Aliexpress WW

Pregled rezultata glasanja: Da li Vam se dopada ova ideja-tema-inicijativa?

Glasova
3. Ne možete učestvovati u ovom glasanju
  • -O čemu ovaj žvak-brblj-truć...

0 0%
  • -Šta mu je to nautika, kome to treba, paljevina...

0 0%
  • -Kad nema bolje pogledaću...

0 0%
  • -Možda je ideja na mestu, čitaću, ali pisati neću...

0 0%
  • -Lepo je ploviti, podržavam, čitam, pišem...

3 100.00%
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 17

Tema: Plovidba panonskim morem

Datum priključivanja
    Jun 2008
    Poruka
    287

Plovidba panonskim morem

Da li Volite da plovite?
    Da li volite krstarenja?
    Da li znate za Panonsko more?

Panonskog mora nema odavno, toliko davno da je uopšte čudo da ga neko i pominje. Ali to je onako simbolicno ima za ove naše reke, rečice i kanale kojima se može ploviti.

Ne znam da li znate da su krstarenja rekama ekskluzivnija od morskih?

Ni sam do nedavno nisam znao da je u Evropi popularna i plovidba kanalima, da se organizuju krstarenja. A nešto tih plovnih kanala imamo i mi. Samo smo mi očito bangavi za sve što ima veze sa prirodom. Posebno ljudi u velikim gradovima (realnije velikom gradu zvanom Beograd)

Pokušaću da u sledećem periodu predstavim neke naše plovidbe, a bilo bi lepo da taj pokušaj ne bude usamljen, možda još neko ovde plovi, možda bi želeo da podeli to sa ostatkom internet populacije?

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,339
    Разговарао сам са човеком који је одавде до Атлантика крстарио својим "чамцем". Каже да је цела Европа испресецана каналима и да је тамо хит такав одмор. Каже и да се у већини места где имају уређена пристаништа за вез не плаћа ништа. Струју и воду дају за Џ! Он своју јахтицу држи привезану у центру Париза и на њој има телефон, струју, воду и све то за ако се добро сећам испод 100€ месечно!

Лично бих волео да крстарим неком једрилицом. Кад мало порастем купићу [media]http://www.youtube.com/watch?v=PjgJfl73eX0[/media]. У "Проклета је Америка" нов кошта испод 14.000€.

Не знам шта је са каналом ДТД? Mоже ли њиме да се плови? Раде ли преводнице? Има ли где да се купи гориво?
    www.cent.rs - Besplatno probajte VoIP telefoniranje
    SEO Optimizacija sajta

Datum priključivanja
    Sep 2007
    Poruka
    10,812
    Некада давно, када бејах ваших година, била је атрактивна Регата од 4. до 7. јула (од Дана борца до Дана устанка), под покровитељством "Илустроване политике". Пловило се од Београда, са Лида, Војвођани би се прикључили на Чарди Бездан, до Аљмаша (Осијек); Дунавом, Тисом, а враћало преко Великог Бачког Канала - Сомборског Штранд-а, Бачког Моноштора и завршница на Ајфеловој преводници у Бездану. За Војвођане је ово био крај регате, Београђани би настављали пут куће. Касније је Регата продужена на две недеље.
    Изгледали су као весели карневал, у комбинацији јахти и дрвених чамаца са мотором. Вијориле су се заставе, тада СФРЈ, чамци били "окићени" димљеним смуђевима, живим кокошима и петлићима, који би били "жртвовани" за котлић, уз логорске ватре.
    Испраћала сам синове на тај весели "пут који су нестрпљиво ишчекивали годину дана". Враћали би се мокри, боје куваних јастога, са по једном гуменом чизмом, мокрих џакова за спавање, избушених душека, исцепаних шатора, промукли од песме, "пуних батерија". Једне је године освануо чланак "Браћа Терзић, најспорији, а највеселији напуштају Осијечку луку". Ко зна, зна, ко не зна - симпа звучи. Заспали су у конвоју, пробудила их вода, полупотопљеног чамца. Жао им беше само пуне гајбе вина, која и данас на дну Дунава чека срећног проналазача.
    Вероватно у архиви "Илустроване политике" може да се прочита много згодица са ових симпатичних регата.
    А унука ћу одмах задужити да интервјуише оца и стрица. Чекамо извештај SO profesor-a.
    (успела сам да пронађем један архивски чланак -
    http://images.search.yahoo.com/image...sigb=13frifgi6
    Prikačene slike Prikačene slike
    Poslednji put uređena plantaže : 22-09-2008 u 17:54

Datum priključivanja
    Jun 2008
    Poruka
    287

malo o regatama

Regata ilustrovane je išla skoro tri decenije. Prevodnica kod Bezdana se više ne koristi i propada. Izvođač radova je bio Ajfelov građevinski biro i to je prvi objekat u Evropi u kome je primenjen sistem podvodnog betoniranja. Vrata teška 12 tona su otvarana ručno. Četvoro ljudi je oko pola sata vrtelo dok je lio znoj sa njih u potocima, tako sada pričaju oni koji su to doživeli.

