Aliexpress WW
Prikaz rezultata 1 do 14 od ukupno 14

Tema: Безобразно поскупљење телефонирања

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,339

Bes Безобразно поскупљење телефонирања

Републичка агенција за телекомуникације је одобрила поскупљење телефонских услуга и то како кажу "да су се на овај корак одлучили јер су те цене у Србији међу најнижим у Европи, али и да би, како кажу, омогућили конкуренцију у фиксној телефонији."

А на папиру то изгледа овако:

Ако са фиксног телефона позовете мобилни (062, 063, 064 и 065), 1 импулс вас кошта 0.6074 дин без ПДВ. Импилс траје 2 секунде, или прерачунато у динаре минут телефонирања ће вас коштати 18.222 динара без ПДВ или пошто нико од нас није ослобођен ПДВ, права цена минута разговора је 21.5026 динара.

Ако је курс евра 84 динара то испадне 0.26€ по минуту.

Волео бих када би ми овом необавештеном народу набројали 5 еврипских земаља у којима је телефонирање толико скупо.

Телекомову тарифу пре поскупљења можете пронаћи на линку http://www.telekom.nadlanu.com/PRIVA...x?ac=solo&br=7.
    www.cent.rs - Besplatno probajte VoIP telefoniranje
    SEO Optimizacija sajta

Datum priključivanja
    Oct 2008
    Poruka
    185

telefonski racuni

ja ne znam pet ali znam za Veliku Britaniju da je telefon preskup ,np.ako zoves sa kucnog telefona na mob. onda platis oko 35 penija 1 min. a ako zoves Srbiju sa fiksnog na fiksni onda bi to bilo 50 penija za 1 min. ja to govorim o njihovoj najpoznatijoj kompaniji BT;ja vise ne znam ni koliko je ali znam da ne pricam mnnogo i da svaki mesec stize za telefonske impulse najmanje Ł60,plus Ł33 svaka 3 meseca da im platim za iznajmljenu liniju;
    ja mislim da je svuda sve pocelo da skace ne samo u Srbiji,ali mi svi znamo kolika je nezaposlenost i kolike su plate ljudi u Srbiji;
    NIGDE VISE NIJE SJAJNO!!!

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,339
    Citat U originalu postavio/la sasa 15 Pregled poruke
    ja ne znam pet ali znam za Veliku Britaniju da je telefon preskup ,np.ako zoves sa kucnog telefona na mob. onda platis oko 35 penija 1 min. a ako zoves Srbiju sa fiksnog na fiksni onda bi to bilo 50 penija za 1 min. ja to govorim o njihovoj najpoznatijoj kompaniji BT;ja vise ne znam ni koliko je ali znam da ne pricam mnnogo i da svaki mesec stize za telefonske impulse najmanje Ł60,plus Ł33 svaka 3 meseca da im platim za iznajmljenu liniju;
    ja mislim da je svuda sve pocelo da skace ne samo u Srbiji,ali mi svi znamo kolika je nezaposlenost i kolike su plate ljudi u Srbiji;
    NIGDE VISE NIJE SJAJNO!!!
    Почела си да размишљаш као Британац.

Мене минут разговора са Британијом кошта .017€ што је 1.3 пенија. Месец дана неограниченог телефонирања, тачније 10000 минута разговора месечно) са фиксним телефонима у Британији ме кошта 3.6 фунти!

Минут разговора са мобилним у Британији ме кошта ~19 пенија по минуту.

Закуп телефонског броја за период од годину дана у Лондону, позивни број 020, ме кошта 50€ без пореза, што је ~40 фунти. Позиве примам без обзира да ли сам у Лондону, Београду или Токију.

И ти можеш да имаш исте те услове телефонирања. Погледај ОВДЕ.

