Aliexpress WW
Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 39

Tema: Alternativna ekonomija

Datum priključivanja
    Nov 2008
    Poruka
    5,019
    Citat U originalu postavio/la Dejan Pregled poruke
    Џокер с обзиром да си се једном бавила бизнисом, веома су мале шансе да будеш задовољна ако се запослиш негде, а поготово да будеш домаћица. Пало ти је самопоуздање из оправданих разлога. Надам се да ће ускоро да се поврати! Зато главу горе!
    Hvala ti Dejane, napokon da neko razume moje trenutno stanje.Toliko sam se razočarala da ne mogu da to opišem.Sav trud je otišao niz vodu.Ali ne predajem se ja tako lako,samo malo da se saberem (da izližem rane) i eto mene opet.Da budem domaćica?!-Bolje da me nema! Hvala ti još jednom!

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,339
    Citat U originalu postavio/la dzoker Pregled poruke
    hvala ti dejane, napokon da neko razume moje trenutno stanje.toliko sam se razočarala da ne mogu da to opišem.sav trud je otišao niz vodu.ali ne predajem se ja tako lako,samo malo da se saberem (da izližem rane) i eto mene opet.da budem domaćica?!-bolje da me nema! Hvala ti još jednom!
    Овде држава као да покушава да уништи мале фирме, тако да није тешко да те доведу до затварања. Само сама себи можеш помоћи. Друге не слушај! И ако већина њих има најбољу намеру да ти помогне, највероватније никад нису покушали да се баве предузетништвом и неразумеју шта то значи.

Влада истиче раднике као битне за државу, али да је паметна предузетнике би чувала "као мало воде на длану"!
    www.cent.rs - Besplatno probajte VoIP telefoniranje
    SEO Optimizacija sajta

Datum priključivanja
    Nov 2008
    Poruka
    5,019
    Овде држава као да покушава да уништи мале фирме, тако да није тешко да те доведу до затварања. Само сама себи можеш помоћи. Друге не слушај! И ако већина њих има најбољу намеру да ти помогне, највероватније никад нису покушали да се баве предузетништвом и неразумеју шта то значи.

Влада истиче раднике као битне за државу, али да је паметна предузетнике би чувала "као мало воде на длану"!

Ovde je greška što su pustili mega i super markete,tamo možeš da kupiš svega po jeftinijim cenama, tako da se ljudi, normalno, okreću njima a ne malim radnjama.Preduzetništvo kod nas neće na pravilan način ni zaživeti zbog toga što nema zdrave konkurencje tj. mi smo tržišno orijentisani samo na papiru.Kod nas još uvek ima jakog monopola i oligopola, mali njima ne mogu da pariraju i gase se,zbog nemogućnosti da zdravo uđu na tržište,o plasmanu robe i da ne govorimo.Stanovništvo je siromašno iako se čini da nije,svi su zaduženi do guše sa raznim kreditima,presipaju iz šupljeg u prazno.Preko tv-a govore kako bi trebalo da ljudi otvaraju svoje radnje,ma lako je otvoriti ali je teško opstati,teorija je divna, ali praksa je nešto sasvim drugo.

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,339
    Већ сам поменуо игрице као ствар на којој се може добро зарадити. На овом форуму има и тема о Skype игрицама. Препоручена продајна цена једне Skype игрице је 4.99 $/€ за стандардну, или 9.99 $/€ за игрицу која има више нивоа. Предност имају игрице израђене у Flashu (као оне у игроници), али могу и друге врсте игрица. Skype има 360 милиона корисника. Њима одговара да имају добре игрице тако да ће вас подржати.

Мишковић је у Србији која има мање од 10 милиона становника постао милијардер. У зависности од тога какву игрицу направите зависи хоћете ли га стићи или не.

Ако неком треба помоћ, нека се јави. Ако неко има добар сценарио за игицу, нека се јави.
    SEO Optimizacija sajta

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,339
    Најбоље продавани сингл у дигиталном формату 2008. години је
    [media]http://www.youtube.com/watch?v=tqDBa11MuDo[/media]

Продат је у 9.1 милиона примерака. За оне који кажу "ко још плаћа на интернету кад може да даунлодује бесплатно", морам да напоменем да 95% песама преузетих са интернета преузето без плаћања. Али 5% оних који су платили, од Лил Вејна су направили милионера.

