Aliexpress WW   Banggood WW
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 10

Tema: "Kupujmo domaće!"

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,339

Kampanja "Kupujmo domaće!"

Šta mislite o toj kampanji Vlade Srbije? Da li je iskrena ili je samo bacanje para?

Ja bih verovao u iskrenost te kampanje kada bi recimo u periodu od narednih 7 godina ukinuli porez na promet automobila koji se proizvode kod nas, i kada bi istovremeno ukinuli sve ostale vrste pomoći domaćoj auto industriji. Pomoć u 50% niŽoj ceni (porez i carina) je dovoljna! Pa ako je domaći automobil kvalitetan narod će ga kupovati. Ako je perspektivan banke će se utrkivati u davanju kredita. Ako nije, domaći proizvođači će propasti i pustiti nas da se odlepimo od dna!

Priča o izlasku ministara iz "Audija" i prelazak u "Yuga" je demagogija. Ali mislim da bi ministri mogli izaći iz talijanskih odela i cipela. To im ne bi bilo teško pošto stalno pričaju kako su "Beko", "Kluz", "Pirossi" i ostali šili odela za "Hugo Boss"...

PS. U temi Genetski modifikovana hrana moŽete naći glasanje: "U čije prehrambene proizvode imate više poverenja?"

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    971
    Iskreno... nisam ni čuo za tu kampanju...

Ja sam apsolutno za kupovinu KVALITETNIH domaćih proizvoda po NORMALNIM cenama...

Što se odela tiče, uvek sam se pitao da li političari kupuju odela od lopova...

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,339
    Misliš da kupuju "Pirossi" odela od lopova?

Šalu na stranu, reklamu sam video na TV B92 i nije mi jasno šta su hteli da kaŽu.

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    971
    TV srećom više ne gledam...

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    971
    Naravno da je fer novac zarađen u Srbiji potrošiti dobrim delom u Srbiji...

Isto kao što je fer novac zarađen u Nemačkoj potrošiti u Nemačkoj...

Ne sviđa mi se što je tako nešto moralo da se pojavi kao vladina kampanja. U normalnim društvima se to podrazumeva i ne priča se javno o tome, da se drugi ne uvrede.

Ali naš narod je delom bez novca, a oni drugi, koji su na izvoru sveŽeg novca, se trude da ga troše izvan zemlje, kako se ne bi primetilo. Mada su takvi već izgubili kompas i kupuju i ovde i to baš stranu robu...

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    971
    Znači, mi imamo veeeliki trgovinski deficit, a velika većina ljudi kupuje domaći hleb i mleko...

Ostali su u većini slučajeva do skora imali samo za hleb i mleko, a onda se učlaniše u biblioteku...

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    971
    btw. jugo je auto koji mi se sviđao... ali 'daaavno.

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,339
    Procureo mi je vodokotlić. Kupio sam ga pre jedno godinu i po. Kažu da je proizveden u Sloveniji, po ?vajcerskoj licenci, a na njemu piše da ga proizvodi firma "Geberit".

Kad sam ga kupovao, nisam kupio domaći (Krušikov) prvenstveno zbog dizajna, mada su me prodavci ubeđivali da je domaći bolji.

Koji sad da kupim, domaći čiji je dizajn poslednji put promenjen pre mnogo decenija, ili da ponovo kupim strani?

Datum priključivanja
    Jan 2005
    Poruka
    1,158

Thumbs up Kampanja "Kupujmo domaće!"

Citat U originalu postavio/la Dejan
    Procureo mi je vodokotlić. Kupio sam ga pre jedno godinu i po. Kažu da je proizveden u Sloveniji, po ?vajcerskoj licenci, a na njemu piše da ga proizvodi firma "Geberit".

Kad sam ga kupovao, nisam kupio domaći (Krušikov) prvenstveno zbog dizajna, mada su me prodavci ubeđivali da je domaći bolji.

Koji sad da kupim, domaći čiji je dizajn poslednji put promenjen pre mnogo decenija, ili da ponovo kupim strani?
    Kupite domacu robu
    moji su pre jednom 10 godina kupili domaci vodokotlic neznam koje firme evo i dan danas radi ko zmaj

Datum priključivanja
    Mar 2005
    Poruka
    29

Kupuj Domace!

Mislim daje Srpskadijaspora svena jer svake godine za"kupuj Domace"potrosi 850miliona dolara!Dakle drzi ekonomski patriotizam tako i svi Srbi treba da nadju sebe u jednom"Timu"za bolje Srbje!Za Interes Srbije!Kupljena roba znaci posao!neko prima plate!zaposljavamo svoj narod!Treba biti"bezobrazan ekonomski"kazati odlucno ne!Srpska robu kupijem jevtinija je i zaposlajva moj narod!Kvalitet!Doce brzo uz to jer se kupuje!

Ta nasa firma postace jaka i izvozice na Svetsko Trziste!Sta mislite da Nemci i Japanci i Anerikanci ne rade isto?Potrose silne reklame Kupi moju robu!Ono cesto"Spolja gladac unutra jadac"kaka"poredjenju sa Srpskom robom!Narocito nasa hrana!Mleko!nase je bolje od Slovenackog po zdravlje!Jeste kvari se brze jer nema "cinaja"otrova protiv bakterija!dok Slovenacko duze traje ima"hemije"dakle Srpsko bolje i zdravije!Nase "Koka Kole"zdravije! Indusi onomad eksperimentisali porskali 100 hektara bilja sa "Koka Kolom"nema jednoga preziveloga insekta! "Koka Kola"kosta 1$ a 1LT.Pescisita je 165$(koncentrisanog)"Nije sve zlato sto sija i sljasti"Kupuj domace na svakome koraku!Sto vise!Toje tvoj "METAK"u ekonomskom ratu trzista!Kvalitet?Sve zavrsi u kanti za odpad i kavalitet i malo losija roba ranije ili malo kasnije bubne u kantacu!Radnik ima posla!

Pravila ostavljanja poruka

• Ne možete postaviti novu temu