Ако хоћеш да пробаш, пошаљи ми личну поруку и пустићу ти мало кредита.
    Poslednji put uređena Dejan : 18-10-2008 u 11:57
    SEO Optimizacija sajta

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,339
    А што се тиче Телекомовог поскупљења. Телеком је крава музара странака на власти. То је највећи разлог толиког поскупљења. Како дође нова валст тако су повећа број запослених рођака и партијских пријатеља. "Менаџери" су му политичари који немају појма. Знају једино како да оперу паре које намузу. Даље од тога их и не занима

У ствари, Телеком Србија је акционарско друштво тако да о њему треба да брину његови акционари.
    SEO Optimizacija sajta

Datum priključivanja
    Jun 2008
    Poruka
    287

Poskupljenje telefona

hvala Deki na racunanju minuta razgovora fiksni-mobilni

definitivno preskupo, a ja bas cesto zovem mobilne sa fiksnog...
    iako silne godine koristim mobilni nikako da se opustim i razgovaram normalno

Skype je definitivno dobro resenje, ali ogranicava, treba da si ispred kompa, taj neko koga zoves takodje treba da je ispred kompa... zasigurno je to komunikacija buducnosti, ali mislim da njen razvoj zavisi pre svega od nase kulture...

ja sam za Skype i uvek za to da se zezne sistem.... bedak je da sve sto ti drzava dotera pred kucu vremenom poskupljuje i otezava zivot, i telefon i televizija i struja i gas... sve je to neka vrsta poreza, pa jos dobijes i pdv na taj porez

mislim da je situacija sve gora za narod a sve bolja za one gore... i onda treba da idem na glasanje... e pa necu.. inace ne razumem se u politiku i mislim da je bljak, i ovo je samo razmisljanje jednog laika koji bi da radi da bi ziveo, a ne da radi da bi drugi ziveli

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,339
    Citat U originalu postavio/la Skituljko Pregled poruke
    ...
    Skype je definitivno dobro resenje, ali ogranicava, treba da si ispred kompa, taj neko koga zoves takodje treba da je ispred kompa... zasigurno je to komunikacija buducnosti, ali mislim da njen razvoj zavisi pre svega od nase kulture...

...
    Ниси у праву. Ни ти ни саговорник не треба да будете испред рачунара. Најбољи пример је фоно извештај из недођије. Гласове мислим да препознајеш, а мислим да можеш и да тачно кажеш где су се у током разговора саговорници налазили. Цена нешто мање од 0.05€ по минуту разговора што је око 4 пенија или око 4 динара.

Рачунар ти не треба ни на једној страни. Само је питање колики "луксуз" желиш.

Ако имаш рецимо Нокију 6300и која би нова требало да кошта испод 200€, можеш бесплатно да телефонираш из великог броја кафића по граду. Не плаћаш ником ништа осим пуњење батерије кад се истроши.

Телеким Србија је једно време користио исту технологију као Скyпе, а цене разговора није смањивао. Онда су се посвађали око поделе плена...

Не смеју да објаве да су разговоре наплаћивали по цени 50 пута већој од "набавне"!
    SEO Optimizacija sajta

Datum priključivanja
    Jun 2008
    Poruka
    287
    Citat U originalu postavio/la Dejan Pregled poruke
    Ниси у праву. Ни ти ни саговорник не треба да будете испред рачунара. Најбољи пример је фоно извештај из недођије. Гласове мислим да препознајеш, а мислим да можеш и да тачно кажеш где су се у током разговора саговорници налазили. Цена нешто мање од 0.05€ по минуту разговора што је око 4 пенија или око 4 динара.

Рачунар ти не треба ни на једној страни. Само је питање колики "луксуз" желиш.
    Pa pazi sad vako...
    bilo je više situacija, konkretno za vreme tog razgovora smo bili u sobi hotela u Terskolu (kavkaz, odatle se kreće na Elbrus), ali sećam se da je bilo i par razgovora dok smo bili na znatno većim visinama (3700 i 4200m), i da jedino nije radilo na samom vrhu Evrope... c c c kakav propust... na 5642m visine ne radi mobilni... pih...