Postoji i kod Bečeja prevodnica koja se takođe pripisuje Ajfelu. Ali izgleda je delo Gustava Ajfela samo konstrukcija koja je otvarala prevodnicu, i uradio je to navodno 8 godina posle znatno čuvenijeg tornja.

Odgovor Dekiju je da nije pažljiv na času, i pod hitno da izdvoji vreme da pogleda slike sa plovidbe panonskim morem, kanalima itekako može da se plovi, i nikada nisu bili lepši. Bar oni koji su lepi, oni koji su ružni su još ružniji, i njima se ne plovi.

Inače malo da se hvalim, učestvovao sam na regati sa slika, i na onoj levo treba negde i da je moj brodić. Link koji je postvaljen iznad je bio poziv na poslednju regatu. A regate su najčešće išle za Segedin, bar ove kasnije za koje ja znam...

Eto toliko, kad pogodite mesto koje sam zadao, daću linkove za galerije...

Datum priključivanja
    Sep 2007
    Poruka
    10,812
    Citat U originalu postavio/la Skituljko Pregled poruke
    Prevodnica kod Bezdana se više ne koristi i propada. Izvođač radova je bio Ajfelov građevinski biro i to je prvi objekat u Evropi u kome je primenjen sistem podvodnog betoniranja. Vrata teška 12 tona su otvarana ručno. Četvoro ljudi je oko pola sata vrtelo dok je lio znoj sa njih u potocima, tako sada pričaju oni koji su to doživeli.
    http://www.srbijauzivo.co.yu/showthread.php?t=3458
    у теми Бездан, имамо снимак Преводнице

Datum priključivanja
    Jun 2008
    Poruka
    287
    Citat U originalu postavio/la plantaže Pregled poruke
    http://www.srbijauzivo.co.yu/showthread.php?t=3458
    у теми Бездан, имамо снимак Преводнице
    hm... na slici nije prevodnica koja se zove ajfelova, da jeste sa druge strane dunava bi bila Batina u hrvatskoj
    Poslednji put uređena Skituljko : 23-09-2008 u 15:23

Datum priključivanja
    Sep 2007
    Poruka
    10,812
    Citat U originalu postavio/la skituljko Pregled poruke
    hm... O prevodnici cemo kasnije, na slici nije prevodnica koja se zove ajfelova, da jeste sa druge strane dunava bi bila batina u hrvatskoj
    Скитуљко, пуно сам патика "подерала" на том делу Шебешфока до Дунава, да не могу погрешити у фотки преводнице. Снимано из тог угла, види се Батина, "с оне стране Дунава", али не и Јулка (споменик).
    Добро, ево још један снимак

Datum priključivanja
    Jun 2008
    Poruka
    287
    To jeste cuvena prevodnica, a takođe obožavam Šebeš Fok, Bezdan, Bajski kanal, kao i ceo taj kraj oko Sombora, pa gore Severozapadno, i oduševljavaju me ljudi koji tamo žive i njihova urednost i pedantnost. Nedavno smo plovili tuda i stvarno smo uživali...

Prilažem nekoliko fotografija dotične prevodnice

Mada kada sam pokrenuo temu plovidba, mislio sam u globalu na plovidbu, ne baš ovako detaljno, ali...

Nego još niste rešili zadatak u -Koje je ovo mesto?

Datum priključivanja
    Jun 2008
    Poruka
    287

Jedna od lepsih plovidbi kod nas

Od Beograda Dunavom do Slankamena i ušća Tise.
    Tisom do Bečeja pa ulazak u kanale DTD.
    Poseta staroj bečejskoj prevodnici.
    Plovidba kanalima i prolazak kroz brodske prevodnice što je poseban doživljaj do Sombora.
    Od Sombora najlepšim vodotokovima koje je ljudska ruka stvorila, a priroda posle malo uredila. Ovi kanali su jednostavno prelepi, i za plovidbu, a i što se tiče biljnog i ptičjeg sveta. Dok plovite društvo Vam prave čaplje, patke, laste... Kad ste zadnji put videli lastu? A ovde na stotine lete ispred Vas.
    Naj severozapadnija tačka je Šebeš Fok, jedno prelepo vikend naselje. Mada ovde je sve lepo, ljudi koji žive u ovim krajevima jednostavno vole da im je lepo i trude se...
    Povratak je kanalima do Bogojeva, a onda se tu izlazi na Dunav i plovi nizvodno. Poseta Bačkoj Palanci se podrazumeva, naravno i noćenje u Tikvari. Takođe poseta Novom Sadu, i njihov Dunavac. Čortanovačka ada, Belegiške ade, Batajska ada.... kilometri peščanih plaža...

