Aliexpress WW

Pregled rezultata glasanja: Bitnije mi je

Glasova
2. Ne možete učestvovati u ovom glasanju
  • da Srbija postane pravna država!

2 100.00%
  • da Srbija sarađuje sa Haškim tribunalom!

0 0%
Prikaz rezultata 1 do 2 od ukupno 2

Tema: Prvo obraćanje Ministarke

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,339

Prvo obraćanje Ministarke

Министарка Снежана Маловић у свом првом обраћању медијима је говорила само о сарадњи са Хагом, а није ни поменула да у Србији спорови трају по десет и више година. Да се добрим адвокатом сматра онај који потплати судију. Да има доста судија које су то постале захваљујући политичким везама, а не стручности, ... Hag jedan od prioriteta nove Vlade.

То њено обраћање ме је навело да се запитам да ли је грађанима Србије битнија добра сарадња са "Хагом" или решавање проблема у правосуђу Србије? Да ли је то признање да немамо судије који могу да суде оптуженима за ратне злочине? Да ли би требали да сва суђења из Србије преместимо у Хаг?
    Poslednji put uređena Dejan : 23-07-2008 u 12:14
    www.cent.rs - Besplatno probajte VoIP telefoniranje
    SEO Optimizacija sajta

Datum priključivanja
    Feb 2006
    Poruka
    3,603
    Citat U originalu postavio/la Dejan Pregled poruke
    Министарка Снежана Маловић у свом првом обраћању медијима је говорила само о сарадњи са Хагом, а није ни поменула да у Србији спорови трају по десет и више година. Да се добрим адвокатом сматра онај који потплати судију. Да има доста судија које су то постале захваљујући политичким везама, а не стручности, ... Hag jedan od prioriteta nove Vlade.

То њено обраћање ме је навело да се запитам да ли је грађанима Србије битнија добра сарадња са "Хагом" или решавање проблема у правосуђу Србије? Да ли је то признање да немамо судије који могу да суде оптуженима за ратне злочине? Да ли би требали да сва суђења из Србије преместимо у Хаг?
    Mislim da je korupcija i nesposobnost u pravosudnom sistemu ove zemlje crna rupa koja uvlaci i ostale institucije u sebe i da je potreban drastican rez...sto mislim da ne odgovara, pre svega "klubu privrednika" a onda i vlasti...
    Ali ne bi to nesto povezivao sa Hagom, mislim da su to dve odvojene stvari.
    Saradnja sa Hagom je stvar ultimativne saradnje sa Evropom ili ciste prinude ako tako vise volis a pravosudni sistem stvar nasledja u kojem su postene sudije ubijane, slane u penziju ili u najmanju ruku nisu napredovali u sluzbi, posteni advokati ostali bez posla a najuspesniji advokati su bivsi policajci koji su izasli iz policije sa reputacijom saradnika kriminalnih grupa... u tom sektoru ne ocekujem brze promene.

Pravila ostavljanja poruka

• Ne možete postaviti novu temu