Aliexpress WW
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 10

Tema: Široki povoj

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,339

Široki povoj

Зна ли неко зашто код нас лекари инсистирају на широком повоју? Распитао сам се код пријатеља и на "истоку" и на "западу" и нигде не практикују широки повој.
    www.cent.rs - Besplatno probajte VoIP telefoniranje
    SEO Optimizacija sajta

Datum priključivanja
    Aug 2005
    Poruka
    352
    I kod nas zavisi od bolnice do bolnice.
    To je zbog kukova, naki savetuju neki ne.

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,339
    Били смо код лекара и све је уреду са куковима. Нисмо стављали широки повој.

SEO Optimizacija sajta

Datum priključivanja
    Nov 2008
    Poruka
    5,019
    Citat U originalu postavio/la Dejan Pregled poruke
    Били смо код лекара и све је уреду са куковима. Нисмо стављали широки повој.

Ovog puta ste imali srece sledeci put ga ipak stavljajte.Nemoj da dopustis da ti dete pati ceo zivot zbog lekarskog eksperimenta.Moja tetka je zbog toga imala problema ceo zivot i skoro je operisala tj. menjala oba kuka ne mozes ni da zamislis njene muke do operacije a operacju je imala kad je napunila 42 godine.Nisu babe bile lude sto su decu tako povijale a nije bilo ni jednog doktora to da im kaze.

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,339
    Citat U originalu postavio/la dzoker Pregled poruke
    ovog puta ste imali srece sledeci put ga ipak stavljajte.nemoj da dopustis da ti dete pati ceo zivot zbog lekarskog eksperimenta.moja tetka je zbog toga imala problema ceo zivot i skoro je operisala tj. Menjala oba kuka ne mozes ni da zamislis njene muke do operacije a operacju je imala kad je napunila 42 godine.nisu babe bile lude sto su decu tako povijale a nije bilo ni jednog doktora to da im kaze.
    Управо бабе знају да направе проблем. Док сам се распитивао везано за широки повој сазнао сам да су раније бабе стезале бебама ноге, поготово девојчицама, како би кад порасту имале праве ноге. То је доводило до ишчашења кукова. До исчашења кукова долази и приликом порођаја и због тога се врши редовно снимање кукова код беба. Кад се твоја тетка родила нису могли да снимају и вероватно нису на време открили поремећај.

У Русији и у Аустрији нису чули да широки повој. Деци стављају само памперс који има сличну улогу. Мом братанићу су стављали широки повој до три месеца, а онда им је неки чувени београдски педијатар рекао да не морају више да га користе.

Мислим да је најбитније да се врши редовна контрола кукова.
    SEO Optimizacija sajta

Datum priključivanja
    Mar 2009
    Poruka
    16
    Ja sam sam stavljala siroki povoj preko pampersa ipak nisam htela rizikovati...Ipak sam ja za to...Iskreno sto se doktora tice, jedan prica jedno, drugi drugo ,vise ni u njih nemam poverenja.

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,339
    Citat U originalu postavio/la Neizbezna Pregled poruke
    Ja sam sam stavljala siroki povoj preko pampersa ipak nisam htela rizikovati...Ipak sam ja za to...Iskreno sto se doktora tice, jedan prica jedno, drugi drugo ,vise ni u njih nemam poverenja.
    Неизбежна добродошла на форум!

Ни ја немам поверења у докторе, али нажалост ни ја ни супруга не поседујемо довољно знања да их не слушамо.
    SEO Optimizacija sajta

Datum priključivanja
    Mar 2009
    Poruka
    16
    Hvala na dobrodoslici
    S godinama i sam pocnes da se razumes u sve to...

Datum priključivanja
    Apr 2009
    Poruka
    203
    Cinjenica je da u Americi,gde se siroki povoj ne praktikuje ,samo jedno od 5 000 dece ima problem sa kukovima!
    Kod nas,u Srbiji (gde se jedino jos koristi siroki povoj,ne svuda i ne vise toliko cesto) 5-10% dece ima problema sa kukovima i to sve deca kojima je stavljan siroki povoj!
    Razmislite malo,pogledajte pampers,tako je kreiran da zapravo drzi kukove isto onako kako kukovi stoje i kad stavite jos neku pelenu!
    Uostalom,probajte,oni koji imaju decu!
    Ja iskreno ni jednom svom detetu(imam ih dvoje) nisam stavljala siroki povoj,vec samo pampers!Sa cetiri meseca su imali vec formirane i cvrste kukove!
    Moja sestra je stavljala siroki povoj sinu i mali je imao problem sa desnim kukom,tj ispalom casicom!
    Meni su te silne pelene izmedju nogica dece samo maltretiranje i cerecenje!Zaista!
    Ko nema u vuglu ima u googlu : )

Datum priključivanja
    Jul 2009
    Poruka
    7
    Siroki povoj, po meni bas i nema nekog smisla. Ako je dete rodjeno sa normalnim kukovima, oni ce se pravilno i formirati. Ako su pak pri porodjaju iscaseni, siroki povoj nece pomoci. Mi nismo to stavljali uopste (i ratovali sa mnogobrojnim strinama, tetkama i ostalima) i nikad nije bilo problema sa kukovima. To niko na svetu ne stavlja svojoj deci osim nas, a opet Srbija je pri vrhu liste po broju beba sa iscasenim kukovima. Mozda bi trebalo babice da obrate malo vise paznje pri porodjajima, a ne samo da "odrade" pos'o...

Pravila ostavljanja poruka

• Ne možete postaviti novu temu