости и није нерешив.
    SEO Optimizacija sajta

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,339
    Србија улаже велики новац у нове жичаре, хотеле и сл., али има један вид туризма који доноси више новца уз мање улагања.

Тренутно је по Европи популарно путовати бициклом. Због тога је била планирана изградња бициклистичка стазе која ће спајати север Европе са југом и топлим морима. Мада није "углађен" и изгледа као да овај вид туризма не доноси превише новца, он у паметним земљама доноси више пара него класичан туризам. Бициклиста дуже путује, мора на више места да спава, не може да носи велику количину хране и воде тако да је принуђен да их купује у локалним продавницама. ...

Када би били паметни и осмислили добру бициклистичку стазу привукли би доста туриста.
    SEO Optimizacija sajta

Datum priključivanja
    Aug 2005
    Poruka
    352
    Postoji jedna takva staza "Panonski put mira", mozda ju nastaviti?

http://www.somborvaros.org/data.php?...cat=out&id=133

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,339
    Да, та стаза може да се прошири. Са новцем за километар ауто пута може да се направи вероватно сто км бициклистичких стаза. Мислим да би општине могле саме да финансирају изградњу или да одређују најбоље путање. То је прилика да зараде и обични људи, а не само групације хотела.

ЕУ помаже изградњу стаза. Овде има једна вест: http://www.sportsavezbp.org.yu/bicikl.htm

У државама којима филозофирање о економији, авионима, камионима и сл. није јача страна, постоје туристичке агенције које организују бициклистичке туре. На следећем линку можете видети једну популарну туру http://www.biketoursdirect.com//?loc...l&tid=60&cid=3. А на линку http://www.biketoursdirect.com/ где се ми налазимо!
    SEO Optimizacija sajta

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,339
    Citat U originalu postavio/la M I L A N Pregled poruke
    Postoji jedna takva staza "Panonski put mira", mozda ju nastaviti?

http://www.somborvaros.org/data.php?...cat=out&id=133
    Хвала за линк!
    SEO Optimizacija sajta

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,339
    Тренутно огроман број људи из ЕУ, а поготово из земаља бившег СССР одлази у Дубаи како би куповали техничку и луксузну робу. Они тамо годишње остављају милијарде евра!

Повратна карта са аеродромским таксама Штутгарт - Београда кошта испод 100 евра. Повратна карта Штитгарт - Дубаи је драстично скупља.

Мислим да би Србија требала да искористи свој положај и постане нека врста безцаринске зоне као што је Дубаи.

Лично бих волео да Србија постане "Off Shore" држава, али о томе нећу у овој теми.
    SEO Optimizacija sajta

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,339
    Као што сам већ негде на форуму написао, мислим да би ђаке и студенте требали да уче да праве игрице и компонују музику за мобилне телефоне.

Та грана индустрије у свету доноси огроман новац!
    SEO Optimizacija sajta

Datum priključivanja
    Jan 2009
    Poruka
    1,550
    Ja imam sljedeci predlog i mislim da je relativno realan.Tvrdi se da je u inostranstvu oko tri miliona srba,plus raseljena lica sa podrucja bivse Yuge sto zajedno cini fascinantnu cifru.Ako bi drzava omogucila brzu dodjelu drzavljanstva svim srbima te donjela zakone o zastiti privatne svoine i iskreno stimulisala povratak poceo bi proces vracana.Ako se milion radno sposobnih srba odluci za povratak i unese u zemlju samo 50000 evra po osobi, mi razgovaramo o 50 000 000 000 evra.Taj novac bi prvenstveno otisao u gradjevinsku industriju sto bi izazvalo potraznju gradjevinskog materijala;namjestaja,tehnicke robe itd.Pocela bi ogromna rasprodaja srpske imovine u Hrvatskoj, Bosni a pare bi se salile u Srbiju.Ove cifre su mnogo vece od svh dosadasnjih ulaganja a donosioci novca nemaju mogucnost izbora kako da potrose novac.

Datum priključivanja
    Feb 2006
    Poruka
    3,603
    Citat U originalu postavio/la nedy1067 Pregled poruke
    Ja imam sljedeci predlog i mislim da je relativno realan.Tvrdi se da je u inostranstvu oko tri miliona srba,plus raseljena lica sa podrucja bivse Yuge sto zajedno cini fascinantnu cifru.Ako bi drzava omogucila brzu dodjelu drzavljanstva svim srbima te donjela zakone o zastiti privatne svoine i iskreno stimulisala povratak poceo bi proces vracana.Ako se milion radno sposobnih srba odluci za povratak i unese u zemlju samo 50000 evra po osobi, mi razgovaramo o 50 000 000 000 evra.Taj novac bi prvenstveno otisao u gradjevinsku industriju sto bi izazvalo potraznju gradjevinskog materijala;namjestaja,tehnicke robe itd.Pocela bi ogromna rasprodaja srpske imovine u Hrvatskoj, Bosni a pare bi se salile u Srbiju.Ove cifre su mnogo vece od svh dosadasnjih ulaganja a donosioci novca nemaju mogucnost izbora kako da potrose novac.
    A ko ce da natera iole pametnijeg Srbina da ulozi pare u ovu korumpiranu zemlju ili jos gore da ih stavi u srpsku banku.

Datum priključivanja
    Nov 2008
    Poruka
    5,019
    Citat U originalu postavio/la Dejan Pregled poruke
    На ТВ стално причају у уласку Србије у ЕУ као добром за економију, о привлачењу страних инвестиција субвенционисањем оних који инвестирају, стварањем стабилне економске климе, ... Све те приче су нас пре извесног времена довеле да шест месеци немамо Владу и да Србија буквално стане!

Имате ли предлоге шта може Србија да уради како би се развијала независно од чекања ЕУ, повољних кредита, ...?
    Srbija je mogla da uradi mnogo stvari od kada su nam skinuli sankcije na žaslost uradili smo šta smo uradili,svojoj deci ništa nećemo ostaviti,to da se ne lažemo,u svakom slučaju ništa dobro nam se ne piše u narednih 50 godina a ni ulazak u EU nam baš neće pomoći.Koliku su glupost namestili nama više ni Bog ne može da pomogne.

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,339
    Citat U originalu postavio/la dzoker Pregled poruke
    Srbija je mogla da uradi mnogo stvari od kada su nam skinuli sankcije na žaslost uradili smo šta smo uradili,svojoj deci ništa nećemo ostaviti,to da se ne lažemo,u svakom slučaju ništa dobro nam se ne piše u narednih 50 godina a ni ulazak u EU nam baš neće pomoći.Koliku su glupost namestili nama više ni Bog ne može da pomogne.
    Џокер с обзиром да си се једном бавила бизнисом, веома су мале шансе да будеш задовољна ако се запослиш негде, а поготово да будеш домаћица. Пало ти је самопоуздање из оправданих разлога. Надам се да ће ускоро да се поврати! Зато главу горе!
    SEO Optimizacija sajta

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Pravila ostavljanja poruka

• Ne možete postaviti novu temu