Aliexpress WW
Prikaz rezultata 1 do 6 od ukupno 6

Tema: Srbija(Srbin) u naucnom vrhu(krem drustvo)

Datum priključivanja
    Oct 2008
    Poruka
    6

Namigivanje Srbija(Srbin) u naucnom vrhu(krem drustvo)

Ovo je najbitniji medju svim bitnim ciljevima, ako se izuzme natalitet. Zelja naseg Tesle bila je da se ime Srbije cuje i procuje po dobru kojim smo zaduzili svet , ma kakav on bio . Jer nisu svi agresori i ne treba sve crniti i biti u ekonomskom smisl za jedne ili druge .Deca trebaju kadtad postati ponos Srbije. Radi li se na tome i kako?

Smatram i cinjenica je da je vec dugo vreme katastrofa na beogradskom Univerzitetu.Recimo ja znam za PMF i farmaciju da nemaju ni knjiga ni prevoda inostranih, sto je sramota nacionalna. O tome se cuti . Zasto ?

Ne bi trebalo , bar se ja ne zanosim , idejom da smo talentovani i Bogom dani . Mi smo senka tog sretnog Tesle . Trebamo biti kao i on ozareni , a pukim prepustanjem matici da nas nosi necemo nikad. Ne zanosimo se znanjem , jer ga jos nemamo. A upravo ono treba biti ponos. Ja malo preterujem jer znam da sam kao student ekonomije i matematike "fundamentalna" neznalica . I sta je sa Mensom ... koliko ona radi za "srpsku stvar"?

Iznesite misljenja,predloge,probleme i resenja za probleme . Poz ! Za krst casni i slobodu zlatnu ! Sa verom u Boga i Srbiju , ajd poz !

Datum priključivanja
    Oct 2008
    Poruka
    185

promena mentaliteta

Vidis kada se promeni mentalitet naseg naroda i sve ostalo ce;mislim da bi prvo trebalo raditi na tome;to je nas najveci problem;mislimo da sve znamo,da smo najbolji ;lepo je tako misliti ali u odredjenim granicama ,treba to pokazati i ostalima u svetu;

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,339
    Имамо појединце цењене на интернационалном нивоу, али они овде нису цењени због негативне селекције на свим нивоима.

Мада ће већина професора и "надлежних" који причају о оброзавању рећи да су проблем недостатак новца и неразвијена привреда, ја мислим да то нису проблеми.

Тренутно и студенти и професори говоре о реформи образовног система, и преласку на систем школовања по Болоњској конвенцији, али то суштински ништа не мења. Болоњска конвенција је само пут ка хармонизацији система школовања у Европи, али не и нешто што реформише систем образовања у циљу повећња нивоа корисног знања дипломаца.

Наш проблем је што нам је школски систем као мува без главе. Број и образовни профили ученика и судената су прилагођени потребама привреде из седамдесетих година прошлог века.

Последњих година највећу реформу образовног система је покушала да уради министарка из ДСС (не знам јој име) покушавајући да Дарвинову теорију избаци из школског система. Остали министри, људи који као и поменута дама долазе из политичког света, нису дошли ни до њеног нивоа храбрости и "визионарства". Њихове реформе се своде на кречење зидова и повећање безбедности у школама и факултетима, повећање или смањење броја студената и повећање броја студената који ће се школовати о трошку буџета. Тренутно имамо министра који је можда био довољно заслужан да то буде крајем деведесетих прошлог века. Онај ко га је поставио на то место враћа Србију у назад!

...

Да би у било чему напредовали, а поготово у науци, Србији треба суштинска реформа система образовања! Али за то немамо памети тако да ће нас и даље представљати најпаметније незналице.
    Poslednji put uređena Dejan : 16-10-2008 u 18:40
    www.cent.rs - Besplatno probajte VoIP telefoniranje
    SEO Optimizacija sajta

Datum priključivanja
    Jul 2010
    Poruka
    5
    Bili smo jaki naucno zato sto smo imali dobar skolski sistem. Ovaj danasnji nista ne valja a to je i cilj Amerike da zaglupe narod i da zavladaju. Eno pogledaj Americke ljude, pa oni su totalni idioti koji neznaju nista samo znaju uske oblasti.

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,339
    Citat U originalu postavio/la mmance Pregled poruke
    Bili smo jaki naucno zato sto smo imali dobar skolski sistem. Ovaj danasnji nista ne valja a to je i cilj Amerike da zaglupe narod i da zavladaju. Eno pogledaj Americke ljude, pa oni su totalni idioti koji neznaju nista samo znaju uske oblasti.
    Има 300 милиона Американаца. Од тога доста оних који су учили у системима сличним нашем. Да ли су и они идиоти?
    www.cent.rs - Besplatno probajte VoIP telefoniranje
    SEO Optimizacija sajta

Datum priključivanja
    Aug 2010
    Poruka
    9
    Наш образовни систем је и сада релативно добар....јако је застерео, књиге јесу пуне грешака, професори јесу корумпирани па већина њих неће да предаје како треба....али опет поред свега нам је бољи образовни систем од већина земаља...рецимо често чујем да наши људи који ради у Холандији и Швајцарској своју децу уписију у Србији...јер школе тамо заглупљују децу... Примера ради...они из географије уче колико је једна планета удаљена од друге...а с друге стране не знају 10 главних европских градова да наброје...

Оно што се мени не свиђа у нашем садашњем образовању је јако лош квалитета учења енглеског језика...у већини школа деца уче само да читају и шврљају домаћи у свеске....по мени свако ко заврши средњу школу требало би да зна енглески бар на вишем средњем нивоу...такође би требало још један страни језик да буде обавезан...руски,немачки или шпански...зависно од тренутне популарности..

Такође исто тако се мали значај даје информатици...у многим државама рад на рачунару се уче од 1. разреда...

Отишао сам далеко од теме...знам...оћу још да кажем да је идеја теме добра...али џаба то нама када је актуелним политичарима највећи проблем организовање геј параде и права кучића и мачића....они о оваквим стварима ни не размишљау јер су им Србија и Срби нажалост на последњем месту...

Pravila ostavljanja poruka

• Ne možete postaviti novu temu