U časopisu Geopolitika od 7.5.2008 na strani 66, naišao sam na članak potpisan od strane dr med. Tatjane Đorđević koji govori vrlo negativno o obavezi vakcinacije kod nas.
Citiraću neke delove tog teksta
"...zna se da se kod neke dece vakcinisane MMP vakcinom javljaju simptomi autizma i drugih neuroloških poremećaja. Na ovaj način narušava se prvi princip u medicini..." "... prvenstveno ne naškoditi!..."
"...sada "veliki stručnjaci" izmišljaju vakcine za bolesti koje deca lako prebole..."
"...O VAKCINAMA:
Poreklo vakcina nije nepoznato. Vakcine se primenjuju još u staroj kineskoj medicini u domenu preventivne medicine tj. spekulacije "jin-jang sila koje se neprestano bore u organizmu" - naučno nema šta!? U tom smislu vršena je vakcinacija i zaštita od velikih boginja, koje su u kini primenjivane daleko pre nego nego u drugim zemljama - piše u udžbeniku za studente medicine. Za one koji ne znaju : Jin-jang predstavlja jednu demonsku zabludu koja se suprotstavlja hrišćanstvu, a posebno pravoslavlju, ali koja se kao kukavičje jaje, na razne načine pokušava podmetnuti u svim sferama društva. On predstavlja, kako to tvrdi filozofija Dalekog istoka, mehanizam kosmičkog poretka..."
"... u istom udžbeniku se mogu naći podaci... prva vakcinacija protiv variole vere izvedena je na deci..."

U ovom tekstu još se govori o tome da vakcinacija može biti uzrok leukemije i citomegalovirusa ali je rečenica mnogo velika pa me mrzelo citirati je (lepo je objašnjeno kako i zašto)

Sad. Ja sam otac deteta od 2 godine i planiram još dece. Nisam lekar i ovaj tekst me je jako zabrinuo. Zbog toga mi nije bilo teško prekucati delove ovog teksta, da bi obavestio druge i dobio mišljenje drugih ljuidi. Molim svakoga ko bude govorio u korist vakcinacije da pre toga napiše i svoje zvanje, da bi imao uvid u stručnost onoga ko iznosi pozitivno mišljenje o vakcinaciji.