al najveca nedodjija je u stvari bila tamo negde na putu od Kavkaza ka Moskvi, rekao bih... put i ravnica i nigde nista okolo, i tako satima i satima... ni brdasce, samo par usputnih kloparnica koje nisu imale dovoljno hrane za jedan autobu gladnih planinara

i da znas da su nam tamo negde ti razgovori itekako znacili veliko Hvala

sto se tiče mobilnih mislim da LG ima neki model oko 100 evrica... a moze se poruci neki kineski tel, koji prima dve kartice, i rade u isto vreme, i ima sve poznato, plus i tv, pda... i kosta 90e

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,339
    Споменуо сам ову Нокију 6300i зато што је најјефтинији мобилни који има бежични интернет тако да можеш да се укачиш на било коју пристпну тачку која ти дозволи и да користиш интернет, самим тим и Skype бесплатно. У већини бољих кафића у граду има бесплатан интернет.

Можеш да га користиш и са још пуно других, јефтинијих телефона, али си везан за услуге мобилних провајдера. Они у својој понуди наводе максималне брзине преноса података, али су стварне далеко мање. Телекомов GPRS скоро да је неупотребљив, мада је наведена брзина довољна за разговоре. У промо периоду Скyпе преко 064 3Г је одлично радио, а сад 3Г можеш да користиш само да гледаш њихов сајт.

На другој страни је битно само да моболни провајдер покрива подручје сигналом. Као што рекох, у недођији у којој сте били кад сам вас звао нисмо имали никаквих проблема у комуникацији.

Због тога Телеком Србија ради све како би спречио телефонирање преко интернета, али пукли су. Мислим СББ, тј. Сорош у сарадњи са властима највише ради да распарча и преузме Телеком.
    SEO Optimizacija sajta

Datum priključivanja
    Sep 2007
    Poruka
    10,812
    Skuplji info servisi Telekoma
    064/789, 9811, 9812, 9822, 9823, 9844,
    Telekom Srbije sutra će povećati cene poziva ka informativnim servisima i uvesti naplatu razgovora sa operaterima na broju 064/789.
    "Od trenutka kada se javi operater cena poziva ka korisničkom servisu
    064/789 iznosiće 10 dinara, bez obzira na dužinu razgovora sa
    operaterom", saopštio je Telekom Srbije.

Cena poziva servisa za informacije o telefonskim brojevima korisnika
    988 iznosiće 21,50 dinara za pozive iz fiksne mreže, odnosno 23,32
    dinara za pozive iz mobilne mreže.

Po istim cenama tarifiraće se i minut razgovora za pozive upućene
    servisu za razna obaveštenja 9812.

Nova cena poziva servisa za naručivanje buđenja 9811, servisa za
    informacije o verskim praznicima 9822, servisa za informacije o
    meteorološkim prilikama 9823 i i servisa za loto izveštaj 9844 biće
    10,75 dinara po pozivu sa fiksnog telefona, odnosno 11,66 dinara po
    pozivu iz mobilne mreže.

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,339
    Citat U originalu postavio/la plantaže Pregled poruke
    Skuplji info servisi Telekoma
    064/789, 9811, 9812, 9822, 9823, 9844,
    Telekom Srbije sutra će povećati cene poziva ka informativnim servisima i uvesti naplatu razgovora sa operaterima na broju 064/789.
    "Od trenutka kada se javi operater cena poziva ka korisničkom servisu
    064/789 iznosiće 10 dinara, bez obzira na dužinu razgovora sa
    operaterom", saopštio je Telekom Srbije.

Cena poziva servisa za informacije o telefonskim brojevima korisnika
    988 iznosiće 21,50 dinara za pozive iz fiksne mreže, odnosno 23,32
    dinara za pozive iz mobilne mreže.

Po istim cenama tarifiraće se i minut razgovora za pozive upućene
    servisu za razna obaveštenja 9812.