Дакле, уместо што улажу у Заставу, педерске организације и сл., владари би требали да улажу у клинце који могу да направе добре песме и видео игрице!
    SEO Optimizacija sajta

Datum priključivanja
    Nov 2008
    Poruka
    5,019
    Најбоље продавани сингл у дигиталном формату 2008. години је
    [media]http://www.youtube.com/watch?v=tqDBa11MuDo[/media]

Продат је у 9.1 милиона примерака. За оне који кажу "ко још плаћа на интернету кад може да даунлодује бесплатно", морам да напоменем да 95% песама преузетих са интернета преузето без плаћања. Али 5% оних који су платили, од Лил Вејна су направили милионера.

Дакле, уместо што улажу у Заставу, педерске организације и сл., владари би требали да улажу у клинце који могу да направе добре песме и видео игрице!
    Ja neću umreti dok ne naučim kako se prave video igrice (ne zbog para već iz kaprica)samo ako imaš da mi preporučiš literaturu ako je u opšte ima na srpskom.To mi je želja od detinjstva ali su me životni putevi odvukli na umetnost i ekonomiju.

Datum priključivanja
    Jan 2009
    Poruka
    1,550
    Citat U originalu postavio/la Mare Pregled poruke
    A ko ce da natera iole pametnijeg Srbina da ulozi pare u ovu korumpiranu zemlju ili jos gore da ih stavi u srpsku banku.
    Opet ja .Pametan nisam .Dobrovoljac ili .....Ako ne u banke onda u kuBANKE a mozda ima imesta kod patka Baje u sefu? Sta je alternativa?Pozdrav

Datum priključivanja
    Jan 2009
    Poruka
    1,550
    Hvala ti Dejane, napokon da neko razume moje trenutno stanje.Toliko sam se razočarala da ne mogu da to opišem.Sav trud je otišao niz vodu.Ali ne predajem se ja tako lako,samo malo da se saberem (da izližem rane) i eto mene opet.Da budem domaćica?!-Bolje da me nema! Hvala ti još jednom!
    Domacica,to nikakoPoslovna zena,to svakako.Ma vredi ziveti .Pozdrav i iskrena podrska

Datum priključivanja
    Nov 2008
    Poruka
    5,019
    Citat U originalu postavio/la nedy1067 Pregled poruke
    Domacica,to nikakoPoslovna zena,to svakako.Ma vredi ziveti .Pozdrav i iskrena podrska
    Hvala i tebi nedy1067,ko god da si! Moja apatija verovatno proističe iz horoskopskog znaka Bika koji je simbol materijalne snage,pa nas gubitak materijalnog zaboli, k'o da smo, ne daj Bože, izgubili bližnjeg.

Datum priključivanja
    Jan 2009
    Poruka
    1,550
    Hvala i tebi nedy1067,ko god da si! Moja apatija verovatno proističe iz horoskopskog znaka Bika koji je simbol materijalne snage,pa nas gubitak materijalnog zaboli, k'o da smo, ne daj Bože, izgubili bližnjeg.
    Nema na cemu,zbog gubitka materijalnog se ne brini jer si ga ti stvorila svojom voljom i rukama i opet ces.I na kraju iz licnog iskustva ako mi vjerujes.Koliko sam puta ja propadao (dok nije kliknulo) je za knjigu rekorda.Puno pozdrava iz Sidneja

Datum priključivanja
    Nov 2008
    Poruka
    5,019
    На ТВ стално причају у уласку Србије у ЕУ као добром за економију, о привлачењу страних инвестиција субвенционисањем оних који инвестирају, стварањем стабилне економске климе, ... Све те приче су нас пре извесног времена довеле да шест месеци немамо Владу и да Србија буквално стане!

Имате ли предлоге шта може Србија да уради како би се развијала независно од чекања ЕУ, повољних кредита, ...?
    Mi Srbi i ostali koji žive ovde, trebalo bi da iskoristimo ovu ekonomsku krizu pa da učimo strendžere kako se preživljava sa 5 evra mesečno.Mislim da bi posle toga naša zemlja doživela pun prosperitet,da dobro unovčimo naše iskustvo kada smo već fabrike dali za ban-badava.