Galeriju fotografija sa te plovidbe, možete pogledati na sledećoj adresi:

http://www.beogradac.com/galerija/th...s.php?album=51

p.s. a pre nego što kliknete skuvajte kafu ili čaj, možda neko pićulence, prinesite neke keksiće, pa makar to bili i čajni kolutići, mada dobra je i Plazma, udobno se zavalite i uživajte u (bar nekim) fotkama sa ovog krstarenja....
    • Tip fajla: jpg p1.jpg (58.7 KB, 520 pregleda)
    • Tip fajla: jpg p2.jpg (45.3 KB, 503 pregleda)
    Poslednji put uređena Skituljko : 25-09-2008 u 23:06

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,339
    Има ли комараца? Могу ли они да покваре пловидбу?
    SEO Optimizacija sajta

Datum priključivanja
    Jun 2008
    Poruka
    287
    Komarci mogu sve da pokvare, ali je pre svega čovek taj koji kvari komarce....

Ili da budem precizniji, u krajevima gde je prisustvo čoveka minimalno, a gde ekološki sistem nije narušen komaraca skoro da nema. Tako da ni na Đerdapu ni u Šebeš foku nećete imati problema sa njima. Iako komarce ljudi vezuju za vodu, čak i u krajevima gde ima jako puno doticne grupacije oni su aktivni najviše sat vremena. Kad padne mrak, pa do prve vlage, rose, ili kako se to vec zove. Taj period se eliminiše spuštanjem tende, nekom kremom, autanom, garderobom...

u suštini samo jednom smo imali problem sa komarcima, kada po najvećoj vrućini nije pomagalo ni stajanje u dimu... kada zatvorimo čamac i isprskamo ih ujutro ih čistimo metlicom... ali kažem to se dogodilo jednom....

tako da komarci nisu pretnja

Najveća mana ovog vida nautike je neaktivnost, i to se rešava plivanjem, šetnjama, a još i najbolje je poneti bicikl... pa možete istražujete okolinu... ujutro ili uvece biciklirate po Miroču, a onda kupanje u đerdapskoj klisuri... ko sme

Datum priključivanja
    Jun 2008
    Poruka
    287

Regate Ilustrovane Politike

Pomenute su... postojale su... više ne postoje... bile su lepe... bile su osporavane... pratile su živote ljudi... trajale su skoro tri decenije...

Relativno kasno smo krenuli na ove regate, i učestvovali smo na 4... dva puta do Bezdana, preciznije Šebeš Foka i Kenđije, mesta poznatih samo malom broju ljudi... a verovatno to tako i treba, jer čovek je taj koji sve pokvari pa i prirodu... dva puta do Segedina...

Opisao sam kako je to izgledalo na prvoj našoj regati inače 24. regularno gledano... te regate nisu imale takmičarski karakter, već samo odmor, uživanje, razonoda...

Ko želi da čita:

http://www.beogradac.com/index.php?o...d=68&Itemid=40

a ko bi samo slike

http://www.beogradac.com/galerija/th...s.php?album=45

p.s. ovo je ipak samo za zaljubljenike u vodu i plovidbu.... u suštini svi moji postovi su za onu grupaciju koja voli prirodu...
    Poslednji put uređena Skituljko : 05-10-2008 u 22:54

Datum priključivanja
    Jun 2008
    Poruka
    287

Putopis sa plovidbe panonskim morem 2008

Ne znam kako sam to propustio, mozda zato sto je bilo slabo interesovanje za ovu temu pa sam zaboravio, ali pocetkom ove godine sam postavio i putopis sa ove plovidbe...

http://www.beogradac.com/index.php?o...d=77&Itemid=40

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,339

Upitnik

Кад сте поставили моју слику?

http://www.beogradac.com/galerija/di...lbum=51&pos=26
    SEO Optimizacija sajta

Datum priključivanja
    Jun 2008
    Poruka
    287
    Bas si me zbunio

tebe smo stavili u facebook galeriju sa plovidbi

nego ti nista ne pricas kako ti je bilo na Beogradcu?

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Pravila ostavljanja poruka

• Ne možete postaviti novu temu