Nova cena poziva servisa za naručivanje buđenja 9811, servisa za
    informacije o verskim praznicima 9822, servisa za informacije o
    meteorološkim prilikama 9823 i i servisa za loto izveštaj 9844 biće
    10,75 dinara po pozivu sa fiksnog telefona, odnosno 11,66 dinara po
    pozivu iz mobilne mreže.
    Када покушам било кога да позовем са 064 мреже добијем одговор да је мрежа заузета. Радним даном ми стално стижу смс поруке са бројевима телефона оних који су покушали да ме позову, а добили су одговор да нисам доступан, мада све време на више имам пун сигнал. То ми се дешава само док сам у фирми и то на више телефона тако да није због поквареног телефонског апарата.

Техничка подршка не одговара на мејлове, а немам живаца да позивам овај сервис који сада наплаћују.

Кад боље размислим, или сам ја луд па се само мени у Србији дешавају такве "баналне" глупости, или се дешавају и другима само они ћуте и свесно/несвесно уживају у томе што их праве кретенима?!
    SEO Optimizacija sajta

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,339
    Citat U originalu postavio/la dejan Pregled poruke
    Када покушам било кога да позовем са 064 мреже добијем одговор да је мрежа заузета. Радним даном ми стално стижу смс поруке са бројевима телефона оних који су покушали да ме позову, а добили су одговор да нисам доступан, мада све време на више имам пун сигнал. То ми се дешава само док сам у фирми и то на више телефона тако да није због поквареног телефонског апарата.

Техничка подршка не одговара на мејлове, а немам живаца да позивам овај сервис који сада наплаћују.

Кад боље размислим, или сам ја луд па се само мени у Србији дешавају такве "баналне" глупости, или се дешавају и другима само они ћуте и свесно/несвесно уживају у томе што их праве кретенима?!
    Пре три дана сам довио одговор, али са одговором се проблем вратио.
    postovani,

oprostite zbog kasnjenja sa odgovorom do koga je doslo usled tehnickih problema.

Pomenuti problem koji ste imali u tom periodu je iz razloga sto je u istom postojao problem sa 3g baznom stanicom koja pokriva podrucje kome pripadate. Problem je resen i ovim putem vam savetujemo da ukoliko koristite model aparata koji je 3g u slucaju da se problem ponovi rucnim biranjem mreze na telefonu podesite gsm only ( 2g mrezu ).

S' postovanjem

telekom srbija
    SEO Optimizacija sajta

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    971
    Hmmm. Kom području može da pripada korisnik "mobilnog" telefona???
    Da nisi ti nepokretan??? Možda su ti uključili novi sistem za praćenje korisnika??

A kako se to podešava 2g only? Jesu li ti možda dali uputstvo?
    Postoji li i 0.5G? Možda je to nešto još efikasnije?? Ima li sve to veze sa gravitacijom?

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    971
    A što se cene poziva tiče, sa mobilnom karticom koju sam kupio dok sam boravio u Nemačkoj, minut razgovora sa mobinog ka fiksnom u Srbiji sam plaćao 7 centi.

BTW. Ovde me je sačekao naglo uvećan račun za mts, iako sam izvadio svoju karticu čim sam stigao tamo, a u putu niti je ko mene, niti sam ja koga zvao.
    Zna li neko može li se dobiti listing i za mobilne u telekomu???

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,339
    Citat U originalu postavio/la nenad Pregled poruke
    hmmm. Kom području može da pripada korisnik "mobilnog" telefona???
    Da nisi ti nepokretan??? Možda su ti uključili novi sistem za praćenje korisnika??

A kako se to podešava 2g only? Jesu li ti možda dali uputstvo?
    Postoji li i 0.5g? Možda je to nešto još efikasnije?? Ima li sve to veze sa gravitacijom?
    Јуче ми је хитно требао телефон. На фиксном не могу да добијем "излаз". Једном мобилном зовем хитну помоћ, другим халобеба сервис како бих сазнао која је дежурна дечја клиника, али једино што сам успео да добијем је "грешка у вези" порука.
    SEO Optimizacija sajta

Pravila ostavljanja poruka

• Ne možete postaviti novu temu