Datum priključivanja
    Nov 2008
    Poruka
    5,019
    Nema na cemu,zbog gubitka materijalnog se ne brini jer si ga ti stvorila svojom voljom i rukama i opet ces.I na kraju iz licnog iskustva ako mi vjerujes.Koliko sam puta ja propadao (dok nije kliknulo) je za knjigu rekorda.Puno pozdrava iz Sidneja
    Kada si već sa nama, mogao bi da podeliš iskustva iz daleke nam države u kojoj se nalaziš i kažeš nam da li tamo ima nekih podsticaja za preduzetnike,neka iskustva (ne moraju biti tvoja) i sl.

Datum priključivanja
    Jan 2009
    Poruka
    1,550
    Kada si već sa nama, mogao bi da podeliš iskustva iz daleke nam države u kojoj se nalaziš i kažeš nam da li tamo ima nekih podsticaja za preduzetnike,neka iskustva (ne moraju biti tvoja) i sl.
    Neznam sta te tacno zanima ali cu ti dati par primjera.1)Papirologija je svedena naminimum,za dan mozete otvoriti preduzece sa limitiranim kapitalom,a trosak za to se odbija od bruto prihoda.2)Porez za tri meseca se moze uraditi za nekoliko sati,a uplacuje se sa zakasnjenjem od jednog meseca. 3)Ako zaposlite nekog ko je dugo nezaposlen ili uzmete segrta ili domorodca mozete imate pravo da dobijete 6 500 dolara po glavi.Ovo se odnosi na 15-20 sati nedeljno.4)U nekim granama indusrrije kao npr.izvoz kvalifikujete se za dodatak od 30-60 hiljada dolara ako predjete (bilo) pola milona dolara.5)Obican covek moze da dobije pomoc za kupovinu kuce u iznosu od 14-21 hiljade dolara (prva kuca).Toliko za sada,ako te zanima nesto odredjeno slobodno pitaj.Vjerojatnu da mogu da da ti odgovorim i na slozenija pitana jer sam ovde zavrio biznis studije.Pozdrav

Datum priključivanja
    Nov 2008
    Poruka
    5,019
    Neznam sta te tacno zanima ali cu ti dati par primjera.1)Papirologija je svedena naminimum,za dan mozete otvoriti preduzece sa limitiranim kapitalom,a trosak za to se odbija od bruto prihoda.2)Porez za tri meseca se moze uraditi za nekoliko sati,a uplacuje se sa zakasnjenjem od jednog meseca. 3)Ako zaposlite nekog ko je dugo nezaposlen ili uzmete segrta ili domorodca mozete imate pravo da dobijete 6 500 dolara po glavi.Ovo se odnosi na 15-20 sati nedeljno.4)U nekim granama indusrrije kao npr.izvoz kvalifikujete se za dodatak od 30-60 hiljada dolara ako predjete (bilo) pola milona dolara.5)Obican covek moze da dobije pomoc za kupovinu kuce u iznosu od 14-21 hiljade dolara (prva kuca).Toliko za sada,ako te zanima nesto odredjeno slobodno pitaj.Vjerojatnu da mogu da da ti odgovorim i na slozenija pitana jer sam ovde zavrio biznis studije.Pozdrav
    Jer vidite ljudi kako se se podstiče izvoz, a ne kao ovde kod nas!
    E,sada me interesuje te pare koje se dobijaju za zapošljavanje radnika, da li u slučaju da ga otpustiš ili da ti se firma iz nekog razloga zatvori. moraš da vratiš ili ne? Šta su vama ti domoroci neka posebna vrsta ljudi?
    Kako plaćate porez, 4 puta godišnje?
    Jer istina da u Australiju ne smeš da uneseš drvene predmete? Ja sam baš skoro kupila jednog ‚‚crnčića‚‚ od drveta uvoz iz Australije,za kojeg važi po verovanju tih vaših ‚‚domorodaca‚‚ da je čuvar kuće od zlih duhova (i ljudi).
    Imam dosta pitanja ali drugom prilikom

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,339
    Ако сам добро чуо, из Аустралије је забрањено износити новац и пензионер који дуже од 6 месеци борави ван Аустралије губи право на пензију. Да ли је истина?
    SEO Optimizacija sajta

Pravila ostavljanja poruka

• Ne možete postaviti novu temu